Autolevi - autorent inimeselt inimesele!
#1

Mõtlesin, et avaks arutelu sellisel huvitaval teemal, veebisait on siin: www.autolevi.ee
Ise kasutasin hiljuti ja jäin väga rahule, hinnad soodsad, teenus kiire, auto sain ka korraliku. 
 Aga on keegi mõtelnud ka sellele, et oma autot rentida seal? Sait ise küsivat 25% vahelt ja õigupoolest ei vastuta tühjagi jama korral. 
Samas pakkujaid paistab olevat kõvasti ja lugusid pettustest ja muust pole väga meediasse tilkunud...

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta
#2

Olen rentinud. Esimesel korral ametlikult, hiljem kui kontakt juba olemas, saab otse omanikuga asju ajada ilma, et ta peaks 25% ära andma Toungue
Vasta
#3

Olen rentinud sealtkaudu, päris mugav ja suhteliselt odav kui vaja ajutiselt millegagi sõita. Oma autot küll rendile ei annaks, liiga suurt kümnist peab maksma ja kes teab kuidas mõni neid autosi kasutab. Paistab et osadel kasutajatel on päris mitu autot (odavat ronti) mida tihedalt välja rentides juba midagi teenib ka.
Vasta
#4

(05-07-2019, 15:54 PM)wax Kirjutas:  Olen rentinud. Esimesel korral ametlikult, hiljem kui kontakt juba olemas, saab otse omanikuga asju ajada ilma, et ta peaks 25% ära andma Toungue

Eks vist kindlad kliendid kujunevad välja ja siis aetaksegi ise vaikselt neid asju.

m 402
saab 96
Vasta
#5

Lihtsam ehk suveks mingi odav sõitev asi osta ,kui selliste hindade juures "püsiklient"olla. Rolleyes
Vasta
#6

Enne uue võimu "maksureformi" deklaleeriti selle Ettevõtte poolt ka sinu saadud üüritulu ka kenasti maksuametile edasi, et "mugavamalt makse maksta".

Ehk siis said näiteks oma Audi 80 eest kenasti 20 Euri päevas, millest viieka võttis omale Autolevi ja tollaste maksumäärade järgi 4 euri ja paarkümmend senti ka Maksuamet.
Omanikule jäi kümps, mille eest audile uued kummid osta. Ja õli. Ja veel midagi.
Kuidas see praegu käib, vat ei teagi. Ilmselt aasta lõpus läheb Sinu maksuvaba tulu summast maha.
Aga autoga seotud kulusid mina eraisikuna küll ei oska maksuametile deklaleerida.

https://www.rmp.ee/uudised/maksundus-uud...2016-05-30
Vasta
#7

Sama kirves ripub vist ka kõigi Bolti juhtide kohal Smile Tulud lähevad sirgjoones maksuametile, kulusid maha arvata ei saa, isegi kütust mitte. Eks ootame, millal see mürts ära käib...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#8

(06-07-2019, 19:01 PM)Marko Kirjutas:  Sama kirves ripub vist ka kõigi Bolti juhtide kohal Smile   Tulud lähevad sirgjoones maksuametile, kulusid maha arvata ei saa, isegi kütust mitte. Eks ootame, millal see mürts ära käib...

no see jutt ei päde ju sõidad taksot siis teenid,selleks,et  teenida saaksid on vaja ju seesama sõiduvahend soetada ja teenuse osutamiseks vaja ka ju küte paaki valada ja masin korras hoida juppide näol.kunagi 15 aastat tagasi küsis maksuametnik milleks on potsepal autot vaja ja selle kulud kuludeks?selliste lollide koht pole maksuametis.
Vasta
#9

(06-07-2019, 18:46 PM)Kjen Kirjutas:  Enne uue võimu "maksureformi" deklaleeriti selle Ettevõtte poolt ka sinu saadud üüritulu ka kenasti maksuametile edasi, et "mugavamalt makse maksta".

Ehk siis said näiteks oma Audi 80 eest kenasti 20 Euri päevas, millest viieka võttis omale Autolevi ja tollaste maksumäärade järgi 4 euri ja paarkümmend senti ka Maksuamet.
Omanikule jäi kümps, mille eest audile uued kummid osta. Ja õli. Ja veel midagi.
Kuidas see praegu käib, vat ei teagi. Ilmselt aasta lõpus läheb Sinu maksuvaba tulu summast maha.
Aga autoga seotud kulusid mina eraisikuna küll ei oska maksuametile deklaleerida.

https://www.rmp.ee/uudised/maksundus-uud...2016-05-30
siis äkkii mõtekas juba fie-ks hakata?palgatööl käid seega sots makstud.muidu ettevõtja küll fie-na mõtetus.lollile maksuametnikule tuleb vastu hakata lihtsalt.
Vasta
#10

(06-07-2019, 19:27 PM)muska71 Kirjutas:  
(06-07-2019, 19:01 PM)Marko Kirjutas:  Sama kirves ripub vist ka kõigi Bolti juhtide kohal Smile   Tulud lähevad sirgjoones maksuametile, kulusid maha arvata ei saa, isegi kütust mitte. Eks ootame, millal see mürts ära käib...

no see jutt ei päde ju 
Eraisik ei saa ettevõtluskulusid maha arvata tulust. FIE või OÜ on selleks leiutatud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#11

(06-07-2019, 19:45 PM)Marko Kirjutas:  
(06-07-2019, 19:27 PM)muska71 Kirjutas:  
(06-07-2019, 19:01 PM)Marko Kirjutas:  Sama kirves ripub vist ka kõigi Bolti juhtide kohal Smile   Tulud lähevad sirgjoones maksuametile, kulusid maha arvata ei saa, isegi kütust mitte. Eks ootame, millal see mürts ära käib...

no see jutt ei päde ju 
Eraisik ei saa ettevõtluskulusid maha arvata tulust. FIE või OÜ on selleks leiutatud.
jah,aga et midagi teenida on vaja kõigepealt kulutused teha ja tulu teenimiseks vahendid soetada.värk lonkab kahte jalga korraga.vat siin tulebki maksuametit hakata tuimalt perse saatma. isegi korjad metsas marju ja müüd maha tahvad makse saada,aga kuidas metsa sain ,et marju korjata?püha vaim viis?iga tuluga kaasnevad kulud ju.
Vasta
#12

kui kaasnevad kulud, siis tasub juba oü või fie paberid korda ajada. eraisikuna on see lihtsalt mugavusteenus, milega maksuameti silmis led puhas poiss, aga kui juba tulud ja kulud nii suured et see hakkab segama, siis tasub juriidiline keha teha. Kui aastas 3 korda 20 euro eest audit rendid, siis on lihtsam legaalselt 30 eurot teenida ja teist 30 riigile ja vahendajatele anda, kui et maksad oü ja fie pealt maksusid ja lõivusid. kummid ka selle 3 laenutamiskorra pealt niipalju ei kulu ju, et oleks tuntav kulu.
Vasta
#13

(06-07-2019, 18:46 PM)Kjen Kirjutas:  Ehk siis said näiteks oma Audi 80 eest kenasti 20 Euri päevas, millest viieka võttis omale Autolevi ja tollaste maksumäärade järgi 4 euri ja paarkümmend senti ka Maksuamet.
Omanikule jäi kümps, mille eest audile uued kummid osta. Ja õli. Ja veel midagi.
Täpsustame:
- rendihind 20eur. Lõppkliendilt autolevile
- autot välja rentiva eraisiku tulu 15eur. Ehk maks 3eur. Ma eeldan, et tehingud käisid ikka läbi Autolevi - mitte Autolevi ei olnud eraisikule teenuse pakkuja vaid vastupidi
omanikule jääb 12eur ehk viidatust 20% enam.

aga jah - kui slogan on "inimeselt inimesele" ning autolevi mingit vastutust ei võta, siis see teenus on üpris "õhuke" ja 25% terve lepingu väärtusest selline nn kuulutuse vahendamise teenus minu silmis küll väärt ei ole.
kui nende kodulehelt usaldamisest lugeda, siis risk jääb ikka välja rentijale. Irooniaga küsin ma muidugi selle "tagamaks turvalisust" nimistu peale, et kui kõik nii turvaline on, siis miks ei võta autolevi ise vastutust? Smile
(ok - ilmselt on ka siga-omanikke, kes tahavad tagasi saada paremas korras autot, kui nad välja andsid)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#14

Kõik tahavad vahendada ja sellest mõnusat äraelamist saada. Aga võta näpust. Paberite järgi on see üritus juba aastaid viisakas kahjumis. Nagu kõiksugu muudki airbiiandbiid ja üüberpiiberid. Mastaabid ainult vähe teistsugused. Kuulu järgi ei sujunud vahepeal maksed ka püramiidi alumisele osale, autoomanikele. Eks järeldused teeb igaüks ise.
Vasta
#15

Mingiaeg tuli meilboxi pidevalt kutseid investoriks hakata ja käpp alla panna asjale. Enam pole tulnud või siis ma lihtsalt lükkasin prügisse need kirjad.
Olen ise pidanud plaani kaubik soetada ja endal, kui sõitmist/maalkäiku pole välja rentida aga...
Kui riiulil seisev juriidika olemas OÜ näol siis vist on ikka targem kleeps tagauksele lüüa ja nii omi kontakte ja hindu vahendada.

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne