Lada 21051
#1

Tervist austatud liikmed.Otsustasin teha ka enda teema just siia foorumisse.Autoks on Lada 21051, 1982a toodang.Autost ligemalt niipalju, et minu vanaisa sai nõukaajal õiguse osta 05.Ta sõitis suvel, mõni päev enne jaanipäeva Tallinnasse.Järgmisel hommikul sai ta esimesena minna valima autot ja rivis olid toona olnud rohelised, valged ja kaks punast 05-te.Vanaisa otsustas võtta selle 21051,millel on sees nahast sisu ja polstrid, sest osadel oli olnud vanaisa jutu järgi ka mingisusgused plastist polstrid, need talle üldse ei istunud.Kohe kui ta auto välja valis otsustas ta võtta auto arvele ja sai valge numbri  22-45 EA.Siis sõitis vanaisa töökotta ja lasi panna äsja soetatud autole karterikaitsme.
Tagasi teel Saaremaale just enne ristit hakkas salongi õli lõhna tulema.Vanaisa peatas auto ja oh imet klapikambrikaane kork oli minema lennanud.Vanaisa nagu ikka nõukaaegne inimene mõtles kohe välja ka lahenduse ta toppis kaltsu sinna auku ja sõitis Saaremaale ära.
Möödusid aastad ja vanaisa veidi ikka sõitis Ladaga, enamus söite tegi ta ära enda tööauto gaz 66-ga.Kui auto oli mõni aasta käigus olnud, siis vanaisa tegi ise spetsiaalse kahurimäärde mastiksi põhja kaitseks,mis on ka tänini kenasti peal.    
Vasta
#2

Tuli aasta 1991, vanaisa sai osakute eest endale moskvich 2140, Ladat tabas ka väike õnnetus,nimelt Kuressaarest koju sõites tuli vanaisale vastu üks veoauto ja kastist pudenes paar kivi vastu esiklaasi, mis tekitasid ka mõra.Vanaisa sõitis koheselt kindlustusse kus talle anti uus esiklaas.
Hiljem  lada jäi seisma, enne seisma jäämist hankis vanaisa tutvuste kaudu terve jooksu uusi nõukaaegseid rehve velgedel, mis ka täna asuvad garaazis.
Vanaisa käis ladat garaazis käivitamas, aga lõpuks jäi ta lihtsalt seisma, sest kahte autut polnud mõtet pidada.Aastaid hiljem ostis vanaisa endale lääneauto,millega tänini veel sõidab,Lada aga seisis veel.
Ma ise käsisn teda seal Garaazis vaatamas kui jõudis kätte aasta 2017, mil sai hakatud autot elustama.Kõigepealt sai karbuss teadjamehe kätte viidud, sest 90-ndate alguses oli liikunud siin Saares kahtlast bensu,mis vanaisa jutu järgi karbussi vähe nihu keerasid.
Hiljem sai kogu vana bensiin välja lastud, paak puhtaks pestud bensiiniga ja kõik bensuvoolikud ära vahetatud.Mõni aeg hiljem sai tehtud kogu mootorile õlivahetus ja panin ka uue nõukaaegse õlifiltri.Peale seda sai välja vahetatud kogu tosool ja asendatud tänapäevasega.
[size=medium]2018.a suvel sai proovitud käima panna ja 4 korraga mootor hakkas käima.Siis sai ette võetud sidur, mille me garaazis lükates lahti saime.Vaja oli ka pidureid,kogu pidurisüsteemi vedelik sai välja lastud ja DOT-4 asendatud, üks tagumine pidurisilinder tuli ka välja vahetada.Peale seda saigi esimesele sõidule minna.[/size Ahjaa läbisöit oli 55565km ja oli esimesel ringi.
FOTOD: https://fotoalbum.ee/photos/ladamees051/sets/1483255    
   
Vasta
#3

ladamees051
Tuli aasta 1991, vanaisa sai osakute eest endale moskvich 2140, Ladat tabas ka väike õnnetus,nimelt Kuressaarest koju sõites tuli vanaisale vastu üks veoauto ja kastist pudenes paar kivi vastu esiklaasi, mis tekitasid ka mõra.Vanaisa sõitis koheselt kindlustusse kus talle anti uus esiklaas...



Natuke imelik jutt, aga vaatame, mis edasi saama. Kindlustusest pole kunagi klaasi kohe antud. Peale mingit aega viivitust maksti klaasi raha, sedagi mitte täissummas, vaid arvestati kulumine maha. Võib-olla vanaisa pool summat kuidagi välja võlus.
Vasta
#4

Mina tahaks kohe teada mis värvi see lada oli mis oli 82 aastal nahk salongiga tuli ja mis värvid olid plastikust, kuna ise ostsin samal aastal kuu aega hiljem uue ja siis minu valikus ei olnud plastmassist sisu.
Motamehe jutt jummala õige, et klaase ei jagatud toona ja ei jagata täne.
Teine küsimus mis mees see vanaisa oli, et sai 10 aasta jooksul kaks autoostuluba ?
Vasta
#5

[attachment=85414 Kirjutas:ladamees051 pid='485325' dateline='1570469446'][Pilt: 112244003]

[Pilt: 112244007]


[Pilt: 112244005]

[Pilt: 112244009]


[Pilt: 112244013]

[Pilt: 112244015]
Auto 2020 suvel


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#6

Vabandan teemaalgataja ees foto röövpüügi pärast:
[Pilt: 011224401547b77.jpg]
Vasta
#7

(07-10-2019, 19:39 PM)motamees Kirjutas:  ladamees051
Tuli aasta 1991, vanaisa sai osakute eest endale moskvich 2140, Ladat tabas ka väike õnnetus,nimelt Kuressaarest koju sõites tuli vanaisale vastu üks veoauto ja kastist pudenes paar kivi vastu esiklaasi, mis tekitasid ka mõra.Vanaisa sõitis koheselt kindlustusse kus talle anti uus esiklaas...



Natuke imelik jutt, aga vaatame, mis edasi saama. Kindlustusest pole kunagi klaasi kohe antud. Peale mingit aega viivitust maksti klaasi raha, sedagi mitte täissummas, vaid arvestati kulumine maha. Võib-olla vanaisa pool summat kuidagi välja võlus.
Vabandan vähe, sõnastus läks veidi valesti jah, jutu järgi olevat üks kindlustuse spetsialist klaasi üle vaadanud ja tegi peale väikese kolmnurga, siis suunati vanaisa kontorisse kus tema jutu järgi anti talle raha ja suunati kuhugi kust talle selle raha eest klaas anti.Järgmine nädal saan selle üle täpsustada.    
Vasta
#8

suvel 2020,poleerimine pooleli. Võrdlus ennem ja nüüd    
Vasta
#9

(07-10-2019, 20:21 PM)Qunts Kirjutas:  ...Teine küsimus mis mees see vanaisa oli, et sai 10 aasta jooksul kaks autoostuluba ?

Vanaisa ei saanud kahte luba. Mosse anti talle ilmselt, kolhooside lammutamisel, kunagi "äravõetud hobuse" asemele.

Kõik ladad olid kunstnahast katetega. Olen näinud aga 21051, millel oli uksekate natuke teistmoodu, kui tavaliselt (nagu nahast kattega).

   
Vasta
#10

(07-10-2019, 20:39 PM)motamees Kirjutas:  
(07-10-2019, 20:21 PM)Qunts Kirjutas:  ...Teine küsimus mis mees see vanaisa oli, et sai 10 aasta jooksul kaks autoostuluba ?

Vanaisa ei saanud kahte luba. Mosse anti talle ilmselt, kolhooside lammutamisel, kunagi "äravõetud hobuse" asemele.

Kõik ladad olid kunstnahast katetega. Olen näinud aga 21051, millel oli uksekate natuke teistmoodu, kui tavaliselt (nagu nahast kattega).
Sellel käepidemed minu mäletamist mööda 2103 omad ja polstrid olid vist 2106 omad
Vasta
#11

Ukse vaade:
[Pilt: 01122440095ff1c.jpg]
Vasta
#12

(07-10-2019, 20:36 PM)ladamees051 Kirjutas:  ... tegi peale väikese kolmnurga, siis...

Kolmnurga jutt on juba teine asi. Väljamakstavatele klaasidele kraabiti peale kolmnurk. Enne seda võeti klaasi eest kindlustusraha mitu korda.
Vasta
#13

Selline kohe kindlasti ei olnud minu 21051 ukse polster, see lada seisab mul veel kuuris aga ei usu, et sellel veel polstrid küljes on ja seega jätame selle teema sinnapaika ja läheme mootori kallale, mis märgist mootor kandis ja kas ikka oli juba rihmaga varjant ?
Vasta
#14

051 ei olnud rihmaga versioon.
Vasta
#15

Rihma ja keti detailidesse ei oska laskuda, enda senini kestvate päevade kestel vaid üks venehviatt olnud/on ja selle eripärakuks on GM-i sissepurse ning viiene kepikast - nii neid mingil hetkel Suomaaliasse lihtsalt müüdi. Enihau, mis puudutab kümmet aastat ja kahte autoostuluba, siis meil peres vahetati sigulasi umbes kolme aasta takka. Ikka nii, et ostsid poest, sõitsid kolm aastat, müüsid poolekallimalt maha ja ostsid järgmise poest. Jah, värvi ja mootorit ei antud valida (ideepoolest), a Harju KEK-is oli mees nimega Maasikas (kui mälu ei peta), kes pesitses Tammsaare ja Mustaka nurgal. Tema pani nad kõik mõõduka tasu eest üsna ärevalt jooksma. Nuh, jah, küll pigem selle aja kontekstis. Tänasel päeval peaks äreva jooksuga sigulaseks siiski neid hübriide, mida genereeriti importmail - hviati 2.0TC ja kopikalaadse kere. Kui vanainimese mäletsemine väga alt ei vea, siis obesed lippasid neil kuskil 200 ühiku suunal.

http://zsiguli.hu/public/cikk/289

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#16

VAZ 21051 on 2105 1,2l (ehk siis 01) mootoriga versioon. "Tõupuhas" 05 on 1,3l ja hammasrihmaga. http://denisovets.ru/vaz/vazpages/vaz21051.html

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#17

(08-10-2019, 02:02 AM)Mossemees Kirjutas:  VAZ 21051 on 2105 1,2l (ehk siis 01) mootoriga versioon. "Tõupuhas" 05 on 1,3l ja hammasrihmaga. http://denisovets.ru/vaz/vazpages/vaz21051.html

Kõlab nagu tõupuhas mõttetus. Kui üldse kopikat ihaleda, siis just umbes nii, nagu kunagi mõrapeadefoorumis oli kodanikul uzzac. Taga isetehtu watts link jne. Lugedes tundus, et tegemist võib olla suisa sõidetava asjaga, erinevalt suvalisest kopikast või mask-vissist. A see on vaid minu subjektiivne arvamus.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#18

Nii tore, et uustulnuk kohe kotti tõmmatakse.
Vasta
#19

Vaevalt, et teemaomanik nii segast ja värdsõnade rohket teksti tõsiselt võtab, pole ka erilist sisu seal. 
Muidu soovin noortele edu. Peetud sarnast asja päris mitu aastat: sai uuena Riiast toodud ja aastaid hiljem Valka müüdud. Täpselt ei mäleta, aga vist oli 280 000 km enne mootori kapremonti, müües oli 360 000 ees. Uksepolstrid, milles siin teemas juttu, olid plastikust ja tihedast vahust, värvilt mustad olen ka pruune selliseid näinud. Istmed musta tekstiiliga. Sildid kerel "s nemetskimi bukvami" ehk siis eksportist maha võetud masin oli.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#20

Ega ma kõike tõepähe ei võta jah, eks igaüks kiidab enda autot ja mul endal hea meel kohe, et 2 päevaga auto ümber hea arutelu on tekkinud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne