Vana pedaalauto saab omale mootori!
#1

Tere Foorumi rahvas


Sai siis ka vene piiriäärest pisipõnnile pedaalidega mosse toodud!
Kuna laps alla 2 siis proovisin sõbra 4 aastase lapsega kuidas sellega sõita on ja osutus väga nigelaks!! otsustasin siis, et pedaalid kaovad ja asemele tuleb elektri mootor!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

Kuna kere suht tugev veel siis mõtsin. Et ei hakka päris kõike alt ära lõikama ja eemaldasin aint tagasilla ja pedaalid!
Keevitasin kogu masina pikkusele paar lisa tala ja panin alumiinium põhja, sai päris tugev!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#3

Talade külge panin tagasilla jaoks laagripukid.
Kuuritagant leitud torust sai treitud sobiv võll.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#4

Hammaka ja tagumiste rataste jaoks sai veel  3 puksi treitud ja sai needki paika.
Mootori kinnitamiseks keevitasin tugevamast metallist plaadi ja sai täitsa enamvähem.
Mootoriks tuli 800 watti 36 voldine mootor!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#5

Kuna mootor ja asjad on mõeldud elektri atvle siis ei hakanud rutskat ära lõhkuma ja tegin lihtsama süsteemiga!
Juhtploki panin kapotialla!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#6

Originaalis on tal miski pisike vedrustus ka aga seda ei hakanud säilitama ja otsustasin istme vedutama panna! Istme alla panin vanad klappide vedrud, peale natuke pehmendust ja kõigelõpuks naha.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#7

Enne kui tagasilda sai ehitama hakatud tegin ära keretööd! Eemaldasin suuremad mõlgid ja käisin kergelt vesipaberiga üle ja kleepisin peale kile. Kuna ostes oli klaas vale siis sai see ka uus tellitud!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#8

Akudele tegin külgetesse väiksed kastid ja laadimis pistik sai lisatud armatuuri tuledelüliti kõrvale! Tuled toimivad originaal 4.5v patareiga. Ebayst leidsin vastavalt juhile ka nimelise numbri!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#9

Kuna 800 watti ja 2800 pööret suht nobe mootor siis hetkel saab gaasi keerata umbes 30% harjutamiseks täitsa ok kiirus!

https://youtu.be/Dp3Xuc0VbDw
Vasta
#10

Juba Lenin ütles, et elektrifitseeriminne on oluline samm teekonnal helge kommunismi poole. Või midagi sellist.

Ega nende pedaalide tallamisega ei viitsinud ka karges minevikus jõnglased väga tegeleda. 
Aga polnud ka mootoreid, mida isad sinna laste heaks paigaldada oleks võinud.

800w mootorijõudu jätkub ilmselt ka järelhaagise või veel pikema autorongi jaoks. Ja jääb ülegi.

Hästi tehtud!
Vasta
#11

Tore näha, et põnnist hoolitakse!
Vasta
#12

(28-06-2019, 10:27 AM)mellpoiss Kirjutas:  Tore näha, et põnnist hoolitakse!

Seda ei saa nii võtta.
Ma ei kahtle, et põnnist hoolitakse, aga siin on tegu issi unistuste realiseerimisega. Palju kasulikum oleks põnnile, kui ta peab edasisaamiseks arendama oma motoorikat ja lihaseid. Lihase jõul liikumisel on edasiviiv mõte tugevamad lihased, läbi treeningu (läbisõidu). Praegu jääb laps ootama, millal rutskale vinti juurde keeratakse ja fanni juurde tuleb.
Vasta
#13

Väga kena tulemus!

Tekkis küsimus, et mis kile on kasutatud ning kus kohast seda ka saab?
Vasta
#14

(28-06-2019, 11:04 AM)mossepower Kirjutas:  Väga kena tulemus!

Tekkis küsimus, et mis kile on kasutatud ning kus kohast seda ka saab?
Mul tuttav tegeleb sellega soomes ja sain temalt kaks juppi kile! Aga kui hakkad omale ise ostma siis soovitan 3M ja Avery kilesi! Kui ostad hiina kile siis jääb tulemus suht kehva kui enne kilega kokkupuuted puuduvad?avery ja 3m kile meetri hind jääb sinna 16-20 euri vahele!(1.52cm lai) Eestis ma ei tea kus osta saab aga soomes on selline leht 
https://www.seri-deco.fi/
Ja kui väga suurt kogust ei otsi siis väiksemate kogustega saaksin ehk abiks olla!
Vasta
#15

(28-06-2019, 11:04 AM)mossepower Kirjutas:  Väga kena tulemus!

Tekkis küsimus, et mis kile on kasutatud ning kus kohast seda ka saab?

lähed suvalise kilemüüja juurde ja ostad ükskõik mis marki wrap-i kilet.
Vasta
#16

(28-06-2019, 12:16 PM)diesel Kirjutas:  
(28-06-2019, 11:04 AM)mossepower Kirjutas:  Väga kena tulemus!

Tekkis küsimus, et mis kile on kasutatud ning kus kohast seda ka saab?

lähed suvalise kilemüüja juurde ja ostad ükskõik mis marki wrap-i kilet.
Odavate kiledega millel pole õhukanaleid keerad tulemuse korralikult pekki!
Vasta
#17

(28-06-2019, 13:06 PM)Rebane112 Kirjutas:  
(28-06-2019, 12:16 PM)diesel Kirjutas:  
(28-06-2019, 11:04 AM)mossepower Kirjutas:  Väga kena tulemus!

Tekkis küsimus, et mis kile on kasutatud ning kus kohast seda ka saab?

lähed suvalise kilemüüja juurde ja ostad ükskõik mis marki wrap-i kilet.
Odavate kiledega millel pole õhukanaleid keerad tulemuse korralikult pekki!olen kleepinud ise 2 sõiduautot ja tean mis on hea kile mis halb! niiet päris suvalist ma ei ostaks! 
Vasta
#18

(28-06-2019, 10:39 AM)motamees Kirjutas:  Palju kasulikum oleks põnnile, kui ta peab edasisaamiseks arendama oma motoorikat ja lihaseid.
Ma ei paneks püsimatut jõmpsikat ja mänguasja ühte patta ühest driveinnist teise sõitvate meeriklastega. Vaatan siin oma küla lapsi, põristavad ka erinevate elektriliste ja mootoriga autodega, aga mitte iga päev hommikust õhtuni. Isegi mitte iga nädal. Vahepeal on jalgrattad, rulad, uisud jne. Kahekordse ümbermõõduga pole ühtegi last Smile
Kena tulemus! Tahaks norida, aga no ei leia... Kui üldse, siis ehk lõppkiirus võiks tibake väiksem olla. Sõit ei piirdu alati sileda tühja teega.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#19

ära ärritu. sinu teema ja seega ka sinu sõna maksab.
soovi korral võin oma postituse ka kustutada.

aga remargi korras mainiksin, et:
esiteks ma kirjutasin, et osta tuleks ükskõik milline wrap-i kile.
teiseks on kleepimine mulle viimased 28 aastat leiva lauale toonud
ja ma julgen arvata, et natukene juba jagan seda asja.
Vasta
#20

(28-06-2019, 13:33 PM)diesel Kirjutas:  ära ärritu. sinu teema ja seega ka sinu sõna maksab.
soovi korral võin oma postituse ka kustutada.

aga remargi korras mainiksin, et:
esiteks ma kirjutasin, et osta tuleks ükskõik milline wrap-i kile.

teiseks on kleepimine mulle viimased 28 aastat leiva lauale toonud
ja ma julgen arvata, et natukene juba jagan seda asja.

Ma selleks kirjutasin, et päris suvakat kile pole mõtet osta kunagi sai ise ka soomest poest suva wrap võetud ja ilma õhukanalitega. tulemus oli kohutav! kogemust ka muidugi pold. aga muidu jh suvakile peaasi, et õhukanalitega.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne