Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3)

Pildil on mosu kardaanirist. Ei lähe kokku ja tihendi lokib eest. Tsenter on kah 1mm+ nihkes.
Mis ma valesti tegin - kas panin liiga palju määret?
(ilmselt küll ja tuleb kokku-lahku teha. Postitus on siis lihtsalt õppematerjal teistele Smile )

Kas kardaanikinnitustelt M412-ga sama läbimõõduga, aga muidu veidi väiksem määrdenipliga rist võiks olla Vaz oma? On üks selline imelik riiulis...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

(21-06-2020, 22:20 PM)13piisab Kirjutas:  ... Kas kardaanikinnitustelt M412-ga sama läbimõõduga, aga muidu veidi väiksem määrdenipliga rist võiks olla Vaz oma? On üks selline imelik riiulis...
Kes krt seda enam mäletab, Niva omamise ajal sai osadel kardaanidel kasutada veel vanemast ajast riiulis olnud mosse riste, teised kardaanid olid Niva originaalidega ja kõige paremad olid Volga ristidega, st toodeti igasugu kombosid, ole ainult mees ja pea meeles, milline su apastraadile tehases külge on poogitud või millisega kohalikud vennad Kuliibinid on vahetanud. Mõned selle aja ristid on praegugi riiulis alles, mõõte küll peast ei ütle.

Kas kasutab keegi kodus intelligentset valgustuse juhtimist? 
Philips on üldlevinud, kuid on ka teisi. Jagage kogemusi

Mis puu kõige kauem vastu peab vees? Tiiki on vaja teha trepp sisse/välja tulemiseks. Mõtlesin männist teha kuna seda on kodus ja ei pea metsa järgi minema.  Big Grin

(25-06-2020, 15:00 PM)raivo45 Kirjutas:  Mis puu kõige kauem vastu peab vees? Tiiki on vaja teha trepp sisse/välja tulemiseks. Mõtlesin männist teha kuna seda on kodus ja ei pea metsa järgi minema.  Big Grin
Lehis ka kõige vaigusem-ilmastikukindel. Üks lgp. foorumikasutaja just  uuris mida sellega teha.
Kui küsimus on veekindluses, siis enamik puuliike kestab vee all  uskumatult kaua, isegi lepp. Eeldusel et kuivale aeg ajalt ei jää. Kindel valik oleks tamm ehk ka saar mis ei hooli ei veest ega s---st suusailmast.
(järgneb kommertsteade) Elvas  on mõlemat pakkuda, sh. jääke.


komistasin jah mõne lehise noti otsa ja vajasin spetsialisti konsultatsiooni.
Kui sul on mändi olemas, tee sellest. Immuta mõne vahendiga ära ja tõsta trepp välja, kui vaja ei ole.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.

Välja vist tõstma ei hakka kuna lauge kalda tõttu tuleb trepp päris pikk(raske). No mõne aastat peaks ju ikka kestma, ju siis tuleb jälle uus teha kui ära mädaneb. Lehist metsas pole aga mõte saarest teha käis küll peast läbi.

Kas 90ndatel/2000ndatel Hansapanga numbrialuseid eksisteeris? Samas stiilis nagu Audidele pandi Reval Auto omasid.

Kas keegi on mõelnud või koguni teinud nn tavalise murutraktori niiduorgani hüdrauliliselt käitatavaks? Mul hetkel üks üsna vanake tööd veel teeb hästi aga sahinad ja nn jahvatav hääl on sees, kuigi uued laagrid ja pukid said enne hooaega paigaldatud. Kui garaazis ühtteist olemas, siis ei tohiks isegi väga kalliks minna, kui muidugi oma töö ja leiutamise/sobitamise aega ei arvesta. Uued valtsitud niidudekid on röögatult kallid seepärast ka mõte uitab igasugustes suundades.

(25-06-2020, 17:27 PM)raivo45 Kirjutas:  Välja vist tõstma ei hakka kuna lauge kalda tõttu tuleb trepp päris pikk(raske). No mõne aastat peaks ju ikka kestma, ju siis tuleb jälle uus teha kui ära mädaneb. Lehist metsas pole aga mõte saarest teha käis küll peast läbi.

Kääriku järve hüppetorni postid  olid kuusest ja männist. Paigaldati 50 keskpaigas  ja välja tõmmati aasta tagasi. Veealune osa nii hästi säilinud, et käis saeraamist läbi ja sai "musta kuuse" sisevoodrilaud. 
Tee pikkust varuga ja iga 10 aasta tagant lõikad veest väljasolevat mäda osa lühemaks ja tõmbad meetrijagu treppi välja veest.

Aquila captas non muscas.

(25-06-2020, 22:01 PM)Provoker23 Kirjutas:  Kas keegi on mõelnud või koguni teinud nn tavalise murutraktori niiduorgani hüdrauliliselt käitatavaks? Mul hetkel üks üsna vanake tööd veel teeb hästi aga sahinad ja nn jahvatav hääl on sees, kuigi uued laagrid ja pukid said enne hooaega paigaldatud. Kui garaazis ühtteist olemas, siis ei tohiks isegi väga kalliks minna, kui muidugi oma töö ja leiutamise/sobitamise aega ei arvesta. Uued valtsitud niidudekid on röögatult kallid seepärast ka mõte uitab igasugustes suundades.
Siit ehk ideid: https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=60251&pid=501557#pid501557

Kas keegi oskab mind juhatada mõne õlirõhu avariianduri juurde mille keere oleks m12x1.5. vana andur on olnud midagi m10 sarnast, tollikeermega andur oli kuidagi jõuga sisse surutud ja keere rikutud ja ega ta seal lekkekindlalt ei olnud ka. Tahaks sinna uue keerme teha ja teise anduri sobitada. Originaali niikuinii ei suudetud mulle leida, et oleks vahe adapterit kasutanud. 

Ja oleks hea leida ka mõni signaaliallikas mis hakkaks lärmama kui rõhk kaob, lampi ei pruugi olla näha Rolleyes
Oleks tänulik kui keegi suudab juhatada sobivate asjadeni, mitu päeva olen juba internetti läbi kamminud.

(26-06-2020, 21:05 PM)maisalup Kirjutas:  Kas keegi oskab mind juhatada mõne õlirõhu avariianduri juurde mille keere oleks m12x1.5. vana andur on olnud midagi m10 sarnast, tollikeermega andur oli kuidagi jõuga sisse surutud ja keere rikutud ja ega ta seal lekkekindlalt ei olnud ka. Tahaks sinna uue keerme teha ja teise anduri sobitada. Originaali niikuinii ei suudetud mulle leida, et oleks vahe adapterit kasutanud. 

Ja oleks hea leida ka mõni signaaliallikas mis hakkaks lärmama kui rõhk kaob, lampi ei pruugi olla näha Rolleyes
Oleks tänulik kui keegi suudab juhatada sobivate asjadeni, mitu päeva olen juba internetti läbi kamminud.
 Anduri kohapealt ei oska öelda, eks tuleb katalooge kammida, aga pläristi saaks mõne Golf2e või b3 Audi80 pealt. Kui vene keelt oskad siis siin juttu:
https://www.drive2.ru/l/524512127499633797/

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.

Niites rootorniidukiga(krn2.1) tekib kahe keskmise ketta vahele väike triip vahepeal. Kettad sirged, terad uued ja tera õiges mõõdus ka. Olen proovinud erinevaid kiirusi(liikumis kiirus aeglasemaks/kiiremaks), aga ei ole abi olnud.
 Mis seal teha annaks et läheks paremaks asi.

(26-06-2020, 21:16 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(26-06-2020, 21:05 PM)maisalup Kirjutas:  Kas keegi oskab mind juhatada mõne õlirõhu avariianduri juurde mille keere oleks m12x1.5. vana andur on olnud midagi m10 sarnast, tollikeermega andur oli kuidagi jõuga sisse surutud ja keere rikutud ja ega ta seal lekkekindlalt ei olnud ka. Tahaks sinna uue keerme teha ja teise anduri sobitada. Originaali niikuinii ei suudetud mulle leida, et oleks vahe adapterit kasutanud. 

Ja oleks hea leida ka mõni signaaliallikas mis hakkaks lärmama kui rõhk kaob, lampi ei pruugi olla näha Rolleyes
Oleks tänulik kui keegi suudab juhatada sobivate asjadeni, mitu päeva olen juba internetti läbi kamminud.
 Anduri kohapealt ei oska öelda, eks tuleb katalooge kammida, aga pläristi saaks mõne Golf2e või b3 Audi80 pealt. Kui vene keelt oskad siis siin juttu:
https://www.drive2.ru/l/524512127499633797/
Ma midagi lammutama ei viitsi hakata ja venet ei puhu. Inglisekeelne nimetus on buzzer ja ameerika maal lausa saadav 6.47dollarit tükk vee ja tolmukindel, aga ei ole suutnud leida ühtegi sellise asja edasi müüjat või maale toojat meie maal. Tellimine võtab liialt aega ja aliexpressist ei tahaks ka 3kuud oodata, et saada üllatuse osaliseks kas pakk tuli või läks kaduma vahepeal.

Madala rohu puhubki maha, kuna kettad käivad lahku, mõnevõrra aitab suurem kiirus aga mitte väga.

(26-06-2020, 21:30 PM)maisalup Kirjutas:  
(26-06-2020, 21:16 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(26-06-2020, 21:05 PM)maisalup Kirjutas:  Kas keegi oskab mind juhatada mõne õlirõhu avariianduri juurde mille keere oleks m12x1.5. vana andur on olnud midagi m10 sarnast, tollikeermega andur oli kuidagi jõuga sisse surutud ja keere rikutud ja ega ta seal lekkekindlalt ei olnud ka. Tahaks sinna uue keerme teha ja teise anduri sobitada. Originaali niikuinii ei suudetud mulle leida, et oleks vahe adapterit kasutanud. 

Ja oleks hea leida ka mõni signaaliallikas mis hakkaks lärmama kui rõhk kaob, lampi ei pruugi olla näha Rolleyes
Oleks tänulik kui keegi suudab juhatada sobivate asjadeni, mitu päeva olen juba internetti läbi kamminud.
 Anduri kohapealt ei oska öelda, eks tuleb katalooge kammida, aga pläristi saaks mõne Golf2e või b3 Audi80 pealt. Kui vene keelt oskad siis siin juttu:
https://www.drive2.ru/l/524512127499633797/
Ma midagi lammutama ei viitsi hakata ja venet ei puhu. Inglisekeelne nimetus on buzzer ja ameerika maal lausa saadav 6.47dollarit tükk vee ja tolmukindel, aga ei ole suutnud leida ühtegi sellise asja edasi müüjat või maale toojat meie maal. Tellimine võtab liialt aega ja aliexpressist ei tahaks ka 3kuud oodata, et saada üllatuse osaliseks kas pakk tuli või läks kaduma vahepeal.
summer

Pähkliajude hirm

(26-06-2020, 21:05 PM)maisalup Kirjutas:  Kas keegi oskab mind juhatada mõne õlirõhu avariianduri juurde mille keere oleks m12x1.5.
FAE kataloog abiks olnud.

Tänud, leidsin õiged asjad, andur ja prääksuja olemas. Kui kohal ja küljes, siis annan teada kuidas toimib. Prääksuja leidsin lõpuks sõnaga "tagurdus signaal"

Mis materjalist puuriga võiks läheneda külviku kettale? 13 eurine koobaltpuur igaljuhul ikaldus ära... Vari terra hooldusniiduki originaal niidukettad on läbi ja uute ja tummisemate tarvis sobisid need doonoriteks hästi. aga et raiped nii kõvad on ei osanud ette näha. Sobivas mõõdus ülafrees vb? Või teab keegi konkreetse tootja puuri millega asjale läheneda? Rahast nagu kahju kui need kettad nüüd kasutamata jäävad...

Tänaseid toimetusi ära viska homse varna, ülehomme on ka päev Rolleyes
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne