Dünamomeetrilise võtme mudimine
#1

Tekkis vajadus dünamomeetrilise võtme järele kuna ühel seadmel vaja poldid kinni keerata  18-20 jõukilogrammiga.
Olemasolev võti on 15 jõukilogrammi lõppnäiduga.

Poest ei raatsinud osta sellise ilmselt ühekordse töö jaoks uut võtit. Osta kammimisel jäi silma nõukaaegne võti ДК-25.

Hind ka igati sobiv, 15 raha. Pakkumine tehtud, oksjon võidetud.

Selle võtmega on üks aga, nimelt võtmekant on 14mm, aga sellega olin arvestanud.

Võiks käiata parajaks, aga see ei ole minu meetod, seega freesime. Võtmekant on üsna kõva, kõvadusmõõdu masin andis 55-62HRC



           




Laast on igavesti lahe, sellised "nanotorud" läbimõõduga 0,3mm

   

Korpus sai üle viilitud

       


Mõõtemehhanism puhastatud ja reguleeritud.

           


Ning valmis ta ongi.
Esmaspäeval käin ehk Metrosertis ja lasen taadelda.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#2

Väga hea teema - mul sattus garaazi sarnane võti, skaalat peast ei mäleta.
Arvasin, et vene aegne prügi, aga äkki on siiski asjalik asi.

Anna teada, kas taatlemine õnnestub ka ja mis selline taatlemine võiks maksta.
Vasta
#3

(17-01-2020, 11:18 AM)ivo86 Kirjutas:  Väga hea teema - mul sattus garaazi sarnane võti, skaalat peast ei mäleta.
Arvasin, et vene aegne prügi, aga äkki on siiski asjalik asi.

Anna teada, kas taatlemine õnnestub ka ja mis selline taatlemine võiks maksta.
https://metrosert.ee/hinnakiri/metroloogiateenuste-hinnakiri-kalibreerimine/
50...70€ +km
Vasta
#4

(17-01-2020, 15:11 PM)twist Kirjutas:  
(17-01-2020, 11:18 AM)ivo86 Kirjutas:  Väga hea teema - mul sattus garaazi sarnane võti, skaalat peast ei mäleta.
Arvasin, et vene aegne prügi, aga äkki on siiski asjalik asi.

Anna teada, kas taatlemine õnnestub ka ja mis selline taatlemine võiks maksta.
https://metrosert.ee/hinnakiri/metroloogiateenuste-hinnakiri-kalibreerimine/
50...70€ +km

Oo, tänan.
Kuna mul aga sellist võtit väga vaja ei ole, seega sellise hinna puhul ma sellel kalibreerimisel mõtet ei näe..
Vasta
#5

Pigem 70+km. Üsna kurb jah. Samas, mis takistab ise kodus meetrise toika ja mõne kaalupommi abil skaalal kolm punkti ära kontrollida?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#6

Stokkeris kuni 400nm hinnaks 30+km

https://www.stokker.ee/uudis/momentvotme...-stokkeris
Vasta
#7

Marko, miski ei takista meetrise toika ja kaaluvihtidega kontrollida, aga paberit ei ole.

Mul on mõningaid asju sellised mis vajavad paberit. Ostan näituseks materjali ja tootega läheb materjali sert kaasa

või arhiveerin tootejooniste juures materjali serdi 2 aastat.

Nende poltidega on sama teema, mul peab olema esitada kehtiv dünamomeetrilise võtme kontrollakt.



Stokker..... pagan, ma ei taha ropendama hakata.  Taatlemisele garantii üks aasta või 5000 mõõtmist. Aastaga on selge, aktil on kuupäev peal aga kuidas

 5000 mõõtmist ära mõõdetakse/määratakse jääb saladuseks. Hinnatakse silma järgi?

Väga tõenäoliselt oleks sealt üteldud, et stokker ei ole seda võtit müünud ja ei tea sellisest vene saastast midagi ja teha ei võta.

Ma ei tea Tallinnas teist sellist arrogantset kohta ja loodan, et minu maailm ja stokkeri maailm kulgevad paralleelselt ja ei lõiku kunagi.
Kolm või neli korda olen proovinud nedega kaubalis-rahalisi suhteid luua, aga ei kukkunud välja. Ma tõesti ei taha seal kerjamas käia.
Oi, tuli meelde, on teine koht veel, Würth AS nimelt. Neile ei sobi minu sularaha.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#8

Nii, reedel tekkis vajadus Mustamäele sõita ja ühe soojaga andsin võtme Metroserti kalibreerimisele.
Täna sain kätte. Igati tip-top suhtlus. Kuna ei olnud võtmel seerianumbrit, siis helistati ja küsiti, et kas on seerianumbri osas mingeid erisoove.
Vastasin, et ei ole.  Kirjutati võtmele peale Nr.1
Kalibreerimistunnistus ei ole ajaliselt piiratud kuna näidu õigsuse eest vastutab võtme omanik ja kalibreerib seadet vastavalt vajadusele.
Iseenesest on võti vana 30+ aastat, aga näit on igati adekvaatne vaatamata sellele, et tegu on "vene saastaga" . Kalibreerimine maksis 84 koos käibemaksuga.

               

Minu poolt on teemal joon all.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#9

Serdis kirjas ka ISO number mille järgi töö tehti. Ei teadnudki, et selles teemas on ka veel erinevad variandid. Stokker teeb ISO 6789:2003 järgi ja Metrosert 6789:2017 järgi. Eks netist leiaks ka täpsemad ISO serdi kehtivused ja mõõtmiste kordade arvud kellel huvi, aga lihtsamalt seletab vist see leht.

https://calibrationselect.co.uk/blog/tor...3-vs-2017/
Vasta
#10

Tore. Igaks juhuks pean teatama, et ärge selle võtmega traktori polte-mutreid puutuge. Saba murdub lihtsalt ära. Skaala on küll võimas aga....

T.
Vasta
#11

Metroserdis saadi 25kgf näit viie mõõtmise aritmeetilise keskmisena, ei murdunud midagi ära.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#12

(22-01-2020, 23:23 PM)M.R. Kirjutas:  Metroserdis saadi 25kgf näit viie mõõtmise aritmeetilise keskmisena, ei murdunud midagi ära.
Olen neid meestel käes näinud ja paljudel saba juba lapitud. Aja küsimus.
Vasta
#13

(22-01-2020, 23:28 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(22-01-2020, 23:23 PM)M.R. Kirjutas:  Metroserdis saadi 25kgf näit viie mõõtmise aritmeetilise keskmisena, ei murdunud midagi ära.
Olen neid meestel käes näinud ja paljudel saba juba lapitud. Aja küsimus.

Huvitav, oleks pidanud hoolikamalt vaatama, aga minu omal oli skaala lõpus 150 minu arust. Iseasi, et mida. Välimuselt muidu küll sarnane.
Vasta
#14

Neid võtmeid on kahte tüüpi, ДK-25 ja ДК-15.
Võtme saba murtakse ära siis kui alamõõduline lukksepp paneb torujupi pikenduseks
käepideme otsa kui 20-25 jõukilogrammiga vaja keerata.
Ja läinud ta ongi, käepide siis.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#15

Miks seda võtmekanti oli vaja freesida  - tänapäeval kui igasuguseid üleminekuid on saadaval?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#16

Üleminekud moonutavad mõõtmistulemust.Negoda ladus 8 padrunit üksteise otsa ja treimine muutus võimatuks.Tegelikult huvitas mind hoopis lukustuskuulikese freesimise võimalikkus.
Vasta
#17

Kuul liigub ise eest ära.
Vasta
#18

Lukustuskuulike on tagant vedruga ja läheb ise freesi tera eest ära. Seega kuulikene freesimise käigus ei kannatanud.

Aga miks on üleüldse vaja ise midagi teha? Kõik on ju poest saada.

Keegi natuke elukauge lumehelbeke ka arvas, et milleks neid lehmi on vaja pidada?
Koguaeg neil talunikel mingi jama nendega. Piima ju poes küll.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne