Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3)

Hommikut!
Tunnen huvi kas siin ka mõni telefoniparandaja tegutseb. Nokia 3310,vanem tüüp. Muidu korras aga ei helise ega tirise. Vibroalarm töötab. Kas sellise veaga annab midagi teha? Räägiti, et olla tüüpviga. Tänud.
T.

(25-05-2020, 09:48 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Hommikut!
Tunnen huvi kas siin ka mõni telefoniparandaja tegutseb. Nokia 3310,vanem tüüp. Muidu korras aga ei helise ega tirise. Vibroalarm töötab. Kas sellise veaga annab midagi teha? Räägiti, et olla tüüpviga. Tänud.
T.
Pole telefoniparandaja aga üks tüüpvigu on korpuse mõranemine kinnituskruvide juurest, nii et trükiplaat on eemal ja ei anna enam korralikku ühendust. Võta lahti ja vaata korpuse seisukord üle, pole eriline teadus. Prooviks lase sisse helistada ja suru trükiplaat vastu korpust, vaata kas ärkab ellu.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)

(25-05-2020, 10:06 AM)Walter Kirjutas:  
(25-05-2020, 09:48 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Hommikut!
Tunnen huvi kas siin ka mõni telefoniparandaja tegutseb. Nokia 3310,vanem tüüp. Muidu korras aga ei helise ega tirise. Vibroalarm töötab. Kas sellise veaga annab midagi teha? Räägiti, et olla tüüpviga. Tänud.
T.
Pole telefoniparandaja aga üks tüüpvigu on korpuse mõranemine kinnituskruvide juurest, nii et trükiplaat on eemal ja ei anna enam korralikku ühendust. Võta lahti ja vaata korpuse seisukord üle, pole eriline teadus. Prooviks lase sisse helistada ja suru trükiplaat vastu korpust, vaata kas ärkab ellu.
Tänan, tehtud aga ei midagi.

(25-05-2020, 09:48 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Hommikut!
Tunnen huvi kas siin ka mõni telefoniparandaja tegutseb. Nokia 3310,vanem tüüp. Muidu korras aga ei helise ega tirise. Vibroalarm töötab. Kas sellise veaga annab midagi teha? Räägiti, et olla tüüpviga. Tänud.
T.
Odavam oleks leida või osta mõni töötav varuosadeks et sellelt ümber tõsta kisakõri või emaplaat.
Kui soov on seda uunikumi kasutama hakata siis ehk võin sulle oma varudest mõne leida.

Ise kasutan sellist täitsa edukalt.

(20-05-2020, 08:37 AM)Basilio Kirjutas:  
(15-05-2020, 19:46 PM)qwerty009 Kirjutas:  Kas selle balooni max rõhk on 200bar? 
Otsin muidu mingit väiksemat ballooni kuhu saaks vähemalt 250bar sisse lasta PCB õhupüssi täitmiseks.
Soovitan mitte jamada ürgvana ballooniga selliste rõhkude juures, isegi kui balloon kirja järgi kannatab. Kaasaegsed surugaaside balloonid on reeglina 200 bar. Parem osta uus ja spetsiaalselt õhkrelva jaoks mõeldud 300 bar balloon. Muidu pole keegi nõus sul seda täitma ja katsejäneseks/ohvriloomaks olema. Kui aga ise täita plaanid, saab kompressori või pumbaga relva ka otse täita.
Mina tellisin E-Bayst sellise kompressori:

https://www.ebay.com/itm/293149848442?ul_noapp=true

j
a toimetab küll. Täitmise aeg ca 20 sekundit. Käsipumbaga täitmine pidi olema aeganõudev ja väsitav, aga sellise pumba saab hiinast ca 50 euriga.
Üldiselt peab arvestama, et PCP relv on küll mugav lasta, aga esimese soetamisel peab arvestama vajaliku lisavarustusega mis ei ole odav.

Oot, oot, mis suurusega mahuti 20 sekundiga 200 bari juures täis saab? Kompressorid uhavad ikka mitu-mitu minutit, et näiteks 3 liitrine balloon täs pumbata.

Oskab keegi soovitada mõnda kraanaga madelauto võimalusega firmat, kes reaalselt tööd ka tahaks teha? Vaja 9,4 meetrit soojakut Tallinnas liigutada ja olen küsinud hinda üle 10 firma käest ja saanud olen 3 vastust. Ühe hind oli neljakohaline number, mis tähendab viisakalt peesse saatmist ja kaks tükki vastasi, et neil pole sellist masinat üldse. Ülejäänud ignoreerivad juba pikemat aega. Ilmselt on lihtsam toetusi korjata kui tööd teha??

(25-05-2020, 09:48 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Hommikut!
Tunnen huvi kas siin ka mõni telefoniparandaja tegutseb. Nokia 3310,vanem tüüp. Muidu korras aga ei helise ega tirise. Vibroalarm töötab. Kas sellise veaga annab midagi teha? Räägiti, et olla tüüpviga. Tänud.
T.
kas vett pole saanud.kas puhastasid kontaktid ära,kui lahti võtsid

(25-05-2020, 14:45 PM)sturmbannführer Kirjutas:  
(25-05-2020, 09:48 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Hommikut!
Tunnen huvi kas siin ka mõni telefoniparandaja tegutseb. Nokia 3310,vanem tüüp. Muidu korras aga ei helise ega tirise. Vibroalarm töötab. Kas sellise veaga annab midagi teha? Räägiti, et olla tüüpviga. Tänud.
T.
kas vett pole saanud.kas puhastasid kontaktid ära,kui lahti võtsid
Seda viga pole, kõik tehtud.

(25-05-2020, 15:32 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(25-05-2020, 14:45 PM)sturmbannführer Kirjutas:  
(25-05-2020, 09:48 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Hommikut!
Tunnen huvi kas siin ka mõni telefoniparandaja tegutseb. Nokia 3310,vanem tüüp. Muidu korras aga ei helise ega tirise. Vibroalarm töötab. Kas sellise veaga annab midagi teha? Räägiti, et olla tüüpviga. Tänud.
T.
kas vett pole saanud.kas puhastasid kontaktid ära,kui lahti võtsid
Seda viga pole, kõik tehtud.

Vb Sul sai helin otsa, kulus ära, Sulle vist helistatakse ka üsna palju!? Mul on mingi biolaguneva korpusega Nokia kvaliteetmudel juba aastakümneid, sel on (ilma naljata) sarnane probleem olnud paar korda, olen valinud uue helinameloodia ja elu on läinud edasi. Muidugi ma ei usu, et see info Sind aitab...

(25-05-2020, 14:18 PM)s2si Kirjutas:  Oskab keegi soovitada mõnda kraanaga madelauto võimalusega firmat, kes reaalselt tööd ka tahaks teha? Vaja 9,4 meetrit soojakut Tallinnas liigutada ja olen küsinud hinda üle 10 firma käest ja saanud olen 3 vastust. Ühe hind oli neljakohaline number, mis tähendab viisakalt peesse saatmist ja kaks tükki vastasi, et neil pole sellist masinat üldse. Ülejäänud ignoreerivad juba pikemat aega. Ilmselt on lihtsam toetusi korjata kui tööd teha??
ega peale arula ja sintravella muid polegi silma jäänud.
ja nemad veavad küll hea meelega ükskõik mida.

(25-05-2020, 15:56 PM)diesel Kirjutas:  
(25-05-2020, 14:18 PM)s2si Kirjutas:  Oskab keegi soovitada mõnda kraanaga madelauto võimalusega firmat, kes reaalselt tööd ka tahaks teha? Vaja 9,4 meetrit soojakut Tallinnas liigutada ja olen küsinud hinda üle 10 firma käest ja saanud olen 3 vastust. Ühe hind oli neljakohaline number, mis tähendab viisakalt peesse saatmist ja kaks tükki vastasi, et neil pole sellist masinat üldse. Ülejäänud ignoreerivad juba pikemat aega. Ilmselt on lihtsam toetusi korjata kui tööd teha??
ega peale arula ja sintravella muid polegi silma jäänud.
ja nemad veavad küll hea meelega ükskõik mida.


kraanaga madel on lühike ja 9,4m on nendele natuke pikk koorem enamasti on neil ju veokastid 6...7m
kraana + eraldi poolhaage lahendab olukorra

(25-05-2020, 14:18 PM)s2si Kirjutas:  Oskab keegi soovitada mõnda kraanaga madelauto võimalusega firmat, kes reaalselt tööd ka tahaks teha? Vaja 9,4 meetrit soojakut Tallinnas liigutada ja olen küsinud hinda üle 10 firma käest ja saanud olen 3 vastust. Ühe hind oli neljakohaline number, mis tähendab viisakalt peesse saatmist ja kaks tükki vastasi, et neil pole sellist masinat üldse. Ülejäänud ignoreerivad juba pikemat aega. Ilmselt on lihtsam toetusi korjata kui tööd teha??

Kümnemeetrine soojak on probleemne asi: läheb hõlpsasti ülegabariiti ja tahab ohutuks tõstmiseks kas tõstetraaversit või maru kõrgelt tõstmist. Ning eks paljudel on kooliraha makstud ka imekohtades olevate "rautselt kõvade" pooleksmurdunud soojakunärudega. Mistap on lihtsam mitte tegelda võimalike probleemidegaWink

Kraana pluss poolhaage on kindla peale minek. Aga kallim.

Konteinerihaagisega ei kannata läheneda? Neid küljelttõstvaid näikse ikka liikuma.

Millega iganes võiks vedada. Pealevõtmise kohas on veidi kuumaastik ja mingi madal känd aga ilmselt kannataks kõrvale sõita kui tahta. Maha tuleks kohe tee äärde panna. Poolhaage jääb vist liiga pikaks kuna väga laiad kurvid sihtkohas ei ole aga ilmselt poleks ka midagi hullu. See kuidas või millega tõstetakse polegi tegelikult üldse minu jaoks oluline, eks transpordi firma ise vaatab mis tehnikaga parem on aga lihtsalt ei leia tegijat ja ei taheta hinna suurusjärku öelda. Mõned madelautod on ka 8,2 ja 8,4 meetrise kastiga. Arula küsis 1000 selle viimise eest Haaberstist Viimsisse ca 25 km. Vaadates tunni (enamusel 60 eur tund) ja kilomeetri hindu (1,3 euri/km) standard hinnakirjades tundub seda liiga palju või see ongi normaalne?

See tonn on mõistetav, kui see kogu riski sisaldab. Riski, et konteineri tõsteaas murdub küljest ja kogu kolakas kukub autole peale. Või veel hullem - parajasti möödakakerdanud pensionärile. Või ei mahu pikk krusa kusagilt üle truubi keerama ja kukub tagasildapidi ojasse. Või on konteineri tõstmise kohal parajasti lennukeelutsoon või kõrgepingeliin - pakkumise tegija ju ei tea, millega tegu. Paneb päeva kirja, korrutab võimalike ettetulnud jamade tamboviga läbi ja korras. Kui läheb õnneks, on kergelt teenitud raha ja kui tuleb mingi jama, siis saab natukenegi katet klaarimiseks.

Arvesta, et pika kastiga krusa tahab keeramiseks umbes sama palju ruumi saada, kui lühike poolhaage. Sest tagant pikalt üle ulatuv veos joonistab rasvase kaare.

Eriti lõbusaks läheb elu siis, kui see soojak ka tonni neli-viis peaks kaaluma. Rohkem vast mitte.

(25-05-2020, 15:39 PM)kass Kirjutas:  
(25-05-2020, 15:32 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(25-05-2020, 14:45 PM)sturmbannführer Kirjutas:  
(25-05-2020, 09:48 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Hommikut!
Tunnen huvi kas siin ka mõni telefoniparandaja tegutseb. Nokia 3310,vanem tüüp. Muidu korras aga ei helise ega tirise. Vibroalarm töötab. Kas sellise veaga annab midagi teha? Räägiti, et olla tüüpviga. Tänud.
T.
kas vett pole saanud.kas puhastasid kontaktid ära,kui lahti võtsid
Seda viga pole, kõik tehtud.

Vb Sul sai helin otsa, kulus ära, Sulle vist helistatakse ka üsna palju!? Mul on mingi biolaguneva korpusega Nokia kvaliteetmudel juba aastakümneid, sel on (ilma naljata) sarnane probleem olnud paar korda, olen valinud uue helinameloodia ja elu on läinud edasi. Muidugi ma ei usu, et see info Sind aitab...
Poisijõmpsikas lõhkus mul ühe uue KAT telefoni ja paar vanat Nokiat ära ja vastu tõi isale ühe katkise....

Proovisin ise torkida, viisin ka Mobifoni remontida aga ei saanud ka nemad midagi teha. Proovisin nõiduda, otsisin kassikräunumise meloodiat, ehk oleks see aidanud...aga tutkit pratt. mida pole, seda pole. Aga Sinu toetus antud teemas on abiks ikka. Mulle sobib hetkel ka emotsionaalne toetus. Big Grin
T.

Siinsetest foorumikasutajatest enamusel on tõenäoliselt kunagi olnud legendaarne 5110, nagu ka minul ning omalgi õnnestus neid omal käel remontida. Täpselt ei mäleta, mis probleemid olid, aga sai neil vahel küll ekraane vahetatud ning ka sees trükkplaati (kõik oli kruvidega kinni ja eemaldatavad) ning kõik hakkasid uuesti tööle. Loomulikult eeldab see ka seda, et mõni nö. doonor käepärast on ja kuskilt mul neid doonoriks tekkis. Senini neid 5110-id paar tükki veel alles. Ma räägin seda seepärast, et kõne all olev telefon on lihtne sama ajastu telefon ning arvan ise, et ka seal õnnestuks samadel tingimustel midagi kokku mäkerdada.

(25-05-2020, 16:03 PM)MeelisV Kirjutas:  
(25-05-2020, 15:56 PM)diesel Kirjutas:  
(25-05-2020, 14:18 PM)s2si Kirjutas:  Oskab keegi soovitada mõnda kraanaga madelauto võimalusega firmat, kes reaalselt tööd ka tahaks teha? Vaja 9,4 meetrit soojakut Tallinnas liigutada ja olen küsinud hinda üle 10 firma käest ja saanud olen 3 vastust. Ühe hind oli neljakohaline number, mis tähendab viisakalt peesse saatmist ja kaks tükki vastasi, et neil pole sellist masinat üldse. Ülejäänud ignoreerivad juba pikemat aega. Ilmselt on lihtsam toetusi korjata kui tööd teha??
ega peale arula ja sintravella muid polegi silma jäänud.
ja nemad veavad küll hea meelega ükskõik mida.


kraanaga madel on lühike ja 9,4m on nendele natuke pikk koorem enamasti on neil ju veokastid 6...7m
kraana + eraldi poolhaage lahendab olukorra
Vabandan, et ma niimoodi tsiteerin, kuid kuna oli telefoniteema ka vahel, mõtlesin, et teen nii.
Ma ise olekski esimese hooga pakkunud Sintravellat, vanad tegijad turul juba ja tehinikat peaks neil ka erinevat olema. Kord, kui Norra mingi moodulmaja juppe viisin, oli seal ka Sintravella kraana, ma küll ei oska nii huupi pakkuda, kui pikk tal see kastiosa oli, kuid arvan, et see, et tagant mingi osa üle jääb, ei tohiks probleem olla, kuna julgen arvata, et neil on ka pikkuseload olemas, et veii üle rippuva asjaga ringi sõita. Ma ei tea küll, kas Eestis on selliseid kraanaautosid, millel tagaosa väljatõmmatav on, aga näiteks Rootsis- Norras on vist küll suurem osa neist väljatõmmatava tagaosaga (ma ei tea, miks, kuid meenus kunagine Mölamaffia automaadireklaam- eemaldatava kabaosagaa Smile ), paadivedamise varustuse ja igasugu mudruga, et ikka kõik veetud saaks, mida vähegi saab.Päris ülegabariidiliste vedudega tegeleva firmaga pole vast vaja kontakteeruda- Kaarlaid , JTH jms. Sideloaderi puhul ei oleks ma päris kindel, sest selleks peaks vast konteineril õiged kinnitused nurkades olema (võibolla ka midagi on ka siiski)- selliste vedude puhul kargas pähe OÜ Miil, kes minu teada ainult konti veab.
PS. mul ei ole eelpoolnimetatud firmadega mingit pistmist. Mis puutub ligipääsu, siis ma küll ei tea täpselt, kui kitsaste oludega tegu on, kuhu vaja sisse väänata, kuid olles kunagi  mõnda aega töötanud täisraamiga treilaga (6x2, ninaga, magamiskohaga, teljevahe võis mingi 6-7 meetrit küll olla), samuti mõned aastad Norra töö peal 6x2 auto ja tahapoole nihutatud sildadega poolhaakega, julgen öelda, et poolhaage vähemalt sellisest treilast vajab poolhaage keeramiseks ikka kõvasti vähem ruumi. Palju oleneb ka, kui palju keegi nikerdada viitsiks, kuid paljud ütleks kindlasti kohe "ei saa".

(25-05-2020, 19:24 PM)Aare R. Kirjutas:  ...
Palju oleneb ka, kui palju keegi nikerdada viitsiks, kuid paljud ütleks kindlasti kohe "ei saa".

Millega on ilmselt see teema ka adekvaatselt kokku võetud.

Raha ei korva tuksiläinud päeva ja täissõimatud nägu. Vähemalt mitte enne, kui kõik pakutavad tugimeetmed on ära tarwitatud Big Grin

(25-05-2020, 19:02 PM)Aare R. Kirjutas:  Siinsetest foorumikasutajatest enamusel on tõenäoliselt kunagi olnud legendaarne 5110, nagu ka minul ning omalgi õnnestus neid omal käel remontida. Täpselt ei mäleta, mis probleemid olid, aga sai neil vahel küll ekraane vahetatud ning ka sees trükkplaati (kõik oli kruvidega kinni ja eemaldatavad) ning kõik hakkasid uuesti tööle. Loomulikult eeldab see ka seda, et mõni nö. doonor käepärast on ja kuskilt mul neid doonoriks tekkis. Senini neid 5110-id paar tükki veel alles. Ma räägin seda seepärast, et kõne all olev telefon on lihtne sama ajastu telefon ning arvan ise, et ka seal õnnestuks samadel tingimustel midagi kokku mäkerdada.

5110 on veidi probleemsem, kuna sel on väline antenn, mis kipub ära murduma. 
Muidu ülejäänud osa on sama lihtne, kui 3310.
Vaja ainut spetsiaalset torxi või noaotsaga nikerdamist.
Lisaks sellele on vaja puhastada kontaktid, enne kui kokku paned.
Lonks piiritust ja hingad peale.

See tuhat on selle otsa eest veel väga tagasihoidlikult küsitud minuarust.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne