IŽ Jupiter 2 uuele elule
#21

(21-10-2019, 02:55 AM)jawamees Kirjutas:  Vint on ikkagi lind,tegemist siiski keermega...

Võid istmikku sõita oma targutamisega. Vint ja keere on sünonüümid, vaata ÕSSi. 

Ja veel. Vint, kumm ja taolised, teie targutamise võimaluse andvad sõnad, on minu emakeel. Sinusugused tahaks kangesti muuta neid sõnu, et välja paista.
Vasta
#22

(19-10-2019, 12:05 PM)praud Kirjutas:  ... silt on selline ...

sai hiljuti just ühele jupile birkasid toodetud. kui plaanid omale uut teha, siis võin vajadusel vektoris faili pakkuda.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#23

Lisan mõned lingid, ehk on abiks.
mootor ja kast
sealt saab midagi allalaadida
samuti allalaadimiste leht faile laiendiga .djvu loeb eraldi reader, mis tuleb arvutisse installida.
Kahte olen näinud mõlemat sorti tagatulega. Leegitorud peaks olema sama kaarega, mis kolmel, ainult kinnitusmutter on erinev.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#24

Seoses selle vind üle keeramisega  Smile  Ma olen teadlikult jätnud nii kodarad kui niplid eraldi tsinkimise tarbeks ja pärast üle keermestanud, sest minu meelest on nii parem, kui näiteks jätta niplid kodarate otsa. Siis tekib teine häda, et puhastamiseks kasutatav hape või siis galvaniseerimisel kasutatav elektrolüüt jääb sinna keerme vahele ja peale pesu ei tule sealt hästi kätte. Ei kulu palju aega, kui ta tsingi kiirelt korrodeeruma enda ümbert paneb ja see pole ka mitte hea. Mul on keermestamise vahendid olemas ja töötlen pärast üks haaval kõik üle.
Täna läkski kõik tsinkimisse, nii et nüüdsest edaspidi saab ainult puhaste detailidega tegeleda. See faas on palju meeldivam, kui mustade detailidega soperdada, mis on praeguseks läbi.
Homme saab ilmselt paagil ka mõlgid välja tõmmata punktkeevitus tõmmitsaga ja proovin ka alumiiniumdetaile keevitades parandada.
Täna käis ka näärivana ja tõi mulle Saksamaalt sellise kingituse:

           

Vanu pöidasid ei ole minu arvates rahaliselt mõistlik taastada, kui just neid samu pöidasid pole vaja tagasi panna puhtalt teadmise pärast. Lisaks on uued ideaalselt sirged. Keegi müüb Eestis ka samu või sarnaseid pöidasid, aga hinnavahe on 2x-ne. Mina olen rahul, igati adekvaatne asendus. Vanad pöiad jäävad ootama raskemaid aegu Smile 
Nüüd oleks vaja veel kuskilt leegitorud leida ja summutid ka. Vähemalt taastamiskõlbulikud isendid. Nendega on juba keerulisem.
Vasta
#25

(21-10-2019, 11:27 AM)diesel Kirjutas:  
(19-10-2019, 12:05 PM)praud Kirjutas:  ... silt on selline ...

sai hiljuti just ühele jupile birkasid toodetud. kui plaanid omale uut teha, siis võin vajadusel vektoris faili pakkuda.

See on huvitav teema. Võibolla kuskil eraldi ka käsitletud, aga kui ei, siis mina olen küll väga huvitatud kuulma, kuidas see täpsemalt käib. Ilmselt mingi fotolaki ja söövituse abil? Aga kuidas hiljem värv sisse kantakse? Kui see suur saladus pole, võiks seda siia teemasse kirjeldada ja siis ma oleks küll huvitatud ise proovima selle vektorfaili abil endale birktat valmistada  Smile  Tänud juba ette!
Vasta
#26

eks trükkida võib mitut moodi.
originaalid olid ilmselt siidis trükitud.
tänapäeval on lihtsam ja mugavam näiteks uv-ga otse alumiiniumile lasta ja asi tahe.
silmaga vaadates ja näpuga katsudes ilmselt vahet ei tee kuidagimoodi.
Vasta
#27

(21-10-2019, 11:27 AM)diesel Kirjutas:  
(19-10-2019, 12:05 PM)praud Kirjutas:  ... silt on selline ...

sai hiljuti just ühele jupile birkasid toodetud. kui plaanid omale uut teha, siis võin vajadusel vektoris faili pakkuda.

Otsin juba ammu kes toodaks õiget birkat.
Õiged pirkad on ju stansi alt tulnud kus tähed ja logo on umbes 0,6mm kõrgemad kui see must osa.
Lisaks on minu pirka alumiiniumist mis on hetkel 1,6mm paks aga arvatavasti ennem stantsi oli 2mm ja on selline tugev ei vaju kõveraks tugevama raputamisega. 
Kujutan ette värvimse tehnoloogiat, et värviti kogu birka ja siis lihviti kergelt tähed välja.
Kees teeks sellise ???
Vasta
#28

see birka, mille järgi ma faili tegin, oli küll täiesti tavaline sile alumiinium kuhu must värv siidis trükitud.
numbrid raudadega löödud.
võib-olla tehti neid mitmel moel, ei mõista selle kohta miskit arvata.
Vasta
#29

Mis selle pöia laius on ja kodarate arv?
Vasta
#30

(21-10-2019, 22:48 PM)gruppen Kirjutas:  Mis selle pöia laius on ja kodarate arv?

See on nagu 19" IŽ pöiale kohane, 36 kodarat ja laius 2,15". Pöia laiust mõõdetakse siis pöia sisekülgede vahelt, ehk on 54,61mm.
Vasta
#31

Ideaalne, mingi moment küsin, kus täpselt tellisid. Mul on Jawale täpselt sama mõõduga ühte vaja Smile Iž-iga pole väga elus kokkupuutunud, seepärast küsisin!
Vasta
#32

(21-10-2019, 22:31 PM)Qunts Kirjutas:  
(21-10-2019, 11:27 AM)diesel Kirjutas:  
(19-10-2019, 12:05 PM)praud Kirjutas:  ... silt on selline ...

sai hiljuti just ühele jupile birkasid toodetud. kui plaanid omale uut teha, siis võin vajadusel vektoris faili pakkuda.

Otsin juba ammu kes toodaks õiget birkat.
Õiged pirkad on ju stansi alt tulnud kus tähed ja logo on umbes 0,6mm kõrgemad kui see must osa.
Lisaks on minu pirka alumiiniumist mis on hetkel 1,6mm paks aga arvatavasti ennem stantsi oli 2mm ja on selline tugev ei vaju kõveraks tugevama raputamisega. 
Kujutan ette värvimse tehnoloogiat, et värviti kogu birka ja siis lihviti kergelt tähed välja.
Kees teeks sellise ???

Ma arvan, et seda tehti tehases fotolitograafiaga, UV-ga aktiveeriti mask, seejärel pesti söövitatav ja aktiveerimata osa välja, peale mida läks see plaat happevanni, kus söövitati siis see hiljem mustaks värvitav pind madalamaks. Seejärel ilmselt värviti kogu silt üle ja hiljem siis kas lihviti kõrgemalt pinnalt värv maha või siis lahustati. Sedasi saadigi vast see reljeefne silt.
Vasta
#33

(21-10-2019, 21:58 PM)diesel Kirjutas:  eks trükkida võib mitut moodi.
originaalid olid ilmselt siidis trükitud.
tänapäeval on lihtsam ja mugavam näiteks uv-ga otse alumiiniumile lasta ja asi tahe.
silmaga vaadates ja näpuga katsudes ilmselt vahet ei tee kuidagimoodi.

Võibolla rumal küsimus, aga mismoodi UV-ga otse alumiiniumile, kas on siis olemas mingi musta värvi fotolakk või?
Vasta
#34

täiesti tavalised printerid, kus uv-ga kuivavad tindid sees.

edit: sellise riistaga sai viimati tehtud.
https://youtu.be/zYUPG8AG2Vs
Vasta
#35

Kodarate kohapealt - tehakse uusi vastavalt kliendi soovidele. Jääb kogu puhastamine/tsinkimine/keermestamine ära. Hinnad mõistlikud ja päritolu aasiast. Omale otsisin kunagi kontakti ebay kaudu.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#36

(22-10-2019, 10:44 AM)indrek1000 Kirjutas:  Kodarate kohapealt - tehakse uusi vastavalt kliendi soovidele. Jääb kogu puhastamine/tsinkimine/keermestamine ära. Hinnad mõistlikud ja päritolu aasiast. Omale otsisin kunagi kontakti ebay kaudu.

Otsisin minagi ebay-st, aga mingil põhjusel ei jäänud nagu silma sellist varianti. Täna on küll kodarad olemas, aga oleks tänulik, kui jagaksid linki müüjale, kes sellist võimalust pakub? Kusjuures netis on pilte hiina päritolu IZ 4x147mm kodaratele, mida ka näiteks ukrainlased müüvad, aga nende koodide järgi otsides ei leia miskit.
Vasta
#37

Vahepeal on mitmeid juppe järele aidatud, nagu näiteks paagil mõlgid kätte saadud:

   

Samuti sai mindud raskemat teed ja alumiiniumdetaile taastatud, mitte hakatud otsima paremaid:

           

Õnnestus saada ka läbi juhuse paar tervet väntvõllide tugikaant, see aga tegi asja keerulisemaks.

   

Nimelt oli katkise servaga ja mootoris olnud vasaku vända karteri poole kaane õlikanal miskipärast tiftiga kinni löödud. Samas parema poole kaanel on õlikanal avatud. Vaadates saadud kaani, on seal sobilikul vasakul kaanel avatud isegi kaks kanalit. Ei saa hetkel üldse aru, mis loogika seal on. Samuti vaadates vasakut karteri poolt, puudub seal ka välimisel vända laagril õlituskanal. Samas parema vända välimisel on õlikanal olemas, nagu ka mainitud sisemisel.

Vana vasak vända kaan, saadud kaan ja vasak karteri pool:

           

Parem vända kaan ja karter:

       

Oskab keegi kommenteerida seda teemat? Loodetavasti on selgitus arusaadav  Smile . Miskipärast tundub kokkuvõttes, et vasaku vända välimisel laagril pole silindri seinalt tagasi valguvale õlile kanalit, mis jookseks simmerlingi ja laagri vahele ja samuti ka sisemisel laagril on see puudu. Samas paremal vändal on mõlemal laagril tagasivalguva õliga laagrite määrimine?

Samuti jäid näppu sellised tööriistad, kas need võiks kuuluda Jupiter 2 tööriistakoti sisu hulka?

   

Ja kõige lõpuks on suurem osa detaile, mis keevitust ei vaja, ka tänaseks rooste vastu töödeldud ja krunditud.

       
Vasta
#38

(23-10-2019, 23:02 PM)praud Kirjutas:  ...Oskab keegi kommenteerida seda teemat? Loodetavasti on selgitus arusaadav...
Tavaliselt katsun kirjutada asjadest, mida tean. Seekord oletan. 
Äkki on vasaku ja parema poole erinevus selle pärast, et vasak laager saab määret hoopis käigukastist kuidagi. Need vända simmerid olid ka erinevad ja erinevat pidi tuli nad sisse panna.
(23-10-2019, 23:02 PM)praud Kirjutas:  ...Samuti jäid näppu sellised tööriistad, kas need võiks kuuluda Jupiter 2 tööriistakoti sisu hulka?...

Kaks parempoolset riista ei olnud minu Jupiteri komplektis. Kõige parempoolsem oli teisel kujul. Sellega pannakse süütenurka paika. 
Vasakpoolsed on tuttavad asjad, kuigi ei pea olema kindlalt Ishi komplektis. Eks elus nähtud teisigi komplekte.
Vasta
#39

Kui sul akukarbile hinge toorikuid vaja on, siis ma võin mõne loovutada. 0,5mm roostevabast lõigatud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#40

Tänan neid hinge plekke pakkumast Prii, need on sellel isendil korras! Paraku oli aga tuksis küljekarbi alumine nurk, mis oli nagu paberist. Täna said kõik keevitamised ära keevitatud, kaasaarvatud ka küljekarp. Karbi keevituse lõpptulemusega väga rahul pole, kuna metallid ei kippunud eriti lihtsalt liituma, aga mis teha, ise tehtud, hästi tehtud  Wink  Eks pahtel peab siis järele aitama.

           


Väike kommertsteade ka. Olen huvitatud Jupiter 2 alumiiniumist karburaatori katetest. Kui see peaks kedagi motiveerima, võin vastu pakkuda IŽ-56 korralikke kaani.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne