Kettsaeraam?
#21

Ma olen lugenud soovitust, et 10 kraadisel ketil iga kolmas või neljas hammas kohe uuena 30 kraadi peale viilida. Tegelikult oli soovitus vist hoopis osta 30 kraadine kett. Kuna lõikehambad vähemalt mingi ühe tootja puhul pidid uuest peast olema pikemad (rohkem ruumi viilida) kui 10 kraadistel kettidel. Ja sellel siis  ülejäänud hambad viilida 10 kraadi peale aga iga neljas või kolmas jätta 30 kraadi. Ise katsetamiseni ei jõudnud.
Vasta
#22

(15-04-2020, 21:58 PM)kolentin Kirjutas:  
(15-04-2020, 17:33 PM)maisalup Kirjutas:  Saekaatri tähikud ja halumasina tähikud peaksid olema suuremad rohkemate hammastega. 20.5m/s pole tõesti teab mis suur. Väike dolmar jookseb ca 22m/s ja echo 28m/s ja pole suutnud ühtegi ketti veel lõhkuda kui üks naela peaga kohtumine välja arvata. 
See keti kulumine on veider ja ma küsiks, et kuidas sa lõikad kas keti vedava poolega või veetava poolega. Mootorsaega võrreldes siis kas plaadi ülenise või alumise poolega. Ühel juhul veetakse kett lõigates pingesse, teisel juhul surub tähik lülisid selga esimestele lõikavatele lülidele. Kui lõikad nii, et puru lendab mootorist eemale, võib see olla seotud. Kui aga puru eemaldumine toimub mootori pool siis on justkui kõik õige. Vale poolega lõikamine kulutab ka plaadi otsatähikut.

See jutt peab paika, mul pilkemaster ja veotähik päris suur. Eestis esindab Kiretec ja hinda küsivad 50+ tugrikut..
Suurema tähiku puhul tuleb ka latti modifitseerida, et kett õhus ei käiks.
Lati jaoks on halumasinatel spets laiend olemas, et sae plaate kasutada...
Vasta
#23

Enda leiutatud saeraamil ei ole sellist keti mõranemist täheldanud. Kõik on ilusti lõpule jõudnud lõikehammaste kulumise osas.
Lihtne variant. Tähik otse 4Kw mootori otsas. Õli jookeb vabavooluna peale. Raami tõukan käsitsi.
Kuigi paljud laidavad puruveskiks, minule piisab. Ega lintsaega on ka omad agad.
         

Sagedusmuunduriga olen ka utsitanud mootori pöördeid, aga erilist ohoo effekti sellega kaasnenud ei ole.
Tasuks üle vaadata see nöör ümber rulli ettevedu. Saan aru, et see võimaldab läbi ka libiseda, aga kas ta seda ka teeb? Kindlasti teebki, aga on see etteveojõud ketile jõukohane.
Mingeid meetreid minutis ei saa ju taga ajada, kuna materjal ja selle paksus ju erinev. Keti teravus ja muud asjad veel pealekauba.
Kui neile mitte tähelepanu pöörata, siis ligi 10Kw mootor lihtsalt kisubki keti ribadeks.
See on ka üks põhjus, miks ise käsilükkamist kasutan. Kuigi oli plaanis ka mootori peale teha, sest päev otsa lükkamist ikka vaäsitab korralikult.
Vasta
#24

(15-04-2020, 22:58 PM)meli666 Kirjutas:  See on ka üks põhjus, miks ise käsilükkamist kasutan.

Just nii ongi, tunnetus säilib. Säilib ka käega väntamisel muidugi, aga siis on see ülekandearv natuke eksitav.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#25

etteveo kohta võin niipalju öelda et sellest jõust jääb ka 10kw mootori jaoks üle, läbilibisemist saab hästi reguleerida kui mitu ringi kerida ümber rulli, nöör tuleb valida selline mis võimalikult vähe veniks,, kui köis natuke venib hakkab kahekorra keerama rulli peal, nöör tõmmatud nii pingule kui võimalik. endal juba läbi proovitud. ketiga varjant oleks sobinud ka ,aga kuna nööriga tuli lihtsam ja odavam teha ja lisaks on ka siduri efekt olemas.
Lükata nagu ei viitsiks päev otsa ,alguses sai proovitud,aga otsustasin ikkagi etteveo teed minna

kui kunagi uus latt ja jämedam kett kohale jõuab siis proovin teritada 10 ja 30se nurgaga, kett ise on juba 30 kraadi ristipuu kett. saab katsetada
Vasta
#26

(15-04-2020, 16:47 PM)v6sa Kirjutas:   Ja karmimad saed ei käi 3/8 ketiga, vaid .0325 ketiga. 
Karmimad saed käivad just 3/8 ketiga 325 on ikka peer. Tegelikult on see nokkimise koht sest 3/8 on saada mitut mõõtu See on see EFFING ameeriklaste rõõm. On olemas 3/8 kitsas ja on selline nagu näiteks Taiga saagidel kasutati. Äkki vist oli juba ka Partner 7000 jaoks saada laia 3/8. See on 325 ketiga võrreldes ikka tükimaad toekam.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#27

No olgu siis sedapidi, et karmimad saed ei käi kerge harrastajaketiga, mida meil igast kioskis 3/8 küsides pakutakse. Ehk selles osas on märkus õige küll.

Tekkis veel küsimus, et kuidas küsija palkide koore mullast ja liivast puhtaks saab? Harjab tänavaharjaga?
Vasta
#28

palgid üritatud võimalikult puhtalt kohale tuua metsakäruga, eraldi ei puhastagi kui just nähtavalt suurt mullatükki pole, teravaks aetud labidaga lükkan koore maha kust vaja
Vasta
#29

Endal ka väike kogemus ja olen siin kuskil sellest ka rääkinud, et kettide erinevused on suured,ostsin  Stihl-i 2 rulli pikkipuu ketti 10 kraadise nurgaga, ühel rulli ketiga olidki purunemise anomaaliad, (kettide tegijad pärast rääkisid, et mingi praak partii ja valesti karastatud). teise rulli kettidega asi ok, kasutan seda veel edaspidigi. Siis kogemus veel  lõikamisel (logosoli raam), et endal käpaga väntamise mehhanism ja mootoriks 3KW. Kohe kui kulub lati alumine serv rohkem ära koos ketiga, hakkab kohe suuremat väntamise jõudu vajama, samuti piisab palgi alguses nati liivasemat (oksa sees) puru olema on kohe samuti suuremat jõudu vaja kasutada, siis kohe ketti teritama. Keti nüridusest saab kohe aimu, kui saelati otsast hakkab peenemat saepuru sudu tulema. Kasutan 3 eriineva pikkusega latti, sest enamus minul ikka peenem sort , muidugi on ka erandeid. Enamus materjali läheb prussideks, kuna hooned on vanad ja vajavad renoveerimist. NB! Okaspuud olen ka selle 30 kraadisega lasknud ja pole probleemi peenema materjaliga. Mul läheb latt ikka vahel nii kuumaks, et käega katsuda ei saa.Enamus purunemised kettidel toimusid alati ikka  miinuskraadide ajal. Ükskord, kui raami välja laenasin, ei suutnud uskuda, et saelati soon oli lastud 3mm laiuseks. Mees ise rääkis, et laua pinnad hakkasid väga lainetama millegipärast. Saelatt sai emexi kaubaks ja ketid olid nii nürid, ei lõiganud sooja s....tagi. Sain siis aru, et see teema tuleb lõpetada ja nüüd nokitsen ainult endale. Kui ketti korra käiaga puutud, ei saa nii ilusat ja siledat pinda, kui viiliga teritades.
Vasta
#30

Ei tea miks paljudele need teritajad ei meeldi... See originaalketas lendas kohe prügikasti. Täielik saast, samahästi võib raspliga ketti teritada.

Pane selline ja viskad ka viili nurka. Karedus on K1000




Aga metsas see viili ei asenda kahjuks.
Vasta
#31

(16-04-2020, 12:52 PM)v6sa Kirjutas:  No olgu siis sedapidi, et karmimad saed ei käi kerge harrastajaketiga, mida meil igast kioskis 3/8 küsides pakutakse. Ehk selles osas on märkus õige küll.

Tekkis veel küsimus, et kuidas küsija palkide koore mullast ja liivast puhtaks saab? Harjab tänavaharjaga?
Küsimus pole küll mulle, aga targutan ...ehituspoest punane tänavahari, karmimal juhul labidas, kirves, liimeister. Hea asi on ka lehepuhur.
3/8 on vaid keti sammu pikkus, mul nii väike 170 kui ka suur käivad sama sammuga, üks vaid 3/8 picco 12" teine 20". Vahetatavad siiski ei ole ja suurema ketti ei leia isegi mõnest "hästivarustatud" saepoest.
(16-04-2020, 21:01 PM)auk_ Kirjutas:  Endal ka väike kogemus ja olen siin kuskil sellest ka rääkinud, et kettide erinevused on suured,ostsin  Stihl-i 2 rulli pikkipuu ketti 10 kraadise nurgaga, ühel rulli ketiga olidki purunemise anomaaliad, (kettide tegijad pärast rääkisid, et mingi praak partii ja valesti karastatud). teise rulli kettidega asi ok, kasutan seda veel edaspidigi.
Tiba rohkem kui 10a tagasi oli sama mure, stihli ketid venisid ja katkesid. Müüja jutu järgi oli kõik valesti tehtud, alates kaduneljapäeval saagimisest kuni teritusnurgani. Mingil hetkel probleem kadus ja alles aastaid hiljem tunnistasid, et oli jah s--t partii.


Vasta
#32

Teritamisel käiaga, on tõesti peen teema ja parim lahendus on teemantketas (olen näinud MADE IN RUSSIA). Suur probleem on see, et nagu nati kõvemini ketile seadet vajutad ja kett värvi muudab, on jokk. Muideks viilidega on sama probleem nagu kettidega, et mõni partii on ikka peris jama. Alati ostan eelnevalt ühe viili ja küsin, et palju neid jätkub, proovin kodus ära ja siis ostan karbi. viimane kord läks jamaks, kuna keegi oli partiid laos segi ajanud ja noh, kolm korda viilib ja siis lased nagu näpuga klaasi peal, ei mingit haakumist metalliga. Valin alati poest kallimad  viilide tootjad ( olen poes püsikunde juba 20a. ja ootavad alati tagasisidet.). Ma muidu ise-nokitseja.
Vasta
#33

On 36" Oregoni latt ja 7,5 Kw elektrimootor ja pikalt ning palju saepuru on nagu toodetud, aga kette katki veel pole saanud. Ju siis on heast partiist sattunud. Mis keti teravusse puutub, siis selline kogemus, et ühe partii palkide otsad sulgesin korralikult PVA liimiga. See jäi saagimisel tähelepanuta ja nii kui saeraamiga esimest hakkasin lõikama siis kohe esimese lõikega oli kett täiesti nüri.
Vasta
#34

(17-04-2020, 11:20 AM)azure Kirjutas:  On 36" Oregoni latt ja 7,5 Kw elektrimootor ja pikalt ning palju saepuru on nagu toodetud, aga kette katki veel pole saanud. Ju siis on heast partiist sattunud. Mis keti teravusse puutub, siis selline kogemus, et ühe partii palkide otsad sulgesin korralikult PVA liimiga. See jäi saagimisel tähelepanuta ja nii kui saeraamiga esimest hakkasin lõikama siis kohe esimese lõikega oli kett täiesti nüri.

Milleks see PVA liimiga palgiotste sulgemine hea on? Kas ühtlustab kuivamist vms?
Vasta
#35

Jep. Siis ei kuiva otsad lõhki. Ölivärv aitab ka selle vastu... Kuivatatud tamme planku ostes on ka näha, et otsad on kõik värvitud...
Vasta
#36

(16-04-2020, 21:01 PM)auk_ Kirjutas:  Ükskord, kui raami välja laenasin, ei suutnud uskuda, et saelati soon oli lastud 3mm laiuseks. Mees ise rääkis, et laua pinnad hakkasid väga lainetama millegipärast. Saelatt sai emexi kaubaks ja ketid olid nii nürid, ei lõiganud sooja s....tagi. Sain siis aru, et see teema tuleb lõpetada ja nüüd nokitsen ainult endale.
 Pole päris teemakohane, servapidi siiski.
Vanasti öeldi, et piipu, naist ja hobust välja ei laenata. Tänapäeval tuleb sinna ritta tööriistad lisada. Olen ise tööriista laenutamisega kõrvetada saanud ja edaspidi hädalised laenutusse või poodi suunanud.
Mingist hetkest enam ei lunita ka enam. Cool
Vasta
#37

Plaanis ka omale soetada ja saepuru tootma hakata. Kahjuks valga tegelasel neid hetkel ei ole, ega tule kuna piirid on kinni  Sad
edit: Tartu müüjal sama teema.
Vasta
#38

Tervitus. Mille tähtratas sobib vanale vene raamile otse mootori otsa? Ilma reduktorita variant.
Vasta
#39

Otse ikka ainult selline nagu seal algselt oli.Teised tahavad ikka modimist ja mootorivõll ka .
Vasta
#40

(27-04-2020, 00:05 AM)tervistEi tea kas Valgas rohkem kui üks kes neid müüb aga ise ostsin härra käest kes tõi neid venemaalt ja tootis ka ise. Piirid kinni aga ise tegemine võika toimida endiselt Kirjutas:  Plaanis ka omale soetada ja saepuru tootma hakata. Kahjuks valga tegelasel neid hetkel ei ole, ega tule kuna piirid on kinni  Sad
edit: Tartu müüjal sama teema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne