Kõrvetaja....
#1

Tere!
Kas oleks võimalik, et keegi õpetaks mulle läbi neti kõrvetaja ühendamist arvutisse ?


- .peace. -

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta
#2

nii,
1. hea oleks kui kõrvetajal oleks omaette \"hall juhe\", sest muidu võib tekkida probleem cd copyga
2. esimeseks ühenda ära toitejuhe: seda saab sisse panna vaid üht pidi
3. teiseks paned paika \"halli lindi\" nii et selle punane äär jääks toitejuhtme punase juhtme poole
4. kui on võimalik, paned veel helijuhtme, kuid minul seda isiklikult pole, kuna emaplaat ei toeta kaht
5. kruvid ta kõvasti kinni et ei hakkaks vibrama ja koledat lärmi tegema
Vasta
#3

sorry, aga äkki saaks natukene täpsemalt...Sad
Hall juhe- ühes otsas on üks nn. pistik, aga teises otsas on kaks (valge ja must).
Hall lint- seal on 3 pistikut...
Ma suht võhik selle asja peale.....Sad

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta
#4

Erka Kirjutas:Hall juhe- ühes otsas on üks nn. pistik, aga teises otsas on kaks (valge ja must).
Hall lint- seal on 3 pistikut...
\"labe\" mainitud \"hall juhe\" on sinu kontekstis \"hall lint\". Maakeeli data-kaabel. Selle üks ots läheb \"lisaseadme\" tahaküljele vastavasse auku, punase triibuga äär (üldjuhul) toitejuhtme poole. Teise otsa suskad emaplaadile - analoogselt kõvakettast tuleva data-kaabliga. Mainisid, et sul sellel kolm kohta - sinna saab veel ühe kõvaketta/romi taha ühendada; samas pole soovitav (nagu \"labe\" mainis).

see su mainitud \"hall juhe\" on aga romi ja helikaardi ühendamiseks. Üks ots romi ning teine (üks neist kahest võimalikust) helikaardi külge. Mõnel arvutil on helikaart vist emaplaadilgi (?). See juhe pole muidu oluline - oluline vaid audio-cd kuulamiseks, kui mälu ei peta.

teet,
lammutab peris tihti oma \"P1-kollektsiooni\"Big Grin

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#5

Emaplaadil tundub olevat 3 kohta, kuhe data-kaabel täpselt sobib, aga need 3 kohta on kinni....(sela on mingid teised datakaablid..... vb sain mina millestiki valesti aru....


kas saaks selle kohta veel nati teavet.... (data-kaabli kohta)

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta
#6

Nüüd ma üritasin midagi enda arust: võtsin data-kaabli, ühe otsa yhendasin emaplaadile(sinna, kus ennem oli cd box\'i kaabel) siis teise data-kaabli otsa yhendasin kõrvetaja külge ja viima se ühendasin cd box\'i külge.... Kõik tundus ok olema, vool oli sees jne. Valisin lood välja ja siis vajutasin \"record\" ja siis tuli ette kiri:
There is no supported CD-recorders available. Ensure that, your cd-recorder is powered on and that all cables are connected.
You may also need to update easy-cd-creator to recognize you cd-recorder....

Mis nyyd siis viga on???Sad
Aga mul oli see ux juhe helikaardi külge ühendamatta....

Vene Masin: Ehtne Ja Hää Smile
www.ladaklubi.ee
Vasta
#7

kirjutajatega pole ma ise mütanud - aga kas ta plaate loeb?
kasutad Microsofti tarkvara? Igasugused lisaseadmed tuleb ju ka softi-poolt installida.
sellest saad ülevaate (Win puhul) Control Panel (kas start-menüüst või my computerist) -> System -> Device Manager. Sääl peaks su rom leitav olema. Igasuguseid kollaseid märgikesi ei tohi seal asjadel juures olla.

mu jutt siis vähemasti W95/W98 puhul paika peab...
Vasta
#8

Kõigepealt peaks küsima, et kas ta on sul jumperdatud Masteriks vai Slaveks. Kirbajad tahavad üldjuhul olla oma kabla otsas \"Masterid\" Kribaja taga, andmekaabli kõrvalt saad ühte junni (jumper) ümber tõstes valida, kas seade on kaabli otsas Master/Slave/Cable select (viimane ei ole minu praktikas kasutust leidnud)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne