Võib kustutada.
#81

Olete kindlad, et teemakangelasel, eluruumides miski moodne "pada" juba ei podise, töökottagi keriti toru maha?
Vaadates videosid on herr Donnil ju tiigi kaldal sigamõnus saunamaja, mida kindlasti elektriga kütta ei kõlba!
Olles ise linnainimene, ei pannud isegi enda sauna moodsat traadiga köetavat soojatekitajat, vaid sai vanakooli puupõletaja.
Ja vaadates halu pikkust, tundub, et sinna need puud ju lähevadki. Ilmselt on olemas ka puupliit, kus vanaema pannkooki praadida saab  Toungue  
Aga "katelt" ju sellises pikkuses puudega tavaliselt ei köeta?
Masin järjekordselt aus! Ilus vaadata!
Edu tegemistes!

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#82

Tsitaat:Aga "katelt" ju sellises pikkuses puudega tavaliselt ei köeta.


Katelt vbl ei köetagi. Isiklikud kogemused katlaga puuduvad. 
Küll aga kütan 0,8 meetri sügavusega kollet juba tean'dmitmendat aastat 25-30 cm pikkuste halgudega. Ja ärgu "targad" tulgu mulle üldse rääkimagi, et nii ei saama ja see on kahtlustäratavalt jama.
Saab küll ja kuidas veel saab. Kõik töötab ideaalselt ja kaks korda pareminigi, kui enne minu lühikeste halgudega kütmise avastust. Varemalt peksti sinna ahju 60cm pikkuseid halgusid ja kulutati kütteperioodil sellega ka kaks korda rohkem materjali, kui mul kulub. Toa temperatuur on sama ja ka ahi kiirgab sama kaua soojust, kui pikkade kaigastega küttes. Ruumi kokkuhoid kuuris ja rahaline kokkuhoid taskus on aga selline nagu just siia ülesse tähendasin.
Vasta
#83

(18-05-2020, 22:12 PM)Janka Kirjutas:  
Tsitaat:Aga "katelt" ju sellises pikkuses puudega tavaliselt ei köeta.


Katelt vbl ei köetagi. Isiklikud kogemused katlaga puuduvad. 
Küll aga kütan 0,8 meetri sügavusega kollet juba tean'dmitmendat aastat 25-30 cm pikkuste halgudega. Ja ärgu "targad" tulgu mulle üldse rääkimagi, et nii ei saama ja see on kahtlustäratavalt jama.
Saab küll ja kuidas veel saab. Kõik töötab ideaalselt ja kaks korda pareminigi, kui enne minu lühikeste halgudega kütmise avastust. Varemalt peksti sinna ahju 60cm pikkuseid halgusid ja kulutati kütteperioodil sellega ka kaks korda rohkem materjali, kui mul kulub. Toa temperatuur on sama ja ka ahi kiirgab sama kaua soojust, kui pikkade kaigastega küttes. Ruumi kokkuhoid kuuris ja rahaline kokkuhoid taskus on aga selline nagu just siia ülesse tähendasin.
Aga proovi 15 cm pikkade puudega siis kulub veel poole vähem materjali. Toa temp ka sama ja kuuris tekib nii suur ruumi kokkuhoid, et võid naabri puud nurka ära mahutada  ja rahaline kokkuhoidu jaoks on suuremaid taskuid vaja  Big Grin Big Grin Big Grin
Vasta
#84

Ok, teema kisub huvitavaks. Kuna herr Kassi soovitusel sai Kalevi tänavale lähima konsumi käivet(pealinnas meil Kalevi tänaval vastavat asutust pole) kasvatatud, edasi teadagi mis...tekkis küsimus, kas tõesti pisem padrun teeb suurema paugu? Võib kusagile tõsta, kui siia ei sobi.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#85

(18-05-2020, 22:12 PM)Janka Kirjutas:  
Tsitaat:...
Küll aga kütan 0,8 meetri sügavusega kollet juba tean'dmitmendat aastat 25-30 cm pikkuste halgudega. Ja ärgu "targad" tulgu mulle üldse rääkimagi, et nii ei saama ja see on kahtlustäratavalt jama.
Saab küll ja kuidas veel saab. Kõik töötab ideaalselt ja kaks korda pareminigi, kui enne minu lühikeste halgudega kütmise avastust. Varemalt peksti sinna ahju 60cm pikkuseid halgusid ja kulutati kütteperioodil sellega ka kaks korda rohkem materjali, kui mul kulub. Toa temperatuur on sama ja ka ahi kiirgab sama kaua soojust, kui pikkade kaigastega küttes. ...
Mul ka mahuvad ahju oma meetrised kaikad. Minu teooria ja praktika on peenikestes halgudes, kütan ca 40 cm pikkustega halgudega mille ümbermõõt on ca 15 cm elik kolmnurk umbes 5 cm külgedega. Põlevad kiiresti ära ja kuumad söed ajavad ahju kuumaks, aga vastupidisel juhul jämedad halud põlevad pikka aega ja suurem osa soojast läheb korstnasse ...
Vasta
#86

teema nõuab liigse mula mujale tõstmist.
muidu aga igasugu teooriad eri kütmisviisidest põhinevad mõnel lihtsal tõel.
puidu kütteväärtus.
ahju kasutegur.
kivide salvestusvõime.

lühem halg võib anda sama puumassi juures parema tulemuse kui ahju hingamine peaks paranema.
sel juhul pigem on projekt või pottsepp kehva olnud.

parima tulemuse saad kui mõõdad korstna otsas väljuvate gaaside temperatuuri ja sätid selle
veidi üle saja kraadi.
Vasta
#87

(18-05-2020, 22:58 PM)diesel Kirjutas:  teema nõuab liigse mula mujale tõstmist.
muidu aga igasugu teooriad eri kütmisviisidest põhinevad mõnel lihtsal tõel.
puidu kütteväärtus.
ahju kasutegur.
kivide salvestusvõime.

lühem halg võib anda sama puumassi juures parema tulemuse kui ahju hingamine peaks paranema.
sel juhul pigem on projekt või pottsepp kehva olnud.

parima tulemuse saad kui mõõdad korstna otsas väljuvate gaaside temperatuuri ja sätid selle
veidi üle saja kraadi.
Ma selles vallas kui palju peavad ahju puhul olema väljuvate gaaside temp,eriti terav pliiats pole,aga kas oli ikka nii,et korstna otsas 100 kraadi,seda ikka liiga palju!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#88

(19-05-2020, 07:59 AM)hundu615 Kirjutas:  
(18-05-2020, 22:58 PM)diesel Kirjutas:  ...
parima tulemuse saad kui mõõdad korstna otsas väljuvate gaaside temperatuuri ja sätid selle
veidi üle saja kraadi.
Ma selles vallas kui palju peavad ahju puhul olema väljuvate gaaside temp,eriti terav pliiats pole,aga kas oli ikka nii,et korstna otsas 100 kraadi,seda ikka liiga palju!
Selline temperatuur on korstna enda eluea huvides. Alla 100 kraadi ei aurustu vesi ära ning muutub suitsus leiduvate ühendite abil korrossiivseks ning hakkab korstnat ennast lagundama. Suitsugaaside enda vastu ei saa kuidagi, aga vedela vee koguse saab viia temperatruuriga minimaalseks.
Vasta
#89

(19-05-2020, 08:41 AM)mossepower Kirjutas:  
(19-05-2020, 07:59 AM)hundu615 Kirjutas:  
(18-05-2020, 22:58 PM)diesel Kirjutas:  ...
parima tulemuse saad kui mõõdad korstna otsas väljuvate gaaside temperatuuri ja sätid selle
veidi üle saja kraadi.
Ma selles vallas kui palju peavad ahju puhul olema väljuvate gaaside temp,eriti terav pliiats pole,aga kas oli ikka nii,et korstna otsas 100 kraadi,seda ikka liiga palju!
Selline temperatuur on korstna enda eluea huvides. Alla 100 kraadi ei aurustu vesi ära ning muutub suitsus leiduvate ühendite abil korrossiivseks ning hakkab korstnat ennast lagundama. Suitsugaaside enda vastu ei saa kuidagi, aga vedela vee koguse saab viia temperatruuriga minimaalseks.
Mis selle foorumi teema oli?
Vasta
#90

(16-05-2020, 08:12 AM)donn Kirjutas:  Minu idee ei ole asju ehitada kino tegemiseks või ainult sellepärast, et mul on võimalik, nagu siin on ka varem mainitud. Ma ehitasin asju enne videote tegemist ja ma olen üsna kindel, et ma ehitan asju ka pärast seda. Kino ei puutu üldse asjasse. Ma ehitan asju võimaluste piires oma vajaduste täitmiseks.

Ma ei ehita neid asju teile siin foorumis teie nõudmiste järgi ja teie vajadustele vastavalt. Me oleme täiesti erinevad isikud erinevate eelistuste ja vajadustega. Jällegi - oma eelistuste teistele pealesurumisele ma vaatan viltu.

See teema siin on minu võimaluste ja vajaduste piires ehitatud halumasina sünniloo kajastamiseks (mitte pealesurumiseks). Käesolevaga ma ei sunni kedagi samasugust ehitama ja ei ülista oma loomingut. Ma tean, et on olemas kiiremad ja võimsamad halumasinad. See on täiesti ilmselge.

Algul oli see foorum asjalik Smile
Vasta
#91

(13-06-2020, 18:55 PM)donn Kirjutas:  Konveier valmis: https://youtu.be/QPxdYQ4Td-0
Täiuslik!
Vasta
#92

Äge wärk. Cool

Muide, see "tundmatu ratas" on pärit  kurbade silmadega mersu alt, nagu numbritega 115 algav kood selgelt ütleb. Mis tähendab, et veljel on R12 pesad poldijaotusele 5x112 mm. Mis istub kenasti skoodaroosetsi 5x112 mm jaotusega rummule, kui suurem keskava monteerimist oluliselt ei sega.

Kas "põhjaklapi vahele paarisentimeetrist prigu ei tahtnud jätta, et pilpandus hõlpsamalt maha jääks?

Ilmselt on mu küsimus ülemõtlemise tulemus, aga:
Kas labasid ei plaanigi rullikute järgi kumeraks pressida?
Vasta
#93

Neid konteinereid oli sinna ikka hea mitu tükki tekkinud, puid täis ja kõigil puha viilkatused peal Smile

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#94

Nö. mängu ilu mõttes paluks mõnd klõpsu ka lõppproduktist, ehk neist puusisu ja viilkatusega konteineritest. Kui tüli ei tee muidugi Smile
Vasta
#95

ah sa mait. need viilkatused on küll lahe idee.
Vasta
#96

Sügisel sealt põllu pealt see väike laadur need konteinerid ikka välja toob? Või tuleb ikka ATV kasti ümber laduda kui maa pehmem. Big Grin Viimati oli terve talv selline...
Vasta
#97

Katused on hea idee jah. Muidu polegi nende sisudega suurt miskit teha.

Säärane kukutatud alusetäis kaalub nii pool tonni. Kuniks põld enam-vähem kannab, pole probleemi. Ja kui enam seda ei kanna, siis püherdab ka ATV.

Ning veel: säärased kuivatusväljakud peaks viidama katuse alla jaanipäeva paiku (hiljemalt augusti niiskete ööde ajaks). Sügisel mudas püherdamine on jama ja tõenäoliselt ei kuulu ka isand Donni tööplaani.
Vasta
#98

Midagi ikka saab nendest sisudest veel teha - hot tub. Kaas on veel tegemata, aga täiesti toimiv asi sai kahele täiskasvanule. Lapsi mahub rohkem.

https://drive.google.com/file/d/1DR_Xom_...p=drivesdk
Vasta
#99

(02-04-2021, 17:06 PM)donn Kirjutas:  Ajasin pilli jälle kuuri alt välja. Töötab endiselt see minu nikerdis + Hiina lõhkuja. IBC restid lähevad nüüd ainult teise kohta, kus rohkem tuult ja päikest peale käib ja katused värvin mustaks. Seekord sai puud veebruaris maha võetud ja niiskusesisaldus peaks eos väiksem olema. Nüüd saab niiskusega katsetada tuleval talvel. Möödunud talve puud (mis said aprilli alguses langetatud) olid ikka liigniisked ja ilmselgelt ei jõudnud ära kuivada. Rohkem reste juurde vaja ning paar aastat võiks lasta küttel kuivada enne pliidi alla ajamist. Puid laduda endiselt ei viitsi. Pudiresti aretasin lõpuks külge. Ribide vahe võiks suurem olla, et veel rohkem sodi filtreeriks enne konveierisse kukkumist.
Päris vahva,ma jätaks aga ühe lisaliigutuse ära,viiks lõhkuja metsa,atv-le lavats järgi mille peale tõstad 2 alust võrguga,ning teeks metsas halgudeks,ei pea seda palki koju vedama.Tean,et lõhkuja elektriga,aga,eks saaks ka bensiiniga tööle panna.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Mul endal kahjuks halumasinat veel ei ole aga vahepeal laename. Tollel masinal mida kasutanud oleme on nelkanttorrust estakaad tehtud. Puud veame pika tüvena kodu juurde, seal järkame kolmemeetristeks ja kahveltõstukiga estakaadile. Jääb mitu laadimist vahele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne