T16 sidur
#1

Tere! 
Olen sirvinud teisi 16-ne siduri teemasid, aga ei ole loogilist vastust leidnud. 
Nimelt olen 2 korda siduri mahavõtnud ja asja vaadelnud. Siduri kettad, käpad-poldid, vedrud äravahetatud, survelaager uus. Alguses peab mootori pöörded võimalikult minimaalseks panema siis meelitab tigukäigu sisse ja peale seda lähevad teised käigud lupsti sisse ja saab sõiduga ära vahetada. Aga nii kui on kauaks vabakäigu peal üestõstetud hakkab jälle jama pihta. Vaatasin käigukangi alla ja seda ma arvasin, et sidurivõll jookseb kaasa kui sidurit lahutada. 
Ütlen vahepeal, et jõuvõlli siduriga pole üldse probleemi, olen raamatu järgi ja lõpuks vaatasin kuidas teise t16 käpa asendid ja poldi asendid - olen krudinud käpasid ja polte ühte ja teistpidi ja ei midagi. Krudisin sõidu ja jõuvõlli omavahel - laagrid ja simmerlingid on vahetatud ja ei keera teist võlli kaasa. Survelaagri ja käpa vahe on ka optimaalselt paigas, et laager ei jookse kaasa. 
Võrdlesin teise 16 traktori poldi ja käpa asendeid- täpselt samad asendid. Olen sealt august vaatand ja pedaali tõmmanud surub vedrusi kokku küll. Siduriketast olen visuaalselt vaadanud ei saa aru, et kõver oleks.
Üks mõttelend oleks-on see võimalik, et vahetasin väntvõlli sees oleva laagri mille sees käib siduri võlli ots kuna vana oli täiesti kinni. Nimelt sain kaubandusest kinnise laagri, panin õllepurgist peilid, et võll tuugalt istuks, et kas on mõeldav, et selle laagri kaudu jooksutab võlli kaasa? 
On kellegil häid mõtteid ja ettepanekuid? 
Ette tänades! 
Ja Ilusat Jõuluaega Kõigile!
Vasta
#2

Õhtust!
Võta keegi korraks appi. Pane kiire käik sisse ja las keegi vajutab pedaali. Samal ajal katsu keerata mootorit ringi. Kui korralikult ära lahutab siis peaksid saama vabalt mootorit ringi ajada...  Tavaliselt hakkavad jamad pihta kui käpad on reguleeritud eri kõrguse peale. Kui aga mootor on maas olnud ja kõik on korralikult välja reguleeritud siis seda viga ei tohiks olla. Loeb ka üldiselt käppade kaugus... ja kas annab lahutada. Olen kuulnud, et osa selle on mootorit peale pannes poltidega jõuga ketta kõveraks ajanud. Kas ketast andis valetpidi sisse panna, ei tea öelda kuna endal vanem traktor ja teine mark... T-16 M puhul võiks keegi selle võimaluse ära märkida. Sedaviisi kaugjuhtimise teel ei oska suurt midagi rääkida, sest midagi näha pole jne.
T.
Vasta
#3

Kas siduripedaalil käiku ikka jagub?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#4

Mul siin täpselt sama teemaga jutulõim https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid491172
Panin sinna viimase seisu kirja. Praegu on peamine kahtlus, et sidurivõlli mootoripoolne otsalaager on kange. Ülejäänud sõlmed on aja jooksul enda arust ülekäidud ja ära vahetatud või reguleeritud. Peab tunnistama, et see kahtlus on ka veidi hõre.
Vasta
#5

Tere!
Vaatasin, et Nastikul sama probleem ja kunagi ammu olen seda teemat lugenud, aga ei ole kohe meelde tulnud.
Kui ma aastaid tagasi selle põka sain ei mäleta , et oleks siduriga probleeme olnud. Aga metsas puudega mässates hakkas siduri probleem süvenema ja lõpuks keerasin pedaali tõmmitsat metsas ja leidsin ainukese koha kus sai jälle käigu sisse. Nüüd möödunud suvel tegin kap.remonti ja sai kõiksugu asjad äravahetatud.
Teine raks kui sai sidur lahtivõetud vaatasin kas on vahet kumbapidi ketas küljes käib, aga ei tuvastanud.
Hommikul proovisin uuesti pedaaliga- ülevalt lahutab juba siduri ära, sidurivõlli nuutide kohapealt mäletan, et seda olen ka silitanud ja ei ole täheldanud kraed või servasid. 
Olen tähelepannud, et nagu tänagi, et külmastpeast läheb ilusti sisse ükskõik milline käik, aga kui juba soe siis probleem süveneb. Tulin metsast tagasi ja hoidsin pedaali lahutatud asendis ja on kohe tunda , et hakkab võllile põõret andma.
Ise hakkan mõttelt kalduma selle võlli uue otsalaagri ja simmerlingi juurde...?
Vasta
#6

Kas sidur on kuuma saanud? Saskal on kahekttaline sidur ja selle vaheplaat oskab kõverdudes palju nalja teha.

Sa selle ikka mootorit koostades ära joondasid?
Vasta
#7

http://fotoalbum.ee/photos/urmet48/sets/...e=1&seek=2

vaata sinna albumisse. vbl leiad miskit kasulikku.

Kui ma nüüd ei eksi, siis oli võimalik ketast ka nö valet pidi sisse panna.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne