Põllukart V-50 mootoriga tehasekardist
#21

Aga palun. Ning tänan labidaga mitte löömast, kuigi võimalus ju oli. Smile

Maakera ümbermõõt ekvaatoril on umbes 40075 km. Kuna ringi ümbermõõt on piidee ja raadius on pool diameetrit, siis võib rehkendada ka 40075/PI/2=6378,134 km. 40076 km puhul vastavalt 6378,293 km. Vahe on 0,159 km ehk 159 m.

EDIT: sisaldab viga. Jääb õpetuseks teistele, kuidas mitte laiata!
Vasta
#22

Ain lisas meetri ju...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#23

Kerpele!

Vat nüüd ma jätan tulevastele põlvedele õpetuseks oma eelmises postid üles, et igaüks näeks, kui oluline on nullide arv. Ja miks ei ole hea rööprähelda erinevate suurusjärkudega arvutusi tehes.

Ümbermõõt ekvaatoril on 40 075,000 km (need mõttetud nullid saavad kohe väga oluliseks!). Kui paneme ühe meetri vahele, on ringi ümbermõõt ekvaatoril 40075,001 km.

Siit raadiused vastavalt 6378,13434441 km ja 6378,13450356 km. Vahe 0,000159155 km. Mis on endiselt 15,9 cm. Isegi Googel nõustub: 1 km on 100 000 cm.
Vasta
#24

Seni kuni siin geodeesia ja geomeetria teemadel filosofeeriti, käisin ma Tondi motopoes ja Nõmme tee Jawapoes ära, ühest sain tihendikomplekti ja teisest uue tagahammaka, sellesama 42 hambaga. Ksf Envir jõudis veel hammakale puksi ka sisse treida ja ma ise puurisin vajalikud augud ning kruvisin uue hammaka ettenähtud kohale Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

Do'nt panic
Vasta
#25

Õige lähenemine!

Palju algsel hammasrattal hambaid on?
Vasta
#26

22 hammast

Do'nt panic
Vasta
#27

Neid kera ümbermõõte pole vaja üldse.
Tähtsad arvutuse seisukohalt on: ümbermõõdu muutus ja raadiuse muutus.
Asetades need valemisse 2 Pii r saame arvutada pikkuse muutuse. Ja vastupidi. Pikkuse muutus (1 meeter) võrdub 2piir, siit r võrdub üks jagatud 6,28-ga. MOTT. Igasugu maakera mõõdud osutuvad üleliigseks müraks ja pole vajalikud.
Selgituseks r on raadiuse muutus antud juhul.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#28

Vastus õige,kuigi täiesti mõistusevastane.Taoliste ülesannetega kostitati Nõo KK pea juba 50a. tagasi.
Vasta
#29

(13-09-2019, 20:05 PM)vanaain Kirjutas:  Vastus õige,kuigi täiesti mõistusevastane.

Täpselt nii ongi. Sellest ka minu aktiviteet loomulikult. Arvutada ise ei viitsinud ja kui ksf arvutusest suur viga silma jäi, siis olin kindel, et vastus on kusagil milli- või mikromeetrites. Õnneks ma ei virutanud oma "tarkust" kohe kirjalikus vormis siia, õrritasin niisama.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#30

Arvutamishuvilistele veidi andmeid: Vana ratta läbimõõt 23cm, vana hammasratta läbimõõt 9cm; uus vastavalt 38cm ja 18cm. Mõõdud pole täpsed, seega ka cm...

Do'nt panic
Vasta
#31

Peast ja poolnaljaga,siis ju kett llühikene  Smile
Vasta
#32

Ristkorrutis näitas, et mul polnud õigus. Mõne ühiku võrra siiski läheb ülekanne aeglasemaks.
Vasta
#33

(13-09-2019, 23:49 PM)vanaain Kirjutas:  Peast ja poolnaljaga,siis ju kett llühikene  Smile

Õnneks mitte! Ketti polnudki.
Katkised või puudu olevad detailid: Puudu - elpoolmainitud kett, kogu süütevärk (generaator, rootor, kommutaator, süütepool, kõrgepinge juhe, piip, väiksemad juhtmed), leegitoru, summuti, bensiinipump ja voolikud; katkised või kõlbmatud - piduri peasilinder täitsa läbi omadega ja vedeliku paak puudu, piduri klotsid, üks võll käigukastist. Ehk - Tagadi laat, avita!

Do'nt panic
Vasta
#34

(13-09-2019, 08:55 AM)giordanobruno Kirjutas:   Esiratasteks, kuna nii laiu arvatavasti rüblikutel raske keerata, panen kõige odavamad plekkvelgedega kärurattad. 

Riskantne. Vähemalt osa neist ei kannata isegi jalgratta kiirusi kaua välja. Velje plekk on õhuke ja pehme ja rehvid mingist "ma-ei-tea-mis"-sodist vormitud. Mu aiakärust ehitatud jalgrattahaagisel poest ostes all olnud veljed pidasid vastu vist kolm aastat ja siis üks neist purunes talvel mingi kolaveo ajal. Kuidagi murdus veljest lahti see laagriga rummuosa. Sain K-Rautast uued rattad, eks saab näha, kaua need käivad. Selle 3 aasta sees vahetasin ka rehvi. Kasutan seda käru keskmiselt 2 korda kuus, koormad ei ületa 50 kilo ja kiirused koormaga jäävad kuni 15 km/h kanti. Kasutus on sellel kärul aastaringne, näiteks talvel tirin sellega endale tasuta kütet, kui kuskil pakutakse. Kuid talvel on teeolud hullemad, kinnitambitud lumi raputab hullemini, kui suvine kruusatee. Heinamaa on samasugune "kuumaastik". Ja palju su aparaat maastikul kiirust arendada võib?
Vasta
#35

Kui amorte pole, siis vist suurt kiirust ei arenda.
Vasta
#36

Pane vene rolleri rattad.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#37

(15-09-2019, 11:25 AM)Walter Kirjutas:  Pane vene rolleri rattad.

See mõte on ka peast läbi käinud. Kuna pole leidnud odavalt/tasuta, siis vaatamata hoiatustele eelpoolsetes postitustes, on käru rattad olemas ja ringi tehtud, sama ka murutraktori ratastega. Veelkord tänu ksf Envir! Aga samas, kui kellelgi on 2 rolleri ratast koos rehvidega olemas ja tahab ära anda, siis andke teada.
Tulevase kiiruse kohta pole õrna aimugi, selgub katsetamisel.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Do'nt panic
Vasta
#38

Mul juhtus ükskord käru rattaga selline asi, kui esimest korda seda täis hakkasin pumpama...


   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#39

OT aga selliseid rehve vaadates tuleb ärritus peale. Rehvil lahkesti kirjas "Not for Highway use" aga isegi aiamaal ei pea hooaega vastu. Täielik plastmass, kuhu kautšukit pole vist üldse poetatud. Viimane kord rehvi lõhki pumbates tekkis küsimus, kas ehk üks seksuaaltervise toode pole vastupidavam, kui see rehvilaadne toode.
Vasta
#40

(17-09-2019, 15:06 PM)speedsta Kirjutas:  ... Viimane kord rehvi lõhki pumbates tekkis küsimus, kas ehk üks seksuaaltervise toode pole vastupidavam, kui see rehvilaadne toode.

Kondoomi kvaliteedist sõltuvad elud ja rohkem, kui miskist muust. Isegi sõda on köki-möki selle kõrval. Aiakäru kummist ei sõltu tegelikult midagi.
Mul lagunes üks kumm ainult seistes ära, tööd ei teinudki.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne