Mitsubishi Colt 1200 1987

Arvestades, et see lüliti on niigi kuuma koha peal, pane vent heaga läbi relee. Releele annad läbi kaitsme +12 juhtahelasse, massiotsa ühendad läbi selle termolüliti. Veel parem, paned sellele termolülitile paralleelselt veel ühe lüliti salongi, saad ventika sundasendi ka. Ja kui juba juhe tuppa veetud on, saad kerge vaevaga ventika lülituse märgutule/dioodi ka teha. Relee lülitatava ahela saad ilma igasuguse keemiata teha täpselt nii, nagu ise tahad - lülitad plussi või miinust nagu ise tahad.
Vasta

Võin jääda lolliks, aga kuna tal oli originaalis ka el. vent, siis peaks tal relee juba vahel olema. Kõik süsteemid peaksid olema sarnased ju-
[Pilt: 1dbTwDQ.png]
Mul vendist tuleb välja 2 juhet(originaalidega ühendatud), need jooksevad mööda kimpu kusagile ja sealt samast kimbust tuleb tagasi peenike roheline juhe, mis jooksis termolülitisse. Ühesõnaga ma ei pane - juhet otse termolülitisse...vist Big Grin
Vasta

Mulle meeldib see põhjalikkus auto ette valmistamisel sõiduks karu tagumikku Smile
Vasta

(28-04-2020, 21:36 PM)MongolColt Kirjutas:   ma ei pane - juhet otse termolülitisse...vist

Las keegi veel vaatab, kes elektrist midagi teab!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(28-04-2020, 21:51 PM)Marko Kirjutas:  
(28-04-2020, 21:36 PM)MongolColt Kirjutas:   ma ei pane - juhet otse termolülitisse...vist

Las keegi veel vaatab, kes elektrist midagi teab!
Leiaks nimekirja, kus oleks kirjas juhtmete värv ja eesmärk oleks ka lihtsam. Leidsin Brittide nimekirja ja nende autodel tähendab roheline juhe ''süütesüsteemi kaudu kaitsmega kaitstud lisaseade''. Kuid sellest vähe abi, sest see UK autod. Googlest leidsin mingi vana postituse, kus oli kirjas, et roheline on maandus jJaapanlastel, aga läbi nii peenikse juhtme ei maandaks ükski tootja el. venti, niiet ainus loogiline varjant ongi, et ikkagi on relee tal tehasest vahel.
Vasta

Kui sa ei suuda testriga seda skeemi välja mõõta, siis ilmselgelt vajad abi. Üks andur, üks relee võibolla? ja üks tarbija.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Toksi seda rohelist juhet vastu autokeret ja kuuled, kus see relee asub.

NB! ohuuuutuse mõttes pane mõni lambipirn ka vahele, kui liiga heledalt lamp süttib on tegu puhta plussiga.

Kui leiad relee siis suru kontaktid kokku ja vent peaks hakkama tööle.
Vasta

(18-04-2020, 09:19 AM)mlsluik Kirjutas:  Võtke traati, teipi ja koormarihma ka sõidule kaasa, võtke kohe palju...   
uskuge-läheb vaja...

Jep.
2011 ühe oma toonase bändiga (Talbot) järjekordsele ca kuupikkusele tuurile minnes (seekord Balkanimaad, pea kohe pärast kolme nädalat Venemaal ja Ukrainas) veeretasin enne väljasõitu näppude vahel ühte ca meetrist vasktraadijuppi, mis väikseks rulliks kokku keritud ja mõtlesin, et ok, võtan ikka igaks petteks kaasa. Tuuribussiks oli 1985 VW T3.

Pimedas novembrikuuöös kiirteel Thessalonikist Kreeka-Türgi piiri poole sõites kadusid bussil tuled ära, tulelüliti otsustas surra. Täielik kottpimedus.
Õnneks meenus see väike rull traati ja ehitasime sellest kiirelt lülitile vajalikud ühendused ja edasine tulede sisse-välja lülimine toimuski terve lüliti lisamise-eemaldamisega Big Grin

Ahjaa, ükskord ühel varasemal tuuril tekkis kütuse survetorusse auk, tagajärjeks leke ja oluline jõukadu, enam edasi ei liikunud. Bussiks samuti VW T3, kuid tookord 1.6 TD. Prantsusmaa lõunaosas, suht kohe pärast Millau silda pidime teeservale remondipeatuse tegema. Kiirtee ohutustasku, vahepeal kohaletulnud ohutusametnik jõudis juba oranzid koonused meie ümber sättida ja vaatas kannatlikult, et mida me seal meisterdame (kogu bändikola - trummid, võimendid jne - oli tee äärde välja tõstetud, sest mootor oli ju bussi taga kola all). Valasin torule kiirliimi, rebisin auto kõlarijuhtmest vasktraadikiud välja, mässisin tihedalt ümber toru ja uputasin veel kiirliimiga ning lõpuks ka hõbedase teibiga. Leke sai selleks hetkeks peatatud ja saime kiirteelt minema, ametnik surus kõigil rõõmsalt kätt ning soovis head teed Big Grin


Vabandust offtopicu pärast, aga äkki vähemalt inspireerib rohkem traati, teipi ja liimi kaasa võtma, need on päriselt hädavajalikud vahendid Smile


[Pilt: 47520620411_7cc2b181f4_z.jpg]

[Pilt: 47520620351_d16ed2f510_z.jpg]

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta

kõik õige,kuid selliste varuosade kasutamisel tee peal, peab endal nuppu olema
Vasta

Kui juba kaasavõetavatele abivahenditele läks siis mul oli kunagi üks autojuht kes vedas Saaremaalt kalapastat Järvasse. Temal oli kaasas traat, näpitsad, heinapakinöör ja EPO liim. Mitte kunagi ei jäänud teepeale, isegi kardaaniristid lappis heinapakinööri ja EPOga ära ja sõitis järgmine hommik edasi kodu poole Big Grin
Ah ja veel et kondeka asendamiseks oli tal alati kaasas värskelt lõigatud pajuoks....
Vasta

Ma olen elus ligi 10 aastat sõitnud igapäevaselt ca 500 eur hinnajärgus autodega, seetõttu elektri osas soovitan - käi kõik kontaktid üle, puhasta ära ja määri ära. Kahtlased klemmi ühendused juhtme külge korrasta. Vana elektriga on see häda, et ta hakkab koormuse alla järele andma. Seesama vent pole eestis kasutusel olles  võib-olla aastaid töötanudki ja kui sa nüüd mägedesse või muidu sooja kohta sõitma lähed, siis hakkavad ahelas kõik shitad kontaktid kuumenema ja ühel õnnetul hetkel kärssavad ära. Halvemal juhul sa ei märka ka temp näidikut ja keedad mootori korralikult ära.

Tulede juhtmestik tuleks ka üle vaadata, kui sa pimedas valgust tahad. Vanadel rontidel on ühendused kehvad, kaod suured ja tuled kollased ja tuhmid.  Võib-olla tasub otse aku pealt vool tuledele tuua läbi relee ja originaaljuhtmestik panna releed lülitama.
Vasta

Mulle jääb tegelikult arusaamatuks, kui minnakse põnevust otsima siis miks on vaja nii palju kodus vaeva näha?
Seda kõike võiks ju teepeal teha.
Hetkel tundub, et saab üks korralik masin tehtud, millega käiakse mittu aastat järjest Mongoolias.
Muidu võiks piirduda vaid katusele pakiraami lisamisega ja võtta palju igasugu võib-ehk-vaja-minna asju kaasa.
Vasta

(29-04-2020, 13:34 PM)tõnn Kirjutas:  Mulle jääb tegelikult arusaamatuks, kui minnakse põnevust otsima siis miks on vaja nii palju kodus vaeva näha?
Seda kõike võiks ju teepeal teha.
Hetkel tundub, et saab üks korralik masin tehtud, millega käiakse mittu aastat järjest Mongoolias.
Muidu võiks piirduda vaid katusele pakiraami lisamisega ja võtta palju igasugu võib-ehk-vaja-minna asju kaasa.
Eks me ole üle valmistunud nähtavasti Smile Aga tänu sellele julgeme rohkem hullu panna(Türgi D915, Mongoolia lõunaosa jms), aga sellest hoolimata võib juhtuda, et me ei jõua Poolagi  Big Grin
Vasta

(29-04-2020, 11:17 AM)Mahno Kirjutas:  Ma olen elus ligi 10 aastat sõitnud igapäevaselt ca 500 eur hinnajärgus autodega, seetõttu elektri osas soovitan - käi kõik kontaktid üle, puhasta ära ja määri ära. Kahtlased klemmi ühendused juhtme külge korrasta. Vana elektriga on see häda, et ta hakkab koormuse alla järele andma. Seesama vent pole eestis kasutusel olles  võib-olla aastaid töötanudki ja kui sa nüüd mägedesse või muidu sooja kohta sõitma lähed, siis hakkavad ahelas kõik shitad kontaktid kuumenema ja ühel õnnetul hetkel kärssavad ära. Halvemal juhul sa ei märka ka temp näidikut ja keedad mootori korralikult ära.

Tulede juhtmestik tuleks ka üle vaadata, kui sa pimedas valgust tahad. Vanadel rontidel on ühendused kehvad, kaod suured ja tuled kollased ja tuhmid.  Võib-olla tasub otse aku pealt vool tuledele tuua läbi relee ja originaaljuhtmestik panna releed lülitama.
Pimedasse ei jää. 4x55w lisatuled tulevad eraldi kaitsmeplokist.
Vasta

[quote pid='499955' dateline='1588405644']

Eks me ole üle valmistunud nähtavasti Smile Aga tänu sellele julgeme rohkem hullu panna(Türgi D915, Mongoolia lõunaosa jms), aga sellest hoolimata võib juhtuda, et me ei jõua Poolagi  Big Grin
[/quote]

Sel juhul võiks poolast näiteks Fiat 126 osta ja sellega jätkata.
Või peab konkreetselt ühe masinaga kogu teekonna läbima?

Võiks siiski finantsi panna teekonnale, mitte ettevalmistumisele.

Ettevalmistumine  võiks olla näiteks nii, et võtate kogu meeskonnaga auto kodus lahti ja panete kokku tagasi, näiteks mängite läbi siduriketta vahetuse või veel põnevama ülesande, needite uued katted peale. ja kõik tööriistad selleks võtate kaasa. Poldid mutrid määrite ära, et kusagil stepis ei murraks mõnda pooleks. Sama näiteks kolvi vahetus, mille käigus saab vahetada ka plokikaane tihendit või lisada saaltele fooliumi või jupikest püksirihma.
Lõkke peal saaks kuumutada piduritrumlit, et see laseks lihtsamini rattalaagrit lahti.
Vasta

Kui ma ei eksi siis kahe auto akuga peaks saama teha elektroodkeevitust, targemad võiksid täpsemini selgitada, ise ma proovinud ei ole.

Kui see nii on, siis võiksid autole panna 2 akut peale ja kui näiteks genekas ütleb ülesse siis jõuad kaugemale või saad hädaremonti teha.
Vasta

(02-05-2020, 14:25 PM)tõnn Kirjutas:  Kui ma ei eksi siis kahe auto akuga peaks saama teha elektroodkeevitust, targemad võiksid täpsemini selgitada, ise ma proovinud ei ole.

Kui see nii on, siis võiksid autole panna 2 akut peale ja kui näiteks genekas ütleb ülesse siis jõuad kaugemale või saad hädaremonti teha.

Vasta

(02-05-2020, 14:25 PM)tõnn Kirjutas:  Kui ma ei eksi siis kahe auto akuga peaks saama teha elektroodkeevitust, targemad võiksid täpsemini selgitada, ise ma proovinud ei ole.

Kui see nii on, siis võiksid autole panna 2 akut peale ja kui näiteks genekas ütleb ülesse siis jõuad kaugemale või saad hädaremonti teha.

Olen vanadelt autojuhtidelt kuulnud et kunagi kui autodel oli jadas 2 akut oli tavaline kui mõni purk alla kukkus(mida selle all täpselt mõeldi kas füüsilist pudenemist või tuli klemm lahti?) siis võeti teiselt akult voolu ning taskulambipatarei südamiku ja tinapulga abil sillati rikkega purk ning veereti rõõmsalt kodu poole. Oma silmaga pole näinud. Tänapäeval akud kinnised ja sellest teadmisest vähe kasu.
Vasta

Ma olen ka lapsepõlves veoka aukudest sõiduauto omadesse plaate pannud ja siis pärast teise aku ja söepulgaga klemmid uuesti kokku sulatanud /keevitanud
Vasta

Missugused on saavutused?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne