Vingu- ja muud andurid ning süsteemid
#21

(31-12-2019, 12:05 PM)diesel Kirjutas:  mulle tundub nii,
...
see võib küll lae alla ronimise asemel madalamal koha sisse võtta.
jääme siiski üldtunnustatud füüsika juurde ja ära tekita "mulle tundub nii" arvamistega pseudoreaalsust, kus millegipärast ühe gaasi tihedust mõõdetakse ühtedel tingimustel ja teise oma teistel.

motal oli selles osas õigus, et taolised asjad ei ole arvamise koht. Seepärast ei sobi "mulle tundub" / "mina arvan" sõnavõtud eriti selles vallas kohe mitte.
tehnikafoorum ei ole õige koht "tunneteks", mis on füüsikaga vastuolus.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#22

Et siis ei tohigi midagi arvata või?
Väike kopipeist paigaldusjuhendist:
"Vingugaasianduri paigaldamine
Vingugaasianduri paigaldamisel järgi eelkõige tootja juhiseid! Vingugaasiandurile sobivaim koht sõltub mitmest asjaolust: küttekoldest, ruumide planeeringust, ventilatsioonisüsteemide asukohast jne.
Reeglina paigaldatakse andur 1-3 meetri kaugusele vingugaasi ohuallikast. Andur ei tohiks asuda ventilatsioonisüsteemide ja õhulõõride lähedal, sest seal võib CO tase olla madalam kui mujal ruumides.
Mitmekorruselise elamu puhul on soovitatav vingugaasiandur paigaldada igale korrusele, võimalusel ka igasse magamistuppa.
Kogenud spetsialistid soovitavad paigaldada anduri n-ö hingamiskõrgusele ehk elutoas tasemele, kus on inimese nägu diivanil istudes, magamistoas umbes padjakõrgusele.

Maksimaalse kaitseefekti saavutamiseks soovitame paigaldada häireseade mitmekorruselise elamu igale korrusele, kaasa arvatud igasse magamistuppa, trepikotta, pööningule ja keldrisse. Ühe anduri olemasolul on tähtis, et häiret oleks kuulda ka teistest tubadest. Näiteks suletud uks võib takistada magaja ärkamist häiresignaali peale. 

Seade tuleb paigaldada vähemalt 1-3 m kaugusele mistahes kütust põletavast seadmest, samuti ei tohiks andur asuda ventilatsioonisüsteemide ja õhulõõride lähedal. 
Vannituppa paigaldades pead kindlasti jälgima, et andur oleks niiskuskindel (IP44)
Vingugaasianduri töökorras olekut peab regulaarselt (soovitavalt iga nädal) testima ning seda aeg-ajalt kogunenud tolmust ja muust mustusest tolmuimeja pehme harjaga puhastama. Vingugaasianduri toiteallikaks on patareid – nende tühjenemisest annab märku katkendlik regulaarne helisignaal."

 Veel üks:
"Kuhu vingugaasiandur paigaldada?
Vingugaasiandur on kohustuslik eluruumides, mida köetakse gaasiga või milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade, näiteks köögid ja vannitoad, kus kasutatakse veesoojendit. Üks vinguandur on mõeldud kasutamiseks ühes ruumis, sest seade näitab vaid anduri juures leviva CO taset. Mitmekorruselise elamu puhul on soovitatav vingugaasiandur paigaldada igale korrusele, võimalusel ka igasse magamistuppa.
Kui andur on paigaldatud tuppa, kus kütteseadet ei ole, peab see asuma suhteliselt lähedal toas asuvate inimeste hingamistsoonile. Näiteks elutoas tasemele, kus on inimese nägu diivanil istudes. Magamistubades peab vingugaasiandur asuma võimalikult lähedal magamiskohale.
Erinevalt suitsuandurist tuleb vingugaasiandur kinnitada ruumi seinale, 0,5–1,5 meetri kõrgusele põrandast ning kuni kolme meetri kaugusele vingugaasi tekitajast. Andur ei tohiks asuda ventilatsioonisüsteemide ja õhulõõride lähedal. Kui gaasiboiler asub vannitoas, tuleb veenduda, et vingugaasiandur sobib paigaldamiseks niisketesse ruumidesse."
Vasta
#23

Vinguanduri enda juhend ütleb kõige õigemini, kuhu paigaldada? Ehk siis hingamiskõrgus. Mis on muidugi erinev pikali-, istumis ja seismis asendis.
Vasta
#24

(31-12-2019, 12:22 PM)13piisab Kirjutas:  motal oli selles osas õigus, et taolised asjad ei ole arvamise koht. Seepärast ei sobi "mulle tundub" / "mina arvan" sõnavõtud eriti selles vallas kohe mitte.
tehnikafoorum ei ole õige koht "tunneteks", mis on füüsikaga vastuolus.

Et nüüd vinguda, siis eelpool viidatud anduri paigaldusjuhend näeb ette paigaldust nii põranda lähedale, seinale, kui lakke.
Kogu selle teema juures käib jutt andurite paigaldusest, aga ei sõnagi, kuidas vingu tekkimist vältida.
Vanasti oli ohutusabinõuks saetud nurgaga siiber, nüüd tulevad rohelised kallale.
Samas: Radioaktiivseid materjale sisaldavate tarbekaupade – nagu näiteks suitsuandurid ja helendavad numbrilauad – poolt põhjustatavad aastadoosid on kõige rohkem 1 μ
Sv (üks miljondik siivertit),
Tsernobõl andis kogu elanikkonnale ainult 2 korda rohkem.
Vasta
#25

Saetud nurgaga siiber on ka praegu täitsa tarvitusel.
 Selline näiteks
Vasta
#26

(31-12-2019, 12:46 PM)vant Kirjutas:  Saetud nurgaga siiber on ka praegu täitsa tarvitusel.
 Selline näiteks
jah ja uued majad ei saagi vastu võetud kui see kolmnurkne tükk eemaldatud pole.
Vasta
#27

te võite minu arvamisest arvata mida tahes.
ja tihedust võite ka mõõta kuis tahes.
andurite eelsel ajal üks tähtis päästeametnik seletas, et ving hoopis õhust raskem olevat.
tänapäe kogu nett täis infi, et ikka kergem. küllap nii on, aga kuna tootjad ka soovitavad paigaldust põrandast laeni,
siis on see asi ikka suht piiripealne.
ja seega soovitus nina kõrgusele panna on mõistlik.

mina olen kahjuks pidanud kaks lähedast sugulast matma, kes mõlemad surid vingu kätte ja tulekahju polnudki.
ahjust tulnud väike säde oli kuskil vaikselt vinduma hakanud.

vingu saab vältida kui vältida vinduvat põlemist. kuni ahjus veel pisikegi leek näha on, peab hapnik peale tulema ja toss
korstnasse minema. siibri sulged siis kui enam leeki üldse pole.
Vasta
#28

(31-12-2019, 12:51 PM)muska71 Kirjutas:  jah ja uued majad ei saagi vastu võetud kui see kolmnurkne tükk eemaldatud pole.

Kui on paigaldatud vinguandur, siis ei pea olema "kolmnurkne" tükk eemaldatud.
Vasta
#29

(31-12-2019, 14:06 PM)diesel Kirjutas:  tänapäe kogu nett täis infi, et ikka kergem. küllap nii on, aga kuna tootjad ka soovitavad paigaldust põrandast laeni,
siis on see asi ikka suht piiripealne.
ja seega soovitus nina kõrgusele panna on mõistlik.


Miks sa arvad, et andurite müüjad/tootjad on targemad kui füüsikud/keemikud? Nad on oma juhendid koostanud ikkagi enam levinud info ja arusaamade kohaselt. P-se need vananenud arusaamade järgi koostatud juhendid ja paigaldage ikka õigesti ehk lakke. Loomulikult nina kõrgusele  paigaldamine samuti hoiatab enne kui vingugaas magama paneb, aga hoiatab siis palju hiljem, ei pruugi enam eluga välja pääseda kusagilt kui aken lähedal pole ja korrus välja hüppamiseks väga sobilik ei ole.
Vasta
#30

kummad targemad on, seda ma ei tea.
samas tõenäoliselt on andur laes või põrandal ikka parem kui üldse mitte mingit andurit.
Vasta
#31

(31-12-2019, 17:53 PM)diesel Kirjutas:  kummad targemad on, seda ma ei tea.
samas tõenäoliselt on andur laes või põrandal ikka parem kui üldse mitte mingit andurit.

Kuidas see andur sinna saab? Ei see andur ise sinna põrandale või seina peale lähe. Mõistusega inimene aga ju ei pane andurit valesse kohta kui ta teab kus selle õige koht on. Rolleyes
Vasta
#32

(31-12-2019, 17:37 PM)veix__ Kirjutas:  ... P-se need vananenud arusaamade järgi koostatud juhendid ja paigaldage ikka õigesti ...

Veix on meil nüüd uus ( mitte pees) juhendite kirjutaja. Samas ta oma sõnade eest ei vastuta...
Vasta
#33

Kas on hõredam ja kergem kui õhk või mitte ?
Vanasti nagu oli
Kas tekib põlemisel ?
Kas on soojem kui ümbritsev õhk ?
Kas soe tõuseb üles ?
Kas kergem ja hõredam tõuseb üles ?

Miks peaks all hõljuma?
Vasta
#34

(31-12-2019, 18:39 PM)MeelisV Kirjutas:  Kas ...
 Ise tark mees ja tead vastust, küsimus pole neis kas'ides. 
Mingi foorumi peesse saatja hakkab elusid puudutavat teavet jutlustama. Mingu laiaku seal, kus juhendeid kirjutatakse. Siis jõuab tema uutmine ka massidesse.
Varsti hakkame opi laual arste õpetama...
Vasta
#35

mul on vingu ja suitsu andureid mõlemaid mitu.
vingu omi igaks juhuks nii üleval allpool ka.
paar korda olen saanud vingu anduri kisama ka.
kusjuures just madalamal paikneva.
a see muidugi võib juhus olla või eri aparaatide tundlikkuse vahe.
Vasta
#36

Soe õhk peaks üles tõusma aga... laske toas kärts peeru ja nuusutage lae all või põranda ligi, fakt on see, et terve tuba on hetkega sitahaisu täis.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#37

(31-12-2019, 18:30 PM)motamees Kirjutas:  
(31-12-2019, 17:37 PM)veix__ Kirjutas:  ... P-se need vananenud arusaamade järgi koostatud juhendid ja paigaldage ikka õigesti ...

Veix on meil nüüd uus ( mitte pees) juhendite kirjutaja. Samas ta oma sõnade eest ei vastuta...


Mis probleem selle vastutamisega peaks olema kui räägin õiget juttu? Juhendeid kirjutagu ikka need, kellel seda vaja on, aga tehku õigete allikate põhjal, mitte vananenud ja vale info põhjal. Kunagi arvati ka seda, et Maa on plaat, mida kannab kolm elevanti, kes omakorda toetuvad ääretus ookeanis ujuvale kilpkonnale. Cool
Vasta
#38

Kuidas te ahju kütate? Mina olen eluaeg kütnud nii, et kui viimane tukk on ära põlenud, siis olen veel korralikult hõõguvad söed kontrolliks läbi seganud ning kohe olen sulgenud ahju uksed ja ka siibri. Nüüd käis tuttav vana-aasta õhtul mul külas istumas, kuna ta töötab päästes, siis oli tal miski kaelas rippuv numbreid näitav vinguandur kaasas. See aga hakkas pool tundi peale ahju sulgemist muudkui numbreid kerima ning nõpuks karjuma. Näitas ühikuid midagi 26 kuni 30. Tüüp veel helistas mulle nüüd järgmisel päeval, et kas minuga kõik ok. Kas tõesti on mu kütmisvõtted valed või on ahjuga mingi probleem? 
Muide minu enda tavaline vinguandur tööle samal ajal ei hakanud rääkimata kolmest suitsuandurist.
Vasta
#39

(01-01-2020, 14:53 PM)Romka Kirjutas:  Kuidas te ahju kütate? Mina olen eluaeg kütnud nii, et kui viimane tukk on ära põlenud, siis olen veel korralikult hõõguvad söed kontrolliks läbi seganud ning kohe olen sulgenud ahju uksed ja ka siibri. 
Täpselt nii ka siinpool Smile
Vasta
#40

(01-01-2020, 14:53 PM)Romka Kirjutas:  Kas tõesti on mu kütmisvõtted valed või on ahjuga mingi probleem? 
sõltub ahjust,et kas puhastusluugid olemas ja ahju on puhastatud või neid pole ja ahjus võib tahm tossata.kui tõmme hea ja köetakse õieti norm puudega siis tahma ei tohiks eriti ahjus olla ja pigem lendtuhk.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne