iluvidinate puhastamine....
#1

tekkis küsimus et kuidas võetakse iluliistudelt värv maha mul m401 keegi nad üle värvinud ja värvi ise proovisin bensiini ja nidrolahustiga aga ei midagi ei tule maha... ja kuidas ma panen vana iluliistu läikima...???
oleks igasugu abi eest tänulik...
Vasta
#2

bensiin ja nitrolahusti on liiga lahjad,proovi atsetooniga-see teeb imesidWink
Kui see ka ei võta,siis jääb üle mehaaniliselt maha kraapimine,ettevaatlikult ziletiga kisud,nii et jutte ei tõmbaks.
Vasta
#3

Värvi eemaldamine.

Vana vidina saab ilusti läikima uuesti kroomides. Kulukas raip on aga miskit paremat põle ka keegi välja mõelnud.

loll on loll olla.
Vasta
#4

atsetooniga on võimalik küll kuid ise olen põhiliselt mehaanilist eemaldamist proovinud (kui tegu on metalli puhastamisega) kroomi puhastus vahenditega (väga tõhusad). Need ei kraabi pinda ja tulemus on väga hea.
Vana värvi eemaldus vahendiga on vast kõige lihtsam. Endale ostsin seda Laki tänava Kemiflora poest (küsida lihtsalt vana värvi eemaldus vahendit, 1l maksab ~75 krooni).

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#5

aga ega see värvieemaldi liistu ise ära ei riku? seda kroomi mis liistpeal on... ostan omale atsentooni ja proovin ära mis ta teeb loodan et võtab selle värvi maha ... mul mossel keegi värvind teda nii et seest ja väljast iluvidinad värviga koos Sad
Vasta
#6

mõnikord võib ka pidurivedelikuga imesid teha. Lahustab värvi tihtipeale väga hästi, eriti sealt kus seda pole ettenähtud Smile

E23
Vasta
#7

tamar99 Kirjutas:... mul mossel keegi värvind teda nii et seest ja väljast iluvidinad värviga koos Sad

See, et värv peal on, ei pruugi sugugi mitte paha asi olla. Eks ta ole aja jooksul kuigivõrd ehk kaitsnud ka seda algupärast pinda. Mine hullu tea, ehk tuleb värvi alt veel suht kobe pind välja.

loll on loll olla.
Vasta
#8

seda ma loodangi . . .
Vasta
#9

sai siis pandud atsetooni ühe nõusse ja liistud sinna sisse ja siis lükksin pintsilga mille karvad on lühikeseks lõigatud nagu pahtlilabidaga värvi maha võttes ja tuli normaalselt maha . . . ja liistud päris normid (salongi omad)...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne