naljanurk 3

(24-08-2022, 20:42 PM)denzu Kirjutas:  Mängime Kuldvillakut? Eesti 200 palun. Elekter 4000 palun.

Aga tegelikult tegin kaks piltmõistatust. Kes ära arvab, saab 10x kuulsamaks.
Küsimus kõlab:
1) mis linn on esimesel fotol?
2) kes esitab laulu ja mis laul on teisel fotol?
1) Tartu (Anne kanal)
2) Jaak Joala "Unistuste jõel" (...on kallas kahel pool)
Vasta

(24-08-2022, 22:38 PM)valgeratsu Kirjutas:  Tallinna linnavalitsus otsustab Tõnismäe ümber nimetada Tanelkiigiks. Kõlvart: kui jätame seda muutmata, näitame, et anname vaktsiinivaenlastele üles.
Üles andma ja alla andma on seni olnud eesti keeles vägagi erineva tähendusega. Ehk mõtleb ksf allaandmist?

Tõnismäega riimub paremini Tanelkiige, kuigi nimetet härra ministriks oleku ajal käänati teda mõnikord meedias nii Kiigi kui Kiiki. Õnneks Kiik ise kasutab oma nime keelereeglitele kohaselt ega edenda lennartmerilikku kantseliitkäänamist.

Meenub ühe kommertskanali uudislõik meie eestilaulikust, kes oma loo tutvustamise käigus tähelepanu saamiseks publikule hüüatas "Kuulake üles!" (otsetõlge inglise keele listen upist).
Vasta

Pigem ei ole asi ksf-is, vaid selles, kust see tekst algselt pärit on, kuid jah, vast oleks ikka paslikum allaandmine. Ülesandmine tähendab ju kellegi välja andmist- krt eesti keel on ikka huvitav, üht asja saab mitut moodi väljendada.

Aga see "Kuulake üles"- kas see äkki Terminaator ei olnud? Ma võin küll eksida, aga esimesena tuli see pähe. Iseenesest kõlab lahedalt, umbes sama lahedalt kui "Kuulab siia!" Big Grin
Seda viimast olen ka mõned korrad kusagilt kuulnud, vist mõned korrad ka Ameerika filmidest.
Vasta

Ma vist tõesti mõtlesin “alla”.

Oma kaitseks võin öelda, et Kõlvart on Kasahhstanis sündinud korealane ega valda ikka eesti keelt 100% perfekselt. :D Ja kui ma ei eksi on tal emakeeleks ju ka vene keel?

No peaasi et nalja kvintessents jõudis kohale.
Vasta

(25-08-2022, 09:49 AM)Aare R. Kirjutas:  Aga see "Kuulake üles"- kas see äkki Terminaator ei olnud? Ma võin küll eksida, aga esimesena tuli see pähe. Iseenesest kõlab lahedalt, umbes sama lahedalt kui "Kuulab siia!" Big Grin
Seda viimast olen ka mõned korrad kusagilt kuulnud, vist mõned korrad ka Ameerika filmidest.

"Kuulab siia!" on Kaitseväeline kõnepruuk. Allohvitseride poolt igapäevases kasutuses ajateenijatega suhtlusel. Samasse rubriiki kuuluvad ka riigikaitselised tegusõnad näiteks "säbelema" ja "šlangima".
Vasta

Eesti keel ongi huvitav.
Näiteks mõne detaili/koostu "puhastamine ja määrimine". Mis sa tast puhastad kui uuesti ära määrid?

Üks mulgikeelne kaasaegne nali ajalehest Üitsainus Mulgimaa:

Esä panep õhtu tillikest poiga magame.
“Esä, mia pelgä pimet!” ütlep laits.
“Ei ole ullu, pojake, ku sa üitskõrd akkat esi elektre iist masma, sis sa pelgät valget.”
Vasta

(24-08-2022, 23:49 PM)Telc Kirjutas:  
(24-08-2022, 20:42 PM)denzu Kirjutas:  Mängime Kuldvillakut? Eesti 200 palun. Elekter 4000 palun.

Aga tegelikult tegin kaks piltmõistatust. Kes ära arvab, saab 10x kuulsamaks.
Küsimus kõlab:
1) mis linn on esimesel fotol?
2) kes esitab laulu ja mis laul on teisel fotol?
1) Tartu (Anne kanal)
2) Jaak Joala "Unistuste jõel" (...on kallas kahel pool)

Põhimõtteliselt õige vastus! Smile Unustuse jõel
Vasta

Järjekordne "makaronide ministeeriumi" operatiivkokkuvõte.

https://www.youtube.com/watch?v=eG30GTKsBLE

Mainimist väärib, et diviis põlenud soomustehnikat murdis edukalt Kiievisse läbi ja asus positsioonidele millest ei saanud aru.
Meeskonnad aga jõudsid tervelt koju paraadpolüetüleenpakendites?
Niisama õnnestus neil alla tulistada miski arusaamatu asi Ameerika tähtedega.
Samuti jagunes helikopter väga kavalalt õhus mitmeks põlevaks osaks et raskendada enda allatulistamist.
Kahju, et õigel ajal keelt ei õppinud ja osa arusaamatuks jääb.
Vasta

   

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Taasiseseisvumise algusaastate ARK huumorit

https://www.osta.ee/moskvitch-433-179565466.html

       
Vasta

Huumorist on asi kaugel.
Vasta

Jah ,uus põlvkond võtab asja huumoriga.Tegelikkuses sel ajal polnud printereid ja arvuteid,blanketid trükiti trükikojas ja nii see asi käiski.30 aastat tagasi oli see reaalne elu

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(27-08-2022, 09:30 AM)diselist Kirjutas:   polnud printereid ja arvuteid

Vaata keretüüpi parem!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

"sõiduautu" - tundub et reg-tunnistus välja antud vana-võromaal, ehk siis Võrus või Põlvas. Pigem Põlvas.
Vasta

Kas needenne praeguseid, 2. Eesti vabariigi ajal väljastatud riiklikud auto dokumendid on kõik kehtivad, või on mõningad kehtetuks kuulutatud? Palun aidake, kes oskab ja suudab.
Parimat. h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Laiema silmaringiga inimesed muigavad termini faeton peale...

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Phaeton_body

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(27-08-2022, 10:40 AM)hillar2 Kirjutas:  "sõiduautu" - tundub et reg-tunnistus välja antud vana-võromaal, ehk siis Võrus või Põlvas. Pigem Põlvas.
Mul samuti 1993 suvel välja antud pass sahtlis, täitsa (maatriks)printeril jne. Andmed ka enam-vähem korrektsed. Mu arust see pilt ikke fake.
Kusagilt on meelde jäänud et selle standardi passid enam ei kehti.
Vasta

(27-08-2022, 13:05 PM)honkomees Kirjutas:  
(27-08-2022, 10:40 AM)hillar2 Kirjutas:  "sõiduautu" - tundub et reg-tunnistus välja antud vana-võromaal, ehk siis Võrus või Põlvas. Pigem Põlvas.
Mul samuti 1993 suvel välja antud pass sahtlis, täitsa (maatriks)printeril jne. Andmed ka enam-vähem korrektsed. Mu arust see pilt ikke fake.
Kusagilt on meelde jäänud et selle standardi passid enam ei kehti.
Vaadake osta lingilt seal on reg tunnistusel kirjas et Jõhvi büroos
Vasta

(27-08-2022, 10:55 AM)h2rra Kirjutas:  Kas needenne praeguseid, 2. Eesti vabariigi ajal väljastatud riiklikud auto dokumendid on kõik kehtivad, või on mõningad kehtetuks kuulutatud? Palun aidake, kes oskab ja suudab.
Parimat. h2rra

Antud dokument sellisel kujul kindlasti enam ei kehti dokumendina.
Segasem lugu on sellega, kas antud dokument ja sellega seonduv registrikanne on leitavad ja aluseksvõetavad auto registrikande taastamiseks või peab registreerimisprotsessi uuesti tegema. Oluline erinevus riigilõivudes.

Selles osas on minuni jõudnud info üsna vastukäiv. Mõned väidavad, et kõik mis väljastatud enne kaheosaliste siniste dokumentide tulekut, on kehtetu, samas kui ise kunagi sama probleemiga kokku puutusin, siis öeldi päringu peale, et alates november 1992 on registritoimingud arhiivis olemas. Minu tollane huviobjekt omas juulis 1992 väljastatud dokumente, mistõttu sai tema edasiseks saatuseks vanaraud. Registreerimise protsess oleks ületanud auto enda soetusmaksumuse.
Vasta

(27-08-2022, 13:29 PM)zazik Kirjutas:  
(27-08-2022, 10:55 AM)h2rra Kirjutas:  Kas needenne praeguseid,  2. Eesti vabariigi ajal väljastatud riiklikud auto dokumendid on kõik kehtivad, või on mõningad kehtetuks kuulutatud? Palun aidake, kes oskab ja suudab. 
Parimat. h2rra

Antud dokument sellisel kujul kindlasti enam ei kehti dokumendina.
Segasem lugu on sellega, kas antud dokument ja sellega seonduv registrikanne on leitavad ja aluseksvõetavad auto registrikande taastamiseks või peab registreerimisprotsessi uuesti tegema. Oluline erinevus riigilõivudes.

Selles osas on minuni jõudnud info üsna vastukäiv. Mõned väidavad, et kõik mis väljastatud enne kaheosaliste siniste dokumentide tulekut, on kehtetu, samas kui ise kunagi sama probleemiga kokku puutusin, siis öeldi päringu peale, et alates november 1992 on registritoimingud arhiivis olemas. Minu tollane huviobjekt omas juulis 1992 väljastatud dokumente, mistõttu sai tema edasiseks saatuseks vanaraud. Registreerimise protsess oleks ületanud auto enda soetusmaksumuse.
Seda minagi mõtiskleb, et riikliku dokumendi kehtetuks tunnistamine peaks ju avalikult seadusega välja kirjutatud olema, mitte nii, et mingi tippametnik oma töö kergendamiseks seda kohaldab. Kas keegi leiab selle "riigi teatajast"ülesse? Ja ehk eraldi teemasse jutt sokutada. Parimat. h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne