stepsel
#41

(12-03-2020, 10:19 AM)kass Kirjutas:  Oled sa kindel, et seda määratlust 1991-l aastal seoses Nõukogude Liidu lagunemisega ei tühistatud? 
Nagu eelnevalt nimetasin, jaguneb inimkond (valged ja kollased inimesed peamiselt) tava-, ohutedlikeks ja elektrialaisikuteks, üks tavaisikute alaliik on ka slaavi filoloogid...
Austet ksf Kass võiks ju teada, et vundamentaalteaduslikke alustalasid ühe tühise NL tekkimine või lagunemine ei muuda ja mina ei ole mitte slaavi filoloog, vaid hoopis tagasihoidlik muuseumirott, kes Был эстонский тракторист, стал историк-архивист ...
Tsitaat:Stepsel, topeltnull, tööstusvool, vargapesa, rubilnik, - igasugu termineid meenub hallist ajast. Mõni tänaseni kasutusel.
Kuna elektrik ei ole, siis kõik need mõisted arusaadavad aga tänaste elektrikute keel ja mitmevärvilised juhtmed mitte ...
[Pilt: Lampholder_plugs.jpg]
Vasta
#42

Assa kui tore asi, see vist kandis nime "vargapesa"

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#43

(12-03-2020, 21:46 PM)M.R. Kirjutas:  Assa kui tore asi, see vist kandis nime "vargapesa"
Tema ise, originaal 1930, ajast kui el. eest maksmine käis laepirnide arvu pealt ja siis sai sealt varastada el. keedukannu või raadiumi tarbeks ja plastjunn 70-ndatest, miks tollal vaja oli ei tea mitte.
Vasta
#44

Miks miks. Nõukogude inemene ei saand rahulikult magada kui riigi tagant varastada ei saand. Big Grin Ljonja ikke oolis rahvast

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#45

(12-03-2020, 21:32 PM)honkomees Kirjutas:  
(12-03-2020, 10:19 AM)kass Kirjutas:  Oled sa kindel, et seda määratlust 1991-l aastal seoses Nõukogude Liidu lagunemisega ei tühistatud? 
Nagu eelnevalt nimetasin, jaguneb inimkond (valged ja kollased inimesed peamiselt) tava-, ohutedlikeks ja elektrialaisikuteks, üks tavaisikute alaliik on ka slaavi filoloogid...
Austet ksf Kass võiks ju teada, et vundamentaalteaduslikke alustalasid ühe tühise NL tekkimine või lagunemine ei muuda ja mina ei ole mitte slaavi filoloog, vaid hoopis tagasihoidlik muuseumirott, kes Был эстонский тракторист, стал историк-архивист ...

Neid vundamendi värke võiks teada küll, paraku on selle ala spetsid siin hoopis teised mehed, sealhulgas ka siinne lõimevader. "Austet kass" on hoopis ajaloo huviline ja teab väga hästi, et töökas ja andekas vene rahvas on korduvalt endale uue ajaloo kirjutanud, praegugi on vene ajaloolastel käed kibedat tööd täis, targa Vova Putini juhtimisel töötavad nad välja järjekordset ajalookäsitlust. Ka filsoofias on tehtud mitmeid uusi avastusi, näiteks, om avastatud, et tõde ei ole olemas. Seoses sellega ma ei imestaks üldse, kui  ka lingvistikas ja filoloogias oleks seal toimunud radikaalsed muudatused ja Штепсель ei tähendaks praegu hoopistükis seda, mis Leonid Brežnevi valitsemisajal.
Mis aga puutub sellesse, kes meist on slaavi filoloog, kes kass ja kes rott, siis olles foorumi korduvalt läbi lugenud (sest ikka kipub ju midagi meelest ära minema, eks ju, Marko?), tean ma täpselt, kes foorumlastest räägib bulgaaria keelt kõige väiksema aktsendiga, vanaslaavi keelest kõnelemata! (honkomees@õppinudvanaslaavijavanavenekeeli )
Vasta
#46

(12-03-2020, 23:10 PM)kass Kirjutas:  Mis aga puutub sellesse, kes meist on slaavi filoloog, kes kass ja kes rott, siis olles foorumi korduvalt läbi lugenud (sest ikka kipub ju midagi meelest ära minema, eks ju, Marko?), tean ma täpselt, kes foorumlastest räägib bulgaaria keelt kõige väiksema aktsendiga, vanaslaavi keelest kõnelemata! (honkomees@õppinudvanaslaavijavanavenekeeli )
Ää õnnista mind filoloogi aunimetusega kuigi ma ju tönkasin jah neid vanu keeli, kuna selleks et эстонский тракторист стал историк-архивист tuli ju lugeda ajaloo algust (Слово о полку Игореве jt) originaalkeeles ja -kirjaviisis ning käsikirjas.
Vasta
#47

Aitäh meeles pidamast, aitäh suskamast, hoiab meeled erksad Smile
Kunagi ammu kui ma veel tööl käisin, siis sai mõned kilbid koostatud. Seal oli veneaegne europesa, 3 juhtmega 220V selline kolmhargi kujulise klemmipaigaldusega. Neil pandi kilbis rahumeeli 2 klemmi sillaga kokku ja päälik väitis, et siin tohib. Ega valikut ka polnud, 0 ja maandus olid sama asi ju....
Kui teemaalgataja kunagi kilpi pääseb, siis ilmselt on seal samuti pliiti mineva juhtme 2 otsa lihtsalt kilbi korpuse küljes oleva vasklati külge keeratud. Lihtne, elementaarne.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#48

see, millele Sa viitad, on PEN-ühendus ja see eksisteerib ka tänapäeval kilpides. Üks kord ehk siis pärast PENi sisaldavat kilpi enam nulli ja maandust kokku ei panda.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#49

Justnimelt, pärast on juhtmed, mis võivad katki minna, kilp on loodetavasti korras.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#50

(12-03-2020, 23:27 PM)Marko Kirjutas:  0 ja maandus olid sama asi ju....
Kui teemaalgataja kunagi kilpi pääseb, siis ilmselt on seal samuti pliiti mineva juhtme 2 otsa lihtsalt kilbi korpuse küljes oleva vasklati külge keeratud. Lihtne, elementaarne.

0 ja maandus ei ole isegi siis sama asi kui nad kilbis otsapidi koos on. Nagu ei ole sama ka elektrik ja energeetik. Kui kaks viimast koos tina panevad siis üldiselt on võimalik välja selgitada ka välisel vaatlusel kumb on kumb, aga esimeste puhul Linnukese stepslis peavad nad need rollid küll ise paika panema.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#51

Ootame linnukese kilbivaatluse tulemuse ära. Pole mõtet siin niisama toksida või pori loopida.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#52

(13-03-2020, 00:02 AM)spitfire Kirjutas:  
(12-03-2020, 23:27 PM)Marko Kirjutas:  0 ja maandus olid sama asi ju....
Kui teemaalgataja kunagi kilpi pääseb, siis ilmselt on seal samuti pliiti mineva juhtme 2 otsa lihtsalt kilbi korpuse küljes oleva vasklati külge keeratud. Lihtne, elementaarne.

0 ja maandus ei ole isegi siis sama asi kui nad kilbis otsapidi koos on. Nagu ei ole sama ka elektrik ja energeetik. Kui kaks viimast koos tina panevad siis üldiselt on võimalik välja selgitada ka välisel vaatlusel kumb on kumb, aga esimeste puhul Linnukese stepslis peavad nad need rollid küll ise paika panema.

Ma ikkagi ei saa täpselt aru, mis maandusest siin kogu aeg jutt käib, perekooli foorumist ka täit selgust ei saa. 

https://foorum.perekool.ee/otsing/s-maandus
sõbranna.ee - st rääkimata. Aga mis puutub ksf! Spitfire ebaõnnestunud näitesse elektrik versus energeetik, siis see on jällegi üks nn pooltõde ja kehtib tavaliselt ainult esimese tunni või pudeli jooksul. Uskuge mind, ma olen selles teemas juba aastaid tegev!
Vasta
#53

Kas stepsel võib olla nii emane kui ka isane? Kas on korrektne nimetada stepslit emaseks ja isaseks? Mis oleks sooneutraalne stepsli nimi, kui arvestada sootunnuseid?
Vasta
#54

Täpselt nagu praegu on segadus termini "pistik" üle, oli vanasti segadus "stepsli" puhul. Teadlikud teavad, et on pistik ja pistikupesa, teadlikud teadsid ka siis, et on stepsel ja seinakontakt Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne