Süüdimatud kassipidajad
#21

(17-03-2020, 00:14 AM)viplala Kirjutas:  
(16-03-2020, 23:59 PM)karpaadid Kirjutas:  Ma ei ole loomapidaja, aga minu voodisse ei käi keegi kusemas ka. Kaasfoorumlasel soovitan kodule aknad/uksed ette paigaldada, või igal juhul jääb täpselt meelehärmi tekitanud olukorra võimalikkus segaseks. Kui mõni suvaline loom saab tuppa jalutada, siis süüdi on majaomanik, mitte loom.

Ei ole majaomanik süüdi. Ma hoian oma maja aknaid ja uksi just nii lahti nagu ma tahan ja kõik võõrad loomad killin rahus ja õnnes maha, alates rottidest, muttidest, lõpetades kasside ja elevantidega kes minu ja mu lähedaste elu või eluolu ohustavad mu enda kodus. Ja korduseks... kui kellelegi ei meeldi, siis tra hoidke oma lojused oma kodus. Las kusevad, situvad ja levitavad omi haiguseid seal mitte võõraste inimeste kodudes. Pole ühegi kassipidaja ütelda, kui kinni ma pean oma kodus uksi ja aknaid hoidma sinu kassiraipe pärast. Äkki laseks oma neli tiibetlast ka jalutama, hoidke oma uksed ja aknad kinni rsk.
Ma lähen ja joon nüüd suhkruvett natuke Big Grin
Tapmine teeb õnnelikuks....
Kurb.
Inimest eristab loomast empaatia võime.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#22

Ah krt kuskil kuu aega tagasi käis ka meil õuel ilge kassikepp, paari küla isased olid ühe naabrimehe emase jälle kätte saanud. Aknast vaadates muud polnud näha kui karvatuustid lendasid ja kui mõni pundist välja lendas kusi suure joaga kuhu juhtus. Võtsin loomatõrje pipragaasi ja valasin paari meetri pealt värvilise joaga üle. Läkastama hakkasin ainult ise, kõutsid tõmbasid keelega üle gaasitriibu ja ke....d edasi....
Ole veel humaanne
Vasta
#23

(17-03-2020, 00:34 AM)diselist Kirjutas:  
(17-03-2020, 00:14 AM)viplala Kirjutas:  
(16-03-2020, 23:59 PM)karpaadid Kirjutas:  Ma ei ole loomapidaja, aga minu voodisse ei käi keegi kusemas ka. Kaasfoorumlasel soovitan kodule aknad/uksed ette paigaldada, või igal juhul jääb täpselt meelehärmi tekitanud olukorra võimalikkus segaseks. Kui mõni suvaline loom saab tuppa jalutada, siis süüdi on majaomanik, mitte loom.

Ei ole majaomanik süüdi. Ma hoian oma maja aknaid ja uksi just nii lahti nagu ma tahan ja kõik võõrad loomad killin rahus ja õnnes maha, alates rottidest, muttidest, lõpetades kasside ja elevantidega kes minu ja mu lähedaste elu või eluolu ohustavad mu enda kodus. Ja korduseks... kui kellelegi ei meeldi, siis tra hoidke oma lojused oma kodus. Las kusevad, situvad ja levitavad omi haiguseid seal mitte võõraste inimeste kodudes. Pole ühegi kassipidaja ütelda, kui kinni ma pean oma kodus uksi ja aknaid hoidma sinu kassiraipe pärast. Äkki laseks oma neli tiibetlast ka jalutama, hoidke oma uksed ja aknad kinni rsk.
Ma lähen ja joon nüüd suhkruvett natuke Big Grin
Tapmine teeb õnnelikuks....
Kurb.
Inimest eristab loomast empaatia võime.
Mina ei loe siit küll sugugi välja, et tapmine eelkirjutajat õnnelikuks teeks. Lihtsalt mõnikord ei jää muud üle. Sääse lööd ju ka maha või hävitad herilasepesa, kui see su laste mängumajja või terrassi räästa alla ehitatud on. 

Antud kaasuses on loomad küll pisut suuremad ja veelgi hullem - tegu pole loodusliku vaid inimtekkelise probleemiga. Kahjuks on seadus probleemitekitaja mahalöömise osas resoluutsem, aga lahendusi ei paista olema. 

Mulle loomad meeldivad, aga koduõuele trügiva ülekäte läinud kassikoloonia pärast ei oska kaasa tunda.
Vasta
#24

(16-03-2020, 23:21 PM)viplala Kirjutas:  
(16-03-2020, 22:57 PM)viplala Kirjutas:  Parim kassipeletaja on maitsev hakkliha segatuna tosooliga.


Mul jooksis minu õues ja minu majas ringi suvel päris mitu kõutsi. Kusesid korduvalt mu padjad, kardinad, auto, võrkkiige ja mu voodi täis, sõid mida olin grillinud, sõid mis hambusse sattus, tatsasid ringi mu söögi ja eluolu peal, sittusid nurka ja mu hinge. 99% kindlusega sain ka puugi tänu sellele oma voodist, mis päädis borrelioosiga. Pole minu teema otsida kõutside peremehi ja armastada issanda loomaaeda. Kui oma pudulojuseid kinni ei suuda hoida siis...


Jälle nalja teema, minu rida! Lgp. Viplalale tuleks ja kuseks kasvõi südaöösel natuke kuhugi sussi sisse, nii tore mees ju! Vaatamata eesnäärme ja transpordi probleemidele.  Ma saan aru, midagi ei toimu, kirjutada midagi ei ole, igav värk... olles ise tulnud äsja Lõuna-Eestist nädalavahetust veetmast ühest kassikasvatuse talust, kannikate vaheline ala sügeleb juba  ja silmad ajavad si.ta vett välja.  Vaata Vilala, kas Sa karmast oled midagi kuulnud, minul puuki pole polnud,..no oli ka ükskord intiimses piirkonnas mingi imelik asi, noore ja kogenematuna kiskusin lihtsalt välja, borrelioosist ja enstefaliidist tean ainult kirjanduse andmete põhiselt. Äkki oleks õige lihtsalt kogu elav loodus ära tappa ja rõemsasti edasi kulgeda...Ah, olgu, vaata Viplala, minu võrkkiiget poe keegi täis kusnud, no olgu, mul ei olegi seda kiiget... aga moraal on lihtne - loo tunneb hea inimese ära, see käib ka koerte kohta, isegi mõned inimesed ja (vahel harva) ka mõned moderaatorid on võimelised seda tegema!
Vasta
#25

Koeri ja kasse ei tasuks linnas pidada. Sellest tuleb jama. Maal on iseasi aga ka siin probleeme. Kõik loomad elavad oma elu ja neil ka teatud vajadused mida siis rahuldatakse.  Kassid näiteks lähevad täitsa käest ära. On jah toredad kiisukesed aga muutuvad kiskjateks ja lausa ülbeteks. Ei saa tuba tuulutada, kohe trügivad tuppa. Ei saa autot kuivatada ega uksi-aknaid lahti jätta. Niipea kui unustad, kusevad täiega istmetele. Mida hullemaks asi läheb seda rohkem ma hakkan kasse "armastama". Big Grin Ja isegi kui talud on üksteisest poole kilomeetri kaugusel.... ikka jalutab mingi volask kohale.
Koertega on lihtsam . Vähemalt ei tule tuppa akna kaudu.
Aga siinkohal tervitan kõiki rehvitehnikuid! Iga auturatas on maal märgistatud ja kaetud rikkaliku informatsiooniga mis teatud kujul jõuab ka linna. Big Grin
Vasta
#26

(17-03-2020, 00:34 AM)diselist Kirjutas:  Tapmine teeb õnnelikuks....
Kurb.
Inimest eristab loomast empaatia võime.

Ei tee õnnelikuks. Kas sügeliste tapmine teeb õnnelikuks? Ei tee ju, probleemi lahendus teeb õnnelikuks. Kas hiirte, rottide, muttide tapmine teeb õnnelikuks? Kah ei tee. Empaatiaga pole siin sittagi pistmist. Tahad õndsaks saada, hakka päästma neid kõiki, pane aga oma nr siia üles ja tule aga korja, alates kassidest, lõpetades rottidega. Kui ei, siis ela oma elu nii nagu heaks arvad aga hoia oma kõutsid kinni, sest teised inimesed ei pea sinu kasse kummardama, söötma, austama ja nende kust pesema ning nende sitta koristama oma isiklikus kodus. Tra kus on alles mõtlemine antud inimestele. Ma võtan endale kassi ja tal on kõik õigused kõigi inimeste ja kodude üle. HOIDKE OMA KURADI KUSEVAD KÕUTSID OMA KODUS! See ei ole inimõigus oma kassiraipega teiste elllu tungida ja õigusi hakata nõudma. Kui seda ei suuda, siis ärge võtke endale looma kelle eest te peate hoolitsema, lihtsalt ärge võtke, pole vaja hiljem halada minusuguste seljas, et ma julm olen enda eluolu kaitsel. 

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#27

Viplala, Sa oled haige! Aga pole hullu, me kõik olema natuke veidrikud, mina saan Sind aidata! Ja Toomas, ise oled kassipidaja, katsu natuke emotsioone tagasi hoida! Kas on minul midagi viga, et minu võrkkiigesse ja mahtuniversaali kassid ja koerad ei käi kusemas ega junne jätmas?! Kas ma peaksin ennast kuidagi parandama, soetama endale võrkkiige ja WW bussi? Kas siin teemas tuleb lõpuks lahend ja viide sellele, et mõned inimesed on lihtsalt natuke paremad või neid lihtsalt ei kusta teiste imetajate poolt täis? Veel kord pöördun tagasi oma lemmik kalambuuri poole - loom tunneb hea inimese ikka ära! (muidugi on küsimus selles, kes meist on hea inimene?)
Vasta
#28

(17-03-2020, 00:43 AM)kass Kirjutas:  Jälle nalja teema, minu rida! Lgp. Viplalale tuleks ja kuseks kasvõi südaöösel natuke kuhugi sussi sisse, nii tore mees ju! 

Muide, see ei ole üldse nalja teema austatud ksf. Kõutside ebaviisaks kusepidamatus on suur probleem süütute kõrvalseisjate jaoks. Emased karvapallid näiteks ei leki nii palju kui just isased seda nii möödaminne harrastavad. Samas, peaks mainima, et isaste lekke probleeme lahendab eduliselt kastreerimine. Ma soovitaks seda kirurgilist lähenemist kindlasti proovida taoliste probleemide edaspidiseks vältimiseks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#29

(17-03-2020, 01:06 AM)kass Kirjutas:  Ja Toomas, ise oled kassipidaja, katsu natuke emotsioone tagasi hoida! Kas on minul midagi viga, et minu võrkkiigesse ja mahtuniversaali kassid ja koerad ei käi kusemas ega junne jätmas?! Kas ma peaksin ennast kuidagi parandama, soetama endale võrkkiige ja WW bussi?
Kass! Minu bussis nad kusel ei käi millegipärast. Ilmselt sellepärast et see koosneb enamjaolt plekist. Big Grin  Aga vana hea VW buss millel Perkins mootur, see kuluks Sulle ära küll.
Vasta
#30

(17-03-2020, 01:10 AM)viplala Kirjutas:  
(17-03-2020, 00:43 AM)kass Kirjutas:  Jälle nalja teema, minu rida! Lgp. Viplalale tuleks ja kuseks kasvõi südaöösel natuke kuhugi sussi sisse, nii tore mees ju! 

On küll! Minu õues nemad ei käi, vb pole mul piisavalt palju koeri või on nad valest tõust? Aga põhimõtteliselt olen ma valmis ise porgandiga kohale sõitma ja natuke urineerima Sinu võrkkiigele, et tõestada, et asjad on tõesti nii nagu Sa kurdad. Tõesti, asjad on ilmas täiesti P-kohas! Alguses vaatasin, et teema oli kassapidajate kohta... Kas peab tegema selliseid viplalateemasid, kui saan kaineks, siis proovin teha ühe päris teema, muidugi vabateema, mitte midagi sobimatut ja muidugi, kui enne ei töötle seda juttu lõimemees...
Vasta
#31

(17-03-2020, 01:22 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(17-03-2020, 01:06 AM)kass Kirjutas:  Ja Toomas, ise oled kassipidaja, katsu natuke emotsioone tagasi hoida! Kas on minul midagi viga, et minu võrkkiigesse ja mahtuniversaali kassid ja koerad ei käi kusemas ega junne jätmas?! Kas ma peaksin ennast kuidagi parandama, soetama endale võrkkiige ja WW bussi?
Kass! Minu bussis nad kusel ei käi millegipärast. Ilmselt sellepärast et see koosneb enamjaolt plekist. Big Grin  Aga vana hea VW buss millel Perkins mootur, see kuluks Sulle ära küll.

Toomas, sõitsin eilegi Sinu teeotsast mööda, oli küll kerge pakitsus, aga mina Sinust pean lugu ja ilmselgelt ma ei tikuks Sinu valdustesse vajadusi rahuldama. (mootorid mulle eriti ei meeldi)
Vasta
#32

Jutu jätkuks meenus lahe lugu.. mõned aastad tagasi asus üks noor toonekurg sõbra vara hävitama. Maja oli keldrikorrusega ja ühel päeval üks keldri aken sisse löödud. Peres 6-10 aastased marakratid, võeti need ette, tia need asjast midagi. Järgmine päev terve rida 6 akent puru. vtf ? Keegi ei tia midagi aga nähti, et mingi krdi toonekurg käis rind kummis mööda hoovi ringi. Laupäeval pere kodus, sõber kuuleb mingi mats käib ja killud järgi. Õues r*sk toonekurg ässa täis ja vaata krt, et kallale ei tule. No ajas kure minema ja uurib olukorda.. autol küljepeegel puru ! Hakkas siis targemate vendadega konsulteerima ja olukorrale mingit lahendit otsima a laupäev ikkagi.. Tolku miskit. Soovitati veel terve peegel kinni katta. Peres mitu autot, kattis kõigil peeglid kinni. No Pühapäev. Jälle läks hoovis mingi klopsimine lahti, vana siva olukorda uurima, mis nüüd ? Kurg materdab auto külge nii kuis jaksab, läheb paar sammu eemale ja uue hooga kallale. Ajas jälle kure minema, a see oli jõudnud juba auto külje ikka korralikult ära äestada. Noo ja nii edasi ... no naera puruks.

Siis esmaspäeval vana helistas kõik numbrid läbi, ise istus kurikaga keset hoovi, kurg vahtis 100m kaugemal ja tiirutas niisama ringi. Ja vana muudkui kõllab, iga kord anti uus nummer no jne.. ja tagasi. Ega ma ka enam ei mäleta kes ja mida, aga kokkuvõtvalt paluti terroristi pildistada. No saatis pildi ja kohe kõne tagasi, see kurg on kaitse all ja siin pole teha midagi, kahju küll.. Seletati viisakalt, et see on noor kurg, täkku täis ja kaitseb oma krt teab mida. Näeb peeglist teist kurge (no tegelikult iseennast) ja siis omaarust annab sellele piki pilongi. Soovitati autod ja kõik mis peegeldub regulaarselt kinni katta. A nii ei saa elada ju. 

Iga päev ootasime uusi uudiseid kurerindelt, et jälle tigad püksi naerda. Ma ei mäleta mis asjapulk, aga keegi käis asja kohapeal uurimas kah, jättis targu auto vähe kaugemale, hoovi ei sõitnud. No ja kui "asi uuritud sai" siis avastas, et kurg oli vahepeal auto peegli jõudnud ära retsida. 

Ja siis ühel päeval, kui sõber jälle tuli, me juba ootame suud kõrvuni, et nooo vana mis siis täna? Aga vana ei olnd üldse jutukas enam, rehmas aint, et täna kurg ei tulnud ja tegi mingit teist juttu. ..Sokkis midagi kassidest vist, või koertest, ma ka ei mäleta enam..

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#33

(17-03-2020, 00:43 AM)zazik Kirjutas:  
(17-03-2020, 00:34 AM)diselist Kirjutas:  
(17-03-2020, 00:14 AM)viplala Kirjutas:  
(16-03-2020, 23:59 PM)karpaadid Kirjutas:  Ma ei ole loomapidaja, aga minu voodisse ei käi keegi kusemas ka.
...
Tapmine teeb õnnelikuks....
...
Mina ei loe siit küll sugugi välja, et tapmine eelkirjutajat õnnelikuks teeks.
...
Mulle loomad meeldivad, aga koduõuele trügiva ülekäte läinud kassikoloonia pärast ei oska kaasa tunda.

Isand karpaadid ilmselt ei ole elanud vahetus kontaktis mõtlemisvõimetu inimesega. Paar kuud säärase idioodi kõrval, kes oma tahtmatusega enda sitta koristada teiste elamise äärmiselt raskeks teeb, aitab maailmapilti natuke paika koputada... Või noh, kas just paika, aga ... maalähedasemaks.

Ma ei loe küll isand viplala tekstist välja tapmise rõõmu. Küll üksjagu kibestumist, mille tekkimisse on naabrid ja kaasteelised ilmselt üksjagu panustanud. Mis väljendub tõesti ka selles, et vales kohas põrkavale tegelasele antaksegi mittetapvat (tosool tervet looma ei tapa, vaid mõjub kõhtu lahtistavalt).

Looduses on niimoodi, et seal mingid sookvoodid ja võrdõigusreeglid ei kehti. Seal kehtivad need reeglid, mille järgijad on aastatuhandete jooksul ellu jäänud. Ning need, kellele pidevalt varbale kustakse, ei jää ellu...

Kass on selles mõttes paha (või vastupidi, imeline) koduloom, et tema kodustamine on üliraske ja mõne isendi puhul suisa võimatu. Isegi puurist suudavad nad end välja muukida, on kogemusi veterinaari kõrvalt...
Vasta
#34

Mul kah ümbruskonnas süüdimatuid kassipidajaid küll.Mul pole probleemi,kaks taksi hoiavad korra majas.Taksi maailmapilt väga lihtne,kassi koht puu otsas.Postiljon võiks muidugi ka puu otsas olla aga see sinder ei võta takse tõsiselt.
Vasta
#35

OT korras küsimus, et kust tuleb koerte (ajalooline?) viga postiljonide vastu? Kannavad kaasas liiga palju lõhnu? Enda maapiirkonnast mäletan kolme postiljoni - jala, jalgratta või autoga, ikka koerad küljes.
Vasta
#36

(17-03-2020, 11:04 AM)speedsta Kirjutas:  OT korras küsimus, et kust tuleb koerte (ajalooline?) viga postiljonide vastu? Kannavad kaasas liiga palju lõhnu? Enda maapiirkonnast mäletan kolme postiljoni - jala, jalgratta või autoga, ikka koerad küljes.
Trükivärvi lõhn on koerale vastunäidustatud. Umbes nagu härjale punane rätik.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#37

(17-03-2020, 10:18 AM)Kivipurustaja Kirjutas:  Mul kah ümbruskonnas süüdimatuid kassipidajaid küll.Mul pole probleemi,kaks taksi hoiavad korra majas.Taksi maailmapilt väga lihtne,kassi koht puu otsas.Postiljon võiks muidugi ka puu otsas olla aga see sinder ei võta takse tõsiselt.
Mul laikad ja drathaar tegid küla kasside seas tõsist tõuparandust, lollid loomad (kes arvasid et koera ketiulatuses või aedikus võib koera toiduga maiustada) eksekuteeriti kiirelt. Eriti drathaar oli ühe ampsu mees, laikad enamasti ettevaatlikumad ja ajasid puu otsa.
Postiljonid, mustlased ja politsei ei julgenud ka autost välja tulla - üks jookseb ümber auto ja teine tahab vägisi üle aediku võrgu hüpata ...
Kuna praegust karukoera tuli see talv pärast põlveliigese proteesimist hoida äkistest liigutustest ja toas, siis on küla kassid jälle leidnud tee õuele. Üldiselt paha nad ei tee ja aru neist võib ka saada - süüa on (jahiloomade jäägid, kondid jms) ja kuna naabrid on need uusmaakad, kes aeg-ajalt nädalaks-kaheks ära sõidavad, siis loomad tulevad kindla toidu peale, paar kõutsi ja üks emane on mu täitsa omaks võtnud, ronivad turjale ja tolgendavad käies jalge vahel. Üks naaber tõi hiljaegu igavesti ilusa süsimustailma ühegi valge täpita kassi, see on ka nüüd peamiselt minu juures.
Vasta
#38

Juba väga palju aastaid olid meil jahikoerad, kaks laikat ja kaks taksi, mitte unustades ka kassi. Ei mäleta, mis põhjusel ta meie kassipõlgliku elamisse tekkis aga lemmikloomana peeti ning tubastes tingimustes suutis koertega isegi kuidagi läbi saada. 
Samal ajal tekkis külla kassikasvatus vms sündmus aga neid oli lõpuks päris palju. Vahel lahti olnud/pääsenud jahikoerad viisid selle leviku sisuliselt nulli. Inimlikust vaatevinklist kole aga loodus justkui ise likvideeris probleemi. Ühe väheste hulgas jäi elama meie oma kass, kes oli vaenuliku seltskonna tõttu emigreerunud kõrval tallu, kus ta aastaid hiljem vanadusse suri, siis kui koerad olid juba ammu ära kutsutud. Lihtsalt heietus.
Vasta
#39

Mis krdi kassivihkajad me oleme?
Probleem ongi selles et tahaks ka omale kassi kes õhtul teleka ees istudes valutavat põlve soojendaks mitte ei taha iga kuu ussirohtu krõbistada ja endal kärntõbe ravida Toungue
Aga siis tekib mingi debiilikust naaber kes hakkab mingis vaimuhaiguse ilmingus järsku kasse paljundama, nt eelmisel suvel lugesime ühe korraga tal hoovil 24 kassi! Mingist steriliseerimisest-kastreerimisest ei taha kuuldagi, temal raha pole, ussirohtu pole need kassid kunagi saanud, lisaks olid eelmisel sügisel veel kärntõves ja lapilised nagu haiged kährikud kuna taadil prügilepingut pole, kogu fekaal on kuhjatud kõrvalhoonetesse mille all on juba mitmendat aastat kährikuurud. Ja kui palju selline kassikari jõuab peenrale sittude seda austatud kaasfoorumlane Kass ei suuda isegi ette kujutada, seda enam et nn kassiissil on isegi hoov terve suvi niitmata ja kassidel ei ole meetrises heinas ju kuhugi sittuda Sad
Ja teema oli sellest kuidas leida mingi tehniline vahend millega kassikarja ohjeldada.....Kasvõi elektrishokker....labidad on omalgi olemas.
Vasta
#40

elektrikarjus?
mul vähemasti ei taha kiisud isegi hõredast karjaaiast läbi käia.
põlve soojendajaks võta pisem pitsu. lisaks põlvele teeb naabri kiisudele ka teraapiat.
nagu eelpool mainiti, õpetab nad kõrgel puuoksal istuma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne