Vajuva sauna päästmine!
#1

Head foorumlased, andke võhikule nõu!
Sauna vundament on ajaga(40 a saab sel suvel hoone vanaks) vajuma hakanud. Vedanud tuhaploki sisse suured mõrad ja pesuruumis koguneb vesi nurka kust ei pääse enam äravoolu.
Remont on möödapääsmatu, millest sellisel puhul alustama peaks?

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta
#2

https://digi.geenius.ee/sisuturundus/kui...-tostmist/
Vasta
#3

(08-03-2020, 20:51 PM)weix1 Kirjutas:  ...
Remont on möödapääsmatu, millest sellisel puhul alustama peaks?

Esmalt tasub küsida peeglist paistvalt Tellija esindajalt, kas tegemist on ikka unikaalse ja säilitamist vääriva taiesega. Kui on, siis tuleb hakata remontima.

Sest uue ehitamine tuleb reeglina odavam, kui sitast saia tegemine.

Vahuga tõstmine on ajutine lahendus - see koht vajub edasi. Tõsi, keegi ei tea, kui aeglaselt või kiiresti. Loomkatse näitab. Vaht ise ei vaju kuhugi, aga vaht toetub millelegi ja vat see miski võib edasi vajuda. Pealegi jääb alati kahtlus, et mida sealt vahust ikkagi lekkida võib...
Vasta
#4

Pesuruumi vala uus põrand ja tuhaplokile tõmba vitsad peale ning kata voodrilauaga.
Mõni ägedam vend on katkise tuhaploki vahelt välja nokkinud ja asendand uuega.

Ûks väiksem puitmaja tõsteti prusside abil ülesse ja vahetati vundament välja.
Vasta
#5

Vahud/betooni surve pumpamine jms on mõeldud muud tüüpi hoonete jaoks kus tõstmine koos kaasnevaga on väga keeruline. Kui palju sellest abi on sõltub täpselt miks maja vajub ja kas lõpuks jõutakse välja pinnaseni mis kannab. 

Nagu meil maal vanasti tehti siis palk hoonete korral lihtsalt tõsteti tegemaks vundameni töösid. Polnud ka harvad juhtumid kus majasid transporditi palk haaval.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#6

Palk on natuke teine olukord. Vanasti vundamendiga väga sügavale ei mindud ja lihtne on palke või palgialuseid kive vahetada. Pealegi ei tule palkseina pragusid, vajugu see vundament kuhu tahes.
Mis antud küsimusse puutub, siis minu arust ka eelpool õige vaatenurk- kas seda 40 a. tagust ja mõrasid täis vundamenti ja tuhaplokkseina üldse säilitada mõtet on? Kui katus ka samast ajast, siis ilmselt mitte. Jupikaupa lahti kaevata ja üritada täiendavalt valada ja tihendada muidugi võib. Selle vahutamise jätaks minagi sellisesse moodsasse lihtsurelikule utoopilisse valdkonda pigem.
Vasta
#7

(08-03-2020, 20:51 PM)weix1 Kirjutas:  Remont on möödapääsmatu, millest sellisel puhul alustama peaks?

Alustama peaks vajumise põhjuse väljaselgitamisega. Üldiselt on see täiesti normaalne kui tuhaplokist seina mõne praokese lööb aastatega, juhtub ka paremates peredes, aga kui ikka suured praod juba jooksma hakkavad ning põrand kaasa läheb, viitab see pigem aluspinnase struktuuri muutusele. Võibolla on näiteks äravoolu toru katki põranda all ja sealt tulev vesi on rikkunud pinnase, või on mõni kraavike kinni aetud krundi piiril vms. Põhjusi võib olla erinevaid, kuid mina prooviks selle võimalusel enne selgeks teha ja alles siis otsustada kuidas edasi minna või millest pihta hakata.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#8

Mul paari tonnine tung ripakil.Saad tasuta .Tõstetud majanurki sellega .Kui siis hakkama ei saa siis  viga ehk kusagil pealpool    Rolleyes Big Grin Big Grin
Vasta
#9

(09-03-2020, 20:12 PM)linnuke Kirjutas:  Kui siis hakkama ei saa siis  viga ehk kusagil pealpool    Rolleyes Big Grin Big Grin

Tuhaplokist seina koos vundamendiga?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#10

(09-03-2020, 20:14 PM)viplala Kirjutas:  
(09-03-2020, 20:12 PM)linnuke Kirjutas:  Kui siis hakkama ei saa siis  viga ehk kusagil pealpool    Rolleyes Big Grin Big Grin

Tuhaplokist seina koos vundamendiga?
Kordan :
ui siis hakkama ei saa siis  viga ehk kusagil pealpool    [Pilt: rolleyes.gif] [Pilt: biggrin.gif] 
No ei ole olemas olukorda ,millele lahendust ei leia ,Ammugi siis mingi majanurga tõstmine.Mingi kontor siin lubas isegi pilvelõhkujad loodi ajada.
Vasta
#11

Märkus õige, lihtsalt mõne asja tegemine läheb ebamõistlikult kalliks. Aga hobid ja põhimõtted ongi harva majanduslikult mõistlikult...
Vasta
#12

Minu postituse mõte ei olnud propageerida vahtu vaid kiirekokkuvõte miks sellised asjad tekivad. 
Alustaks põhjusest ja siis võiks edasi mõelda.
Vasta
#13

Kui vajumine on aega võtnud 40 aastat ja peale põranda sirgu ajamist vajub veel 40 aastat siis olgu seal põranda all kasvõi veeuputus.
Kolmandat valamist sa oma kätega vist ei tee.
Vasta
#14

(08-03-2020, 20:51 PM)weix1 Kirjutas:  ja pesuruumis koguneb vesi nurka kust ei pääse enam äravoolu.
Remont on möödapääsmatu, millest sellisel puhul alustama peaks?
Kui ma tahaks hoonet läbi neti parandada, alustaks ma mõnest pildist.
...ja kuna need ei räägi siiski otseselt asjast vaid annavad edasi seda, mida Sa näed, kaevaks kusagil vundamendi natuke lahti - palju seda üldse on ja mis tema all on.
kuna viidatud vajunud põrandat ma ilmselt (pealevalamisega) taaskasutada ei tahaks, siis lõhuks ka põranda välja. Sealt näeb juba paremini. Kui hoone ikka kordategemist väärib, siis vajunud ja "40a taguse soojustusega" (loe: "soojustamata") ning ilmselt malm-äravoolutoru(de)ga põrand pole niikuinii 21saj vääriline - natuke vaeva nähes saab palju parema teha.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne