#61

Paar aastat tagasi ostsin talvel auto, millel olid kohe vaja rehvid ära vahetada. Alla said Automaailmast kõige odavamad hiina lammelid, "Hifly" vms. "unustasin" alla nad kaheks aastaks järjest. Sai sõidetud nii asfaldil, kiilasjääl, paksus lumes, suvel, talvel. rehvide poolest kuhugi kohale jõudmata ei jäänud. Nüüd kolmandaks talveks kulusid esirehvide siseküljed ära. Vist lähen jälle lamelli teed, just selle pärast et vahel tahaks äkki üle lõunapiiri ka käia.
Vasta
#62

(26-09-2019, 08:21 AM)v6sa Kirjutas:  
(26-09-2019, 00:58 AM)Marko Kirjutas:  
(25-09-2019, 22:51 PM)metsakohin Kirjutas:  Naelte pooldajad ei ole ilmselt viimasel kümnel aastal toodetud lamelle proovinud.
Kas tänapäevased lamellid säilitavad oma hea pidamise 3 või 5 talve?

Kui ei sõideta suvekuumal asfaldil, siis sama hästi/halvasti, kui sama kohtlemise saavad naelad.

Sõltub ka läbisõidust. Kui ikka pool mustrit on läinud, on sellega otsas ka mustriplokkide peenemad lamellid ja libedapidamine on kadunud.

Samuti saab, nagu naeltegagi, oma lollusega lasta plokid ümmarguseks ja siis on libedapidamisega ühel pool. Ning mitte kõigil mustritel ei saa panna teistpidi pöörlema.

Igapäevaliikluses toimetades nii 8 kkm hooajal kestsid rehvid 3 talve ära, siis oli muster sedapalju kulunud, et jäid suverehvideks. Asfaldil libedateks, aga kruusal ja mullal päris headeks, nagu juba eelkirjutajad mainisid. Ma ei pea veerandsadat tuhandet üldse halvaks tulemuseks.

Matadori kaubikule mõeldud lamellid olid head niikaua kui 3.-a talve hakul enam kerge tõusuga õuest välja ei saanud. ls. ehk kokku aastaga napp üle 10k.km. Läksid naelad alla ja sai ka haakega õuest minema.
(kulumispiirini) kulunud lamell, või üldse talverehv on hea vaid niikaua kuni veega kaetud pinnale sattub, näiteks veega täidetud pikirööpad. Kes korra kesksuvel libedasõidu läbi elanud, see teab.


Vasta
#63

Mul on plaanis (praegu uusi) lamelle 2 talve kasutada, mitte rohkem. Suvel loomulikult ikka suverehevid, lamellidega on lisaks sooja ilmaga veidi kehvemale juhitavusele kütusekulu suurem.
Vasta
#64

(26-09-2019, 09:19 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:   et vahel tahaks äkki üle lõunapiiri ka käia.

Ei tea kus ma elanud olen aga pole pähegi tulnud,et Lätimaal naelad keelatud.
Ju siis läks möödunud talvel õnneks,et kõik Läti vilkurid-välkurid järele ei rivistunud.
Vaatamata kõigele olen ikkagi naelausku,minukandis tänavahooldusega on nagu on.
Lumi sõidetakse kinni ja siis poleeritakse ristmikud ära kenasti.Naispere ka kärutab pidevalt
ringi kõigega millega kärutada saab,seepärast oma närvisüsteemi säästmiseks eelistan ikkagi naelu.
Ja põrgu,kui peaks tekkima karjuv vajadus siis ostan ühele autole kolmanda jooksu rattaid lamellidega,et
väljamaal käia.Aga ega vist see naela ja lamelli vaidlus ei lõppegi kunagi.Las igaüks sõidab sellega mida
õigeks peab.
Vasta
#65

Lätis pole naelad keelatud. Pole mõtet jama ajada:

"Lätis on naastrehvide kasutamine lubatud 1. oktoobrist kuni 30. aprillini."

https://auto.geenius.ee/rubriik/nutikas-...ega-soita/

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#66

Lätimaa ja nael pole veel nii hull saavutus aga kuu aega tagasi nägin Amsterdamis Norra külmikut millel kõik kuus ratast naelrehvidega. Õnneks veel mitte klaasiseguga.
Vot see on juba kõva sõna.

Aga nüüd pidamisest. Mingi Barumi lamell sõitis mul ainult ühe talve korralikult. Tulid koos autoga kaasa. Teine talv olid nagu uisud. Mustrit oli 2/3 veel järel kui läksid kõige kaduva teed.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#67

Vaatasin seda tabelit ja Soome ja Norra puhul (võib-olla veel mõnel maal) hakkas silma, et naastrehvide lubatud aeg ei lõppe mitte kindla kuupäevaga vaid on seotud lihavõttepühadega. Lubatud oli lihavõttejärgse esmaspäeva või pühapäevani. Huvitav miks - mingi ajalooline põhjus? Vaevalt, et keegi oma autoga ainult talvel sõidab ja peale lihavõtteid auto garaaži pargib.
Vasta
#68

Hmm, ise uurisin kunagi ja leidsin netist viiteid ainult sellele et keelatud on. Mul praeguseni välismaal vedanud, käisin Austrias õndsas teadmatuses mis tagajärgedeni Poolas ja Saksas naeltega vahelejäämine võib viia aga keegi ei puutunud.
Vasta
#69

(26-09-2019, 09:19 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ...kõige odavamad hiina lammelid, "Hifly" vms. "unustasin" alla nad kaheks aastaks järjest. Sai sõidetud nii asfaldil, kiilasjääl, paksus lumes, suvel, talvel. rehvide poolest kuhugi kohale jõudmata ei jäänud. Nüüd kolmandaks talveks kulusid esirehvide siseküljed ära...
See on veel üks tähelepanuta jäänud oluline eelis naastude ja suverehvide eest, et lamellrehvid on aastaringsed. Meenus kuidas üks kolleeg kiitis eelmise talve alul, et tal nüüd esimest korda said aastaringsed rehvid alla ja pole enam seda rehvivahetuse peavalu ja teistele rehvidele asukoha leidmise probleemi, mis seni alati on olnud.
Rääkisin talle ikka kuuldud juttu, et suvel soojaga sõitmine rikub lamellid ära. Tuleb välja, et reaalsuses ei pruugi üldsegi nii olla ning viimane jutt koos sellega, et odav lamell meile ei sobi saab alguse tõenäoliselt rehvimüüjate poolt, kelle eesmärk on suurem kasum (kallimad rehvid) ja läbimüük (suve- ja talverehvid ikka eraldi osta).

Kindlasti on siin määrav muidugi ka individuaalne läbisõit, et kas rehvid auto all vananevad vanusest mittekõlbmatuks või kulub muster enne ära. Viimasel juhul vast tasub jälle eraldi suve- ja talverehvide peale mõelda kuna lamellrehvide kulumine on pehmema segu tõttu tahes-tahtmata kiirem kui suverehvidel.

Üle lõunapiiri minnes tuleb naelrehvi keeld alates Poola piirist, Balti riikides on kõigis naelrehvide kasutamine lubatud (küll erinevates ajapiirides).
Vasta
#70

vaidlusele hoo juurde andmiseks mainin, et kunagi ammu, aegade alguses, kui lamellid alles uued ja tundmatud olid, soetasin jooksu blizzak nimelisi lamelle.
olid toona veel suht ainsad saada olevad. ja siiamaani väidan, et mul pole kunagi nii hästi pidavaid talvepastlaid olnud. edaspidi on saand ikka naeltega sõidetud, kuna nad on valdavalt odavamad.

nii, ja kuuldavasti tuttava tuttav roots käib naeltega regulaarselt saksas. kunagi polevat keegi paha sõna öelnud.
Vasta
#71

(26-09-2019, 10:07 AM)Daff Kirjutas:  ...
Mingi Barumi lamell sõitis mul ainult ühe talve korralikult. ... Teine talv olid nagu uisud. Mustrit oli 2/3 veel järel kui läksid kõige kaduva teed.

Ma nüüd küsin kahte asja. Esiteks: kus need rehvid suvitasid? Ja teiseks, kas see kunagi võis olla näiteks hilised nullindad? Toonane Barumi lamell oli pehmelt öeldes saast, kui võrrelda sama ajastu Conti CVC3 lamelliga (jah, mudel loeb väga palju). Hind oli muidugi äkki mingi 30 % odavam...
Vasta
#72

(26-09-2019, 13:07 PM)v6sa Kirjutas:  
(26-09-2019, 10:07 AM)Daff Kirjutas:  ...
Mingi Barumi lamell sõitis mul ainult ühe talve korralikult. ... Teine talv olid nagu uisud. Mustrit oli 2/3 veel järel kui läksid kõige kaduva teed.

Ma nüüd küsin kahte asja. Esiteks: kus need rehvid suvitasid? Ja teiseks, kas see kunagi võis olla näiteks hilised nullindad? Toonane Barumi lamell oli pehmelt öeldes saast, kui võrrelda sama ajastu Conti CVC3 lamelliga (jah, mudel loeb väga palju). Hind oli muidugi äkki mingi 30 % odavam...
Hoidsin suvel neid vanas taluaidas kus mu ülejäänud rehvidki kogu aeg  suvitavad. 
Aga mudel inimi oli neil vist Bravuris.
Noid rehve sai tookord alla 4 autole ja järgmine aasta kurtis kogu kamp et ei vea ega pea.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#73

(26-09-2019, 12:02 PM)diesel Kirjutas:  vaidlusele hoo juurde andmiseks mainin, et kunagi ammu, aegade alguses, kui lamellid alles uued ja tundmatud olid, soetasin jooksu blizzak nimelisi lamelle.
olid toona veel suht ainsad saada olevad. ja siiamaani väidan, et mul pole kunagi nii hästi pidavaid talvepastlaid olnud.


Mul on Bridgestone Blizzak Ice, mida veel pole jõudnud ära proovida. Siin räägivad nendest mingit juttu (mul pole aimugi mida kuna ei viitsi pikka venekeelset juttu kuulata Toungue ) https://www.youtube.com/watch?v=cyzzvofn5M8
Vasta
#74

(26-09-2019, 00:58 AM)Marko Kirjutas:  
(25-09-2019, 22:51 PM)metsakohin Kirjutas:  Naelte pooldajad ei ole ilmselt viimasel kümnel aastal toodetud lamelle proovinud.
Kas tänapäevased lamellid säilitavad oma hea pidamise 3 või 5 talve? 10 aastat tagasi oli selge sott - lamellid on talutavad ainult esimesel hooajal. Mis tänapäeval teistmoodi on? Müügijuttu pole vaja kopeerida, tahan teada, et kuidas kaitstakse lamellide servasid ümardumise eest.
Seisev auto võiks olla pukkide peal, need kestavad ka üle viie aasta. Lamellidest pole haisugi viie aastapärast, isegi siis kui ainult talvel sõita. Õndsal vene ajal võisid (loe: pidid) rehvid kestma igavesti, tänapäeval sõidetakse. Ka naelad ei pea viie aasta pärast mitte s%&&agi, sest neid lihtsalt pole olla enam. Tundub, et rehvid, nii suvised, kui talvised tahetakse ikka kiilakateks sõita. Ka suverehv, mis on sõidetud seadusliku kulumise piirini, ei pea märja ilmaga enam mitte normaalselt.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#75

Ega jah, naastki ainult 2 talve peab, 3nda sõidab veel kuidagi ja siis ongi muster seal maal, et naastud välja ja saab veel ühe suve otsa ja uude talvesse välja lasta. Siis jälle uued alla. Lamell peab sama kaua, 2 aastat hea sõita kolmanda sõidab veel kuidagi ja siis suveks alla jätta ja uuel talvel jälle uued alla...
Vasta
#76

3-4-5 aastat ühtede talvekatega.
hmm.
kui suurt sõitmist pole, siis äkki on kavalam takso tellida või rendiauto võtta?
Vasta
#77

Mul oli siin üks jooks talvekaid mis kestsid 10+ aastat. 3 autot pidasid ära Smile
Mustrit oli piisavalt ja naelu oli ka valdav enamus alles. Pealevaadates oleks võinud veelgi kasutada. Eks nende aastatega kogunes läbisõitu ka omajagu aga alla läksid siis kui lumi maha tuli ja ära võtsin nii, kui lumi läks, ei kärutanud nendega poole maini.
Kahjuks ei mäleta enam mis tootja rehvid olid.
Vasta
#78

(26-09-2019, 19:44 PM)r.i.h.o Kirjutas:  Mul oli siin üks jooks talvekaid mis kestsid 10+ aastat. 3 autot pidasid ära Smile
Mustrit oli piisavalt ja naelu oli ka valdav enamus alles. 

Ostsin kunagi ühe soome päritolu transiti... igavesti kenad nokiani naelad all aga pidamist väga polnud...
Pole kunagi naeltega miskit pidanud(pun intended) seega võtsin uued pigem odavama poolsed lamellid ligi ja läksin rehvimehe juurde. Treenitud pilk viskas kohe valmistamise kuupäevale pigu peale 10+ aastat. Päevake pidid rehvid vedelema töökoja ahjupeal enne kui nad mingilegi mõjutusele alluma hakkasid.

Teine lugu ostsin ühe sõiduauto mis oli alla aasta ja 2000km tagasi naelad alla saanud, mudelit ei mäleta aga michelini omad kolmnurksete naeltega ja siga kallid, kuna aastaid naeltega kogemusi polnud oli minujaoks väga ehmatav naela pidamine asfaltil nii kuival kui märjal. Linnainimesena on oluline liiklustempos püsimine ka lume puudumisel. Kuival  asfaltil piiripealseid juhtumeid on oluliselt rohkem kui lumel või jääl, eks oled ise ettevaatlikum ja teised sõidukijuhid ka.
Vasta
#79

(26-09-2019, 19:44 PM)r.i.h.o Kirjutas:  Mul oli siin üks jooks talvekaid mis kestsid 10+ aastat. 3 autot pidasid ära Smile
Mustrit oli piisavalt ja naelu oli ka valdav enamus alles. Pealevaadates oleks võinud veelgi kasutada. Eks nende aastatega kogunes läbisõitu ka omajagu aga alla läksid siis kui lumi maha tuli ja ära võtsin nii, kui lumi läks, ei kärutanud nendega poole maini.
Kahjuks ei mäleta enam mis tootja rehvid olid.
Pole see mingi erand, naise autol kestsid Conti naelad all 11 aastat, ostuhetkel oli kalleim muster turul (nojah, selle aja peale tuli läbisõitu ka ainult 85k tuuri) aga rehv oli aus - jätkus mustrit, pidamist ja naelu kadus ka mõni üksik. Suvekad Bridzud olid selle peale parajad plastmassid ja suurt ei pidanud märja ilmaga ning kumisesid mis kole.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#80

Ostsin talve lõpul (2019 veebruari kanti) ühe odavamapoolse auto (alla 1000 euro), millel talverehvid all. Hiljem rehve lähemalt uurides leidsin rehvi tootmisaastaks 2000 olevat, nädalat ei mäleta . Väga vanad michelin ivalod, iseenesest naastu nagu oli ja mustrit ka, aga pidamise seisukohta silmas pidades sai muidugi kähkukähku ära vahetatud. Mõnele põllujäärajakale vast kõlbaks veel alla panna, aga liiklusesse nii vana rehviga ei roniks. Eks siinkohal tuleks ka kasutatud rehvide müüjatele otsa vaadata, teinekord üritatakse üsna kõrgete hindadega müüa täielikku jama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne