Päevakajaline teema vanarauast ja maailmalõpust :)
#41

Ei ole küll mingi rahandus spetsialist aga üritaks tagasihoidlikult paar sõna sekka õelda . Ise olen muidu kogumise pooldaja  aga arvan ,et muutusi  on kindlasti vaja . Näiteks  otsustamise koht võiks olla  teatava ea saabudes . Saan 60 täis,oleks näiteks esimene võimalus väljuda fondist , makstes selle pealt ära ka tulumaksu . 65 aastaselt oleks teine otsustamis koht , kas sõlmid kindlustus lepingu või võttad kogu raha korraga  välja . Tootluse pärast ma väga ei muretseks ,võimalus vabalt vahetada fonde tekitab konkurentsi ,lisaks loobuti ka teatavatest piirangustesti finantsinstrumentide valikul . Vaatasin just üle oma II samba fondi  tootluse ja tuleb nentida ,et 5% oli otsast  kadunud nagu niuhti . Muidugi tuleb kahetsusega nentida ,et samal ajal minu oma tarkusest tehtud investeeringutelt kadus juba esimesel börsi suurel kukkumisel  30% .
Vasta
#42

(18-03-2020, 15:40 PM)v6sa Kirjutas:  Jajah, õnneks on vaja seda 10 € just täna kulutada.

Ma tunnen ka paari säärast inimest. Tavaliselt nad õnne enne kümmet kätte ei saa isegi siis, kui see kümnekas olemss olema juhtub... No ma tunnen ilmselgelt valesid inimesi, eksole.

Võibolla oleks aeg oma tutvusringkond kriitilise pilguga üle vaadata Big Grin Mina tunnen paljusid, kellel oleks sellest rahast täna rohkem tolku, ka investeeringutena lastesse, maja remonti jne, kui pensioni ajal olematu väärtusena tilga haaval kätte saada. Mul endal seda sammast pole. Kui oleks, võtaks esimesel võimalusel raha sealt välja ja teeks midagi kasulikku sellega.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#43

(18-03-2020, 16:00 PM)raulex Kirjutas:  President pole ju samba vabakslakmise vastu.Seda ta ei saakski olla.President ei tegele päevapoliitikaga.
küsimus on inimese eest makstud sotsiaalmaksus(see 4 %), mida praeguse seadusega lubatakse ka välja võtta.
Kui see osa läheks vabatahklikel lahkujatel praegustele pensionäridele siis oleks kõik OK
Teine variant on anda kõigile maksumaksjatele tagantjärgi 4% sotsmaksu pangakontole.
Kogu kühvel.

Ka siiani on saanud selle 4% välja võtta, ainus kühvel on see, et kiibitsejate suureks rõõmuks peab omanik olema eelnevalt maha kärvanud, siis võivad pärijad selle välja võtta ja kõrist alla lasta. Siiani pole nagu probleemi olnud, aga kus nüüd on alles hala lahti läinud, kui elusast peast peaks keegi papi kätte saama.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#44

Kas keegi seletaks mulle lahti selle lastesse investeerimise seose pensioni sambaga . Kas lapsed peaks hakkama mind peale investeerimist kuidagi vanaduses rahaliselt toetama?
Vasta
#45

Laste koolitamine näiteks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#46

Mul on lastel kõigil kõrgemharidus ja see on minu jaoks asjade loomulik käik , mitte mingi müstiline investeering lastesse oma tuleviku kindlustamiseks .
Vasta
#47

Tubli, aga sina ei ole terve eesti rahvas.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#48

(18-03-2020, 16:17 PM)viplala Kirjutas:  
(18-03-2020, 16:00 PM)raulex Kirjutas:  President pole ju samba vabakslakmise vastu.Seda ta ei saakski olla.President ei tegele päevapoliitikaga.
küsimus on inimese eest makstud sotsiaalmaksus(see 4 %), mida praeguse seadusega lubatakse ka välja võtta.
Kui see osa läheks vabatahklikel lahkujatel praegustele pensionäridele siis oleks kõik OK
Teine variant on anda kõigile maksumaksjatele tagantjärgi 4% sotsmaksu pangakontole.
Kogu kühvel.

Ka siiani on saanud selle 4% välja võtta, ainus kühvel on see, et kiibitsejate suureks rõõmuks peab omanik olema eelnevalt maha kärvanud, siis võivad pärijad selle välja võtta ja kõrist alla lasta. Siiani pole nagu probleemi olnud, aga kus nüüd on alles hala lahti läinud, kui elusast peast peaks keegi papi kätte saama.
Tegelikult praegu ei saa seda 4 prossu välja võtta, see läheb pärnandina pärija sambasse.
Vasta
#49

(18-03-2020, 16:24 PM)Ferry Kirjutas:  Kas keegi seletaks mulle lahti selle lastesse investeerimise seose pensioni sambaga.
...

Minu vildakas arusaam on selline, et lapsed tuleb kasvatada vastutama ja toetama esmalt omasid ja alles siis kogu maailma valu kandma.
Mitte peletama neid kodunt minema, jättes abi vajavad vanemad (kui selline olukord peaks tekkima) üksi.

Laste haridus on väga kaugelt seotud pensionisamba mõttega. Pigem kipuvad üleõppinud järeltulijad end teostama kaugel ja kõrgel, jättes vanemad hädaoludes toetuseta.
Vasta
#50

(18-03-2020, 16:45 PM)viplala Kirjutas:  Tubli, aga sina ei ole terve eesti rahvas.

Ja Sinul on selleks mandaat kuidas saadud? Minu pere eest palun mitte rääkida edaspidi. Ehk Eesti Rahvas miinus neli on Su mandaat!
Vasta
#51

Praegu propageeritakse seda et ei mingeid kohustusi. Noored võivad teha mida iganes, ei pea midagi kodus tegema, vabakasvatus... Seda et veneaegne seltskond peab kalliks ka oma sugulasi ja lähedasi siis praegu räägitakse, et noored ei pea teadma midagi oma esivanematest ja sugulastest. Neile ei tohi peale suruda..... külaskäike oma lähisugulaste juurde jne. No aga kui ei ole mingit austust oma sugulaste ja esivanemate vastu siis mis seltskonda siis loodetakse tulevikus saada. Kas p. iste, ülbikuid, egoiste jne. Hirmus vee sogamine käib. Maailmalõpu ajaks muidugi täitsa pohlad aga kunas see....
T.
Vasta
#52

(18-03-2020, 18:05 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-03-2020, 16:45 PM)viplala Kirjutas:  Tubli, aga sina ei ole terve eesti rahvas.

Ja Sinul on selleks mandaat kuidas saadud? Minu pere eest palun mitte rääkida edaspidi. Ehk Eesti Rahvas miinus neli on Su mandaat!

Ära pane mulle sõnu suhu, ma pole sinu pere eest sõnakestki rääkinud ega tahtnud ka kellegi teise raha käsutada. Kogu mu jutu mõte on olnud selles, et las igaüks otsustab oma raha eest ise. Aga tundub, et selline tegevus on maailma raskeim osa kui isegi nii lihtsast jutust aru enam ei saada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#53

(18-03-2020, 17:44 PM)kylminaator Kirjutas:  Tegelikult praegu ei saa seda 4 prossu välja võtta, see läheb pärnandina pärija sambasse.
II sammas on pärandvara, kuna tegemist on inimese isikliku rahaga/ varaga.

II samba pensionifondiosakud on päritavad nii kogumis- kui ka üldjuhul väljamaksefaasis.
Kui pärija on liitunud II sambaga, siis on tal ühe aasta jooksul, arvates pärimistunnistuse väljastamisest, õigus esitada avaldus kõigi päritud pensionifondi osakute tagasivõtmiseks (pensionifond ostab osakud tagasi ja pärija saab raha) või kandmiseks oma pensionikontole. Kui aasta on möödas, siis on võimalik esitada avaldus üksnes päritud osakute kandmiseks oma pensionikontole.
Kui pärija ei ole liitunud II sambaga, on õigus nõuda osakute tagasivõtmist kümne aasta jooksul arvates pärimistunnistuse väljastamisest.


https://www.seb.ee/foorum/pension/pensio...si-nuansse

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#54

(18-03-2020, 15:40 PM)v6sa Kirjutas:  ... Ning meie kaabudega ministriduo oleks isegi tõsiseltvõetav, kui nad oleks oma sõnade taga, mitte ei leiaks pidevalt vabandusi, kuidas süvariik ja pahad ametnikud nende teele pidevalt ületamatuid tõkkeid püstitavad. Kohe kahju hakkab neist....
Tulles tagasi päevakajalise juurde: millien oleks olnud asutatud oleksoloogiadoktorite plaan Eesti viirusvabaks muutmiseks?

  1. kas süvariik või mitte, aga see kuidas kogu press kukkus kõiki ekre ministreid ja täiesti õigeid murrangulisi tegusid materdama ning sotsreformistidest tippametnikud saboteerisid ja saboteerivad ministrite muudatusi siis hakkab jah kahju, kuidas riik põhja lastakse ning midagi muuta ei lasta.
  2. Hilja, liig hilja, nüüd on jäänud ainult looduslik valik. Praegused piirangud tähendavad koera saba jupikaupa raiumist ja gangreen teeb ikkagi oma töö.
    oleksoloogia: Nii kui viirus jõudis Euroopasse tulnuks panna piirid kinni, kogu eluliselt mittevajalik tootmine jm ettevõtted kinni, inimesed kodukarantiini. Eestisse tagasisaabuvad Eesti elanikud kohustuslikku karantiini riigi kulul nendesse hotellidesse, mis praegu niiehknii suleti. KUKUs ka meie tunnustatud majanduseksperdid kinnitasid, et ajutine ettevõtete töö peatamine on väiksema kahjuga lõppkokkuvõttes kui nende töö peatumine haiguste tagajärjel ja kogu süsteemi kokkuvarisemine. Rakendada karantiini tagamiseks politsei abijõud nt Helme poolt plaanitud ja partnerite poolt põhjalastud reservüksus ja vabatahtlike süsteem toiduainete ja ravimite toimetamiseks elanike uste taha. Kõikide haigestunute testimine ja ravile suunamine sõltumata nö külmetushaiguse liigist, palavikuravimite müük ainult retseptiga või kõigi nende ostjate kontrolli alla võtmine, et vältida viirushaiguse varjamist.
Hiinas efektiivselt töötanud meetmetest on sealse elaniku kirjeldus järgnevas artiklis https://bb.lv/statja/v-mire/2020/03/16/z...oronavirus
Vasta
#55

Mitme inimese nakatumisel selline plaan oleks pidanud käivituma? On pahatahtlik küsimus jah, sest meil on täna ette näidata null surnut ja kordades vähem kinnitatud nakatunuid tavapärase gripihooajaga võrreldes.

On jah kiuslik võrdlus, aga majandussüsteemi põhjalaskmine on ka päris karm otsus.

Minu arvates on Eesti tänane reaktsioon adekvaatne, aga viie aasta pärast teame täpselt, kus ja milliseid vigu tehti ning kui palju keegi eksisWink
Vasta
#56

(18-03-2020, 18:16 PM)viplala Kirjutas:  Ära pane mulle sõnu suhu, ma pole sinu pere eest sõnakestki rääkinud ega tahtnud ka kellegi teise raha käsutada.
...

Küll oled varmas teatama, et meil on koledamal kombel palju neid, kes peaksid raha välja võtma ja laskma korda teha oma hambad või remontima korteri või päästma maja või ...

Täpselt sama retoorika, nagu pensionifondide arututel kaitsjatel, kelle arvates ilma kohustusliku fondita saabub surmlõpe hiljemalt kolmanda pensipäeva eel.

Aga meil on vaba maa ja Sul on õigus võtta kõigi rõhutute nimel sõna. See ei maksa midagi, selle eest ei ohusta Sind miski ja see ei kohusta Sind millekski. Ja kuigi mulle ei meeldi Su retoorika, seisan ma ometi vajadusel selle eest, et need õigused meil mõlemal säiliksid.
Vasta
#57

(18-03-2020, 18:04 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-03-2020, 16:24 PM)Ferry Kirjutas:  Kas keegi seletaks mulle lahti selle lastesse investeerimise seose pensioni sambaga.
...

Minu vildakas arusaam on selline, et lapsed tuleb kasvatada vastutama ja toetama esmalt omasid ja alles siis kogu maailma valu kandma.
Mitte peletama neid kodunt minema, jättes abi vajavad vanemad (kui selline olukord peaks tekkima) üksi.


Laste haridus on väga kaugelt seotud pensionisamba mõttega. Pigem kipuvad üleõppinud järeltulijad end teostama kaugel ja kõrgel, jättes vanemad hädaoludes toetuseta.

 Olen  abistanud oma lapsi  ja tegin seda eeldusel ,et nemad oma korda abistavad  oma lapsi . Kuidagi ei tahaks  panna  oma lastele topelt koormust, aidata nii oma vanemaid kui ka  oma lapsi . Samal ajal kohustab selline mõtteviis mind  oma elu nii korraldama  ,et saaksin ikka endaga ise hakkama kuni suu matsub ja siin peaks olema abiks pensioni sambad nii I,II,III ,IV  jne sammas
Vasta
#58

(18-03-2020, 18:36 PM)v6sa Kirjutas:  Mitme inimese nakatumisel selline plaan oleks pidanud käivituma?... 
On jah pahatahtlik võrdlus, aga majandussüsteemi põhjalaskmine on ka päris karm otsus. ...
0 inimest, ENNE Eestisse jõudmist, võiks ju midagi hiinlastelt õppida ka. Ja majandussüsteem lastakse praegu põhja, selle jupikaupa kõigi inimeste nakatamisega. Korraldatud majanduse peatamine 2 kuuks jätnuks alles kõik töötajad, hotellid saanuks karantiiniasutustena riigipoolse mingi min tasuga edasi töötada range kontrolli all jne. 
Praegu peaks käima samasugune desinfitseerimine kui Hiinas, kus spets autod sõidavad mitu korda päevas linnad läbi ja piserdavad desovedelikku kõik tänavad ja hoonete fassaadid täis. No kohustuslik karantiin kindlasti, tööle jäävad vaid elutähtsad asutused a la katlamajad ja tuletõrje-politsei. Ei mingit toidupoodides siiberdamist, standardsed toiduainete min pakid inimestele uste taha vabatahtlike-kullerite vms süsteemi poolt ilma otsese kontaktita.
Vasta
#59

(18-03-2020, 18:04 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-03-2020, 16:24 PM)Ferry Kirjutas:  Kas keegi seletaks mulle lahti selle lastesse investeerimise seose pensioni sambaga.
...

Minu vildakas arusaam on selline, et lapsed tuleb kasvatada vastutama ja toetama esmalt omasid ja alles siis kogu maailma valu kandma.
Mitte peletama neid kodunt minema, jättes abi vajavad vanemad (kui selline olukord peaks tekkima) üksi.

Laste haridus on väga kaugelt seotud pensionisamba mõttega. Pigem kipuvad üleõppinud järeltulijad end teostama kaugel ja kõrgel, jättes vanemad hädaoludes toetuseta.
Ju mind siis nii kasvatati, käisin kaugel Moskvas ülikoolis ja töötasin pärast linnas, aga kui vanemate tervis läks käest, siis kolisin maale neid toetama, jättes oma õpitud töö ja võttes vastu selle, mida äsjatekkinud EV kolkas pakkuda oli. Ja nii kuni vanemate surmani, ei mõista neid, kes panevad oma vanemad vanadekodudesse. Loodan, et mu lapsed samamoodi teevad ...
Vasta
#60

(18-03-2020, 18:53 PM)honkomees Kirjutas:  0 inimest, ENNE Eestisse jõudmist, võiks ju midagi hiinlastelt õppida ka.
...

Esmalt on vaja minna üle Hiina poliitilisele süsteemile. Veel parem, minna üle Põhja-Korea süsteemile. Seal haigust ametlikult pole ja ilmselt ka ei tule, kui imperialistid just sisse ei smugelda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne