Wirax'i mullafrees
#1

Tere!
Mure järgmine, et wiraxi mullafreesil murdus vähe vale kardaani kasutusega ära võlli ots. Tahaks nüüd uut võlli panna, aga ei saa lahti monteerida. Minu arusaamise järgi tuleb freesi terad koos võlliga ära võtta. Siis saab reduktori välja võtta ja probleemne võll peaks taha välja tulema. Aga just neid freesi terasid koos võlliga lahti ei saa. Kas keegi teab kuidas need võllid sinna otsa on pandud? 

[img][Pilt: 20190906-170949.jpg]deathclaw gauntlet new vegas[/img]

[img][Pilt: 20190906-171017.jpg][/img]

[img][Pilt: 20190906-170957.jpg]pic posting site[/img]
Vasta
#2

Kindel, et terasid kandev toruvõll ei koosne moodulitest, mis terapoltide abiga koos püsivad?

Ma uuriks neid liitekohti tähelepanelikult. Mida Nordamus ise kostab selle küsimuse peale? Nemad seda kaupa müüvad.

Ning kui reduktor avatud, siis tasub kriitiliselt suhtuda ka vedava võlli laagerdusse - on esinenud juhtumeid, kus võll on enne murdumist lükanud pesa paar mm sissepoole ja pärast hakkavad tükid lendama ka tavalisel tööl.

EDIT: Mis võllid on haakekolmnurgal?
Vasta
#3

Tere!

Aega on palju läinud, aga lõpuks sai see õnnetu mullafrees jälle korda. Labad koos võlliga olid reduktori koonuse peal kinni. Paar tugevamat hoopi suurema haamriga ja olidki võllid maas. 
Siis tegin Nordamusele päringu. Algul väitsid, et pole probleemi sellega, aga reaalselt otsivad ikka veel seda võlli.
Suurepärane PMKaubamaja sai mulle uue võlli, aga see uus oli natuke teistsugune. Treiali abiga sai see uus võll ka sinna reduktori korpusesse istutatud. Nüüd frees töötab kenasti. Kuna ma suurem asi pildistaja pole, siis protsessist mul ühtegi pilti pole. Küll aga sai üks klõps tehtud põllust, mis on just selle freesiga üle käidud!

[Pilt: 25479358b64423_l.jpg]
Vasta
#4

Minu Wiraxi freesil on vastupidi probleem - parem telg tuleb lahti pidevalt. Sel kevadel oli polt ennast lõpuni vindist välja keeranud enne kui jaole sain. Keerasin poldi täie jõuga kinni, aga poole tunni pärast jälle loksus.
Ei teagi kohe mida teha. Tundub rumal, aga peab poldile mingi lukustuse peale keevitama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne