Keevitusmask kodukeevitajale
#21

(09-04-2020, 22:32 PM)rocker Kirjutas:  ... mingi noname isetumenev. Iga esimene mats võtis silmist pimedaks ja ereda täppi silme ette. ...
mul mingi handymannist ostetud noname, reageerib kiirelt ja liigselt, st läheb nii pimedaks, et ei näe ikkagi, olen kruttinud küll neid kahte nuppu, aga nii et reageeriks kiiresti ja ei läheks mu nägemise jaoks liig tumedaks ei suuda kuidagi paika saada, ainult mine õue ereda päikese kätte, seal on enam-vähem. Mis ma valesti teen või on see maski "omapära"?
Vasta
#22

(09-04-2020, 22:44 PM)honkomees Kirjutas:  
(09-04-2020, 22:32 PM)rocker Kirjutas:  ... mingi noname isetumenev. Iga esimene mats võtis silmist pimedaks ja ereda täppi silme ette. ...
mul mingi handymannist ostetud noname, reageerib kiirelt ja liigselt, st läheb nii pimedaks, et ei näe ikkagi, olen kruttinud küll neid kahte nuppu, aga nii et reageeriks kiiresti ja ei läheks mu nägemise jaoks liig tumedaks ei suuda kuidagi paika saada, ainult mine õue ereda päikese kätte, seal on enam-vähem. Mis ma valesti teen või on see maski "omapära"?
Paraku minusugune amaöörkevitaja seda öelda ei oska. See noname vedeleb siia maani kusagil töökoja nurgas, kultuurikihi all ja minust ta sinna jääb. Esabi sõdalase maskiga säristan max korra nädalas, toimib, ei läägi. 

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#23

Esab Warrior Tech näikse müügilt kadunud olevat, mida asjatundjad selle asenduseks soovitavad?
Vasta
#24

Soovitada midagi head ei oska, aga üks tähelepanek tekkis õues keevitamise kohta. Kui kellelgi veel on selliseid kalduvusi Smile

Nimelt kui maski pea kohal olev katteosa on tagant liiga lühike, siis paistab valgus ülevalt või selja tagant liiga tugevalt sissepoole klaasi peale, peegeldab ekraanilt vastu ja siis ei näe keevituskohast enam mitte essugi. Kuigi seda valgustab kaarleek.

Seega, mida rohkem mootorratturikiivri moodi ja tagant munajas mask on, seda kindlam, et maski sees valitseb pimedus. Eks natuke sõltub ka pöördkinnituse asetusest, kas katte jääb pearaami suhtes pigem madalale või kõrgele. Väga pikk ei saa see pealmise katte tagaosa jällegi olla, muidu poleks mask ülestõstetav.
Vasta
#25

(14-07-2021, 14:22 PM)pppp Kirjutas:  Esab Warrior Tech näikse müügilt kadunud olevat, mida asjatundjad selle asenduseks soovitavad?
Warrior Tech on asendatud A40 Savage maskiga. Hinnaklass enamvähem sama. MT Shop internetipoes küsitakse hetkel 113 €.
Vasta
#26

(15-07-2021, 11:19 AM)TeeTL Kirjutas:  Soovitada midagi head ei oska, aga üks tähelepanek tekkis õues keevitamise kohta. Kui kellelgi veel on selliseid kalduvusi Smile

Nimelt kui maski pea kohal olev katteosa on tagant liiga lühike, siis paistab valgus ülevalt või selja tagant liiga tugevalt sissepoole klaasi peale, peegeldab ekraanilt vastu ja siis ei näe keevituskohast enam mitte essugi. Kuigi seda valgustab kaarleek.

Seega, mida rohkem mootorratturikiivri moodi ja tagant munajas mask on, seda kindlam, et maski sees valitseb pimedus. Eks natuke sõltub ka pöördkinnituse asetusest, kas katte jääb pearaami suhtes pigem madalale või kõrgele. Väga pikk ei saa see pealmise katte tagaosa jällegi olla, muidu poleks mask ülestõstetav.
Sellisel juhul aitab kapuutsiga dressipluus või muu asi. Tõmbad kapuutsi pähe ja keevitad. Minu põhiline keevitus ongi ainult õues
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne