20" westwood velg
#1

Kui kellelgi satub olema 20" klassikalise westwoodi profiiliga velge/ratast, siis olen huvitatud mõlemaid osapooli rahuldavast ostuprotsessist. Võib olla roostes, värvitud või kroomitud - lõpptulemusena läheb musta värvi alla, 1940 aasta kaubaratta esijooksuks. Võib olla 28 auguga esirummule ka. Laiust võiks olla ikka nagu tavalisel vanal veljel 35-40 mm.
Vasta
#2

Sellele kaubaveorattale sobib suurepäraselt Ida-Saksa Simsoni/Renaki järelhaagise 20" ratas/velg. Neid liikus 1950.-60. aastatel ja võib-olla hiljemgi seal suurtes kogustes. Usutav, et sealne velg ja veidi tugevdatud rumm olid täpselt samad, mida valmistati sõja eel kaubaveorataste esirataste jaoks ja  mida Ida-Saksas lihtsalt endiselt vanadel pinkidel edasi tehti. Tavalise (tänava)jalgratta veljest on see küll veidi laiem (kahetollisele rehvile) ja kaubaveoratastel ongi selline algselt ees olnud. Kunagi aastat 5-10 tagasi seda kaupa ebay.de's ja muudes saksakeelsetes vanakola foorumites ikka liikus.

Minul kahjuks ei ole Sulle hetkel üleliigset anda - nendel kaubaoveoratastel, mis meil Eesti Jalgrattamuuseumis  on, on kõigil nad all, aga omal ajal ei taibanud neid sealt rohkem (varuks) tuua. Ehk leiad Sinagi veel sealt, kuigi tollast kaupa jääb seal järjest vähemaks.

Ja veel üks variant - nõukogude 1960. aastate jalgrattakäru velg on ka peaaegu sama profiiliga, ainult ca 4 mm laiem. Selle velje kasutamine oleks hädavariant, mis visuaalselt tuvastatav ei ole ja kahvli vahele läheb suurepäraselt. Ma mõtlen just 1960. aastate jalgrattakäru (seda vanemat, torsioonvedrustusega varianti) - 1970.-80-. aastate kärudel on juba palju laiem velg ja see ei sobi. Ka aiakäru velge mul kahjuks üle ei ole - on üks komplektne käru(projekt), mis on mul plaanis ära restaureerida siis, kui saame Eesti Jalgrattamuuseumi teisele korrusele ühe saali juurde tehtud, kuhu plaanime sellised suuremad asjad välja panna. Aga seda ka veel leiab (ehk) Eesti pealt.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Tegin kiire päringu ja üks selline 20" Ida-Saksa päritolu järelkäru ratas kohe saadaval ka - https://www.ebay.de/itm/alte-Felge-Rad-f...2843109971

Tehniliselt identne sõjaeelsete kaubaveorataste esiratastega. Ja müüja poolt on pakutud kohe vaikimisi võimalus Eestisse saatmiseks - sageli on saksakeelsel ebay lehel vaid võimalus saata Saksamaa piires ja sel juhul on tavaliselt vaja müüjaga veidi kaubelda.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne