Päevakajaline teema vanarauast ja maailmalõpust :)

Väga täpselt probleemi olemusse!
Vasta

Huvitav, millal keeleinspektsioon sõidab selle Drive in testimine kasutamise eest Terviseametile sisse.
Vasta

(19-03-2020, 21:18 PM)hobiautod Kirjutas:  ... mitte ronida sinna kus on kolded siis inimesed ikka tegid seda. 
Kõik irvitasid ja läksid puhkama. ...
just, ma ei saa aru, mis hääd sääl kusagil kuuma päikese all on.
Mind ei pane ka pealemaksmine lõunamaale sõitma, kunagi küll tööandja saatis väljamaale (Põhjamaadesse) tutvumisreisidele, tõeline piin oli kodunt eemal olla mitu nädalat.
Vasta

(19-03-2020, 15:43 PM)viplala Kirjutas:  Hiinast tulevaid numbreid väga tõsiselt võtta ei tohiks. Loomulikult on seal palju paremini hakkama saadud viiruse kontrollimisega kui lääne ühiskonnas, kuid fakt on ka see, et sellist militarrünnakut inimeste vastu ei hakka lääne pool eales tegema.

Mõne aasta tagused kogemused Hiina med. sisteemist, nii nagu nad mulle meelde on jäänud Hiinast:

Siis oli elu ilus, suurim probleem tundus olema kui organismi alumine punn ei pea. Noh saate aru küll..
Kogu pull algas, kõige ebasobivamal ajal nii nagu ikka, kell 4 öösel. Õnneks olime linna kõige fänsimas hotellis, nõuka aja mõistes Inturist. Hotellis üks vend englisit pani ja see seletas taksojuhile kuhu meid viia. Ja siin tegime esimese vea. Me oleks pidanud laskma taksojuhile tõlkida ka valge inimese probleemi. No, et punn ei pea. Viidi haiglasse, mis oli esmapilgul  väga pro. Vastuvõtu toas istus kamp noori, kõigil olid puhvaikad seljas ja valge kittel venitatud puhvaika peale. Jõhkralt külm ja tuul tõmbab. Pilt oli koomiline, aga no okei, meil siin teised probleemid. Siis algas mis keelt räägime voor, mille võitjaks osutus ikkagi käed-jalad ehk pantomiim. No heli efektid olid lubatud, ei olnud olulist vahet mis keeles mina rääkisin. Probleem osutus arusaadavaks, kuigi täiendavaid küsimusi tuli suht palju. No nii. Noor tatikas (ma arvan, et med kooli esimese kursuse kursant) hakkas siis pastakast mingit juttu välja imema ja patsiendi kaarti täitma. Julgelt pool tundi. Siis hakati koostama nimekirja. Mingil hetkel tuli vennal pikem mõttepaus... ja siis vend kirjutas paberile puhtas eesti keeles C-vitamiin !! 

See nimekiri ulatati mulle. Võtsin selle tänuga vastu, no et nüüd hakkab juhtuma, aga ei hakanud. Lükati vastuvõtu toast välja. No ootame. Paar tegelast seal jõlkus aga kõik vaatavad meid väga imelikult, tulevad juurde siis räägivad meiega väga nõudlikul toonil. Muffigi aru ei saa. Äkki üks tuttav nägu. Taksojuht. See siis teeb väga imestunud näo pähe ja ma saan aru, et see mis hetk tagasi oli suur probleem saab nüüd järsku lahenduse. Vend näitab mulle tasku peale kus raha on ! No muidugi ! See lipakas mis mulle pihku pisteti oli vajalike ravimite nimekiri, mis tuli apteegi luugist (20x20cm auk seinas) sisse pista koos vajaliku summaga. Kui ravimite kotike käes, siis hakkas juhtuma.

Palat. Kogu sisustus on nagu ulmefilmis. Voodid on nagu oleks tuuletunnelis testitud. Üüber moodne. Ja siis. Palatis oli vist 4 voodit ja kui silmad hakkasid pimedusega harjuma, nägin, et igas voodis on kaks inimest. No joppenpuhh. Väga aru ei saa, aga kahtlaselt sedamoodi, et osad on prouad ja osad vist mitte. Pikutavad siis üks ühte ja teine teist pidi, sõna otseses mõttes pea ja jalad koos. Ma ei ole vist veel maininud, et see peamine probleem oli minu teisel poolel. Kuna ta oli omadega päris läbi, siis siin pikka arutelu ei toimunud ja ta vupsti koos jope ja teksadega teki alla. Enne veel ahastades, et jummel küll, ongi kaks inimest igas voodis ! No istusin siis seal voodi serva peal ja sain päris ruttu aru, miks igas voodis kaks tegelast on. Külm. Ma arvan, et seal palatis oli umbes +5. Pugesin siis kah samasse tõsiselt kitsasse voodisse, et kesse r*sk mind siit ikka ära ajama tuleb, ja kui tuleb siis ilmselt alles hommikul.

Hommik. Iga k*rdi 20mintsa tagant käis koristaja, lasi lapiga kõik kohad üle. Tuli tohter, rääkis omas keeles pikad jutud, nägi tark välja, kena ja viisakas. Pandi tilgutid, võeti verd ja tehti protseduure ja värke. A ma olin nagu ebakindlal alusel, sest mida ma seal vahin. Samas ära ka keegi ei aja. Naine ütles, et ei lähe kuhugi, tema siia lend kuule palatisse üksi ei jää. A kõht on tühi. Jälle see k*rdi koristaja tuleb oma lapiga justkui meid polekski siin. Lase k*rt inimesel haige olla. Kõrval voodites kah elu käib. Üks on pikali ja teine istub voodi serva peal. Sõnagi keegi juttu ei räägi. Vaikselt mehkeldavad kusagilt kapi nurgast mingi riisi välja, kusagilt ilmus mingi aurav tee. A meile mitte midagi. Ja alles siis jõuab meile vaikselt kohale, et siin on söök igaühe enda mure.

No selge. Mäkk Doonalds. Ise mõtlen, et kui ma sööma lähen, siis kas ma pärast sisse saan? Teen proovi. Mind vaadatakse imeliku pilguga ja ma tunnen , et nad tegelikult tahaks mulle midagi öelda. No ilmselt, et ära siit kaudu käi, arvan. Eksin. A sellest hiljem. Lähen tuimalt vastuvõtust läbi, sama auk kust tulime. Võtan takso ja Mäkki. Ok, tunni pärast tagasi ja plaan hiilida haiglasse. Teen tuima kala näo pähe ja plaanin marssida samast august sisse. Tutkit. Väga ärritunud noor plika kargab mulle verbaalselt turja kinni ja mulle üllatuslikult sikutab mind vastuvõttu. Sinna on vahepeal tekkinud inglise keele doktor ! Wau. See tegelane oskab umbes 10 sõna ja nende baasil moodustab lause, et "sina siit mitte ära minema". Tohoh. Tagasi palatis. Olukord endine, koristaja terroriseerib iga 20mintsa tagant, iga voodi serva peal istub keegi ja keegi sõnagi juttu omavahel ei räägi.

Alles nüüd panen tähele, et kõigis palatites on vähemalt üks aken lahti ja kui selle kinni panen tuleb koristaja ja teeb selle uuesti lahti. Tuuletõmme on lakkamatu. Radikaid seintel ei ole. Seintel on igat laadi pistikuid, med torusid, vilkuvaid tulukesi ja mida kõike, igaks med juhtumiks, aga mitte radikat. Teen väikse retke ja satun "kogemata" teise osakonda, seal voodeid pole ja tüübid istuvad toolidel nagu ootaks bussijaamas bussi, kuigi pooled on samal ajal tilgutite all. Ilmselgelt on see statsionaar aga ilma vooditeta. A muidu ilus puhas. Aga sürr. 

Kõrval voodites toimuvad kummalised vangerdused. Üks voodi serval istunud vanamees asendub vanema prouaga. Vahetavad omavahel 2 sõna ja kõik. Voodis olev patsient sellele ei reageeri. Proua võtab vaikselt krabisevast kotist karbikese, nojah ikka riisiga. Siis luristavad teed. Teisest voodist kirjutatakse patsient välja. Arve on umbes pool meetrit pikk. Vaatan summat, umbes 25 euri. Vaikselt nagu hakkab juba harjuma, tilguti, koristaja, tabletid, koristaja, arst, koristaja, tilguti, koristaja.. Kogu haigla oli niii puhas, et isegi sokkides oli piinlik käia.

Ja siis rikkus juba tavapärast rutiini Vahejuhtum: olime (madalal) esimesel korrusel ja üks vend paneb sisuliselt vastu akent pargitud auto tiksuma. Loogiline oleks, et panin käima ja sõidan 10m eemale, aga ei. Kogu palat on gaasi täis ja mitte keegi ei reageeri. No esimese ütlemise peale see vend väga ei reageerinud. Kuna aknal olid ikkagi trellid ees siis see vend valjustikarjuvatvalgetinimest silmnähtavalt ei kartnud ka. Mul tuli juba sõnadest puudus ja just siis kui ma otsustasin üle minna rahvusvahelisele ehk siis nõukogude inimeste suhtluskeelele siis lõpuks ikka vedas ennast autoga kaugemale, aga ega ta vist ise päriselt aru ei saanud, et mis pärast. Kogu palat vaatas mind seekord tänuliku pilguga, aga keegi ei öelnud sõnagi. No jah, miks peaks. 

Hiljem saime siis teada, et see teine inimene seal voodi serva peal (ja öösel voodis) on "saatja". Haiget ilma saatjata haiglasse vastu ei võeta. Kui sul omal kedagi kaasas ei ole, siis vastuvõtus istuvad "rendi saatjad" kellele sa siis maksad teenuse eest. Saatja haiglast lahkuda ei tohi. Saatja vastutab siis sisuliselt sinu toitlustamise eest.
Ja kütet ei olevat kusagil Jangtse jõest alla poole jäävates piirkondades, sest partei nii otsustas.

Aga kokkuvõtvalt on minul küll Hiina med. sisteemi usku, algul oli küll selline Ott kosmoses tunne, aga kui sisteemile pihta saad, siis toimib. Aga see koristaja tädi kes pidevalt närvidele käis, on tänaste uudiste valguses ilmselt skafandris Smile , patsiendid maskidega ja saatjad ilma  Big Grin .

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Tsitaat:Tartu ülikooli rakendusviroloogia professor Andres Merits märkis reedel ERR-i «Terevisioonis», et koroonaviiruse teste peab tegema kõigile sümptomitega inimestele.
«Testimise piirang tuleks kiirkorras kaotada. Praegu testitakse vaid riskirühmi, kuid testima peab kôiki sümptomitega inimesi,» ütles Merits.
Meritsa sõnul on teadlastel keeruline nõu anda, kui infot pole.
«Info on auklik. Riik peaks selgelt välja ütlema, miks nii käitutakse - kas pole raha vôi milles problem,» nentis ta.
Tema sõnul on seetõttu praegu keeruline ka hinnata, kas päevas nakatub 8,80 vôi veelgi rohkem inimesi.
«Testimise piirang tuleb kiirkorras muuta,» märkis Merits.
https://www.postimees.ee/6928334/viroloo...ga-inimesi

Hea kui spetsialistid julgevad ka asjade olemuse välja öelda ...
Vasta

(20-03-2020, 10:05 AM)honkomees Kirjutas:  Hea kui spetsialistid julgevad ka asjade olemuse välja öelda ...

Eks peab vaatama ka millise mätta otsast keegi sõna võtab.
Merkeli 70% elanikkonnast on räigelt julgem väljaütlemine, eriti kui seda kombineerida d´elfi päises oleva nelja arvuga.
Vasta

Kahupea ja terviseameti poolt tehtavad lükked on kergelt öeldes ajuvabad. Inimestele kellel on olemas sümptomid, teste ei tehta. Mingid 80 aastased peavad sõitma kuhugile drive in'i. Perearst mitte riskigruppi kuuluvat inimest testi tegema ei tohi suunata. Kuidas kurat siis teada saadakse, kes on haige ja kui palju neid inimesi reaalselt on meie hulgas. Kui inimene ei tea, kas ta on viirusega nakatanud või mitte, käitub hoopis erinevalt. Mis see pisike köhake ikka teeb, lähen käin poes korra. Kahupea istub iga hommiku valge paberi äärde ja imeb mingid suvalised numbrid pastakast välja, peale mida raporteerib, et haigusjuhte jääb vähemaks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(20-03-2020, 12:49 PM)viplala Kirjutas:  Kahupea ja terviseameti poolt tehtavad lükked on kergelt öeldes ajuvabad. Inimestele kellel on olemas sümptomid, teste ei tehta. Mingid 80 aastased peavad sõitma kuhugile drive in'i. Perearst mitte riskigruppi kuuluvat inimest testi tegema ei tohi suunata. Kuidas kurat siis teada saadakse, kes on haige ja kui palju neid inimesi reaalselt on meie hulgas. Kui inimene ei tea, kas ta on viirusega nakatanud või mitte, käitub hoopis erinevalt. Mis see pisike köhake ikka teeb, lähen käin poes korra. ...
Mõnel pool tehti ikka loogiliselt, siis kui haigestunute arv hakkas kasvama, hakati kõiki testima
Tsitaat:"Siiani testiti koroonaviiruse suhtes vaid neid, kes naasesid hiljuti välismaalt või olid kontaktis viirusekahtlusega isikutega. Teisi, isegi, kui neil oli palavik, köha ja kopsupõletiku tunnused, testimast keelduti.

Nüüd aga teatas tervishoiuministeeriumi peadirektor Itamar Groto, et järgmisest nädalast poliitika järsult muutub. Viiruse testimiseks avatakse spetsiaalsed jaamad ning samuti tehakse testid kõigile hingamisprobleemidega haigetele. Iisraeli armee püstitab haigete raviks riigi põhja-, kesk- ja lõunaossa välihospitalid."
Vasta

test maksab mõne kopika raha ja nende tegemise ressurss on piiratud.
ja mitte halligi pole peale hakata testi tulemustega.
ainult statistika jaoks andmed, muud midagi see ei anna.
miks siis neid peaks tegema?
see test ei ütle muud kui, et kas uuritava sees on see konkreetne koroona või mitte.
ei saa ka infi, kas haigel on kallal mõni muu kümnetest tuhandetest viirustest, millest
paljud võivad samamoodi haigeks teha ja ka selle infoga poleks mitte halligi pihta hakata.
minu vähese arusaamise järgi viiruste põhjustet haiguste vastu ravi pole olemas. ainult ravitakse sümptomeid,
ehk tehakse haige enesetunnet veidi paremaks. ja palaviku maha võtmiseks ei ole vaja ju teada, et patsiendil
mingi konkreetne viirus külges on.
Vasta

(20-03-2020, 13:43 PM)diesel Kirjutas:  test maksab mõne kopika raha ja nende tegemise ressurss on piiratud.
ja mitte halligi pole peale hakata testi tulemustega.
ainult statistika jaoks andmed, muud midagi see ei anna.
miks siis neid peaks tegema?
see test ei ütle muud kui, et kas uuritava sees on see konkreetne koroona või mitte. ...
See nii meie terviseameti seisukoha nägu. Sellisel juhul pole üldse tarvis teste teha ja arste pole ka vaja, küül looduslik valik ja aspiriin aitab.
Tegelikult on vaja kindlaks teha KÕIK nakatunud ja isoleerida. Praegu arvatavasti suurem osa nakatunutest (kergel kujul) ei teagi sellest ja lippab mööda ilma ringi ja levitab haigust.
Vat istun praegu kodus, kurk valutab, nina tatine, kerge köha kah aga eelmine nädal ostetud toidukraam hakkab otsa saama. Vaja poodi minna aga kas tohib? Kui on mingi suva külmetus või tavagripp siis pohui ...
Aga tegelt peaks kiirabi käima, võtma proovi ja siis saaks edasi otsustada, kas minna poodi või hakata pommitama valla sots. osakonda, et tooge toidukott ukse taha.
Vasta

Kuna mainisid eelnevalt, et kuulud riskigruppi, siis sellises olukorras oleks nagunii mõistlik leida keegi sõber, sugulane, naaber, tuttav, toidukuller vms kes vajalikud toidud koju ukse taha jätaks.
Vasta

just sellepärast see viirus nii laialt levibki, et kõigil on vaja mööda ilma ringi lipata.
ei saa ju juhm inime aru, et võiks kodus istuda. ja kui mistahes tatitõbi juba külge tuleb,
siis peaks ennast täiesti isoleerima. arsti tüütad alles siis kui tervis nii sitaks läheb, et vaja
on haigemajja saada.
niimoodi saaks taudist kenasti jagu. aga palju lihtsam on ikka ringi kepsutada ja kõva häälega testi nõuda.
Vasta

Jälginud olude sunnil rohkem kohalikku meediaruumi, siis hämmastab jätkuvalt kahupea-vahusuu kannatlikkus igasugu kurjadele küsimustele laialivalguvaid ja ringiga algusesse tagasitoovate vastuste edastamisel. Kas neid testitakse enne kuskil niiskes keldris laualambi ja püksirihmaga? Kui kaua? Ja et kust kohast ikkagi sellised keskmise tugevusega tuumaplahvatust seljatavad eksemplarid avalikkuse ette leitakse, vähemalt see konkreetne nähtus? On see kohalik toodang või eksport?
Küsimusi on palju tekkinud, aga mis ta teed, vaba aeg ajab pea sassi.
Vasta

(20-03-2020, 14:12 PM)olli Kirjutas:  Kuna mainisid eelnevalt, et kuulud riskigruppi, siis sellises olukorras oleks nagunii mõistlik leida keegi sõber, sugulane, naaber, tuttav, toidukuller vms kes vajalikud toidud koju ukse taha jätaks.
Naabrid on mingid uusasukad, ökoküla vms, käivad vaid aeg-ajalt ja nende kontakte ei ole, aeg-ajalt ainult tervitame. Pole ma mingi suhtleja tüüp, sõpru ja sugulasi ei ole, tuttavaid lähikonnas ei ole, lähim linn jäi nüüd piiri taha, Aluksne, toidukulleri olemasolu Võrus ei tea ja kui oleks siis 30+ km kaugusele toomine paneks majandusliku põntsu, vaevalt et nad kommiraha eest seda tegema hakkavad. Tütrel Tartus küll sõbrants toob koti ukse taha, tal neid sõpru hulgi, alles tuli Hispaaniast sõbra pulmast.

Kui oleks kindel koroona ,siis saaks loota vallale vms.
Vasta

"kurk valutab, nina tatine, kerge köha" - mida perearst soovitas teha?
Muide, kiirabi ei tule kellegi juurde ilma kutsumata

"tavagripp siis pohui" - EI OLE POHUI, tavagripiga tööl või poes käimine on moraalselt võrreldav teistele inimestele näkku sülitamisega, koroonadiagnoosiga sama asi karistatav rahatrahviga.
Vasta

<!-- @page { margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } -->
PEEP PALUMAA, Tallinna ülikooli professor, biokeemik.
Tänases Õhtulehes 20 märts 2020.


Mõni tsitaat.
Inimkond on viimasel aastasajal läbi teinud kaks pandeemiat, milleks olid 19188 a alanud Hispaania gripp ja 2009 a alanud seagripp. On olnud kaks epideemiat SARS (2003) ja MERS (2012).


Uue pandeemiaks võimelise viiruse puhul me ei tea algul midagi – ei infeksioosset ega letaalset (surmavat) doosi. Seega on oluline iga inimese doosi esmalt kõigi meetoditega alandada, et see arv ei ületaks letaalset. See on kõige olulisem ülesanne igale inimesele, sest mängus on tema saatus. Samas me ei pea püüdlema täieliku viiruskontakti vältimise poole, sest siis ei teki päästvat immuunsust.
Kõige kasulikum on, kui me puutume korra või mitu korda kokku viiruse väga väikese doosiga, sest sellisel juhul tekib immunsus ilms vaevusteta.
....................................................
Seega on väikeses doosis viirused tegelikult organismile vajalikud immuunsuse tekkeks ja sellega viirused tegelikult abistavad meid pandeemiate ja epideemiate käigus.


Pole eriline trükkija, jätan pooleli. Keda huvitab, loeb pika loo ise läbi 4 ja 5 lk.

See ülemine rida tuli kaasa openofisega vist.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(20-03-2020, 14:43 PM)karlarnold Kirjutas:  "kurk valutab, nina tatine, kerge köha" - mida perearst soovitas teha?
Muide, kiirabi ei tule kellegi juurde ilma kutsumata

"tavagripp siis pohui" - EI OLE POHUI, tavagripiga tööl või poes käimine on moraalselt võrreldav teistele inimestele näkku sülitamisega, koroonadiagnoosiga sama asi karistatav rahatrahviga.
Perearsti pole ju mõtet tüüdata, ta mul 100+ km kaugusel, nii hullusti ka end ei tunne, et kiirabi peaks kutsuma aga pühapäevaks saavad leib ja piimatooted otsa, puuviljad samuti. Eluaeg on selliste tunnustega käidud poes, mis teha, elame maal. Praegustes oludes tuleb ikka riigil diagnoosida koroonahaiged või saata üle riigi vabatahtlike armee kõiki vähegi kahtlasi inimesi varustama.
Vasta

(20-03-2020, 14:35 PM)honkomees Kirjutas:  
(20-03-2020, 14:12 PM)olli Kirjutas:  Kuna mainisid eelnevalt, et kuulud riskigruppi, siis sellises olukorras oleks nagunii mõistlik leida keegi sõber, sugulane, naaber, tuttav, toidukuller vms kes vajalikud toidud koju ukse taha jätaks.
Naabrid on mingid uusasukad, ökoküla vms, käivad vaid aeg-ajalt ja nende kontakte ei ole, aeg-ajalt ainult tervitame. Pole ma mingi suhtleja tüüp, sõpru ja sugulasi ei ole, tuttavaid lähikonnas ei ole, lähim linn jäi nüüd piiri taha, Aluksne, toidukulleri olemasolu Võrus ei tea ja kui oleks siis 30+ km kaugusele toomine paneks majandusliku põntsu, vaevalt et nad kommiraha eest seda tegema hakkavad. Tütrel Tartus küll sõbrants toob koti ukse taha, tal neid sõpru hulgi, alles tuli Hispaaniast sõbra pulmast.

Kui oleks kindel koroona ,siis saaks loota vallale vms.

Muuseum ju kinni aga eeldatavasti riigifirmana palk ikka jookseb? Kokku hoitud kütuse arvelt peaks saama kord nädalas Võrust takso/kulleri tellida küll, kui seal sellist teenust pakutakse. Parem oleks muidugi noori sugulasi või nende sõpru paluda. Usun et olukorra tõsiduse tõttu ikka oldaks nõus. Ka FBs näha mitmeid isahakanud toidukullereid. Aga kui tõesti teist varianti ei leia, siis olen nõus Su eest ostud ära tegema ja Tartust OSC-ga teele panema (~6 eur transakulu). Aga sel juhul esimene võimalus välja saata on esmaspäeval. Ja kuna kohaletoimetamine võtab (erinevalt toidukullerist) üleöö, siis värsket kraami pole mõistlik saata.
Vasta

(20-03-2020, 15:22 PM)honkomees Kirjutas:  
(20-03-2020, 14:43 PM)karlarnold Kirjutas:  "kurk valutab, nina tatine, kerge köha" - mida perearst soovitas teha?
Muide, kiirabi ei tule kellegi juurde ilma kutsumata

"tavagripp siis pohui" - EI OLE POHUI, tavagripiga tööl või poes käimine on moraalselt võrreldav teistele inimestele näkku sülitamisega, koroonadiagnoosiga sama asi karistatav rahatrahviga.
Perearsti pole ju mõtet tüüdata, ta mul 100+ km kaugusel, nii hullusti ka end ei tunne, et kiirabi peaks kutsuma aga pühapäevaks saavad leib ja piimatooted otsa, puuviljad samuti. Eluaeg on selliste tunnustega käidud poes, mis teha, elame maal. Praegustes oludes tuleb ikka riigil diagnoosida koroonahaiged või saata üle riigi vabatahtlike armee kõiki vähegi kahtlasi inimesi varustama.
Perearstile tuleb HELISTADA. Kui on koroona kahtlus, siis EI TOHI MINNA perearsti juurde, vaid selleks tuleb kutsuda kiirabi kohapeale proovi võtma (kui endal ei ole võimalik minna drive-in testimisele). Kui oma perearst ei ole kättesaadav, siis nõuandeliin 1220 (välismaalt +372 634 6630).
Vasta

(20-03-2020, 14:18 PM)diesel Kirjutas:  just sellepärast see viirus nii laialt levibki, et kõigil on vaja mööda ilma ringi lipata.
ei saa ju juhm inime aru, et võiks kodus istuda. ja kui mistahes tatitõbi juba külge tuleb,
siis peaks ennast täiesti isoleerima. arsti tüütad alles siis kui tervis nii sitaks läheb, et vaja
on haigemajja saada.
niimoodi saaks taudist kenasti jagu. aga palju lihtsam on ikka ringi kepsutada ja kõva häälega testi nõuda.

Siinkohal tuleks aru saada kahest erinevast aspektist. Esiteks on inimene oma olemuselt selline, et ta tahab ringi kepsutada, ja ta peab ringi kepsutama, olgu siis selleks tööl käimine või söögi varumine. Teine on see, et ilma testimata ei tea numbreid lihtsalt. Kui numbrid on teadmata, siis ei saa ka reaalset infot ega strateegiaid rakendada. Näidata näpuga üksiku reamehe poole ja teda kõiges süüdistada on sõjapidamises lollus ruudus. Tahad adekvaatselt tegutseda, tegele esmajärgus info omastamisega. Siinkohal tähendaks see inimeste laiapõhjalist testimist ja haigete ning haiguskollete kaardistamist.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne