Keevitusmask kodukeevitajale
#1

Hei!

Oskab keegi soovitada normaalse hinna ja kvaliteedi suhtega isetumenevat keevitusmaski kodukasutajale?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

Esab Warrior Tech, mina maksin 66 ilma km.-ta. Poodides suht erinev juurdehindlus.
Vasta
#3

+1 esab maskile Wink
Vasta
#4

(08-04-2020, 20:47 PM)Kult Kirjutas:  Esab Warrior Tech, mina maksin 66 ilma km.-ta. Poodides suht erinev juurdehindlus.
Tegin sama maskiga läbi keevituskursuse, kus oli 2 nädalast hommikust õhtuni rämedat andmist.
Pealmist klaasi vahetasin paar korda (kuluosa, alla 2€ tükk)
Kodukasutusse tundub piisavat küll.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#5

Suvline hiina mask toimib ka täitsa hästi. Igatahes paremini, kui 3M mask Big Grin
Vasta
#6

(08-04-2020, 21:19 PM)rocker Kirjutas:  
(08-04-2020, 20:47 PM)Kult Kirjutas:  Esab Warrior Tech, mina maksin 66 ilma km.-ta. Poodides suht erinev juurdehindlus.
Tegin sama maskiga läbi keevituskursuse, kus oli 2 nädalast hommikust õhtuni rämedat andmist.
Pealmist klaasi vahetasin paar korda (kuluosa, alla 2€ tükk)
Kodukasutusse tundub piisavat küll.
Sorry et OT, aga kus selliseid kursusi korraldatakse?
Vasta
#7

(08-04-2020, 21:35 PM)Peeter80 Kirjutas:  
(08-04-2020, 21:19 PM)rocker Kirjutas:  
(08-04-2020, 20:47 PM)Kult Kirjutas:  Esab Warrior Tech, mina maksin 66 ilma km.-ta. Poodides suht erinev juurdehindlus.
Tegin sama maskiga läbi keevituskursuse, kus oli 2 nädalast hommikust õhtuni rämedat andmist.
Pealmist klaasi vahetasin paar korda (kuluosa, alla 2€ tükk)
Kodukasutusse tundub piisavat küll.
Sorry et OT, aga kus selliseid kursusi korraldatakse?
Ei ole saladus: https://e-katedraal.ee/e-kursus/keevitaja-esmaope/

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#8

+1 Esabile, kuid kui paar korda kuus ainult vaja, siis endal mingi suvaline 30 eurine venest toodud mask, toimib täitsa, kuid kui juhtuvad mõlemad maskid garaasis olema siis pigem valin Esabi.

Mihkel
Vasta
#9

Esab-ile mina hääl

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#10

ei ole esabi maskiga kokku puutunud aga odavam 3m on ka täitsa hea. Hiina mask hakkab punktides silmade peale ja veidi suuremale peale ei mahu ümber  Big Grin Mul endal on selle 3m-i vanem kandilisem variant ja maski ja näo vahele jääb mõnusalt ruumi. Hiina mask on vastu nina koguaeg.

Selles hinnaklassis vist ei saa andurite arvu vaadata aga tööjuures on see lingil olev 3m ja miskine kallim würth. Würthi maskiga alguses keevitades tundus see katki olevat aga nelikandist raami keevitades andur tihti ei näinud keevituskaart. 3m-iga ei ole tähele pannud sellist asja.
Vasta
#11

Odavate maskide häda kipub olema reageerimisaeg.
Viivitus on liiga pikk - esimese hooga võibolla ei pruugi nii tähele panna, kuid kui päeva jagu tööd teha siis on õhtuks silmad krõllis! Kogemus mõndade erinevate odava otsa maskidega.
Esabi mask on hea.

Ats
Vasta
#12

Põhimõttleliselt Warrior Tech'i võin ka mina kiita. Minul on ta küll natuke teist värvi: https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...autom-9-13 aga kuju ja sisu on sama.
Vahetatasin ka just hiinaka sellise vastu ja palju mõnusam on. Hiinakaga kipub esimese sähvaka ikka silmadesse saama. Punktides tulebki vahe välja, kus neid esimesi sähvakaid palju on Big Grin
Vasta
#13

Ise ostsin selle: P950 turbo

Kuluosad odavad ja vaateväli lai. Pole väga palju kasutanud aga siiani tundub täitsa ok.
Vasta
#14

38€ eest mask mis ei aja pead valutama. Ka 250€ 3M oli saast. Õnneks enam igapäevaselt ei keevita ja kodus on selline ikka väga mõnus ja mugav.
See Esabi oma võib ka hea olla.

https://www.aliexpress.com/item/Out-cont...4c4dl3KsQ5
Vasta
#15

Kui harva kasutad, siis soovitan vältida neid, millel on toide lahendatud päikesepatareiga - kui mask pimedas kapis umbes pool aastat ripub, siis see aku võimisiganes asi sureb ära ja pärast seda võid kogu maski ilusti prügikasti panna. Muidu MIG-i jaoks ei tundu "hiinakal" ja 3M 10V-l vahet olevat, TIG-iga on probleem, et leek ei ole nii ere ja odav mask ei taha alati kohe tumendada, mis teeb aiai. Peenemal keerad tundlikkust juurde (ja tumedust maha). Samas 3M-i peab jälle enne kasutamist sisse lülitama, kui see ununeb, siis on ka tsiba valus Smile
Vasta
#16

Kodus vanal 3m-il on välja lülitades pilt tume ja kui sisse lülitad läheb heledaks ja hakkab automaatika tööle. Töö juures uuem on koguaeg hele ja sisse lülitades hakkab automaatselt tumenema. Vana on selles suhtes lollikindlam Smile

Ja see würthi maski probleem oli tõesti TIGiga- võibolla MIGi kaar süütab ka "ümber nurga" maski.
Vasta
#17

Jah, lisaks selle vanakooli maskiga saaks patarei tühjenemise korral põhimõtteliselt töö lõpuni teha ja uue ostmisega hiljem tegeleda. Aga ju seal siis on mingid tehnoloogilised põhjused, miks vaikimisi hele klaas parem on.
Vasta
#18

mul kah esab ja feb-ist ostetud soodukaga ja võib rahul olla.
Vasta
#19

Mul olnud 3M speedglass maskid. Vanal oli jah see sisselülitamise teema. Aga uuel 3M speeglass light versioonil on automaatne lülitus. Ehk klaas on hele ja kui särtsaka paned tõmbab kohe tumedaks. Reguleerimise ruumi on päris palju. Ehk saab omale sobiva välja kruttida. Odavaid maske ma isiklikest kogemustest ei soovitaks väga. Silmade pealt ei ole vist õige kokku hoida. Ja vahed on ikka pääääris suured. Esabi omasid kiidetakse ka.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#20

Mul esimine mask, millega iseseisvalt üritasin keevitama õppida oli sammuti mingi noname isetumenev. Iga esimene mats võtis silmist pimedaks ja ereda täpi silme ette. Kuna tulemus oli eesti keeles öeldes fekaal, rääkisin tööandjalt välja eelpool mainitud maski ja kursuse. Järgnevat ei kahetse.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne