Jawa 354 1959 projekt - küsimused
#21

Supper hea säilivusega Jawa!  Proovige see sadulanahk ellu äratada, midagi värvida ega kroomida siin pole. Paagi mölk las olla, sobib hästi sinna.
Vasta
#22

Külastage nisikest lehte nigu Jawamarkt.cz  , Petril on sääl nisike "viiulisadul"  täitsa saadaval... igasugu muud jawapudi ka.  Toimetab ka kärmelt, tellimuse järel saatis meilile arve, tasumise järel oli mõne päevaga no, igatahes alla nädala mul kuller Vantaal kohal.  Kenasti hoolsalt pakitud Velorexi tuuleklaas 1958 aasta ratta juurde...
   Soovitan!

loll on loll olla.
Vasta
#23

Üks huvitav võimalus mõlgi väljasaamiseks, mikrouuni vôi mõne võimsama asjapulga trahvo pooleks teha, pleki ligidale paigaldada ning mõneks ajaks vooluvõrku panna, hakkab 50hz amplituudiga mõlki väljapoole venitama.
Kas toimib ka?
Paak vist on selle jaoks liiga tugev.
Vasta
#24

(20-11-2019, 18:44 PM)NoorKARU Kirjutas:  Supper hea säilivusega Jawa!  Proovige see sadulanahk ellu äratada, midagi värvida ega kroomida siin pole. Paagi mölk las olla, sobib hästi sinna.
Sadulanahast hetkel üritatakse asja saada.
Värvida ega kroomida ei kavatse. Summutid pean uued tellima (alt läbi roostetand), leekarid on heas korras.
Paagi mõlk mulle endale ka "meeldib". Vist ei hakka välja tõmbama. Ja kui ka hakkan, siis ise igaks juhuks selle paagi peal mõlgitõmbamist õppima ei hakka - tellin kelleltki, keda kiidetakse.

Mõlkidega seotud lugu oli lahe: noor omanik unustas tsikli võtmed teise jope tasku. Aga sõita oli vaja. Mälu järgi pani ta ratta käima naelaga. Pirital teda peatanud miilits ei uskunud, et ratas on tema oma. Kuna nael oli süütelukus (ja ilmselt polnud ka dokke kaasas), võttis miilits nõuks tsikkel jaoskonda sõita.
Kõigepealt ei leidnud ta käimalöömisvänta üles. Kui see kätte näidati, siis üritas ta teisega kohalt võtta... Igaljuhul kui ta liikuma sai, siis varsti-varsti keeras ta selle pilli võssa. Minu teada tuli ta mööda Lükati teed alt jõe juurest üles ja keeras paremale Kose teele. Kas masin oli liiga võimas või oli põhjus muus aga ta põrutas otse üle Kose tee võssa ja külili. Lool oli veel korralik järellugu sellest, kuidas Miilits vabandama saadeti jmt. Küsin detailid üle ja kirjutan loo tulevikus täpsemaks.

See koht:
   
https://www.google.com/maps/@59.4585595,...312!8i6656

Ma ei tea. Jätaks selle mõlgi ikka alles Smile
Vasta
#25

(20-11-2019, 19:01 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Külastage nisikest lehte nigu Jawamarkt.cz  , Petril on sääl nisike "viiulisadul"  täitsa saadaval... igasugu muud jawapudi ka.  Toimetab ka kärmelt, tellimuse järel saatis meilile arve, tasumise järel oli mõne päevaga no, igatahes alla nädala mul kuller Vantaal kohal.  Kenasti hoolsalt pakitud Velorexi tuuleklaas 1958 aasta ratta juurde...
   Soovitan!
Jawamarkt'i lehte tean. Olen pikalt 634ja pidanud.

Seal on Tšehhis tehtud istmenahk müügiks 64 Euriga. Vaatan kõigepealt, mis sellest originaalist saab.
   
http://jawamarkt.cz/en/search/seat-354-3...eatherette
Vasta
#26

Mina üritaks summutid leida kasutatud head originaalid. Uue kroomiga iludused hakkavad ülejäänud mootorratta originaalset ilu alla suruma.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#27

(20-11-2019, 20:26 PM)Aspelund Kirjutas:  Mina üritaks summutid leida kasutatud head originaalid. Uue kroomiga iludused hakkavad ülejäänud mootorratta originaalset ilu alla suruma.

A.

Ma teeks sama, uus läigib liiga hästi.
Vasta
#28

(20-11-2019, 20:26 PM)Aspelund Kirjutas:  Mina üritaks summutid leida kasutatud head originaalid. Uue kroomiga iludused hakkavad ülejäänud mootorratta originaalset ilu alla suruma.

A.

Täitsa nõus.
Üleskutse: palun pakkuge häid margikohaseid summuteid.
Vasta
#29

(20-11-2019, 22:37 PM)morse Kirjutas:  
(20-11-2019, 20:26 PM)Aspelund Kirjutas:  Mina üritaks summutid leida kasutatud head originaalid. Uue kroomiga iludused hakkavad ülejäänud mootorratta originaalset ilu alla suruma.

A.

Täitsa nõus.
Üleskutse: palun pakkuge häid margikohaseid summuteid.

Kõik teeksid nii, et ostaksid korralikud originaalid aga usu, et lähema aasta jooksul sa neid ei leia ja kuna projekt jäeb nende taha seisma siis ostad kuskilt netist või laadalt need läikivad ja siis kõlbavad küll.
Oma projektile otsisin sumbutajaid 6 aastat ja siis leidsin originaalile vahetamata sarnased läikivad ja ostsin ära, kuna neid korralike originaale pole enam võtta !!!
Vasta
#30

Paar aastat tagasi müüdi täpselt sellele rattale sobivaid mutritega summuteid (NOS), minu meelest suisa siin foorumis. Olid täpikestega kroomil, kuid minu meelest sobiks sellised väga hästi. Küsimus ei ole mitte selles, kas neid on või ei ole. Sest neid on! Küsimus on vaid selles, kuidas nendeni jõuda. Neid ei pea muuhulgas ka mitte ainult Eestist otsima vaid Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Slovakkia viimasel ajal ka Ukraina on need kohad kus saab originaal juppe küll. Tööd on vaja teha ja küll siis ka õiged asjad õuele jõuavad. 

Kui me alustaks lausest, et midagi on võimatu, siis ma julgesin sedamoodi ka esmakohtumisel tolle ratta kohta arvata  Toungue
Vasta
#31

Huvitav oleks teada, mis teemakangelasest saanud on?

Nimelt jõudis minu garaasi ka samasugune masin mida hakkasin komplekteerima.
Kui järjekord jõudis laadimis ja vabakäigu tuleni siis jäin pika ninaga, pole kohta kuhu neid pirne panna.
Masin siis samasugune, ümara esitulekatte ning ümara spidomeetriga, süütelukk esitules.
Vasta
#32

Siis tuleb hankida puuduolev detail nende paigaldamiseks, kui see eemaldatud on spidomeetri kinnituse juurest.
Vasta
#33

Selline vigur peaks kinnituma spidomeetri külge ning valgus peaks paistma läbi spidomeetri valgustuse pilu?

https://etovar.eu/en/cz-450-475/3106-hol...z-450.html

Seal peaks olema siis kolm pirni, taustvalgus, laadimine, neutraal?
Vasta
#34

Laadimine ja neutraal. Esitule peegeldis on ju pilu, kus valgus peegeldub spidomeetris olevast pilust (kus paistavad laadimis ja neutraalituli) sisse ja teeb kõik valgeks... Selle jaoks on ju ülemisel lambiplekil pintsliga valge lärakas peale tõmmatud, et valgus ikka paremini leviks.


P.S see ei olnud nali praegu!

Etovari lehel olev kronstein on sarnane ja kasutatav, kuigi mitte päris selline nagu tehasest küljes oli. Tehasest oli see tillbehör needitud selle nn Hargi külge, millega spido vastu lambiplekki kinni tõmmatakse.
Vasta
#35

Sellisel viisil siis see komplekt.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne