Võib kustutada.
#61

Suurepärane töö mees! 
Tegid jälle mitte millestki suurepäraselt töötava masina. 
Respekt!
Vasta
#62

(09-05-2020, 16:49 PM)hundu615 Kirjutas:  Uhke värk,mina teeks lõhkumise natuke kiiremaks.Tubli.
Kiiremaks saab ainult jõu arvelt!
Ümber ehitus on kahtlemata muljetavaldav, aga jõuallikas on selle kaadervärgi jaoks tegelikult mannetu!
Võib olla eksin, aga pakun, et sellest saab autor varsti ise ka aru!
Vasta
#63

(14-05-2020, 18:03 PM)envi Kirjutas:  
(09-05-2020, 16:49 PM)hundu615 Kirjutas:  Uhke värk,mina teeks lõhkumise natuke kiiremaks.Tubli.

Ümber ehitus on kahtlemata muljetavaldav, aga jõuallikas on selle kaadervärgi jaoks tegelikult mannetu!
Võib olla eksin, aga pakun, et sellest saab autor varsti ise ka aru!

Aga selleks ajaks on tuleva talve puud juba kuuri all kuivamas, mis ongi hetkel peamine. 
Mul poleks midagi selle vastu et tulevikus näha ümberehitust vingema hüdro peale. Wink
Vasta
#64

Tuleva talve puud valmistab teadlik mees ette pigem aasta või kogunisti kaks varem  Big Grin
Tegelikult saaks sellest masinast üpris väikese vaeva ja -kulutustega automaatse lõikur-lõhkuja. Mõned lõpplülitid sinna-tänna ja pole vaja enam käsitsi ette sööta ega saega koogutada. Ainult tõsta puu vanni, vajuta korraks start-nuppu ja jälgi, et protsessis kaigas ega halud ei takerduks.
Vasta
#65

(14-05-2020, 18:03 PM)envi Kirjutas:  
(09-05-2020, 16:49 PM)hundu615 Kirjutas:  Uhke värk,mina teeks lõhkumise natuke kiiremaks.Tubli.
Kiiremaks saab ainult jõu arvelt!
Ümber ehitus on kahtlemata muljetavaldav, aga jõuallikas on selle kaadervärgi jaoks tegelikult mannetu!
Võib olla eksin, aga pakun, et sellest saab autor varsti ise ka aru!
Kui sinu arvates on hüdro mannetu, siis palun täpsusta, milline peab olema lõhkumisjõud minimaalselt (tonnides)?
Vasta
#66

(15-05-2020, 00:01 AM)Ognob Kirjutas:  
(14-05-2020, 18:03 PM)envi Kirjutas:  
(09-05-2020, 16:49 PM)hundu615 Kirjutas:  Uhke värk,mina teeks lõhkumise natuke kiiremaks.Tubli.
Kiiremaks saab ainult jõu arvelt!
Ümber ehitus on kahtlemata muljetavaldav, aga jõuallikas on selle kaadervärgi jaoks tegelikult mannetu!
Võib olla eksin, aga pakun, et sellest saab autor varsti ise ka aru!
Kui sinu arvates on hüdro mannetu, siis palun täpsusta, milline peab olema lõhkumisjõud minimaalselt (tonnides)?
Ka mulle tundub oma kogemuse baasilt üsna mõttetu midagi selle lõhkuja baasil ehitada ... mul seisab selline kuuri all ja kasutan vahel, kui mõnda suuremat halgu tahan peenemaks saada (on ostetud halumasina tehtud puid kunagi, minu maitsele liig jämedad halud). Aga tavalisel lõhkumisel oli alati hing kinni, iga oksliku paku sees jäi pidama ja siis peksa kiilu otsast pakku kuvaldaga minema et mingis teises asendis katsetada või hoopis kiilu ja kuvaldaga ära lõhkuda. Kütteks ju selline nö praakpuit lähebki. Ostsin hoorattaga lõhkuja, mil paberite järgi 30t võimu, see jääb kinni võib-olla nii korra päevas ja siis on lihtne, tagasi ja uus löök ning läheb ikka. Kuna hüdraulilisega nii ei saa, siis peaks see jõud olema gramm rohkem.
Vasta
#67

Kõike saab alati paremini,suuremini,võimsamalt jne. Idee vist oli rohkem käepärastest/olemasolevatest asjadest toimiva asja ehitamine. Ei ole ka ju kusagil mainitud,et plaanitakse siseneda halupuude bisnisisse. Lihtsalt oma elu lihtsamaks/huvitamaks tegemise eesmärgil. Ja see faktor on ju kuhjaga täidetud.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#68

(15-05-2020, 08:05 AM)wagoneer Kirjutas:  ... Idee vist oli rohkem käepärastest/olemasolevatest asjadest toimiva asja ehitamine. ... Lihtsalt oma elu lihtsamaks/huvitamaks tegemise eesmärgil. Ja see faktor on ju kuhjaga täidetud.
Maa arvan, et austet Donni idee on rohkem võimaluses ehitada ja seda on näidatud suurepäraselt, toorikud saab igaüks valida oma võimaluste piires. Aga oma lausega 

Tsitaat:Ka mulle tundub oma kogemuse baasilt üsna mõttetu midagi selle lõhkuja baasil ehitada ...
pöördusin rohkem tema järgijate poole, oma koduste puude tegemise, mitte bisnesi raames olen selgeks saanud, et antud toormaterjal on ikka väga jõuetu vähegi jändrikuma puu puhul, tegelikult on nendega hädas ka tehaste halumasinad nagu olen meil jahimajale ühise puude tegemise juures näinud, jändrikud tulid ikka kirve ja kiilu-kuvaldaga ära lõhkuda. Aga hoorattaga, inertslõhkuja saab jagu.
Vasta
#69

jõudu on sellistel riistadel küll ja veel. pakud poovad kinni kirve kuju pärast.
ja tegelikult võiks suvaline jutustamine käia kuskil suvalises teemas.
Vasta
#70

(15-05-2020, 00:01 AM)Ognob Kirjutas:  
(14-05-2020, 18:03 PM)envi Kirjutas:  
(09-05-2020, 16:49 PM)hundu615 Kirjutas:  Uhke värk,mina teeks lõhkumise natuke kiiremaks.Tubli.
Kiiremaks saab ainult jõu arvelt!
Ümber ehitus on kahtlemata muljetavaldav, aga jõuallikas on selle kaadervärgi jaoks tegelikult mannetu!
Võib olla eksin, aga pakun, et sellest saab autor varsti ise ka aru!
Kui sinu arvates on hüdro mannetu, siis palun täpsusta, milline peab olema lõhkumisjõud minimaalselt (tonnides)?

Sellel konkreetsel masinal oli kleebise peal 7 tonni ja seda on küll ja veel! Kui lõhud oksata 30 cm puitu, piisab küllap 2...3 tonnist ka!
Aga lisaks lõhkumisjõule on oluline, vähemalt minu jaoks, ka lõhkumise kiirus. Kiirus ja jõud on teineteisega otseselt seotud,  ühe suurendamisel 2x, väheneb teine 2x
Et 2300W juures saavutada 7 tonni lõhkumisjõudu, saab max kiirus olla 3,5 cm/sek. Normaalne oleks ca 10 cm/sek. kui sellisel juhul jõud on 4,5 tonni, peab mootori võimsus olema vähemalt 4kW. See on minu arvates minimaalne jõuallika võimsus, et hüdraulilise puulõhkujaga puid lõhkuda!
Vasta
#71

Sellisest masinast ei saa oodata ulme kiirust ja kõudu, see on ehitatud elu lihtsustama. 
Kuna olen ise ehitanud puulõhkuja, võin öelda kohe ära, et hüdrolõhkuja juures kui tahad jõudu ja kiirust peab sul olema vähemalt 80mm silinder, 10kw mis pööritab õli ja 2astmeline pump mis annab kiiruse.
Antud juhul ei ole seda taotletud ja ärme hakka teoretiseerima siin teemas selle üle. See ei olnud donn-i plaan ja eesmärk. Selle arutamiseks oli mingi teine teema siin....
Mees tegi oma projekti valmis ja väga tubli, hästi sai hakkama.
Vasta
#72

Kiirusele annab juba päris hästi lisa see mitmeharuline tera. Nii et saab ka mõistuse, mitte jõuga. Wink
Vasta
#73

Samas füüsikaseadused murravad mõistuse. Kui jõudu pole ja lisad terasid risti näol ei saa mitte kiirust vaid kinni kiilunud paku...
Vasta
#74

Mulle jõudis kohale! Tegelikult donn, juba enne sinu viimast postitust!
Vabandust, et siin räuskasin!
Vasta
#75

Osadel kritiseerijatel on tähelepanuta vist jäänud see et masin on ette nähtud ainult 35 cm puude tegemiseks. Selle jaoks on ju jõudu küllalt. Kellel vaja pikemaid puid teha tehke võimsam masin.
Vasta
#76

Tore töö, mina ei vigise, kuid ütleks nii, et on endal olemas kaks puulõhkujat samade tehniliste andmetega. 7 tonni ja 2 kW, kuid erinevus on suur , marke enam ei mäleta, kuna aastaid tagasi ostetud. Noh, nagu naised ütlevad, et kui küsid, mis uus auto naabril  oli ,siis vastus on lihtsalt -punane? Minul ka siis punane ja kollane. Üks maksis 99  ja teine 129 ruublit. Punase jõudlus jääb oluliselt alla kollasele juba kiiruses ja lõhkumistugevuses. Nii, et masinad võivad täiesti erinevad olla, kuigi parameetrid samad. Kui punane ei suutnud pakku lõhkuda, siis kollane ragistas mõnuga. Lihtsalt masinad said samal kuupäeval õues kokku, kuna elektri probleem tekkis kollasel ja siis sai ka jõudlust kontrollitud. Muidugi erinevus on ka el-nupplülitite kohapealt, ühel ikka 16 A siise pandud ja teisel 8 A. Kollase 8 A klemmid lihtsalt sulasid kokku. Kuna nii eriline oli see 8 A lüliti, siis lihtsam oli käivitiga asi ümber ehitada, et klemmid jälle läbi ei põleks. Kui vaatad neid ABB väiksemaid nupplüliteid, mis ära mahuvad , siis sealt küll suurem vool läbi ei mahu. Nii, et äkki Donn sai lihtsalt sellise mõnusa  masina, mis hea on. Edu
Vasta
#77

Tere!

Vabandused austet ksf donnile ja kõigile teistele, keda minu arvamused solvasid või mida võis pidada oma eelistuste pealesurumiseks. Olen donni ivast ammu aru saanud ja ei oma tema ega tema töö suhtes mingeid pretensioone.

Oma postitused olen teinud heas usus, et foorum on loodud igasugu heade ideede läbiarutamiseks ja võimalike karide ennetamiseks tulevaste kuliibinite teel, mitte ühe väga hea töö käigu monoloogina kajastamiseks nagu seda on blogid vms.  

Tsitaat:täiskasvanud inimesed, kellel on endal võime teha iseseisvaid otsuseid, kaaluda erinevate variantide plusse ja miinuseid. Jällegi vastavalt oma vajadustele ja võimalustele. Neid ei pea käekõrval läbi eluraskuste talutama ja suunama.
Mõistlik on ikka kõik ehitamise käigus tekkinud probleemid kirja panna ja aidata õppida võõrastest vigadest, mitte vaid omadest vigadest. 
Valikuliselt on austet ksf ka kommenteerinud tehtud ettepanekuid (nt ounou ja maisalup märkused). Tore oleks kui donn kirjutaks ka nendest ebaõnnestumistest, mida ta nt ümber tegi ja mis videosse ei läinud või mida järgmine kord väldiks. Ma mitte ei usu, et kõik esimese korraga suurepäraselt välja tuli.

Tsitaat:donn Kirjutas 
Paar näidet:

1) Kui keskmine eestlane paneb peegli seinale enda jaoks normaalsele kõrgusele, siis olen kindel, et mina sirge seljaga sealt enda nägu ei näe (uhkustan suurusega). See ei tähenda, et mina peaksin/võiksin/läheksin neile ütlema, kui mõttetult madalal nende peegel on ja et nad peaks peegli minu eelistuste kohaselt kõrgemale sättima olgugi, et nad võibolla siis iseennast enam peeglist ei näeks. 

Mis on väga hea näide, et tema töö järgijad peaksid arvestama, et ei saa üliinnustuda suurepärastest ehitamise videotest ning kõik pole nii lihtne kui paistab videos, aga peaks ka arvestama võimalike probleemidega ja hea oleks üldse paigaldada peegel kogu seina kõrguses, nt 20 cm maast kuni 20 cm laeni, nii et end imetleda saaks väikelaps ja kahemeetrine koljat. Neid vaid oma mõõdu järgi paigaldatud "peegleid" on ju nähtud küll ja küll ning pole arvestatud, et kasutama peaksid ka teised.

Tsitaat:donn Kirjutas 
2) Baigi kontseptsioon on "mõttetu" - konkreetne rattaliik on tootja poolt mõeldud piirduma ainult kõvakattega teedega. Minu jaoks on see deal breaker, kuna eelistan sõita kruusateid ja ukerdada metsas. See ei tähenda, et lähen ja ütlen iga baigivenna rattateemas, kui mõttetu on sellise rattaga sõita. Ta on teinud oma otsuse, talle meeldib puhtus ja ta sõidab peaasjalikult linnas ja maanteel. See on tema otsus ja seda tuleb austada. Minu sellekohane kommentaar oleks täielikult ebavajalik.
Minu tagasihoidlik arvamine on, et ikka oleks vajalik öelda ka selles baigi teemas, et kulla sõbrad, arvestage, et sõita saate sellega vaid asfaldil, see pole universaalne vahend. Ei tohiks ju kedagi solvata, kui mõni mees tänu sellele kommentaarile ei kuluta oma raha ja aega asjadele, mis talle ei sobi.
Tsitaat:donn Kirjutas 
Antud halumasinat kasutan põhiliselt kuni 35 cm läbimõõduga lepa küttpuuks töötlemisel, mis on üsna oksavaba ja kergesti lõhenev. See täidab minu eesmärgi ja vajadused.
vat neid lauseid rõhutaks ma pea igal minutil. St et masin sobib vaid teatud väga piiratud tingimustel, mis ei vasta enamiku inimeste küttepuude valmistamise vajadustele (sinna läheb see mittekonditsioonis puit, kõver ja okslik). 

Tsitaat:auk_ Kirjutas Tore töö, mina ei vigise, kuid ütleks nii, et on endal olemas kaks puulõhkujat samade tehniliste andmetega. 7 tonni ja 2 kW, kuid erinevus on suur … Üks maksis 99  ja teine 129 ruublit. Punase jõudlus jääb oluliselt alla kollasele juba kiiruses ja lõhkumistugevuses. Nii, et masinad võivad täiesti erinevad olla, kuigi parameetrid samad. Kui punane ei suutnud pakku lõhkuda, siis kollane ragistas mõnuga. [/font][/size][/color]
Jah, võib nii ollagi, mu vist 199€ masin (ostetud kunagi euro algul, nii odavalt kui ksf auk pole näinudki) valmistas suure pettumuse ja teist samalaadset ma kõrvale soetama ei hakanud. Muredest selle hüdrohiinakaga ja uue masina otsimisest olen pikalt kirjutanud selles teemas https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=60645
Vasta
#78

See on nüüd natuke võõra teema solkimine: mina isiklikult ei sa aru neist inimestest, kes mingi sado-maso naudingu alusel teevad kütet ainult võimalikult okslikest ja kõverikest puudest. Täiesti savi, millega neid lõhkuda, energiat kulub tunduvalt rohkem lõhkumisele, kui toa soojakskütmisele, oleks veel, et lõhkumiseks vajalik energia salvestuks halgudes. 
Kütan enamasti lepaga, sekka vahel kaske, haaba, männi latvu ka. Kõik pajud annan naabrile, kes teeb neist hakke. Vahe pole, millega lõhun, mingeid probleeme pole. Hiinakas saab suurepäraselt hakkama. Kahjuks ei saa endale hiinakast sarnast masinat teha, sest silindri käik on natuke lühike, mul nimelt põhiline mõõt on pool meetrit.
Teemasse ka: nagu autor ütleb, masin teeb täpselt seda, mis eesmärk oli. Igastahes tubli töö.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#79

(17-05-2020, 21:52 PM)meli666 Kirjutas:  
(17-05-2020, 14:23 PM)metsakohin Kirjutas:  See on nüüd natuke võõra teema solkimine: mina isiklikult ei sa aru neist inimestest, kes mingi sado-maso naudingu alusel teevad kütet ainult võimalikult okslikest ja kõverikest puudest. Täiesti savi, millega neid lõhkuda, energiat kulub tunduvalt rohkem lõhkumisele, kui toa soojakskütmisele, oleks veel, et lõhkumiseks vajalik energia salvestuks halgudes. 

Ka teemaväline, aga natuke veel edasi mõeldes sõpra aluseks võttes, milleks üldse küttepuudega jebida, olgu nad siis jändrikud või mitte. Mees pani maakütte ja asi toimetab ise, ei ole vaja üldse pead vaevata roigaste peale.
Loomulikult, nõuab natuke investeeringut ja natuke olemasoleva hüti lõhkumist, samuti kohta, kuhu uus külmkapp ja boiler panna. Mõte on hea. Tuttaval selle asjaga huvitav kogemus. Kuna kõik raha liigub automaatselt (püsi-, otse-, ja muud sellised korraldused), siis millalgi avastas, et elektri eest võetakse ikka ropult palju (loe: raha üle ei jäänudki enam). Miski kolm kuud maksis ilusaid arveid. Asus asja uurima ja ole lahke: kuu peale garantii lõppu andis süsteem otsad ning küttis ainult elektriga. Õnneks ei plekkinud kõike ise kinni, firma näitas inimlikku poolt.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#80

Tervist !

  Maaküte on elektrivarustusest otseselt sõltuv ja kui kõik toimib siis kahtlemata mugav ja säästlik aga kui elektrivarustus katkeb siis polegi muud alternatiivi kui puuküte , seega hr. Donn on igati õigel teel ja teeb neid asju , mis talle vajalikud , lisaks veel kõrgel insenertehnilisel tasemel . Edu ja jaksu !
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne