Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3)

(21-11-2020, 22:40 PM)Marko Kirjutas:  
(21-11-2020, 17:07 PM)muska71 Kirjutas:  kui kellelgi vedeleb 4kw või 5,5kw 1500rpm mootorit võib julgelt pakkuda.

Kirjuta ikka kinnitusest ka! Kõik kaasvõitlejad ei tea peast su pingi marki-mudelit ja selle nüansse.......
ikka alt kinnitus.

(22-11-2020, 10:04 AM)muska71 Kirjutas:  
(21-11-2020, 22:40 PM)Marko Kirjutas:  
(21-11-2020, 17:07 PM)muska71 Kirjutas:  kui kellelgi vedeleb 4kw või 5,5kw 1500rpm mootorit võib julgelt pakkuda.

Kirjuta ikka kinnitusest ka! Kõik kaasvõitlejad ei tea peast su pingi marki-mudelit ja selle nüansse.......
ikka alt kinnitus.
nüüd veel selline küsimus tarkadele,et orginaalis on 4 kw mootor siis teoreetiliselt peaks ka 3kw oma töö ära tegema seda enam,et hobi korras kasutan ja 5+mm laastu ei pea korraga lõikama.3kw mootor harjumaal saada mõistliku hinnaga.lähen kisun rihmakatted maha siis näeb ka võlli mõõtu.

võll on hetkel 32mm.

(21-11-2020, 11:18 AM)klemm Kirjutas:  
(21-11-2020, 10:51 AM)martinjev Kirjutas:  Käru vedamise käru, kõlab kilplaslikult.  Rolleyes
MILLEKS teda vaja on? Aiatööde jaoks on aiakäru, suuremate asjade jaoks panen käru autole sappa ja jaksan teda see 10 m üle hoovi ilma eriseadmeta vedada. 

A no kui on vajalik asi, ju siis...
Sina oled tugev ja pole vaja. See mõeldud nõrgematele kes niisama ei jaksa Smile

Kõik ei ole ka "esimeses nooruses" ja "kiviparketti" jalge all oma! Ja talv, veelkord talv härrased- siis oleks vedugi abiks!  
Ja isegi kui jõuaks, siis "pühapäevariidega" mingit soola/porist kärukolakat ei viitsiks küll venitama hakata.

Näiteks: 3,3x1,50m kaanega TÜHJAL üheteljelisel kärul on kaalujaotus juba nii "paigast ära", et kuskil pehmemal pinnasel ei ole sellest nn. abirattast mingit kasu!

Endal selline lahendus: Väsisin neid jutte kuulates, kes saja eurost autot ostma tulles konstateerivad " Ah, ei olegi peaaegu uus ja korras".
Võtsin ja "ülendasin" ühe olemasolevatest autodest nn. hoovinarriks.
Veab lehti, sikutab käru ja tõmbab teisi käima, ning kui vaja - kasutan pukina!   Rolleyes

(21-11-2020, 01:12 AM)martinjev Kirjutas:  Oskab keegi selgitada, Mille jaoks allpool olevat atribuuti vaja on? Vanasti liigutati haagist autolaadse asjaga ja viimased meetrid vajadusel tõugati käsitsi... Ks nüüd on kombed muutunud..... 

https://www.vidaxl.ee/e/8718475831761/ka...krehvidega

Haige selg, kerge koormaga käru ebatasasel maal, kitsas ja pime varjualune, kuhu peab pöördega sisse tagurdama - neid hetki ikka on, kus asjast on abi.

Kui rahakott kannatab, miks mitte. Endale tegin ise Golfi konksust ja Fordi rummudest, käepidemeks parasjagu ettesattunud reformvoodi ots. Paar korda on elu oluliselt mugavamaks teinud. Ostma ei raatsiks küll hakata.

miks on vene tööpinkidel mootoritel tekstoliit rihmaseibid?kuidas selle tervelt võllilt kätte saaks?hetkel treipingi mootor juba maas ja tekstoliit rihmaseib,seibi sees teraspuks ja selle sees alles mootorivõll.tõmmitsaga tõmbama hakata tõmbab seibi puruks ja kuna seib 125mm jäme siis nii suurt tõmmitsat polegi endal.terasest malmist seibil olen enne paigaldust avad puurinud ja keermestanud ja avadesse tõmmits ja tuleb.

(22-11-2020, 13:18 PM)volvotar Kirjutas:  ...
Võtsin ja "ülendasin" ühe olemasolevatest autodest nn. hoovinarriks.
Veab lehti, sikutab käru ja tõmbab teisi käima, ning kui vaja - kasutan pukina!   Rolleyes

Nii on. Kaalul ei küsi keegi, miks osa autot puudu on:

   

Pildil on purukssõidetud päranurgaga 323 tagaluugi avast sisse lükatud hobuste joogiveekäru. Peale relakaga modifitseerimist mahtus hästi, isegi kinnitada polnud tegelikult vaja. Üle aasta kannatas kärutada enne, kui starter lõpuks ühel järjekordsel paagipõhjaga libistamisel maha põles mu ignorantsuse tõttu. Ei tulnud põllult viimast kahtsadat meetrit starteriga koju ära...

(22-11-2020, 13:59 PM)muska71 Kirjutas:  miks on vene tööpinkidel mootoritel tekstoliit rihmaseibid?kuidas selle tervelt võllilt kätte saaks?hetkel treipingi mootor juba maas ja tekstoliit rihmaseib,seibi sees teraspuks ja selle sees alles mootorivõll.tõmmitsaga tõmbama hakata tõmbab seibi puruks ja kuna seib 125mm jäme siis nii suurt tõmmitsat polegi endal.terasest malmist seibil olen enne paigaldust avad puurinud ja keermestanud ja avadesse tõmmits ja tuleb.

Plast on odavam Smile
Kui mootor rauda läheb, siis saad võlli välja puurida. Tiivikust seod kinni, et ei töllerdaks. Tüütu, aga toimib.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

kas kuskil venes on olemas mingi leht kus on elektrimootorite kohta infot,nt mõõdud võllide jämedus võimsus jne?ühe leidsin,aga seal annab ainult margi järgi võimsus ja pöörded.kodus mitu vallalist mootorit millel birkasi pole või kulunud.

(22-11-2020, 16:52 PM)muska71 Kirjutas:  kas kuskil venes on olemas mingi leht kus on elektrimootorite kohta infot,nt mõõdud võllide jämedus võimsus jne?ühe leidsin,aga seal annab ainult margi järgi võimsus ja pöörded.kodus mitu vallalist mootorit millel birkasi pole või kulunud.
https://slemz.com.ua/news/stati/diametry...dvigateley 
Eks neid kohti ole veel, otsi: Размер валов электромоторов

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

Küsin hüdrofooride kohta veel...

Kuna paagi vahetus seisab ees, siis kas need nn hooldusvabad on tõepoolest hooldusvabad ja muretud?
Näiteks midagi sellist: https://rentax.ee/shop/pumbad/hudrofoori...on-id=7069

Peamine miinus, nagu ma aru saan, on see, et membraan ei ole vahetatav.

(22-11-2020, 23:47 PM)Mahno Kirjutas:  Küsin hüdrofooride kohta veel...

Kuna paagi vahetus seisab ees, siis kas need nn hooldusvabad on tõepoolest hooldusvabad ja muretud?
Näiteks midagi sellist: https://rentax.ee/shop/pumbad/hudrofoori...on-id=7069

Peamine miinus, nagu ma aru saan, on see, et membraan ei ole vahetatav.
Et oma pead liigsega mitte vaevata ,siis see ongi üks ja ainuke miinus. Smile Samas ,egas selle koti (hankimine ) vahetamine odavam uuest kah vist ei olex.

KST kas odavam või mitte, aga mul on olnud 2x järjest elbi pütid ja mõlemad on hakanud keevistest õhku läbi laskma. Kõrini hakkab saama.

oma kogemus pluss mujal nähtu-kuuldu, ütleb nii, et pole suurt vahet mihuke pütt võtta.
jämedalt kestavad kõik ühepalju. mõne tootja lihtsalt tahab suuremat kasumit ja argumenteerib
küsitavat hinda ilusamate sõnadega.

(23-11-2020, 08:56 AM)diesel Kirjutas:  oma kogemus pluss mujal nähtu-kuuldu, ütleb nii, et pole suurt vahet mihuke pütt võtta.
jämedalt kestavad kõik ühepalju. mõne tootja lihtsalt tahab suuremat kasumit ja argumenteerib
küsitavat hinda ilusamate sõnadega.
julgeksin vastu vaielda.ca 25a olen kasutanud hüdrofori,esimene oli 20L ja oli kaevus niiske keskond ja ussitas ära.siis ostsin teise 100L ja selle tõin tuppa sahvrisse ja juba tubli 10+ aastat reipalt teeninud ja paneb reipalt edasi.suvel vahetasin kummikoti 60.- espakis.esimene hpdrofor oli ebara pumbaga koos,sama pump tänaseni ja praegune hüdrofor on ostetud kunagi kui keilas rõõmu taga veel tare pood oli ja sealt pärit,tootjat peast ei tea.

(22-11-2020, 23:47 PM)Mahno Kirjutas:  Küsin hüdrofooride kohta veel...

Kuna paagi vahetus seisab ees, siis kas need nn hooldusvabad on tõepoolest hooldusvabad ja muretud?
Näiteks midagi sellist: https://rentax.ee/shop/pumbad/hudrofoori...on-id=7069

Peamine miinus, nagu ma aru saan, on see, et membraan ei ole vahetatav.
See koti vahetus on selline mõtetu asi. Paned uue ja siis paak lekib varsti. Olen vahetanud koos. Kuigi need tänapäeva paagid kestavad aasta kanti. Vana roostes paak juba 10+ aastat ja töötab.  Kui leiad kuskilt sellise millele karanteeritakse garantii 2 või rohkem aastat anna teada.

(23-11-2020, 11:22 AM)klemm Kirjutas:  
(22-11-2020, 23:47 PM)Mahno Kirjutas:  Küsin hüdrofooride kohta veel...

Kuna paagi vahetus seisab ees, siis kas need nn hooldusvabad on tõepoolest hooldusvabad ja muretud?
Näiteks midagi sellist: https://rentax.ee/shop/pumbad/hudrofoori...on-id=7069

Peamine miinus, nagu ma aru saan, on see, et membraan ei ole vahetatav.
See koti vahetus on selline mõtetu asi. Paned uue ja siis paak lekib varsti. Olen vahetanud koos. Kuigi need tänapäeva paagid kestavad aasta kanti. Vana roostes paak juba 10+ aastat ja töötab.  Kui leiad kuskilt sellise millele karanteeritakse garantii 2 või rohkem aastat anna teada.
aga pane siis rv paak.suvel õnnestus ühel võhikul nahk üle kõrvade tõmmata ja 7€ saada rv pump koos rv paagiga,relee ja voolik pumbast paaki on puudu.müüja ei teadnud asjast midagi ja ostis poest uue,mina sain korraliku asja omale...tema ütles hinna ja nii diil teoks saigi.

(22-11-2020, 23:47 PM)Mahno Kirjutas:  Küsin hüdrofooride kohta veel...

Kuna paagi vahetus seisab ees, siis kas need nn hooldusvabad on tõepoolest hooldusvabad ja muretud?
Näiteks midagi sellist: https://rentax.ee/shop/pumbad/hudrofoori...on-id=7069

Peamine miinus, nagu ma aru saan, on see, et membraan ei ole vahetatav.

FEBis on odavam ja vahetatava kotiga.

(23-11-2020, 11:22 AM)klemm Kirjutas:  ...
Kuigi need tänapäeva paagid kestavad aasta kanti.
...

Kuskohas need paagid lösutavad ja mida nendes hoitakse, et nii kiiresti ikalduvad? Karmawõlga palju? Ja kas see aasta on ostudokumentide või kõhutunde pealt määratud?

Meie majas pidas esimene odav Metabo 6 aastat (siis ikaldus pumba elektrimootori laagerdus, kuna reeglitevastaselt kaevu paigaldatud veeautomaat uppus korda kolm labaselt ära kevadeti) ja vahetasin pehme käivitusega hüdrofoorita (miskine liitrine põis siiski on) Grundfosi vastu välja. Hüdrofoori osa oli toona OK, kuigi huvi pärast kotti välja õngitsedes oli selles näha mõrasid. Pump on peale laagrivahetust teeninud edasi ajutisi juhuslikke ülesandeid täites. Hüdrofoori pole viitsinud taastada.

Ka tuttavatel kestavad rõhupaagid ikka aastat viis, siis hakkavad lekkima. On piisavalt odavad asjad tänapäeval, et mitte liigselt põdeda.

Meil liivapinnases kestavad rõhupaagid ca 1,5 aastat siis on kott nagu paber ja tahab iganädalaselt rõhku juurde. Väidetavalt ei võta nn liivafilter peenemat tera välja ja see teeb paagis oma töö. Aga arvestades et taga ca 30 tarbimiskohta ei kurda. Vahetan koti koos paagiga, kuna poest rõhk sees siis kindel et ei leki ja ei pea enam mitu korda lahti- kokku keerama.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne