Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3)

No see hecht ikka teisest puust pill-tunduvalt kvaliteetsem(plastosad,karburaator walbro jms)olen mõlemaid võsakaid lahti võtnud ja tean öelda et ei ole kindlasti sama asi teise nimega.
Aga muidugi kui 10 tundi aastas vaja võta muidugi see clint niipalju ikka peab vastu.
Lihtsalt mõtlesin et kui metsasihtidel võsa võtmisest juba jutt siis....mida sa seal 10 tunniga teed?

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a

(24-01-2021, 17:58 PM)peeter11 Kirjutas:  No see hecht ikka teisest puust pill-tunduvalt kvaliteetsem(plastosad,karburaator walbro jms)olen mõlemaid võsakaid lahti võtnud ja tean öelda et ei ole kindlasti sama asi teise nimega.
Aga muidugi kui 10 tundi aastas vaja võta muidugi see clint niipalju ikka peab vastu.
Lihtsalt mõtlesin et kui metsasihtidel võsa võtmisest juba jutt siis....mida sa seal 10 tunniga teed?
kus ma kirjutanud olen, et on sama asi teise nimega? on lihtsalt teine hiinakas

Pähkliajude hirm

(24-01-2021, 19:15 PM)ounou Kirjutas:  
(24-01-2021, 17:58 PM)peeter11 Kirjutas:  No see hecht ikka teisest puust pill-tunduvalt kvaliteetsem(plastosad,karburaator walbro jms)olen mõlemaid võsakaid lahti võtnud ja tean öelda et ei ole kindlasti sama asi teise nimega.
Aga muidugi kui 10 tundi aastas vaja võta muidugi see clint niipalju ikka peab vastu.
Lihtsalt mõtlesin et kui metsasihtidel võsa võtmisest juba jutt siis....mida sa seal 10 tunniga teed?
kus ma kirjutanud olen, et on sama asi teise nimega? on lihtsalt teine hiinakas
On kogemusi muidu kõnealuste võsakatega?

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a

(24-01-2021, 19:18 PM)peeter11 Kirjutas:  
(24-01-2021, 19:15 PM)ounou Kirjutas:  
(24-01-2021, 17:58 PM)peeter11 Kirjutas:  No see hecht ikka teisest puust pill-tunduvalt kvaliteetsem(plastosad,karburaator walbro jms)olen mõlemaid võsakaid lahti võtnud ja tean öelda et ei ole kindlasti sama asi teise nimega.
Aga muidugi kui 10 tundi aastas vaja võta muidugi see clint niipalju ikka peab vastu.
Lihtsalt mõtlesin et kui metsasihtidel võsa võtmisest juba jutt siis....mida sa seal 10 tunniga teed?
kus ma kirjutanud olen, et on sama asi teise nimega? on lihtsalt teine hiinakas
On kogemusi muidu kõnealuste võsakatega?
kõnealuste kaubamärkide hiinakatega on küll kusjuures - sain "raha tagasi" kui teist korda ära lagunes. bauhof ses suhtes norm. seega soovitan võtta sellise hiinaka, mida on lähem garantiisse saata. ei ole küll täheldanud, et hecht, clint või hpg hiinakad erinevad oleks (samas hinnaklassis masinad, mitte kahekordse hinnavahega nagu siin võrreldakse) ja peab arvestama, et manuaal on hülgemöla täis - ise pead aru saama kuidas asjad töötavad. kirja pandud võimsusnäitajad on samuti jama, pead arvestama, et nii võimas ei ole, küll aga on raskem Smile kui on väga oluline, et kogu aeg on asi töökorras, siis hiinakat ei soovita.  kui on savi mis hetk see 10 tundi tööd teha, siis võib vabalt hiinaka võtta.

on kogemusi nii trimmerite, muruniidukite, saagide ja lumepuhuriga. midagi on neil kõigil suht kohe lagunenud. kui veab, siis saab peale ühte remonti korda ja peab pikalt. kui ei vea, siis saab raha tagasi. kui on palju vaja tööd teha, siis mingil juhul hiinakat ei soovita - isegi kui ei lagune, siis ergonoomika on ka vilets.

Pähkliajude hirm

ma julgeks ka oma punktid anda hechtile, mul küll kogemus lehepuhuriga aga saanud 3 aastat kõvasti vatti ja oma vaaditäie bensiini ära põletanud ning lõpuks pärast garantiiaega väristas kollektorimutrid lahti ja sumpaga poldid puruks. Clientisking tellis tšehhist jupid ja saatis seina 10 päevaga ... Ka riistamarketi IKH hiinlased on täiesti rahuldavalt töötanud ja garantii töötab väga inimlikult.
HPG, Clint jm ehituspoodide margid on küll rääbakad.

(23-01-2021, 11:41 AM)dude Kirjutas:  Mille paak võiks see olla, kraan ka all. Hädasti oleks korki vaja, benssu hoidvat.
Tervist!
Auku mõõdetakse ikka seestpoolt ja õige riistaga! Big Grin
Anna seestmõõt.

(23-01-2021, 11:41 AM)dude Kirjutas:  Mille paak võiks see olla, kraan ka all. Hädasti oleks korki vaja, benssu hoidvat.

Tundub kangesti sarnane olevat võrri Riga-11 (kurekael) paagi avaga.  Kuna venemaal kõiki asju unifitseeriti siis pole ime kui ongi võrri kork sobiv. Sinna muidugi lekkekindlat korki leida on paras väljakutse.

Aquila captas non muscas.

(24-01-2021, 21:28 PM)Daff Kirjutas:  
(23-01-2021, 11:41 AM)dude Kirjutas:  Mille paak võiks see olla, kraan ka all. Hädasti oleks korki vaja, benssu hoidvat.

Tundub kangesti sarnane olevat võrri Riga-11 (kurekael) paagi avaga.  Kuna venemaal kõiki asju unifitseeriti siis pole ime kui ongi võrri kork sobiv. Sinna muidugi lekkekindlat korki leida on paras väljakutse.
Motoplokk tundub õige olema. Kellegil korki vedelemas siis palun kirjuta mulle PM.

Vedeleb Polaris Sportsman 500 2008a ATV-l selline jubin mootori peal lahtiselt, auk on läbiv. Meenutaks nagu auto deto andurit. Mis see on, ja kas see kinni ei peaks olema kuskil ? Kiri loetamatu suht.

[Pilt: polaris.jpg]

[Pilt: polaris2.jpg]

honkomees kirjutas: Ka riistamarketi IKH hiinlased on täiesti rahuldavalt töötanud ja garantii töötab väga inimlikult.

Mul sõbral ka- ainult kruvikas pidavat alati taskus olema.

Kas keegi oskab aidata Petkus teraviljasorteeride teemal. Mis vahe on aparaadil K523 ja K218? Nad näevad välja juba väga erinevad, olen ka mõlema masina kõrval seisnud, aga  emb-kumba võiks olla nii 50t vilja jaoks parem valik?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 

(24-01-2021, 16:47 PM)juri73 Kirjutas:  On kellelgi kogemisi Clint võsalõikuriga CL-BC620 vaja teha tööd oma tarbeks aastas 5-10 tundi. Hetkel bauhoffis 115€
Selle raha eest on asja raudselt küll ja enamgi. Muidugi peaks peale vaatama ja katsuma aga 2,2kW on määrav. Kindlasti on seal odavaid ja õhukesi materjale kasutusel aga kui ise mõistlik olla, võiks kesta. Positiivselt poolelt on olemas võsaketta kaitse, mida Hechtil pole. Kui nüüd jõuga läbilööma ei lähe vaid rahulikult saed, siis misk mitte. Ehk hektaripõhiseks palgatööks ei sobi, oma lõbuks võsalõikust nautida, kindlasti.

Mul on see Clint maal. Ostsin, kui Oleoamc ajutiselt käima ei tahtnud minna. Võtab palju kütust, teeb kõvasti müra ja vibrat. On raske ka ja käima tõmbamisel tahab jõudu. Lisaks - oroginaal pea kestis nädala vms. Asemele ostsin kohe kaasa bauhofi müüja soovitusel mccullogh mingi universiaalpea, P35 vms.
Ja nüüd on 2 aastat veatult käinud. Ketast pole kasutanud, ainult jõhvi. Jõudu on piisavalt, et ka pikk rohi maha lasta vabalt hea jõhviga.
Oma raha on tagasi teeninud kindlasti. TEINE TRIMMIPEA normaalne osta kohe kaasa.

(26-01-2021, 12:12 PM)saarrand Kirjutas:  Kas keegi oskab aidata Petkus teraviljasorteeride teemal. Mis vahe on aparaadil K523 ja K218? Nad näevad välja juba väga erinevad, olen ka mõlema masina kõrval seisnud, aga  emb-kumba võiks olla nii 50t vilja jaoks parem valik?

Kuniks tulevad kogenumad (ma olen mõlemaga väga vähe ise tötöanud), siis kiire kommentaar.

K531 Gigant seedib väidetavalt ära tunnis kuni 3,5 tonni teri. No tegelikult oleks hea mitte üle 2 arvestada. Ehk 50 tonni läbiloksutamiseks kulub nädal. Koos triööriplokiga on väga hea seemnevilja puhastamise priboor. Ilma selleta on sisuliselt äge tuulamismasin.

K218 on pool eelmisest, kuna triööre pole kompletis. Äge tuulamismasinSmile, millel umbes sama tootlikkus. Lihtsalt K218 ei suuda kõike seda, mida suudab K531, aga samas suudab töötada ka suure läbislaskega tuulamismasinana, mille jaoks K531 on liiga kallis ja peen riist.

Parem valik on see, mis on olemas ja mida on vaja vähem remontida. Enamus müüdavatest on kas juba surnud või kohe suremas. Arvesta, et sõelte komplekt on kallim, kui kosu ise. Täiskomplektne K531 on sisuline mõte siis, kui soovitakse kvaliteetset seemnevilja saada. Söödaviljast umbrohuseemnete väljasõelumiseks on liiga äge, aga kahe sõela ja sobiva tuulega teeb selle töö loomulikult ära. Nii, nagu Maybachiga võib vabalt paari segukotti vedada.

tsentrifugaal sidur ei toimi,tühikäigul veab kaasa ja pööretel libiseb kui koormus taha tuleb,kellegil kogemusi?tegin tõukekelgule mootori,aga ei toimi.võtsin ka siduri lahti ja vedrud asjad terved kõik visuaalselt.

Vedrud on väsinud ja uues kohas rakendamiseks on vihid liiga kerged, ülekoormus.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(26-01-2021, 15:02 PM)muska71 Kirjutas:  tsentrifugaal sidur ei toimi,tühikäigul veab kaasa ja pööretel libiseb kui koormus taha tuleb,kellegil kogemusi?tegin tõukekelgule mootori,aga ei toimi.võtsin ka siduri lahti ja vedrud asjad terved kõik visuaalselt.
Võrril oli sama jama. Panin taha suurema hammaka ja hakkas läbi häda vedama. Tuliseks läheb ikka a mingi 50-100 km on vastu pidanud.
Marki ei mäleta peast a müüa väitis, et kartidele pannakse sama asja.  Isa arvan, et lahja on 100 kg jaoks.

Kui sa tahad mingil transpordivahendil kasutada tsentrifugalsidurit siis pead arvestama sellega, et käigud peavad olema aeglased ja kogu sõit toimub jõhkrate pööretega. Vihid peavad tsentrifugaaljõu toimel saavutama sellise massi, et nad suudavad ennast korralikult vastu trumlit suruda. 
Tavaliselt on kombinatsioonis tsentrifugaalsidur ja variaator. Aga põhiline on pöörded.

Aquila captas non muscas.

(26-01-2021, 13:03 PM)v6sa Kirjutas:  
(26-01-2021, 12:12 PM)saarrand Kirjutas:  Kas keegi oskab aidata Petkus teraviljasorteeride teemal. Mis vahe on aparaadil K523 ja K218? Nad näevad välja juba väga erinevad, olen ka mõlema masina kõrval seisnud, aga  emb-kumba võiks olla nii 50t vilja jaoks parem valik?

Kuniks tulevad kogenumad (ma olen mõlemaga väga vähe ise tötöanud), siis kiire kommentaar.

K531 Gigant seedib väidetavalt ära tunnis kuni 3,5 tonni teri. No tegelikult oleks hea mitte üle 2 arvestada. Ehk 50 tonni läbiloksutamiseks kulub nädal. Koos triööriplokiga on väga hea seemnevilja puhastamise priboor. Ilma selleta on sisuliselt äge tuulamismasin.

K218 on pool eelmisest, kuna triööre pole kompletis. Äge tuulamismasinSmile, millel umbes sama tootlikkus. Lihtsalt K218 ei suuda kõike seda, mida suudab K531, aga samas suudab töötada ka suure läbislaskega tuulamismasinana, mille jaoks K531 on liiga kallis ja peen riist.

Parem valik on see, mis on olemas ja mida on vaja vähem remontida. Enamus müüdavatest on kas juba surnud või kohe suremas. Arvesta, et sõelte komplekt on kallim, kui kosu ise. Täiskomplektne K531 on sisuline mõte siis, kui soovitakse kvaliteetset seemnevilja saada. Söödaviljast umbrohuseemnete väljasõelumiseks on liiga äge, aga kahe sõela ja sobiva tuulega teeb selle töö loomulikult ära. Nii, nagu Maybachiga võib vabalt paari segukotti vedada.
Hea kuulda. Teema tekkiski sellest, et juba pikemat aega on plaanis soetada, aga pakkumisel on K218, mis on täiesti uus ja kasutamata - puudu sõelad ja mootor  ning mingid pisiasjad veel ning seisnud viimased 5 aastat õues. Teine on K531, on komplektne ja sõelad sees, mootor vahetatud. Aga viimast on kasutatud 30 aastat igal aastal ca 100 tonni vilja läbi laskmiseks.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 

(26-01-2021, 16:38 PM)saarrand Kirjutas:  ...
pakkumisel on K218, mis on täiesti uus ja kasutamata - puudu sõelad ja mootor  ning mingid pisiasjad veel ning seisnud viimased 5 aastat õues.
... on K531, on komplektne ja sõelad sees, mootor vahetatud. Aga viimast on kasutatud 30 aastat igal aastal ca 100 tonni vilja läbi laskmiseks.

Ega siin midagi mõelda ei ole: üks on töötanud (loodetavasti ka hooldatud) asi ja komplektne, teine sisuliselt töötamata utiil. Hinnavahe tõenäoliselt on, aga see 100 tonni teri on vaid 50 tundi tööd ehk sisuliselt mitte midagi selle jaoks. Hea, kui sõelad roostest puhtaks sai.

Selle eelduseks on muidugi tehniline korrasolek - et puksid oleks terved, vändad sirged, dosaatori võll kenasti puksi ja kere küljes poltidega ja mitte keevitatud või pop-needitud jms.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne