Kuidas ei oleks vaja teha
#1

Kutsuti treipinki  nokitsema.
Mis on pildil valesti?

   

Sama kapisisu.
Elektrikute ristpiste.

   

Kuna ремонтьник ei saa sittagi aru mida ta tegi, siis tagajärg oli pidurimuhvi hukk.
Aga välja kutsuti põhjusel, et peamootori tühijooksu aeg on lühike.
Tühijooksu aja pikendamiseks on tarvis kruvikeerajaga õige ajarelee düüsi veerand kuni pool tiiru koomale keerata

Hukkunud muhvist teen ka pilti, aga siis kui temani kaevun.

P.S.
Kui mode arvates on vale koht siis tõstab sinna kus on õigem.
Vasta
#2

Tol ajal oli tööstusseadmetes õhkmontaaž lubatud. Majakilpides pidi juhtmed põhiplaadi alla peitma. See siis üldises plaanis.
Nähtav varesepesa pole loomulikult tehasetoode. Mis seal tehtud on, teab vaid kõigevägevam. Originaalskeem on ehk leitav?
Neid komponente aegajalt ikka kerkib pinnale, võimalik ka siin keldris mingid jäägid. Siis veel ksf ince........ pakkus hiljuti sarnaseid asju.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Mitte, et ma suurt mõistaks elektriinstallatsiooni pühast käekirjast, aga kas parempoone kaitselüliti ongi sillatud palja traadijupiga? Pallju seal volti sees on?
Vasta
#4

Lisaks lüliti sillale on paar lahtist otsa. Miks?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины.
Vasta
#5

neid aegreleesid võiks mul aidas kultuurkihi all olla.
võimalik, et ka 1f automaate.
aga eks igasugu börsid-ostad pakuvad ka sama kaupa suures valikus.
ja tänapäevased alternatiivid on muidugi samuti saadaval.
aga visuaal on ropp nigu nõukaaegne seeriatoodang.
Vasta
#6

Just nii, on sillatud palja traadijupiga. Sealjuures automaat on töökorras. Automaadi nominaalvool on 2A
See traat kannatab vast nii 40-60A. Pinge õnneks on 24V. See on kohtvalgusti automaat. Kohtvalgusteid on ette nähtud üks
aga on kaks lisaks pandud. Ja 40vatise pirni asemel on 60 vatised. Loomulikult automaat reageeris voolu kasvule igati adekvaatselt.

aavu, lahtised otsad on sellepärast et peamootori tühijooksu aeg oli lühike ja jelektrik nihrena ne ponimajet. Gandon odnim slovom.
Vasta
#7

(24-03-2020, 22:49 PM)v6sa Kirjutas:  Mitte, et ma suurt mõistaks elektriinstallatsiooni pühast käekirjast, aga kas parempoone kaitselüliti ongi sillatud palja traadijupiga? Pallju seal volti sees on?
See on sulavkaitse Big Grin

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#8

(25-03-2020, 09:48 AM)hundu615 Kirjutas:  
(24-03-2020, 22:49 PM)v6sa Kirjutas:  Mitte, et ma suurt mõistaks elektriinstallatsiooni pühast käekirjast, aga kas parempoone kaitselüliti ongi sillatud palja traadijupiga? Pallju seal volti sees on?
See on sulavkaitse Big Grin

Nii on. Sulavkaitsmena töötavad kõik elektrijuhid, lihtsalt mõned on väga suure amperaažiga. Aga paljasjuhe õhkpaigalduses on sigadus isegi "ohutu pinge" puhul.
Vasta
#9

Selle pildi "sulavkaitse" sulab, kui maja põlemistemperatuur piisavalt kõrgeks tõuseb! Smile
tehniliselt lubaks LED-ajastu pirnide kasutuselevõtt selle sillakese sealt ära võtta. Mul on viimasel ajal hoonete valgustusele kaablite sikutamisel olnud kiusatus 3x1,5mm2 planksoone asemel 2x0,7mm2 kiuline panna. Seni olen end talitsenud, aga ühtlasi mõelnud, kas praktikas juba ka seda viljeletakse ning vastavalt sellele ka kaitsmetena 10A asemel nt 6 või 2A pannakse.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#10

LED kohtvalgustus treipingil, no ma ei tea.... Mina raha peale nii vihane ei ole.
Seal lendab emulsiooni ja laastu. On ka led-i valgus võrreldes hõõglambiga  väga räige, minule isiklikult ei meeldi üldse.
Reeglina on halogeenide, led-ide ja muu tripperi paigaldamiseks põhjendus, et 24voldiseid hõõglampe E27 sokliga pole saada...
Minul ei ole sellega mingit probleemi, muudkui võtan tumbotskast. Ja kui otsa saab, siis tellin juurde.
Vasta
#11

(25-03-2020, 11:20 AM)M.R. Kirjutas:  ....On ka led-i valgus võrreldes hõõglambiga  väga räige, minule isiklikult ei meeldi üldse...
Hõõglambi asendamisel led-priniga soovides esimesele sarnast kollast valgust tuleks valida sooja valgusega led-pirnid, nt. selline.
Küll aga sellise pirni 24V saadavuse kohta Eestis kohapeal ei oska miskit öelda. Väljamaalt saab tavaoludes kindlasti tellida.
Vasta
#12

On ta soe või külm, valgusspekter on silmale vale ja ongi kõik.Täppistööd saab ledi valgel (olgu kui tahes vôimas) teha ainult noor inimene.
Halogeen on vana hea hõõglamp , aga kipuvad pauguga lõhki lendama.100-150w vana hea tavaline hõõglamp kõige parem.Led kõlbab keldrisse ja wc sse
Vasta
#13

(25-03-2020, 19:00 PM)diselist Kirjutas:  ...Täppistööd saab ledi valgel (olgu kui tahes vôimas) teha ainult noor inimene....
Halogeen on vana hea hõõglamp , aga kipuvad pauguga lõhki lendama....
[/OT on]
Ma esimesele väitele vaidlen selles mõttes vastu, et ennast enam nooreks ei pea, kuid hiljuti ühe mõnetist täpsust nõudva töö
(vt. teema http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewtopic...15&t=14733 teist postitust)
sain ära tehtud just ja ainult valgusdioodide paistel ega paistnud need mind kuidagi segavat.

Teise väite kohta võin öelda, et kas mul on hirmsasti vedanud või ksf! diselistil on hirmsasti mööda vedanud -- mul surevad halogeenlambid samamoodi nagu tavalised hõõglambid. A' ehk oleneb tootjast vmt.
[/OT off]
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne