Projekt "Väike halumasin"

(18-05-2020, 23:12 PM)Janka Kirjutas:  
Tsitaat:...
Küll aga kütan 0,8 meetri sügavusega kollet juba tean'dmitmendat aastat 25-30 cm pikkuste halgudega. Ja ärgu "targad" tulgu mulle üldse rääkimagi, et nii ei saama ja see on kahtlustäratavalt jama.
Saab küll ja kuidas veel saab. Kõik töötab ideaalselt ja kaks korda pareminigi, kui enne minu lühikeste halgudega kütmise avastust. Varemalt peksti sinna ahju 60cm pikkuseid halgusid ja kulutati kütteperioodil sellega ka kaks korda rohkem materjali, kui mul kulub. Toa temperatuur on sama ja ka ahi kiirgab sama kaua soojust, kui pikkade kaigastega küttes. ...
Mul ka mahuvad ahju oma meetrised kaikad. Minu teooria ja praktika on peenikestes halgudes, kütan ca 40 cm pikkustega halgudega mille ümbermõõt on ca 15 cm elik kolmnurk umbes 5 cm külgedega. Põlevad kiiresti ära ja kuumad söed ajavad ahju kuumaks, aga vastupidisel juhul jämedad halud põlevad pikka aega ja suurem osa soojast läheb korstnasse ...
Vasta

teema nõuab liigse mula mujale tõstmist.
muidu aga igasugu teooriad eri kütmisviisidest põhinevad mõnel lihtsal tõel.
puidu kütteväärtus.
ahju kasutegur.
kivide salvestusvõime.

lühem halg võib anda sama puumassi juures parema tulemuse kui ahju hingamine peaks paranema.
sel juhul pigem on projekt või pottsepp kehva olnud.

parima tulemuse saad kui mõõdad korstna otsas väljuvate gaaside temperatuuri ja sätid selle
veidi üle saja kraadi.
Vasta

(18-05-2020, 23:58 PM)diesel Kirjutas:  teema nõuab liigse mula mujale tõstmist.
muidu aga igasugu teooriad eri kütmisviisidest põhinevad mõnel lihtsal tõel.
puidu kütteväärtus.
ahju kasutegur.
kivide salvestusvõime.

lühem halg võib anda sama puumassi juures parema tulemuse kui ahju hingamine peaks paranema.
sel juhul pigem on projekt või pottsepp kehva olnud.

parima tulemuse saad kui mõõdad korstna otsas väljuvate gaaside temperatuuri ja sätid selle
veidi üle saja kraadi.
Ma selles vallas kui palju peavad ahju puhul olema väljuvate gaaside temp,eriti terav pliiats pole,aga kas oli ikka nii,et korstna otsas 100 kraadi,seda ikka liiga palju!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(19-05-2020, 08:59 AM)hundu615 Kirjutas:  
(18-05-2020, 23:58 PM)diesel Kirjutas:  ...
veidi üle saja kraadi.
Ma selles vallas kui palju peavad ahju puhul olema väljuvate gaaside temp,eriti terav pliiats pole,aga kas oli ikka nii,et korstna otsas 100 kraadi,seda ikka liiga palju!
Selline temperatuur on korstna enda eluea huvides. Alla 100 kraadi ei aurustu vesi ära ning muutub suitsus leiduvate ühendite abil korrossiivseks ning hakkab korstnat ennast lagundama. Suitsugaaside enda vastu ei saa kuidagi, aga vedela vee koguse saab viia temperatruuriga minimaalseks.
Vasta

(19-05-2020, 09:41 AM)mossepower Kirjutas:  
(19-05-2020, 08:59 AM)hundu615 Kirjutas:  
(18-05-2020, 23:58 PM)diesel Kirjutas:  ...
veidi üle saja kraadi.
Selline temperatuur on korstna enda eluea huvides. Alla 100 kraadi ei aurustu vesi ära ning muutub suitsus leiduvate ühendite abil korrossiivseks ning hakkab korstnat ennast lagundama. Suitsugaaside enda vastu ei saa kuidagi, aga vedela vee koguse saab viia temperatruuriga minimaalseks.
Mis selle foorumi teema oli?
Vasta

(16-05-2020, 09:12 AM)donn Kirjutas:  Minu idee ei ole asju ehitada kino tegemiseks või ainult sellepärast, et mul on võimalik, nagu siin on ka varem mainitud. Ma ehitasin asju enne videote tegemist ja ma olen üsna kindel, et ma ehitan asju ka pärast seda. Kino ei puutu üldse asjasse. Ma ehitan asju võimaluste piires oma vajaduste täitmiseks.

Ma ei ehita neid asju teile siin foorumis teie nõudmiste järgi ja teie vajadustele vastavalt. Me oleme täiesti erinevad isikud erinevate eelistuste ja vajadustega. Jällegi - oma eelistuste teistele pealesurumisele ma vaatan viltu.

See teema siin on minu võimaluste ja vajaduste piires ehitatud halumasina sünniloo kajastamiseks (mitte pealesurumiseks). Käesolevaga ma ei sunni kedagi samasugust ehitama ja ei ülista oma loomingut. Ma tean, et on olemas kiiremad ja võimsamad halumasinad. See on täiesti ilmselge.

Algul oli see foorum asjalik Smile
Vasta

Alustasin konveieriehitusega:
Vasta

Konveier valmis: https://youtu.be/QPxdYQ4Td-0
Vasta

(13-06-2020, 19:55 PM)donn Kirjutas:  Konveier valmis: https://youtu.be/QPxdYQ4Td-0
Täiuslik!
Vasta

Äge wärk. Cool

Muide, see "tundmatu ratas" on pärit  kurbade silmadega mersu alt, nagu numbritega 115 algav kood selgelt ütleb. Mis tähendab, et veljel on R12 pesad poldijaotusele 5x112 mm. Mis istub kenasti skoodaroosetsi 5x112 mm jaotusega rummule, kui suurem keskava monteerimist oluliselt ei sega.

Kas "põhjaklapi vahele paarisentimeetrist prigu ei tahtnud jätta, et pilpandus hõlpsamalt maha jääks?

Ilmselt on mu küsimus ülemõtlemise tulemus, aga:
Kas labasid ei plaanigi rullikute järgi kumeraks pressida?
Vasta

Neid konteinereid oli sinna ikka hea mitu tükki tekkinud, puid täis ja kõigil puha viilkatused peal Smile

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(16-06-2020, 11:17 AM)v6sa Kirjutas:  ...
Muide, see "tundmatu ratas" on pärit  kurbade silmadega mersu alt, ...

..., et pilpandus hõlpsamalt maha jääks?
...
Kas labasid ei plaanigi rullikute järgi kumeraks pressida?

Meil oli peres aastaid 20 tagasi paar 80-ndate W123 mersut. Eeldan, et sobisid nendele ka alla siis needsamad veljed ja sealt nad pärit ongi.

Pilpanduse jaoks võiks olla enne IBC konteineri resti üks liugrest koos selle otsas (allpool resti) asetseva liumäega, mis on restiga võrreldes ~90 kraadi all. Kõik pudi, mis konveier üles veab, läheb resti pulkade vahelt läbi ja kukub liumäelt alla libisedes pudi jaoks mõeldud eraldi kasti. Või laadurile mõeldud kiirkinnitusega puistematerjali kasti, mida saab laaduriga transportida ja tühjendada.

Labade pressimise järele ei ole vajadust, lint koos labadega jookseb niimoodi paremini kumeratel rullikutel nagu vanasti aurumasinatel.

(17-06-2020, 22:34 PM)Naabrivana Kirjutas:  Neid konteinereid oli sinna ikka hea mitu tükki tekkinud, puid täis ja kõigil puha viilkatused peal Smile

Jaa, sai neid 18 tk toodud kokku. 3 neist veel vakantsed, aga mingid kribalad, veidra kujuga pärna jupid, vaja veel protsessida kütteks. Kusjuures konveierilint on Sinu käest pärit, Naabrivana.  Big Grin Tahtsin seda muuks otstarbeks kasutada, aga esimest korda elus kasutasin konveierilinti konveieri jaoks.
Vasta

Nö. mängu ilu mõttes paluks mõnd klõpsu ka lõppproduktist, ehk neist puusisu ja viilkatusega konteineritest. Kui tüli ei tee muidugi Smile
Vasta

(19-06-2020, 19:32 PM)tcumen Kirjutas:  Nö. mängu ilu mõttes paluks mõnd klõpsu ka lõppproduktist, ...

Siin see on - väike kokkuvõttev video kogu projektist, lõpetuseks needsamad IBC restid, mis on puid täis ja viilkatustega:
Vasta

ah sa mait. need viilkatused on küll lahe idee.
Vasta

Sügisel sealt põllu pealt see väike laadur need konteinerid ikka välja toob? Või tuleb ikka ATV kasti ümber laduda kui maa pehmem. Big Grin Viimati oli terve talv selline...
Vasta

Katused on hea idee jah. Muidu polegi nende sisudega suurt miskit teha.

Säärane kukutatud alusetäis kaalub nii pool tonni. Kuniks põld enam-vähem kannab, pole probleemi. Ja kui enam seda ei kanna, siis püherdab ka ATV.

Ning veel: säärased kuivatusväljakud peaks viidama katuse alla jaanipäeva paiku (hiljemalt augusti niiskete ööde ajaks). Sügisel mudas püherdamine on jama ja tõenäoliselt ei kuulu ka isand Donni tööplaani.
Vasta

Midagi ikka saab nendest sisudest veel teha - hot tub. Kaas on veel tegemata, aga täiesti toimiv asi sai kahele täiskasvanule. Lapsi mahub rohkem.

https://drive.google.com/file/d/1DR_Xom_...p=drivesdk
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne