Hiina mikromeeter
#1

Tere!

Kas mõni ostnud Hiinast ka mikromeetrit?
Mikromeeter
Antud mikromeeter suhteliselt hea hinnaga, digitaalne, ning täsus 0,001. Kas keegi äkki tellinud ja juba ja proovinud Hiina mõõteriistasid üldse? Töötavad ja näitavad ikka õigeid numbreid?   Big Grin
Vasta
#2

(16-04-2020, 08:31 AM)oliveer Kirjutas:  Tere!

Kas mõni ostnud Hiinast ka mikromeetrit?
Mikromeeter
Antud mikromeeter suhteliselt hea hinnaga, digitaalne, ning täsus 0,001. Kas keegi äkki tellinud ja juba ja proovinud Hiina mõõteriistasid üldse? Töötavad ja näitavad ikka õigeid numbreid?   Big Grin

Ma ei tea, kas sellest abi on, aga..
Mina tellisin paar nihikut sealt. Paar euri tk vms. Roostevabast ja puha.

Selleks, et aru saada, mis mõõdus torujupp kätte sattus või milline puur parajasti peos on, kõlbab. Aga sealt edasi... kasutaks korralikku. S.t. odavad ebay nihikud küll suuremad asjad pole. Kui peaks ikka väga kindel olema, et kas õige on 0,1 või 0,2 mm, läheb asi juba kahtlaseks.
Vasta
#3

Ma neid elektroonilisi mõõteriistu tellinud igasuguseid. Ainuke probleem enamjaolt see, et patarei imevad kole ruttu tühjaks ja külma ei kannata. Üldiselt on päris hea kvaliteediga asjad.
Vasta
#4

Võibolla rumal küsimus, kuid miks peab mikromeeter elektrooniline olema?
Kuskil masstootmises, kus kvaliteedikontroll peab mõõtma vahetuses sadu detaile oleks mõte, kuid siis peaks olema ka suur indikaatortabloo kus peale mõõdu ka 2 tuld roheline ja punane et näeb kohe ära kas mõõdus või mitte.
Nihikuid, nagu ka kõiki teisi mõõteriistu maksab osta ainult selliseid kus jaotised ja numbrid on peale kantud metalli sisse pressimise teel mitte laseriga graveeritud sest need on nii uduste piirjoontega, et vähemalt kolm mõõtu võib õigeks lugeda ning lõtkud on ka päris uhked neil odavatel mõõteriistadel.
Vasta
#5

(16-04-2020, 08:31 AM)oliveer Kirjutas:  Tere!

Kas mõni ostnud Hiinast ka mikromeetrit?
Mikromeeter
Antud mikromeeter suhteliselt hea hinnaga, digitaalne, ning täsus 0,001. Kas keegi äkki tellinud ja juba ja proovinud Hiina mõõteriistasid üldse? Töötavad ja näitavad ikka õigeid numbreid?   Big Grin
Võta metallist tagaosaga kus on klassikaline analoog mõõteskaala ka peal. Endal on ning toimib ilusti, kuigi nagu elenvalt mainitud, siis hiina asjadel on vaja paar korda astas patareid vahetada.
0,001mm ei ole aga täpsus vaid resolutsioon. Neid asju ei tasu ühelgi mõõtevahendil omavahel sassi ajada.
Vasta
#6

Kui on kahtlus, siis võib omale pikkusotsmõõtude komplekti (või üksiku mõõdu) riiulisse soetada ja vajalikul hetkel üle kontrollida ... kuna otsmõõtude lubatavad hälbed reeglina on nihikute omast kümneid kordi ja kruviku omast kordi väiksemad siis ma julgeks selleks otstarbeks ka Hiinast tellida või otsida sahtlipõhjast või laadalt veel NL toodangut, peaasi et roostes või pind selgelt kulunud/kraabitud ei ole. Näiteks suvaline link Aliexpressist.
Igasugu ülemäärased lõtkud muidugi on kurjast ja kruviku puhul ka sidur peab töökorras olema (mõõtejõud 5...9N), muidu keerate sellise näidu ette kui palju jõudu parasjagu on ... Toungue 

L.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne