Riia parkimistrahv?
#1

Kas Riias kohaliku "mupo" tehtud parkimistrahv ka kuidagi Eestisse jõuab või on oodata sanktsioone uuesti Lätti minnes? Kellegil kogemusi?

Sai pargitud omaarust korrektselt parkimist lubava märgi järel teeääres kuid B parkimistsooni märkide taga kümnekonna meetri kaugusel oli veel üks parklamärk mingi lätikeelse lisatahvliga, selgus, et see tähendas, et seal ainult mingite lubadega tohib parkida. B tsoon iseenesest pühapäeval tasuta muidu. Auto juurde naastes oli vikuritega mupo seal ja kirjutas kõigile trahve välja. Neid ei huvitanud, et ma lätikeelt ei mõista. Mitte Läti numbritega autosid oli seal teisigi. Tundub, et see nende kirjutatud paber on kojusõidul kaduma läinud ja nüüd ei oska seda vaidlustama ka hakata. Kui õieti mäletan, siis 30€ vist tahtsid. Oma 20min sai seal vesteldus aga tulutult. Rikkusid terve nädalavahetuse meeleolu ära...

JAN
Suzuki GV & VW Caravelle
Vasta
#2

Sain ise ca. 5 aastat tagasi trahvi kui Riia lennujaama lähedal bussipeatuses korra auto kinni pidasin - kohe olid vilkurid sabas ja kirjutati 40 ühikut. Vaatasin kohe et kogu paberimajandus oli lätikeelne, millestki aru ei saanud, ingliskeelse ticketi küsimise peale vaadati arusaamatult otsa ja sõideti minema. Olen nüüd vahelduva initsiatiiviga üritanud seda ära maksta aga edutult. Trahvi tagaküljel on link miskisele maksekeskusele, kuhu minnes tuleb edasi sisse logida. Allservas on rebitav maksekviitung, kus olevad rekvisiidid aga ei vasta mingilegi arusaadavale rahvusvahelistele maksetunnustele (või sepa-maksele). Nii öeldi mulle eesti pangas. Jõudsin otsaga ka läti panka, kus selgus et antud trahviformaati saavad maksta ainult kohalikus läti pangas kontot ja elektroonilist autentimist omavad isikud!? Miks selliseid trahve välismaalastele väljastatakse jääb tugevalt arusaamatuks.
Kui 30 päeva jooksul ära ei maksa siis peatatakse Lätis juhtimisõigus ning kui seal edaspidi roolis vahele jääd viiakse käed raudus kuhu ette nähtud.
Nüüd ei teagi mida edasi teha - minna saatkonda ja kirjutada ametlik protest? Lätlased on oma riigikeelega nõuetega ikka kõvasti üle võlli lasknud. 
Vahest akf! Indrek Sirk oskab teemat ja võimalikke lahendusi kommenteerida. Kas on oodata paljude nullidega inkassonõuet või kustuvad sellised trahvid mingi aja pärast ise? Ausa inimesena ei taha kellelegi võlgu jääda, kõige vähem me armsatele läti sõpradele...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#3

Parkimistrahvidest ei tea, kuid liiklus-ja muud trahvid tunduvad igaveseks üles rippuma jäävat
Krooni ajal sain trahvi dokumentideta piiri ületuse eest, nüüd kolm-neli aastat tagasi seal liikluses eksides sain miilitsaautos teada ja näha, et see ripub ikka veel ülal.
Maksmata jäi trahv toona, kuna pank tahtis lätlastele raha kandmise eest samapalju raha kui trahv ise(vist oli 400eeku) ja ise vöi läbi neti polnud seda vöimalik maksta.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#4

Kiluvarastega tuleb kohapeal ja sulas-(annab ka tigida) ära arveldada,hiljem muretu uusi noomitusi saada.Mul pole kunagi sullist keeldutud Toungue .
Vasta
#5

(25-12-2019, 12:26 PM)Walter Kirjutas:  ... kohe olid vilkurid sabas ja kirjutati 40 ühikut. Vaatasin kohe et kogu paberimajandus oli lätikeelne, millestki aru ei saanud, ingliskeelse ticketi küsimise peale vaadati arusaamatult otsa ja sõideti minema. Olen nüüd vahelduva initsiatiiviga üritanud seda ära maksta aga edutult...
Minul ca. 3 aastat tagasi kiiruse ületamise järel seletas Läti politseinik, et välismaalasele trahvi üldse kohapeal nii nagu lätlasele teha ei saagi ning selle jaoks oleks vaja sõita linna politseijaoskonda. Kas tegu oli tõese jutuga või peene vihjega teisteks võimaluseks ma tegelikult ei teagi kuna tookord pääsesin lõpuks hoiatusega.
Vasta
#6

Kiiruskaamerate omad tulevad küll kenasti kohale. Tõsi, ca kolm kuud hiljem ja paberil.
Vasta
#7

Kes meie naabrite juures sulas soovitab maksta siis kui ammu teil selline asi õnnestus?
Vähemalt see meeskond kes Valmiera teele 30 alasse kaamerat tee äärde panevad oleks pea kriminaalasja algatanud kui neile päris rahas maksta üritasime.
Neil oli autos aparaat, kust sai kaardi läbi tõmmata ja poleks meil kaarti olnud oleks asi halb olnud.
Vaevalt neil see terminal raha isiklikule arvele kandis...
Juhtus selline asi aga sel sügisel.
Vasta
#8

(26-12-2019, 02:37 AM)Jansa Kirjutas:  Kiiruskaamerate omad tulevad küll kenasti kohale. Tõsi, ca kolm kuud hiljem ja paberil.
Kiiruskaamera trahv tuleb paari päevaga postkasti.
Vasta
#9

(26-12-2019, 02:37 AM)Jansa Kirjutas:  Kiiruskaamerate omad tulevad küll kenasti kohale. Tõsi, ca kolm kuud hiljem ja paberil.

Kolm kuud on kiirelt saadud. Mulle tuli Lätist 8 kuud. Paarimees sai Itaaliast 11 kuud hiljem.
Vasta
#10

(26-12-2019, 10:56 AM)2715 Kirjutas:  Kes meie naabrite juures sulas soovitab maksta siis kui ammu teil selline asi õnnestus?
Vähemalt see meeskond kes Valmiera teele 30 alasse kaamerat tee äärde panevad oleks pea kriminaalasja algatanud kui neile päris rahas maksta üritasime.
Neil oli autos aparaat, kust sai kaardi läbi tõmmata ja poleks meil kaarti olnud oleks asi halb olnud.
Vaevalt neil see terminal raha isiklikule arvele kandis...
Juhtus selline asi aga sel sügisel.

Vot mul tekkis sarnane küsimus. Üldiselt asi niikaugele jõudnud, et raha pakkudes on kena võimalus pikemale puhkusele saada.
Vasta
#11

(26-12-2019, 11:57 AM)Inri Kirjutas:  
(26-12-2019, 10:56 AM)2715 Kirjutas:  Kes meie naabrite juures sulas soovitab maksta siis kui ammu teil selline asi õnnestus?
Vähemalt see meeskond kes Valmiera teele 30 alasse kaamerat tee äärde panevad oleks pea kriminaalasja algatanud kui neile päris rahas maksta üritasime.
Neil oli autos aparaat, kust sai kaardi läbi tõmmata ja poleks meil kaarti olnud oleks asi halb olnud.
Vaevalt neil see terminal raha isiklikule arvele kandis...
Juhtus selline asi aga sel sügisel.

Vot mul tekkis sarnane küsimus. Üldiselt asi niikaugele jõudnud, et raha pakkudes on kena võimalus pikemale puhkusele saada.

Raha pakkumine on delikaatne teema. Tuleb õieti läheneda ja õigeid sondeerivaid küsimusi esitada. Kui on märgata, et oponent ei ühine sinu mõttelaadiga lõpeta kähku ära. Küsi konkreetselt millega maksta, kas sulas või kaardiga. Üldiselt saab mingi piirini maksta sulas või kaaardiga  kohapeal. Sularahamakset ei pooldata kuna on vaja palju paberit määrida sellepärast on kaardimakse eelistatud.Vabapiiri ületamisel muidugi läheb  asi kohtu pädevusse ja saad manifesti kaasa ning jääd ootama kirja või arvet mis postkasti potsatab.

Omal olnud just lätis juhus kui sattusin sõidukaga mendi kõrgendatud tähelepanu alla. Ajas sellist jura suust, et imelik kuulata. Selline mulje jäi, et siit ma eluga ei pääse.Kuulasin monoloogi lõpuni ja tegin märkuse, et tavaliselt sõidan suurega ja olen olukorraga suht kursis ning maksnud "makse" lihtsustatud korras küll ja veel ning olen hinnakirjaga kursis.Jutt muutus nagu võluväel.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#12

ministri...
Oleks pidanud vabandama, nagu meie abiRatas Big Grin
Vasta
#13

Mõned pildid olukorrast:
Märk parklasse sisenemisel
   
Keset parklat olev märk mis lubab ainult erilubadega parkimist
   
   
Riia MUPO
   
Minu loogika oleks märkidega selle olukorra lahendanud nii, et selle teise parklamärgi asemel oleks olnud parkimist keelav märk lisatahvliga "välja arvatud lubadega" aga ju siis pole sealmaal nii kombeks. Vahepeal leidsin ka trahvipaberi üles ja üritan miskit neile kirjutada. Paber lätikeelne ja kontaktandmed ainult aadress ja telefon, kui küsisin mupolt asutuse meiliaadressi, siis selle ta mulle dikteeris aga keeldus kategooriliselt ise kirjutamast mingil põhjusel.

JAN
Suzuki GV & VW Caravelle
Vasta
#14

Siseministeeriumi parklasse 1000-kordse suurendusega luubi alla maandumine kinkis MuPo'l kannuste teenimiseks kuhjaga motivatsiooni  Big Grin
Vasta
#15

Igal riigil kombeks omad reeglid kehtestada Big Grin aga seal jõe ääres parkimine tegelikult palju ei maksa ka. Aasta tagasi lasin ühtlased tempos Riiast koju ja üks 80 eurone kaamera trahv tuli 3 kuud hiljem ja sealt edasi tuli 6 kuud hiljem veel üks 40 eurone trahv. Kusjuures pattudel oli 10 minutit vahet. Ei tea miks koos ei saadetud või kus niisugune vahe.
Vasta
#16

Need kaamera trahvid peaks olema 20 ja 40 euri. Mis see kiirus siis oli, et 80 ?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#17

Asulas? Nimelt Lätis on asulas trahv kordades suurem, kui asulavälisel teel.
Vasta
#18

Mul oli asulas 60 alas 70midagi.
20.-
Vasta
#19

(27-12-2019, 12:20 PM)spitfire Kirjutas:  Need kaamera trahvid peaks olema 20 ja 40 euri. Mis see kiirus siis oli, et 80 ?

krt paberid ära visand, aga äkki oli 80+kmh 50kmh alas. minuarust see 40 euri oli sama kiirus sarnases olus (lasin püsikaga läbi ja ei pand tähele et asulamärgid), kuna 80 tuli peale esimest trahvi kellaajaliselt (aga kätte sain ta ennem), siis pidasin tagantjärgi loogikaks seda, et kui saad järjest, siis teine on 2x esimene (nii nagu eestis saad kehtivate ajal esmakordselt miinimumi ja järgmine on juba 2x eelmine trahv, juhul kui jääd alla 20kmh üle). aga äkki nad melega saadavad suure vahega, et sul oleks aega taastuda eelmisest trahvist Big Grin

Eesti riigile pole kokku ka trahve niipalju maksnud kui läti riik mult ühe päeva tähelepanematuse eest arvestas Big Grin
Vasta
#20

Huvitav, kellele lätakad siis arve saadavad, kui tuled madalmaalt omal jalal ja transiitnumbrid küljes?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne