In memoriam Märt Kirik 28.12.1939-21.01 2020
#1

[Pilt: 1]
Kahjuks pean teatama, et meie hulgast on jäädavalt lahkunud hea sõber, vanatehnikamees ja lennundushuviline Märt Kirik. Raske haigus viis ta meist igaveseks eemale.

Ta sündis siin Mulgimaal aga karm sõda viis ta koos perega kaugele eemale kodumaast ja lõpuks Kanadasse. Ta pidas seal põllumajandusinseneri ametit hulga aastaid. Kodumaale naastes leidis omale sobiva töö ja hakkas Tartu Lennukolledžis inglise keelt õpetama. Ta oli seal õppejõud 17 aastat. See amet oli talle meelepärane kuna oli ise ka lennundusega kursis ja omas piloodipabereid.

Tema üks vägitükkidest oli see, kui ta tõi Kanadast omal sõidul kodumaale originaalis säilinud sõiduauto Ford A . Oma vanasõidukit tutvustas ta paljudel kokkutulekutel ja sündmustel nii meil, kui ka välismaal.  Ta oli vanatehnikaklubi Levatek liige ja  ka välismaal mõne Fordi klubi liige.

Vanakraamilaatadel teda kohates oli tal alati rõõmus meel selle üle, kui oli suure otsimise peale leidnud oma Ford autole mõne vajamineva osa. Ja üldse oli ta väga positiivse ellusuhtumisega ja rõõmus inimene ja sellisena jääme teda ikka meenutama igaveseks.

Kas ta oma viimsetes mõtetes oli oma vana Fordiga sõitmas, mootorratta seljas või hoopis taeva all lennates...... võime ainult oletada. Igal juhul head teed Sulle!  Ükskõik kuhu Sa ka teel ei oleks!


[Pilt: 1]

Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
#2

Ma arvan, et see pilt iseloomustab Märti samuti väga hästi.

[Pilt: 326186_10150482436999696_1824229281_o.jp...e=5E9055D4]

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#3

Ei küsinud, kas Cessnale ka piiritust pakkus. Oma Ford A näitel propageeris visalt selle kasutamist autokütusena. Nüüd vast vaatab ülalt meie toimetamisi tema Maru-kodutalus Mulgimaal.
Vasta
#4

Oli tore ja rõõmsameelne mees. Muuseumi üritustele regas end esimeste seas ja oli alati omakasupüüdmatult abivalmis! 
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne