Kuidas ei oleks vaja teha
#1

Kutsuti treipinki  nokitsema.
Mis on pildil valesti?

   

Sama kapisisu.
Elektrikute ristpiste.

   

Kuna ремонтьник ei saa sittagi aru mida ta tegi, siis tagajärg oli pidurimuhvi hukk.
Aga välja kutsuti põhjusel, et peamootori tühijooksu aeg on lühike.
Tühijooksu aja pikendamiseks on tarvis kruvikeerajaga õige ajarelee düüsi veerand kuni pool tiiru koomale keerata

Hukkunud muhvist teen ka pilti, aga siis kui temani kaevun.

P.S.
Kui mode arvates on vale koht siis tõstab sinna kus on õigem.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#2

Tol ajal oli tööstusseadmetes õhkmontaaž lubatud. Majakilpides pidi juhtmed põhiplaadi alla peitma. See siis üldises plaanis.
Nähtav varesepesa pole loomulikult tehasetoode. Mis seal tehtud on, teab vaid kõigevägevam. Originaalskeem on ehk leitav?
Neid komponente aegajalt ikka kerkib pinnale, võimalik ka siin keldris mingid jäägid. Siis veel ksf ince........ pakkus hiljuti sarnaseid asju.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Mitte, et ma suurt mõistaks elektriinstallatsiooni pühast käekirjast, aga kas parempoone kaitselüliti ongi sillatud palja traadijupiga? Pallju seal volti sees on?
Vasta
#4

Lisaks lüliti sillale on paar lahtist otsa. Miks?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#5

neid aegreleesid võiks mul aidas kultuurkihi all olla.
võimalik, et ka 1f automaate.
aga eks igasugu börsid-ostad pakuvad ka sama kaupa suures valikus.
ja tänapäevased alternatiivid on muidugi samuti saadaval.
aga visuaal on ropp nigu nõukaaegne seeriatoodang.
Vasta
#6

Just nii, on sillatud palja traadijupiga. Sealjuures automaat on töökorras. Automaadi nominaalvool on 2A
See traat kannatab vast nii 40-60A. Pinge õnneks on 24V. See on kohtvalgusti automaat. Kohtvalgusteid on ette nähtud üks
aga on kaks lisaks pandud. Ja 40vatise pirni asemel on 60 vatised. Loomulikult automaat reageeris voolu kasvule igati adekvaatselt.

aavu, lahtised otsad on sellepärast et peamootori tühijooksu aeg oli lühike ja jelektrik nihrena ne ponimajet. Gandon odnim slovom.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#7

(24-03-2020, 21:49 PM)v6sa Kirjutas:  Mitte, et ma suurt mõistaks elektriinstallatsiooni pühast käekirjast, aga kas parempoone kaitselüliti ongi sillatud palja traadijupiga? Pallju seal volti sees on?
See on sulavkaitse Big Grin

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#8

(25-03-2020, 08:48 AM)hundu615 Kirjutas:  
(24-03-2020, 21:49 PM)v6sa Kirjutas:  Mitte, et ma suurt mõistaks elektriinstallatsiooni pühast käekirjast, aga kas parempoone kaitselüliti ongi sillatud palja traadijupiga? Pallju seal volti sees on?
See on sulavkaitse Big Grin

Nii on. Sulavkaitsmena töötavad kõik elektrijuhid, lihtsalt mõned on väga suure amperaažiga. Aga paljasjuhe õhkpaigalduses on sigadus isegi "ohutu pinge" puhul.
Vasta
#9

Selle pildi "sulavkaitse" sulab, kui maja põlemistemperatuur piisavalt kõrgeks tõuseb! Smile
tehniliselt lubaks LED-ajastu pirnide kasutuselevõtt selle sillakese sealt ära võtta. Mul on viimasel ajal hoonete valgustusele kaablite sikutamisel olnud kiusatus 3x1,5mm2 planksoone asemel 2x0,7mm2 kiuline panna. Seni olen end talitsenud, aga ühtlasi mõelnud, kas praktikas juba ka seda viljeletakse ning vastavalt sellele ka kaitsmetena 10A asemel nt 6 või 2A pannakse.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#10

LED kohtvalgustus treipingil, no ma ei tea.... Mina raha peale nii vihane ei ole.
Seal lendab emulsiooni ja laastu. On ka led-i valgus võrreldes hõõglambiga  väga räige, minule isiklikult ei meeldi üldse.
Reeglina on halogeenide, led-ide ja muu tripperi paigaldamiseks põhjendus, et 24voldiseid hõõglampe E27 sokliga pole saada...
Minul ei ole sellega mingit probleemi, muudkui võtan tumbotskast. Ja kui otsa saab, siis tellin juurde.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#11

(25-03-2020, 10:20 AM)M.R. Kirjutas:  ....On ka led-i valgus võrreldes hõõglambiga  väga räige, minule isiklikult ei meeldi üldse...
Hõõglambi asendamisel led-priniga soovides esimesele sarnast kollast valgust tuleks valida sooja valgusega led-pirnid, nt. selline.
Küll aga sellise pirni 24V saadavuse kohta Eestis kohapeal ei oska miskit öelda. Väljamaalt saab tavaoludes kindlasti tellida.
Vasta
#12

On ta soe või külm, valgusspekter on silmale vale ja ongi kõik.Täppistööd saab ledi valgel (olgu kui tahes vôimas) teha ainult noor inimene.
Halogeen on vana hea hõõglamp , aga kipuvad pauguga lõhki lendama.100-150w vana hea tavaline hõõglamp kõige parem.Led kõlbab keldrisse ja wc sse

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#13

(25-03-2020, 18:00 PM)diselist Kirjutas:  ...Täppistööd saab ledi valgel (olgu kui tahes vôimas) teha ainult noor inimene....
Halogeen on vana hea hõõglamp , aga kipuvad pauguga lõhki lendama....
[/OT on]
Ma esimesele väitele vaidlen selles mõttes vastu, et ennast enam nooreks ei pea, kuid hiljuti ühe mõnetist täpsust nõudva töö
(vt. teema http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewtopic...15&t=14733 teist postitust)
sain ära tehtud just ja ainult valgusdioodide paistel ega paistnud need mind kuidagi segavat.

Teise väite kohta võin öelda, et kas mul on hirmsasti vedanud või ksf! diselistil on hirmsasti mööda vedanud -- mul surevad halogeenlambid samamoodi nagu tavalised hõõglambid. A' ehk oleneb tootjast vmt.
[/OT off]
Vasta
#14

Toimus intsident iseenesest tükk aega tagasi aga täna jäid näitlikud õppevahendid koristamise käigus näpu vahele.
Eellugu on järgmine.
Kõne koostööpartnerilt, et kas ma saaks minna vaatama ühte radiaalpuuri millel lööb pea-automaati välja.
Ja lööb välja nii, et 20 ümberiiru kiirus töötab, 25 ei tööta, 31,5 töötab, 40 ei tööta,  50 töötab, 63 ei tööta...
Mul pilt selge, pakin asjad kaasa ja minek.
Asja tudeerides kohapeal selgus järgmine.
Pingi pea-automaat 16A lajatab välja põhjusel, et alamate ahelate 4A sulavkaitsmed on 0,5mm traadijupiga lapitud.
Elektrimontööri käsiraamat annab 0,5mm vasktraadi sulamisvooluks lühise korral 25A.
Ühel on lausa kaks 0,5mm traati sees. Vägev, kohe näha, et spetsjalitsid.

       

Sai vigane hüdroklapp koos mähisega vahetatud ja vastavates ahelates kaitsmed ka originaalsed 4A pandud.
Ja uuesti ekspluatatsiooni antud.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#15

Veel paar vana intsidenti mille pildid või detailid praegu pihku jäivad;
Ühe hüdraulilise stoospingi stosseli hüdroajami juhtvõll mis oli valesti kokku pandud.

           

Kiilusooned ja tihvtiava peaksivad olema ühel joonel, võll on keskelt tsementeeritud ja karastatud, pinnakõvadus 60-63HRC.
Intsidendi põhjustas 80 tasandi remondilukksepp kes spetsiaalse, lõikele töötava, lehmavaiarauast, katkemissoonega turvatihvti
asendas karastatud tihvtiga. Täiendavalt murdis maha ka ühe malmkronsteini.

Aga siin on seltsimehed pingioperaatorid natuke ullu pand, törtsukese seadet üle koormanud
nii et spindli sabale vint on sisse saadud.

           

Ühesõnaga, ei, siiski kahe sõnaga; zajebis blja.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#16

Seltsimehed "spetsjalitsid" on remontinud kapillaartermostaati.

           

Tubli, nii jätkata.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#17

Ühe loojakarja läinud erakonna esimees oleks öelnud-"pole paha"
Vasta
#18

Just-just, pole paha.
Aga mida edasi teha?
On mitu varianti.
Juhul kui termostaat toimetab kuni 20kraadi Celsiuse järgi siis teha meremehe sõlm

   

Kui termostaat toimetab üle 20kraadi Celsiuse järgi siis tavaline lipsudega sõlm.
Nagu kingapaeladele tavaliselt tehakse

   

Eelnevalt tuleb kapillaartoru otsad lõigata nurga all, üks parema, teine vasema kaldega.
Lipsud peavad olema sümmeetrilised ja vabad otsad ühepikkused.

Need kes ei ole nii "spetjalitsid", peavad vahetama kogu termostaadi.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#19

Juhtus ühe seadmega väike "oih". Silindri vars 45mm.
Õnneks olivad vanad silindrid alles, sai need ära lapitud.

       

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#20

(29-01-2023, 20:21 PM)M.R. Kirjutas:  Just-just, pole paha.
Aga mida edasi teha?
On mitu varianti. ..
Mina remontisin ükskord kapillaartoru ilusti korrektselt klemmliistuga... Ei hakanud tööle millegipärast Big Grin
Siis läksin pärast nurgataga häbenemist poodi ja ostsin uue termostaadi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne