Vene motikate mootorid
#1

Oleks vaja veidi rohkem infot vanade vene motikamootorite kohta. Nimelt S-500, M-52S, IŽ-350 ja IŽ Jupiter. Huvitab silindrite arv, asetus, kubatuur, võimsus (hj) ning hea oleks ka tootmisaastad.
Vasta
#2

Mitte keegi ei oska vastata????? Sad
Vasta
#3

Vastata ei oska aga pakun Vostoki (S-565) kohta väheke: http://students.uni-vologda.ac.ru/pages/...k_c565.jpg 
Selle lehe peal on meilegi tuttavate Endel Kiisa ja Nikolai Sevastjanovi nimed ja sealt alt leiab lingi selle vähese kohta ka: http://students.uni-vologda.ac.ru/pages/...ostok.html 
Otsi ise ka, venes on kõike.

Panen ühe leiu veel.

https://www.e-reading.club/chapter.php/1..._1999.html

спортивный мотоцикл Урал-М52С с коляской, seal isegi video: http://carakoom.com/blog/nashli-i-vossta...-kolyaskoj

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#4

(10-07-2019, 22:37 PM)kr8nik Kirjutas:  Mitte keegi ei oska vastata????? Sad

Mõned, ilmselt isegi paljud oskavad Smile    Paraku on küsimus selline, et eeldab palju tehnilist tööd, musta tööd googliga, mida teemaalgataja lihtsalt püüab enda kaelast ära saada. Ilmselt seepärast pole ka keegi viitsinud siblima hakata.
Pealegi jääb ürituse mõte natuke ähmaseks. Nii need asjad ei käi. Kui käivad, siis on tasulised   Big GrinBig Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#5

Need vastused on leitavad raamatukogus, Arseni Palu raamatutes.
Vasta
#6

Et natuke vähem raamatut lapata oleks, võin öelda et IŽ Jupiter on 2 silindriga. Loodetavasti oli abi. Rolleyes
Vasta
#7

Ja kui mälu ei peta toodeti seda 1961-1966.
Vasta
#8

(10-07-2019, 23:13 PM)Marko Kirjutas:  [quote pid='480353' dateline='1562787427']
Mõned, ilmselt isegi paljud oskavad Smile    Paraku on küsimus selline, et eeldab palju tehnilist tööd, musta tööd googliga, mida teemaalgataja lihtsalt püüab enda kaelast ära saada. Ilmselt seepärast pole ka keegi viitsinud siblima hakata.
Pealegi jääb ürituse mõte natuke ähmaseks. Nii need asjad ei käi. Kui käivad, siis on tasulised   Big GrinBig Grin

[/quote]

No nüüd ma olen küll millegi väga alatuga hakkama saanud - julgesin oma küsimusega inimesi tülitada.
Olen siiani aru saanud, et foorumis on see laialt levinud komme - kui keegi tahab midagi teada, milles ise väga pädev pole, siis viskab küsimuse üles ja kui keegi on asjaga kursis, siis vastab. Ja kes ei tea, see ei hakka niisama targutama. Ma pole nõudnud, et keegi hakkaks googlet läbi kammides tegema ränkrasket musta tööd, tegin seda ise, läks kõigest paarkümmend minutit. Seega võib teema lõppenuks lugeda, motokorüfeed.
Ja mis tähtsust on sellel, mille jaoks ma seda küsin?
Vasta
#9

(11-07-2019, 20:42 PM)kr8nik Kirjutas:  Ja mis tähtsust on sellel, mille jaoks ma seda küsin?

Tasulise töö puhul ei oleks, aga vabatahtliku abistamise puhul ikka on kuna põhjus võib abistajaid kas motiveerida sind aitama, või ka hoopis vastupidi.
Nagu näiteks kui lähen küsin kelleltki, kas 1 euro saad mulle anda? Ilma põhjendamata vähesed annaksid. Kui ütlen, et vaja kiirelt esimesse ettejuhtuvasse tasulisse WC-sse minna, siis on suurem tõenäosus raha saada kui ütlen, et tahaks 1 õlle osta. Rolleyes
Vasta
#10

Naljamees?
Vasta
#11

(11-07-2019, 20:42 PM)kr8nik Kirjutas:  ... Ma pole nõudnud, et keegi hakkaks googlet läbi kammides tegema ränkrasket musta tööd, tegin seda ise, läks kõigest paarkümmend minutit. ...

küsimuse laialdane püstitus eeldas igatahes vähemalt mitmepäevast google ja raamatukogu tööd. Kui said paarikümne minutigaselle tehtud, siis oled väga kõva googeldaja. Lennult ollakse nõus vastama oma teadmiste baasilt konkreetsetele küsimustele a la Millise klaasiga tuli oli xxxx. a. Planetal või Milline karbuss oli esimesel Jupiteril?

P.S. Olles ise tegelenud muuseumi tarbeks masinate siltide koostamisega paarkümmend aastat (mitte restaureerimiseks vajaliku süvauuringuga), siis võin julgelt öelda, et korraliku info kokkukogumiseks ja sealt sõkalde seest terade väljasõelumiseks läheb iga masina puhul vähemalt 2-3 päeva.
Vasta
#12

(11-07-2019, 21:44 PM)honkomees Kirjutas:  
(11-07-2019, 20:42 PM)kr8nik Kirjutas:  ... Ma pole nõudnud, et keegi hakkaks googlet läbi kammides tegema ränkrasket musta tööd, tegin seda ise, läks kõigest paarkümmend minutit. ...

küsimuse laialdane püstitus eeldas igatahes vähemalt mitmepäevast google ja raamatukogu tööd. Kui said paarikümne minutigaselle tehtud, siis oled väga kõva googeldaja. Lennult ollakse nõus vastama oma teadmiste baasilt konkreetsetele küsimustele a la Millise klaasiga tuli oli xxxx. a. Planetal või Milline karbuss oli esimesel Jupiteril?

P.S. Olles ise tegelenud muuseumi tarbeks masinate siltide koostamisega paarkümmend aastat (mitte restaureerimiseks vajaliku süvauuringuga), siis võin julgelt öelda, et korraliku info kokkukogumiseks ja sealt sõkalde seest terade väljasõelumiseks läheb iga masina puhul vähemalt 2-3 päeva.
Tean, seepärast tahtsingi pisut üldinfot nende mootorite kohta, sest just neid mootoreid pakuvad erinevad allikad varajaste Estonia vormelite jõuallikateks. Erinevused on nii mootori markides, pakutavates hobujõududes, kui ka töömahtudes, seepärast oleks hea, kui keegi motikaid tundev inimene ütleks üheselt välja need põhiparameetrid, mille pealt asja edasi uurida.
Vasta
#13

Kui tegu on vormelite jaoks kohendatud mootoritega, siis võimsus ja tòömaht on kohe kindlasti muudetud, originaalist on alles heal juhul vaid kuju.
Vasta
#14

(11-07-2019, 20:55 PM)süsikas Kirjutas:  Naljamees?

Antud juhul mitte. Smile
Vasta
#15

A.Palu raamatud ei käsitle formeleid, pigem peaksid lugema ajakirja "Tehnika ja Tootmine".
Ehtne näide sellest, kuidas kehva teemapüstitus toob kaasa terve hulga asjasse mittepuutuvat soga-joga.
Vasta
#16

(11-07-2019, 18:18 PM)Dexter Kirjutas:  Ja kui mälu ei peta toodeti seda 1961-1966.

sel perjoodil oli jupiter kumera paagiga ja jupiter 2 äkki?kas mitte ka hiljem juba kandilise paagiga jupp 3 ei toodetud?
Vasta
#17

See on kergesti netist leitav, et IŽ 350 1946-1951, IŽ Jupiter 1961-1966, IŽ Jupiter 2 1965-1971, IŽ Jupiter 3 1971-1981, IŽ Jupiter 4 1980-1985, IŽ Jupiter 5 1985-2008
Vasta
#18

(12-07-2019, 11:16 AM)veix__ Kirjutas:  See on kergesti netist leitav, et IŽ 350 1946-1951, IŽ Jupiter 1961-1966, IŽ Jupiter 2 1965-1971, IŽ Jupiter 3 1971-1981, IŽ Jupiter 4 1980-1985, IŽ Jupiter 5 1985-2008

Üks nimetatutest ei sobi valimisse? Miks? Küsimus on eelpool juba vastatud.
Vasta
#19

Sobib, sest eespool poldud päris kindlad, kas mälu petab või mitte. Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne