Kasulikud asjad laia maailma pealt
#21

Õhtust!

Lugesin siin seda teemat hommiku poole ja uni tahtis peale tulla. Kobisin õue ja tegin 70 liitrit õunamahla hoopis....
Poisid, praegust tuleb kõige parem mahl. Kui nüüd veel suraka lund ja külma ka saavad ubinad siis lööb mahla täitsa selgeks. Selle supleriga saame mõõta ka edaspidi. Seega homme vutt, vutt õue kõik!   Toungue
Vasta
#22

(29-10-2019, 13:32 PM)Envir Kirjutas:  
(29-10-2019, 10:13 AM)motamees Kirjutas:  
(29-10-2019, 09:18 AM)_rein_ Kirjutas:  60+ ikkagi nihik.See teema on varem ka siin foorumis olnud,kas keegi oskab öelda kust "supler" pärit.

Nihik tuli peale nihkkaliibrit, et sõna oleks lühem. Vähemasti nii Aavik seda seletas. Umbes samal ajal taheti helikopterit nimetada kiilikuks.
Ka õigekeele raamatus on sõna "supler" välja toodud (küll märkusega VAN). Nii, et ka sellel taustal on norimine mõttetu. 

Rein, sa peaksid sorima oma mälus ja meelde tuletama, millal nihiku sõna õppisid. Kaldun arvama, et sinu kooli ajal ikkagi sõna "nihik" polnud veel olemas.

Mu isa (snd 1935) on tõenäoliselt varem sündinud kui Sina ja õpetas omal ajal ~35a tagasi mulle nihiku kasutamist. Millegi pärast oli talle oluline seda sõna kasutada, ilmselt 2. Tallinna kutsekoolis, hiljem tehnikumis ja TPIs taoti asi kõvasti pähe. Nihik tuli kasutusele millalgi üpris varsti peale sõda. Aktsepteerime ikka rahulikult nii mõlemat sõna kui üksteist edasi.

Seepärast olengi oma poegadele selgeks teinud,et supler ja nihik üks ja sama,saavad aru kui käsid supler tuua,või kui käsid nihikuga mõõta! Smile

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#23

(29-10-2019, 19:51 PM)aavu Kirjutas:  Käršer
Relakas
Pagasnik
Pardatšok
Kumm, lohv
Jne. jne. kuni jõuame suplerini. Eks neid sõnu ole veel.
Eriline värdsõna on muidugi see esimene, kuna algkeeles hääldatakse ikka seda kerh'her.
Relaka asemel võiks ikka nagu ülejäänud 1/6 planeedist kasutada bolgarka nime jne Big Grin
Vasta
#24

(29-10-2019, 20:01 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Õhtust!

Lugesin siin seda teemat hommiku poole ja uni tahtis peale tulla. Kobisin õue ja tegin 70 liitrit õunamahla hoopis....
Poisid, praegust tuleb kõige parem mahl. Kui nüüd veel suraka lund ja külma ka saavad ubinad siis lööb mahla täitsa selgeks. Selle supleriga saame mõõta ka edaspidi. Seega homme vutt, vutt õue kõik!   Toungue
Kel praegu selle mahlaga aega tegelda, vaja tormikahjusid likvideerida, garaaži katus pärast vahtra tekitatud purustusi ära lappida ja 4 üle 100 aastast mahamurtud remmelgat ära koristada õunapuudest rääkimata jne jne
P.S. Kaheööpäevase elektrita oleku ajal veendusin veelkord, et täislaetud akudega lampidest on vähe kasu, ikka saavad tühjaks. Aga petrooleumlampi saab täita ka ilma elektrita. Nüüd jälle kõik laadijad huugavad akusid laadida järgmise tormi ootel.
P.P.S. Sellise külmaga on mahla fekaal teha, õunu pestes käed külmetavad ja üldse on külm. Parem ikka teha soojal ajal ...
P.P.P.S. 70 liitrit on nii tühine kogus, et ei tasu riistugi määrida, mul eelmise aasta jaost pea pool elik ca 200 l veel alles ja see aasta ei hakanud tegema
Vasta
#25

Makita lamp drelli alt võetud akuga küll ööpäevaga tühjemaks ei saanud. Lugesin raamatut, kahtlaste kolinate ajal käisin lendu minevatele asjadele autorehve peale panemas.
Vasta
#26

(29-10-2019, 21:26 PM)honkomees Kirjutas:  Kel praegu selle mahlaga aega tegelda, vaja tormikahjusid likvideerida, garaaži katus pärast vahtra tekitatud purustusi ära lappida ja 4 üle 100 aastast mahamurtud remmelgat ära koristada õunapuudest rääkimata jne jne

P.P.S. Sellise külmaga on mahla fekaal teha, õunu pestes käed külmetavad ja üldse on külm. Parem ikka teha soojal ajal ...
P.P.P.S. 70 liitrit on nii tühine kogus, et ei tasu riistugi määrida, mul eelmise aasta jaost pea pool elik ca 200 l veel alles ja see aasta ei hakanud tegema
Paljakäsi enam keegi ei pesegi, selleks ikka kindad. Sooja vett saab ka. Tormikahjud- 0
See kes ei viitsi masinat pesta, ei viitsi ka teha. Big Grin  70l. on paras üksi teha ja ka purki panna.
Vasta
#27

Oleks pidanud vist teema pealkirjaks panema 'Suplerid ja õunamahl' Smile  

Hiinlased on lõpuks välja tulnud pesumasina mootori kontrolleriga, mida vähemalt mina pikisilmi ootasin. Tegemist on siis jupstükiga millega annab väga täpselt kontrollida pesumasina mootori pöördeid, ilma võimsuse kaota ükskõik mis pööretel, see tähendab, et alates pisematest pööretest lajatatakse täis pauk ampreid vajadusel peale ja pöörde hoiavad ennast ülitäpselt seal kuhu sa need paika kruttisid. Seadeldis võimaldab ka revers lüliti lisamist mis siis võimaldab lülitist edasi tagasi mootorit kräunutada. Üsna kergelt on võimalik tõsta ka ploki võimsust, kas transile radika paigaldusega või siis võimsama transi paigaldusega. Plokk ise peaks sellele vastu pidama. Tänapäeva pesumasina mootoritel on taga võlli küljes tahokas mille kaudu pöördeid hoitakse. Mootorite mähised tuleb jadasse ühendada (see tähendab, et kahe mähise kaks otsa kokku ja kaks lähevad plokki 220v alla) ja peale plokiga ühendamist võid juba ehitada endale ükskõik millist aparaati kui aga ploki ja mootori võimsusest piisab. Lingil kirjeldatud pöörete vahemik ei ole õige, pöörete max on siiski vastavalt pesumasina mootorile, tavaliselt 10 000 rpm siia sinna. 10 euri eest kasulikku lõbu kui palju. Mul käitab sarnane plokk juba kahte projekti ja riiulis ootab nii mõnigi mootor oma järge Smile  

https://www.aliexpress.com/item/32912766976.html


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#28

(30-10-2019, 00:16 AM)viplala Kirjutas:  Hiinlased on lõpuks välja tulnud pesumasina mootori kontrolleriga, ...

Kui keegi tahab endale sellist komplekti, aga mootor puudu, siis mul 1 mootor ootab riiulis paremaid aegu. Masina elektroonika kooles ära aga mootorit ei raatsinud jäätmejaama viia Big Grin
Vasta
#29

Butüül liim/tihend. Teate küll seda huvitavat materjali mis on alati autode polstrite ja kilede alla paigaldatud, igasugu katusereelingute vahele, kohtadesse kus on vajadus vee ja õhu liikumist takistada nii, et seda iga kell ka lahti saaks, et materjal oleks elastne ka 100 aasta pärast. Vot sihuke asi siis alis olemas. https://www.aliexpress.com/item/4000145868933.html


   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#30

Pistikutest pinnide eemaldamise abinõu. Uskumatu peavalu teinekord, ah keda ma petan, tegelikult enamus kordadel.

[Pilt: H2d73fe325a01497e866db302ae3f9b9ck.jpeg]



Automaat kaitse mida saab korduvalt sisse tagasi lükata. 

[Pilt: HTB1OkwIMZbpK1RjSZFyq6x_qFXau.jpg]

Ja kaitsmete tester. Kasulik vidin kuskil autos või kaitsmeploki kaane all vedelemas. Juhul kui on silmanägemine kehvake või on pime või on kaitse ise kahtlane ja hägune, ma olen autos korduvalt sellisest jublakast puudust tundnud. Eriti soovitav on sellist omada ülal toodud automaatsete kaitsmetega koos ja lisaks ka mõni uus patarei sinna Smile

[Pilt: HTB1XyJQQhnaK1RjSZFtq6zC2VXag.jpg]

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#31

(29-10-2019, 10:02 AM)Janka Kirjutas:  Välismaa keelest on see supppler pärit Big Grin
Originaalis subler.
Nähtavasti sattus kunagi matsi kätte karbike, millel kiri "subler". Ja sealt siis lahti läkski. Pakike võis olla vabalt kaasas mingi masinaga või siis mingi masina tööriistakomplektist lihtsalt pännu pandud. Sihukse kirjaga karbikesi võidi vabalt toota Rumeenias, sest nonde rahvaste üldkasutatavas keeles, kes sääl maal elavad, tähendab see sõna mõõtjat.

 Tundub et olen sunnitud lingvistikasse sekkuma. ''Supler'' on laensõna prantsuse keelest, jõudnud meieni saksa keele kaudu. Souffleur on algselt etteütleja teatris. Suht sarkastiline nimi omaaja meistrite poolt riistale pandud, eks õige mees eristas silma järgi kas puur 7,8 või 8 mm.

Inimvõimed järjest känguvad. Tallinnas Kosmose kino kandis oli klaasitöökojas mees, kes aknaklaase vaba käega, ilma joonlauata välja lõikas. Peale esimest nägemist käisin tema töötamist mitmeid kordi vaatamas. Ksf! Viplalale suur tänu teema ja leidude eest!
Vasta
#32

(09-01-2020, 21:59 PM)hydrofoil Kirjutas:  Kosmose kino kandis oli klaasitöökojas mees, kes aknaklaase vaba käega, ilma joonlauata välja lõikas.

Mõtled vist seda onu, kes pani klaasi nurkapidi raami sisse ja siis raami järgi lõikas?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne