Päevakajaline teema vanarauast ja maailmalõpust :)

(31-03-2020, 22:45 PM)Külahull Kirjutas:  Jätkates siis teemaväliselt ja nõukanostalgiaga. Kui kellelgi igatsus liiga suureks läheb ja mälu hakkab alt vedama, et asjad siis olid ikka ilusad ja head, siis soovitan vaadata seda filmi. Juhtusin vaatama ja äratundmisrõõmu oli palju, kuigi ise suht noor kui see asi kokku kukkus. Suhtumine on suudetud küll erakordselt hästi edasi anda.
https://www.youtube.com/watch?v=L9HATyYkZLs

Väga hea filmi vihje. Tänx. Põhimõtteliselt on see venelaste "Viinipostmark"

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Reisisoovitusi pole mõtet hetkel anda aga mul õnnestus põgusalt aega veeta eelmine aasta sellises riigilaadses tootes nagu Transnistria. Siit paari päeva autosõidu kaugusel. Soovitan külastada neil, kellel veel nõukaihalus hinges on Smile
Vasta

Siit on moderaator viinud osad postitused minema ja Jurkmanile niipalju veel vastuseks nõukaajaigatsuseks, et sa olid siis noor. Nooruses on kõik asjad paremad ja tahaks seda tunnet nagu tagasi, näiteks esimene armumine, esimene auto jne. Samamoodi nendel muttidel, kes kogunevad pronkssõduri juurde. See oli nende tippaeg, mis paraku ei tule tagasi ja peavad tänapäeval elama endistel nõukogude liidu aladel "fasistide armust" Minu noorus jäi 90´sse ja kui nüüd ikka tagasi vaadata, siis oli ikka kole aeg küll. Pommid plahvatasid, liikluses hukkus iga aasta astronoomiline arv inimesi, midagi polnud mingi hetk osta ja üleüldine vaesus. See ei tähenda, et see aeg minu meenutustes kuidagi helge poleks, kuid ma ei taha seda küll tagasi.
Nõukogude liiduga on sama asi. Seal oli asju, mis on olnud väga head ja tervet mõistust oli oluliselt rohkem. Autod olid remonditavad, kuid saada polnud midagi ja seisid kasulikust tööpäevast mitu tundi järjekorras,et üldse midagi saada. Mina seda aega tagasi ei taha, kuid mõistan inimesi, et kelle noorus see oli. Iga ajastuga tuleb kohaneda ja proovida hakkama saada ning jätta maikel jäkson rahule, sest surudes peale selliseid igihaljaid hitimeistreid nagu Loobi Unn ja Nuude Mati ning väites, et kõik muu ei kõlba kassi saba alla ka, on pisut diktaatorlik. 

Ps. Keegi võiks teha teema, mida oli N.Liidus head. Päris palju häid asju võiks veel välja ujuda, mis muidu ehk ununenud.
Vasta

(01-04-2020, 09:10 AM)Külahull Kirjutas:  ... niipalju veel vastuseks nõukaajaigatsuseks, et sa olid siis noor. ... Minu noorus jäi 90´sse ja kui nüüd ikka tagasi vaadata, siis oli ikka kole aeg küll. Pommid plahvatasid, liikluses hukkus iga aasta astronoomiline arv inimesi, midagi polnud mingi hetk osta ja üleüldine vaesus. ...
Nõukogude liiduga on sama asi. Seal oli asju, mis on olnud väga head ja tervet mõistust oli oluliselt rohkem. ... Iga ajastuga tuleb kohaneda ...
Ega see noorusigatsus pole ju põhiline, nn eestiaeg oli veel parem ja tsaariaja lõpp veel-veel parem, samas pole ma neis ajastutes elanud. Vaatame lihtsalt objektiivselt. 90-ndad olid õudsad jah, aga mitte sinu poolt loetletud põhjustel, vaesus ja liiklus ei häirinud eriti kedagi, rohkem kogu see äkki kaelasadanud ebaõiglus ja ebastabiilsus, uute juhtide omavoli töökohtadel, väiketalude laostamine (a la piima kokkuosturingide lõpetamine) jne jne.
No ja selline transpordi peale raiskamine (sh looduse saastamine), kui kõike veetakse jupikaupa ilma mööda ringi, selle asemel, et kohapeal teha. Või nagu need hanked, kui täna Põlva firma hooldab teid Läänemaal ja Võrus Rakvere firma, kolme aasta pärast vastupidi ... no tule taevas appi, kuidas saab see rentaabel olla ...
Ühesõnaga, ei taha kohaneda, tahaks stabiilsust, ikka tead kus asub asutus ja saad sinna ka kümme aastat hiljem kohale minna, ei pea linna pealt tagasi otsima.
Vasta

Uus aeg võttis inimestelt kindluse homse suhtes. Igal inimesel oli kindel koht ja tegevus. Kuna meie riik pole veel valmis siis on lootust.
Vasta

(01-04-2020, 09:45 AM)honkomees Kirjutas:  ....Vaatame lihtsalt objektiivselt. 90-ndad olid õudsad jah, aga mitte sinu poolt loetletud põhjustel, vaesus ja liiklus ei häirinud eriti kedagi, rohkem kogu see äkki kaelasadanud ebaõiglus ja ebastabiilsus, uute juhtide omavoli töökohtadel, väiketalude laostamine (a la piima kokkuosturingide lõpetamine) jne jne...
Väga tõenäoliselt on olnud iga (riigi)korra ajal inimesi/peresid, kes kuidagi hakkama ei saa ning kaebavad pidevalt suure häda, vaesuse ja viletsuse üle.
Muidugi ma ei arva, et see käib eelkirjutaja isiku kohta, vaid üldisele arusaamale rasketest ja halbadest 90ndatest või veneajast või ka nüüdsest ajast.

Vastandudes nendele igavestele hädaorus olijatele on millegipärast osa teistsuguseid inimesi, kes olenemata korrast ja rasketest või kergetest aegadest tahavad ikka elus edasi minna ja pingutavad parema homse nimel. Nende samade laostunud väiketalude näitel oli palju selliseid (maa)mehi, kes nende laostunud talude metsad ja maad kokku ostsid ning sellest kõigest hiljem kasu lõikasid või lõikavad siiamaani. Eks nendest räägitakse üldjuhul halval toonil, kuna Eestis oled sa ise kindlasti pahategijast süüdlane ja peaksid seda häbenema kui sul teistest paremini läheb. Big Grin
Vasta

OT aga panen väikese lõigu Lembit Antoni mälestustest ilmestamaks kuidas Nõukogude võimu maal kehtestati ja rahvast kolhoosi kasuks otsustama sunniti.
http://kultuur.elu.ee/ke535_maareform.htm
Vasta

(01-04-2020, 14:18 PM)Meelis2 Kirjutas:  OT aga panen väikese lõigu Lembit Antoni mälestustest ilmestamaks kuidas Nõukogude võimu maal kehtestati ja rahvast kolhoosi kasuks otsustama sunniti.
http://kultuur.elu.ee/ke535_maareform.htm
Seda lugedes tuli meelde vanaema elutarkus, mida ta nõuakaajal meile õpetas: "Ainus hea punane on surnud punane..."
Vasta

(01-04-2020, 09:10 AM)Külahull Kirjutas:  Ps. Keegi võiks teha teema, mida oli N.Liidus head. Päris palju häid asju võiks veel välja ujuda, mis muidu ehk ununenud.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=26524
5866 postitust teemas Kas N Liidus oli ka midagi head?
Vasta

(01-04-2020, 22:48 PM)speedsta Kirjutas:  
(01-04-2020, 09:10 AM)Külahull Kirjutas:  Ps. Keegi võiks teha teema, mida oli N.Liidus head. Päris palju häid asju võiks veel välja ujuda, mis muidu ehk ununenud.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=26524
5866 postitust teemas Kas N Liidus oli ka midagi head?
 
Jah, 10 aastat kestis teema. Ma ka algul vallatlesin seal peavoolu vastu, siis millalgi saadeti pingile järele mõtlema ja jalga puhkama ja tagasi enam ei läinudki! Vaat nii tuleb foorumit modereerida, küll siis rämpsu postitajad aru saavad ja olla jätavad!
Vasta

(01-04-2020, 23:18 PM)kass Kirjutas:   millalgi saadeti pingile järele mõtlema ja jalga puhkama ja tagasi enam ei läinudki! Vaat nii tuleb foorumit modereerida, küll siis rämpsu postitajad aru saavad ja olla jätavad!

Hakkad adminniks, pole muret.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne