Keevitus hobi kasutajale
#41

(11-12-2019, 22:45 PM)Naabrivana Kirjutas:  Üks selline olemas https://www.pmkaubamaja.ee/et/welder-fan...x-200.html ja toimib.
Ning teine on selline https://www.pmkaubamaja.ee/et/twinmig-20...g-mma.html

Senini mõlemad töökorras väikeste mööndustega. Juhtmed kehvad või lühikesed.

ARC FORCE: Reguleeritav lühisvool
- HOT START: Kuum start
- ANTI STICK: Termo kaitse
Pole selliste asjadega kokku puutunud. Oskab keegi öelda nende kohta. Üle 3 elektroodi arvan et vaja pole.
Vasta
#42

(11-12-2019, 23:29 PM)juri73 Kirjutas:  ARC FORCE: Reguleeritav lühisvool
- HOT START: Kuum start
- ANTI STICK: Termo kaitse
Pole selliste asjadega kokku puutunud. Oskab keegi öelda nende kohta. Üle 3 elektroodi arvan et vaja pole.


Eks netist ka põhjalikumat infot leiab. Lühidalt- head funktsioonid, aitavad kaasa elektroodi süütamisele ja ei võta elektroodi nii kõvasti kinni ja keevitamisel kaar on stabiilsem.
Vasta
#43

(11-12-2019, 23:29 PM)juri73 Kirjutas:  ARC FORCE: Reguleeritav lühisvool
- HOT START: Kuum start
- ANTI STICK: Termo kaitse
Pole selliste asjadega kokku puutunud. Oskab keegi öelda nende kohta. Üle 3 elektroodi arvan et vaja pole.
Arc Force.  Suurendab voolutugevust, kui kaar hakkab mingil põhjusel ära kustuma, näiteks läheb selle voolutugevuse kohta liialt pikaks.
Hot Start. Suurendab automaatselt esimesteks millisekunditeks keevitusvoolu kaare stabiilseks süttimiseks.
Anti stick. Vähendab voolutugevuse miinimumi elektroodi "kinnikleepumise" korral. Selleks, et elektrood ei muutuks üleni punaseks traadiks ja tema lahtirebimine/paenutamine detaililt kergem oleks.

Kõik need kolm omadust, mis karbile on kirjutatud, võivad seal olla, aga samas ei pruugi ka neid olla, hiinlased kirjutavad sinna, mis neile meeldib ja nende meelest eseme tarbimisväärtust ja ostu tõenäolisust tõstavad. Väga tõe pähe ei maksa võtta, sest ei pruugi tõele vastata.

Millist nendest kolmest valida? Mina valiks kõige raskema, seal on midagi sees, mis kergematel on ära koondatud ökonoomiat taotledes. Ja seda nuppude/klahvidega voolutugevuse reguleerimist ma ka võimalusel väldiksin. Mitte, et see vähem töökindel oleks, vaid lihtsalt on ebamugavam. Vähemalt minu jaoks. Ilus küll, aga vastikult palju aega võtab vajaliku numbri saamine. Pöördnupust saab seda hetkega, nooltega mitte.
Seda, et kõik hiinakad on kehvad, ei saa öelda. Nende seas on vägagi töökindlaid ja järeleproovitud skeeme. Kahjuks mitte ükski tootja/müüja ei avalikusta oma aparaadi skeemi, ega tee pilt eemaldatud kaanega, et väiksematki aimu saaks, mis seal karul kõhus on.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#44

(11-12-2019, 22:45 PM)Naabrivana Kirjutas:  Üks selline olemas pmkaubamaja.ee welder-fantasy ja toimib.
Senini mõlemad töökorras väikeste mööndustega. Juhtmed kehvad või lühikesed.


Mul täpselt sama kerekuju, samasuguse käepideme, täpselt sama ruudujaotusega jahutusavause jms identsega ehk sama Hiina tehas, aga teine nimi Clint  Big Grin , 160A. See käis tootenäidisena GF Anapolis proffide juures testimisel ja sai kiitva hinnangu! Ega selline ongi ju aiapostikõrva, ahjuukseluku, muruniidukiraami jms keevitamise vahend, mitte 20-sendiste I-talade keevitamiseks. TIGi võimalus jms pole üldse oluline, selleks on teised masinad. Minimaalne hind, minimaalne kaal  = maksimaalne muretus seda kaasa võttes. 
Sitad juhtmed, mõttetu traathari, totter koksihaamer jms käib hiinaasjadega kaasas nagu 2-taktilistega mõttetu mõõtenõu.
Vasta
#45

Samas nende odavmasinate puhul on antistick lihtsalt kiri masinal. Reaalselt see puudub. Näide siis minu stamos keevituselt. Muidu 180A ja keevitab ka 20cm I tala kokku. Oma raha väärt masin
Vasta
#46

Mul mingi telwini poolprofessionaalne inverter ja sellel ka see antistick väga oma nimevääriline pole.


 See pureva spartan on saadaval bauhofis 175-ga. Poolas üldse 100+km, arvatavasti saaks purevast ka hinda alla kaubelda, oleks nagu varemgi olnud seal 139 vms hind.
Vasta
#47

(12-12-2019, 14:01 PM)Kult Kirjutas:  Mul mingi telwini poolprofessionaalne inverter ja sellel ka see antistick väga oma nimevääriline pole.


 See pureva spartan on saadaval bauhofis 175-ga. Poolas üldse 100+km, arvatavasti saaks purevast ka hinda alla kaubelda, oleks nagu varemgi olnud seal 139 vms hind.

Nägin jah et bahoffis see hind. Hetkel vaatangi kas bauhoff või pm kaubamaja. Võib ka veidi kallim olla aga telwini hinnaklass on palju kuna kasutamist ta selle hinna eest niipalju ei leia.
Vasta
#48

Sai hiljuti ühte telwinit parandatud.. Maksab ligi 600€ aga sisu on sedavõrd prûgi, et viska minema.

Odav powermati rämps on sisult tunduvalt korralikum.
Lisaks kiirkinnitusega käpad... Telwinil polegi muud võimalust.

See Clint oli äge masin, mulle igaljuhul meeldis. Keevitas väga hästi.
Vasta
#49

(12-12-2019, 14:29 PM)juri73 Kirjutas:  
(12-12-2019, 14:01 PM)Kult Kirjutas:  Mul mingi telwini poolprofessionaalne inverter ja sellel ka see antistick väga oma nimevääriline pole.


 See pureva spartan on saadaval bauhofis 175-ga. Poolas üldse 100+km, arvatavasti saaks purevast ka hinda alla kaubelda, oleks nagu varemgi olnud seal 139 vms hind.

Nägin jah et bahoffis see hind. Hetkel vaatangi kas bauhoff või pm kaubamaja. Võib ka veidi kallim olla aga telwini hinnaklass on palju kuna kasutamist ta selle hinna eest niipalju ei leia.

Spartan oli veel esmaspäeval Decora e-poes 125 vms. 
E-poest osta ei saanud. Leht näitas, et üks Jõgeval ja üks Viljandis poes kohapeal olemas.
Esmaspäeval muidugi hakkas -21% ning kohapeal oli leti hind 180 (kliendile 170). Seega mingi 142€ saaks kätte.
Hetkel näitab e-poe hinnaks 240€ ja e-poest osta ei saa.
(hinnad ümardatult)

sai vist kõik öeldud
Vasta
#50

(12-12-2019, 14:38 PM)Mihkus Kirjutas:  Sai hiljuti ühte telwinit parandatud.. Maksab ligi 600€ aga sisu on sedavõrd prûgi, et viska minema.

Odav powermati rämps on sisult tunduvalt korralikum.
Lisaks kiirkinnitusega käpad... Telwinil polegi muud võimalust.

See Clint oli äge masin, mulle igaljuhul meeldis. Keevitas väga hästi.

Ilmselt sellisel võib ka see saast sisu olla? https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-...1606368859 Muidu keevitab hästi- elektrood süttib hästi, antistick ja muud jutud toimivad.
Vasta
#51

(12-12-2019, 19:22 PM)veix__ Kirjutas:  
(12-12-2019, 14:38 PM)Mihkus Kirjutas:  Sai hiljuti ühte telwinit parandatud.. Maksab ligi 600€ aga sisu on sedavõrd prûgi, et viska minema.

Odav powermati rämps on sisult tunduvalt korralikum.
Lisaks kiirkinnitusega käpad... Telwinil polegi muud võimalust.

See Clint oli äge masin, mulle igaljuhul meeldis. Keevitas väga hästi.

Ilmselt sellisel võib ka see saast sisu olla? https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-...1606368859 Muidu keevitab hästi- elektrood süttib hästi, antistick ja muud jutud toimivad.
Mul sama keevitus üle 5 aasta kasutusel. Mustal reedel siin paar nädalat tagasi oli see stokkeris 250euri umbes, juurdehindlus on ikka korralik, nüüd 499
Vasta
#52

(12-12-2019, 19:22 PM)veix__ Kirjutas:  
(12-12-2019, 14:38 PM)Mihkus Kirjutas:  Sai hiljuti ühte telwinit parandatud.. Maksab ligi 600€ aga sisu on sedavõrd prûgi, et viska minema.

Odav powermati rämps on sisult tunduvalt korralikum.
Lisaks kiirkinnitusega käpad... Telwinil polegi muud võimalust.

See Clint oli äge masin, mulle igaljuhul meeldis. Keevitas väga hästi.

Ilmselt sellisel võib ka see saast sisu olla? https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-...1606368859 Muidu keevitab hästi- elektrood süttib hästi, antistick ja muud jutud toimivad.


Ei, tegu oli MIG/MAG/FCAW masinaga: https://www.stokker.ee/kaasaskantav-pool...Id=5840606


Traadisöötja oli plastikust käkerdis. Kõvat vaeva pidin nägema, et see korralikult tööle saada. Lõpuks siis hakkas ilusti keevitama. Käpp oli küll täielik rämps. Need 2 asja maksid kokku ligi 300€...

Iseenesest oli ta selline hea algaja masin, sest traadi etteande kiirust ei pidanud reguleerima. Masin tegi seda ise.
Vasta
#53

(12-12-2019, 19:53 PM)Mihkus Kirjutas:  Ei, tegu oli MIG/MAG/FCAW masinaga: https://www.stokker.ee/kaasaskantav-pool...Id=5840606


Traadisöötja oli plastikust käkerdis. Kõvat vaeva pidin nägema, et see korralikult tööle saada. Lõpuks siis hakkas ilusti keevitama. Käpp oli küll täielik rämps. Need 2 asja maksid kokku ligi 300€...

Iseenesest oli ta selline hea algaja masin, sest traadi etteande kiirust ei pidanud reguleerima. Masin tegi seda ise.

olin ka
va
liku
ees kas see
 võtta
või nõks kallim prohvikäpp jamüüja soovitas prahvi käpaga kuna parem ja nii saigi kallim ja rahul.sellel kah keerad materjali paksuse paika ja tuld.
Vasta
#54

Nüüd siis asi niikaugel Bauhofis vahetasin 175€ Spartuse vastu. Tänud kõigile kaasamõtlejatele! Nädalavahetusel üritan tule otsa saada.
Vasta
#55

[Pilt: 515802469_professionalnyj-svarochnyj-poluavtomat.jpg]

Mida sellise aparaadiga reaalselt ära teha annab?
Kui paksu metalli sellega keevitada kannatab?
Kas see on mõeldud ainult täidistraadiga keevitamiseks või annab sinna nt. AGAMIX-20 balooni samuti järgi ühendada?
Vasta
#56

(13-12-2019, 03:20 AM)basspolska Kirjutas:  Mida sellise aparaadiga reaalselt ära teha annab?
Kui paksu metalli sellega keevitada kannatab?
Kas see on mõeldud ainult täidistraadiga keevitamiseks või annab sinna nt. AGAMIX-20 balooni samuti järgi ühendada?

1) Reaalselt saab keevitada. Tean paari inimest, kes on analoogse, kuigi mitte sama, aparaadiga mitu aastat oma tööd teinud ja isegi teenust teinud. Kuidas see konkreetne aparaat keevitab, ei tea. Teoreetiliselt võimalik. Korraliku inverteri tegemine on keeruline, korraliku trafokeevituse (nagu pildil on) tegemine on veelgi keerulisem, ehk selle väljatöötamise juures on nii palju pisinüansse, mis summana annavad keevitusõmbluse kvaliteedi ja ergonoomilise töökeskkonna.
2) Millimeetrist plekki keevitab lõdvalt. Kümnemillimeetrist mitte. Kuhu piir jääb, ei ole võimalik ennustada, sest ei tea, kui hoolikad on selle välja töötanud insenerid, või lihtsalt kopeeriad.
3) Aparaadile on näkku kirjutatud "gas/no gas", siit võiks järeldada, et töötab nii gaasiga, kui ilma. Ilma gaasita keevitamisel peaks polaarsuse ära muutma, kas see aparaat seda võimaldab, ei näe pildilt. Ja kui ka ei saa, siis on olemas täidistraadid, millel ei pea polaarsust vahetama, aga sellist traati ei pruugi igas poes olla. Hinnavahet neil ei ole, lihtsalt otsima peab. Täidistraat pritsib rohkem ja üldse määrib ümbruse ära ja õmblus ei näe nii ilus välja ja lõpetades tuleb enamasti üks lõhkenud mull oma kraatriga jne. Aga hädapärased tööd on võimalik kõik ära teha, miskit pole veel päris tegemata jäänud.

Trafoaparaat: Eelised - lollikindlam, võib jätta sinna, kuhu juhtus, ei karda külma, ega külili kukkumist, kannatab mõõdukat niiskust.
Ja sellel konkreetsel ei käi käpp küljest, ehk nn. europistikuga ei saa erinevaid kõrisid vahetada. Originaali riknemisel ei pruugi samasugust lihtne leida olla. Gaasiklapp on mehhaaniline, päästiku all.
Miinused - raske, väiksemad häälestusvõimalused.
Inverteraparaat: Eelised - kergem. Erinevaid parameetreid saab tihtipeale muuta, seega endale ja materjalile meelepärasemaks muuta.
Miinused - oluliselt kapriissem. Ei salli halba elektrivarustust. Kehv ühendus või pikk pikendus võivad viia pauguni. Kardab õhuniiskust, külma ilma (sellesama niiskuse kondenseerumise pärast), kukkumisi, metallitolmu, ülekuumenemist ja lolle kasutajaid. Kõik need tegurid viivad samuti pauguni. Remont on kallis, selle tegijaid on vähe ja tihtipeale ei tasu majanduslikult ära.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#57

(13-12-2019, 10:47 AM)Wiki432 Kirjutas:  ...
Inverteraparaat: ...
Miinused - oluliselt kapriissem. Ei salli halba elektrivarustust. Kehv ühendus või pikk pikendus võivad viia pauguni. Kardab õhuniiskust, külma ilma (sellesama niiskuse kondenseerumise pärast), kukkumisi, metallitolmu, ülekuumenemist ja lolle kasutajaid. Kõik need tegurid viivad samuti pauguni. Remont on kallis, selle tegijaid on vähe ja tihtipeale ei tasu majanduslikult ära.

Misasi seal pauku teha võib? Mõni rasvasem lüüt?  Ma olen seni kõiki miinuseid pakkunud enda omale. Pauku pole veel saanud. Kas ma peaks muretsema?
Vasta
#58

(13-12-2019, 10:54 AM)v6sa Kirjutas:  Misasi seal pauku teha võib? Mõni rasvasem lüüt?  Ma olen seni kõiki miinuseid pakkunud enda omale. Pauku pole veel saanud. Kas ma peaks muretsema?

Sisenddioodid, kondensaatorid, jõutransistorid, väljundioodid, trükiplaadi ja detailide vahele sattunud metallipuru. Misiganes. Aparaadis on 300 volti pingega ja peaaegu piiramata voolutugevusega vool. Pauk võib (ei pruugi muidugi) päris tugev olla.
Muretsema? Ei ole mõtet. Tehniliselt mõtlev ja kirjaoskaja inimene ei tapa aparaati sekunditega ära. Aga kujuta ette olukorda, kus sa oled redeli otsas, aparaat rihmaga üle õla, süvenend oma töösse ja siis käib puusa peal pauk, lendab tuld ja suitsu. Miskit tuleb pük...

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#59

Aha, nagu ma ise ka kahtlustasin. Ma siis vaatan, kaua mu kingakarp kogu väärkohtlemise ampluaad (sh. juhmkasutaja) välja kannatab.

Muide, see voolutugevus on ikka väga selgelt piiratud võrgust saadaolevaga, mis sitema pikenduse korral pole isegi 10 A...
Vasta
#60

(13-12-2019, 11:12 AM)v6sa Kirjutas:  Muide, see voolutugevus on ikka väga selgelt piiratud võrgust saadaolevaga, mis sitema pikenduse korral pole isegi 10 A...

10A 240 v = 2,4kw. Kobe pauk käiks, ehk tegelikult on pauguks vajalik energia kondensaatoritesse eelnevalt talletatud.
Tegelikult aparaadi tervise huvides selliste pikenduste otsas ei maksaks maksimaalse vooluga keevitada. Kondensaatorid ei ole piisavalt laetud, ehk siis ei ole neis enam 300 v, vaid ainult 170v näiteks. Alapinge ja voolutugevuse automaatreguleerimine tagasiside kaudu aparaadis võib tekitada erinevate asjaolude kokkusattumisel kurbi tagajärgi. Mida pikem ja peenem pikendus ning palju jätke, seda väiksem on aparaadile ohutu keevitusvool. Saja keevitusampri puhul nõutakse Narvast umbes kuus. See mahub tavaliselt igast mõistlikust pikendusest läbi.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne