Gaz 24-10 -le teise mootori paigaldamine
#21

mul tuleb ka hooti mõte volgast igapäevaliikur teha.
aga laisa inimesena vaataks ise mõne lihtsa ja lollikindla v6 kone koos automaadiga.
peaks justkui ruumikasutuse mõttes volga jaoks igati sobilik olema.
tuleks vist üle lombi tehtud masinate suunas vaadata?
Vasta
#22

mida volga vedrustus 6-pütase kone kaalust arvab? Vene ajal Opel Commodorele Volga mootori pealeistutamisel tõusis selle nina püsti ja juhitavus muutus, originaal kuuene malmpada kaalus mitu korda volga motost enam.
Vasta
#23

Kui muretsete mootori kaalude pärast siis võin tuua näite oma Mosse pealt kuhu paigaldasin 50-80 kg. raskema mootori. Pean ütlema,et auto sai uue hingamise. Tavaliselt on Mossel taguots maas.... aga nüüd kenasti sirgu. Kui tagavedrud ära surnud siis laheneb probleem kenasti. Sõites kurvides on nina kenasti maas ja auto käitub nagu tagaveoline tühi buss. Pole paha.
T.
Vasta
#24

See vedrumure on kõige väiksem mure. Mäletamist mööda on neid toodetud erineva jäikusega ja siis võib Jelgava poistelt ka ühtteist saada muidugi. Ja see on kõige viimane töö, mis võetakse ette täielikult komplekteeritud autol. Arvamisega siin head tulemust ei saa.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#25

vedrud pole jah sugugi teemaks.
laisale inimesele, kes kangesti tahaks volgaga sõita, oleks vaja soovitust tagaveolise, automaadiga ja v6 konega lihtsa ja lollikindla doonori kohta.
Vasta
#26

(30-08-2019, 20:50 PM)diesel Kirjutas:  vedrud pole jah sugugi teemaks.
laisale inimesele, kes kangesti tahaks volgaga sõita, oleks vaja soovitust tagaveolise, automaadiga ja v6 konega lihtsa ja lollikindla doonori kohta.

Ford Granada. Jupid, remont ja knowhow kohapeal kaasa anda. Aasatakümneid kogemust, palju rauda alles, legaalselt kuni 118 kW jne....
Volgale 200 kilovatti? Ma parem ei teeks seda. Kui üldse, siis koos uute sildadega. Olen sõitnud 21ga 150ga, üsna ebameeldiv tegelt....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#27

granada on siis vist puhas karpa teema?


kilod ja vatid pole küsimus. pigem suur kubatuur ja ohtralt väänet madalal pöördel.
see oleks mõnus laisa inimese jaoks ja sobiks ka volga imagoga.
Vasta
#28

Pane ikka midagi teravamat


http://vm.tiktok.com/62yv1R/
Vasta
#29

Just kui kusagilt saab siis 3.0 BMW M57 turboga diisel,koos kasti ja pudinatega.
Vasta
#30

(03-09-2019, 08:45 AM)uko Kirjutas:  Just kui kusagilt saab siis 3.0 BMW M57 turboga diisel,koos kasti ja pudinatega.

Istuge sisse oma diislid lõpuks. Mis kuradi vajadus on vanu ja/või hobiautosid nende kuradi naftapressidega rüvetada.
Vasta
#31

Täpselt nii. Katlamaja ei sobi Volgaga kuidagi kokku Wink
Vasta
#32

kütust kulub vähem Big Grin
Vasta
#33

(03-09-2019, 15:12 PM)zazik Kirjutas:  
(03-09-2019, 08:45 AM)uko Kirjutas:  Just kui kusagilt saab siis 3.0 BMW M57 turboga diisel,koos kasti ja pudinatega.

Istuge sisse oma diislid lõpuks. Mis kuradi vajadus on vanu ja/või hobiautosid nende kuradi naftapressidega rüvetada.

Pealegi, need kes uued nõuded mõttega otsast lõpuni läbi on lugenud, said teada, et seda ei tohi enam teha. Mis on minu jaoks arusaamatu jaburus...

Kood 701. Üldnõuded mootorile
Nõuded:
5) omavoliline mootori toitesüsteemi või heitgaasisüsteemi muutmine või ümberehitamine on keelatud (välja arvatud kood 702 lõikes 1 ning kood 705 lõikes 1 toodud juhtudel), sh ülelaadeseadmete lisamine või ärajätmine, õhufiltrite või heitgaasiosakestefiltrite äravõtmine, heitgaasi katalüsaatorreaktorite äravõtmine, võimsuspiirajate või muude sarnast funktsiooni omavate seadmete eemaldamine või muutmine,
teisele kütuseliigile ümberehitamine (diislikütuselt – bensiinile; bensiinilt või diislikütuselt – gaasile jms ning vastupidi);
Vasta
#34

(03-09-2019, 15:48 PM)wax Kirjutas:  Pealegi, need kes uued nõuded mõttega otsast lõpuni läbi on lugenud, said teada, et seda ei tohi enam teha. Mis on minu jaoks arusaamatu jaburus...

Kood 701. Üldnõuded mootorile
Nõuded:
5) omavoliline mootori toitesüsteemi või heitgaasisüsteemi muutmine või ümberehitamine on keelatud (välja arvatud kood 702 lõikes 1 ning kood 705 lõikes 1 toodud juhtudel), sh ülelaadeseadmete lisamine või ärajätmine, õhufiltrite või heitgaasiosakestefiltrite äravõtmine, heitgaasi katalüsaatorreaktorite äravõtmine, võimsuspiirajate või muude sarnast funktsiooni omavate seadmete eemaldamine või muutmine,
teisele kütuseliigile ümberehitamine (diislikütuselt – bensiinile; bensiinilt või diislikütuselt – gaasile jms ning vastupidi);
siin pole ju juttu mootori vahetamisest, vaid mootori toitesüsteemi ümberehitamisest. Mul on au olnud näha sellist diiselmootorist tehtud bensukat iseehitatud traktori peal, ma saan aru et selline tegevus on keelatud aga mitte mootori tervikuna vahetamine teist tüüpi mootori vastu.
Vasta
#35

ok, tundub et sul on õigus Smile
Vasta
#36

Pealegi on scaldia volga diislina täitsa tehase poolt olemas.

Minupärast pange bensukaid palju tahate, aga mõnedele meeldivad hobikorras diislid, eriti chipitud diislid. Pole ju mõtet enda eelistust peale suruda, eksole.
Vasta
#37

Ma olen küll seda meelt et kui juba mootorit vahetada volgal siis otseloomulikult turbodiisel automaat kastiga, eelpool mainitud bemari 3.0 on hea pakkumine. Tehaseseades 165kw liigutab volgat piisavalt nobedalt...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#38

Pühaduserüvetamine ja sisseistumine ja mis kõik...
 Seda kuradima Volgat tehti nii palju küll, et jagub nii mustale numbrile kui "projektikaks".
Ja mille poolest üks korralik diisel halvem on väikese võimsusega vanamoodsast nõukogude bensiinimootorist, jääb mulle arusaamatuks.
Vasta
#39

mingi Peugeot 504? mootor pandi sinna kunagi tehasest peale, olen kunagi ühe sellisega sõitnud, meremehe poolt vist Kanadast tagasi toodud
Vasta
#40

(04-09-2019, 08:16 AM)vant Kirjutas:  ...
Ja mille poolest üks korralik diisel halvem on väikese võimsusega vanamoodsast nõukogude bensiinimootorist, jääb mulle arusaamatuks.
Eks probleem on vist selles, et paljudele inimestele jätab bensuka diiseldamine sellise "Lasnamäe takso" mulje, mille peamine eesmärk on üldjuhul ökotamine ja raha säästmine ning see kokkuvõttes jätab asjale sellise odava maigu külge.

Samas nii palju kui on erinevaid maitseid on ka erinevaid suhtumisi. Nt. üks Eesti mees on Gorki autotehase sõiduauto hoopis elektriajami peale ehitanud (Link). Tema võiks bensumootorisse samamoodi suhtuda kui mõned mehed diislisse kuna elektrimootori võimalus on ju olemas.

Isiklikult ei näe küll probleemi hobiautode diiseldamises. Ning kui samahea väände ja dünaamika saavutab 20l/100 km (bensiin) asemel 10l/100 km (diisel) kütusekuluga, siis miks ka mitte. Seda muidugi juhul kui auto sõitmiseks ehitada, näituseautol ei ole ju kütusekulu oluline.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne