Karpide jms sisemuse töötlemine
#1

Selline küsimus, oli käis ka läbi kuskil vanas threadis, kuid vastust seal ei olnud. Kuidas töödeldakse karpide ning analoogselt kinnist ruumide sisemine pind, mis kinnitakse keevitusega ning hiljem ligipääs puudub. Kas värvitakse ära, nii krundi kui värviga. Haljaks ei usu et jäetakse. Oma mõistus ütleb, et keevitades põleb värv nendest kohtadest ära ning kaitset pole.
Mainiti ka külmgalvaanilist tsinki, kuidas see keevitusele reageerib? Põleb samuti termomõjutsoonis ära? Roostevastast möginat ei pääse kahjuks igale poole pärast vahele laskma, ei ole füüsiliselt võimalik. Kuidas tehakse kui eesmärgiks on kvaliteet?

E23
Vasta
#2

Oma kogemustest...
eelnev plekkide kruntimine ja värvimine tuleks ehk kõne alla siis, kui kasutatakse punktkeevitust. Ka siis tuleb kontaktkeevituse koht eelnevalt ära puhastada. Külmtsinkimisel on ka sama jutt.
Kuna keevitamisel põleb keevituskoha ümbrusest värv või tsinkkate ära, pole keevituskoha kaitseks eelnevast suuremat abi. Soovitaksin eelnevat värvimist nendes kohtades, kus keevitustsoonist kaugemal olevad kohad sooja tõttu kannatada ei saa. Näiteks võib küljekarbid eelnevalt valmis teha, seest ära värvida ja siis terviktükina külge keevitada.
Kindlasti soovitan suletud profiilidesse freesida sisse avad, soovitavalt sellise suurusega kust pääseb korrosioonitõrjevahendiga töötlema ja mida saab seejärel kummikorgiga sulgeda. Sellist töötlust tuleb perioodiliselt korrata, kui tahame, et õõnesprofiilide eluiga pikem oleks.
Sobivaid kummikorke ja töötlusvahendeid on poodides saadaval.


Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#3

Autorestauraatoriga täitsa nõus. Igasse õõnsusesse peab ligi pääsema kuidagi. Kui muidu ei saa olen augu sisse puurinud. Piisab 10mm august, et roostetõrjet sisse pritsida. Ka peab pidevalt jälgima, et drenaasiavad oleks vabad. Muidu korjab õõnsustesse vett sisse.
Kõige parem on kasutada spetskeemiat rooste vastu. Tavaline õli ei ole pooltki nii hea kui spetskeemia.
Ka on pritsimisel omad nipid. Tuleb välja, et siin ei kehti kuldreegel: Mida rohkem seda uhkem. Näiteks hakkab \"movil\" isegi kahjulikult toimima ,kui seda pannakse nii paksult, et ära ei kuiva.
Kindlasti käituda pakendil oleva õpetuse järgi. Tavaliselt oleme ise nii targad , et õpetust ei loetagi. Veelparem, kui lugeda läbi raamat roostetõrjest. Seal küll kohati jutt nii tark, et lugesin üle rea. Palju tarkust sain igaljuhul juurde.
Vasta
#4

Teema kirjandusest julgen soovitada \"Autode korrosioon ja selle tõrje\", Rein Metsik, Tallinn, 1989. Toodud näited automudelite kaupa ja päris ülevaatlik näiteks sõlmede kaupa järele vaadata.

Lugupidamisega
Sm. Tasku

Gaz- 3102, Gaz- 24, Gaz- 21, Gaz- 51
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne