T-40 päritolu
#21

(19-05-2020, 20:32 PM)muska71 Kirjutas:  mulle kah no meeldib.kabiini saab asendada suurema mugavamaga nagu näha.õhkjahutusega mootor ja kunagi pole muret ei veepumba ega lekkiva peatihendi ja kõvera peaga,käivitamisel saad surve maha tõmmata mootoris.kui midagi 25 kõrvale võtta siis just 40 esiveoga.kunagi 90-ndate algul olen saanud ka ühe uue pilliga sõita tööd teha talvel,jalgadel pisut kitsas oli naelakastidega,aga sai hakkama ja midagi ebameeldivat ei meenu.

Suurem ja avaram kabiin on hea ja ilus. Kuid omaloomingud enamjaolt lõpetavad kuusakoskis. Põhjus väga lihtne. Kabiini poolne silinder surutakse otsaga kabiini. Ja jahutus ei toimi korralikult.  Rääkimata sellest, et pesu näeb masin kord kümnendi jooksul.  Siiamaani suhtumine, et traktor ei röögi, siis ei ole vaja pesta. Kui mõni naaber, (või emand voodiserval) suuremat lärmi tõstab siis pestakse siga puhtaks.

(19-05-2020, 20:36 PM)Meelis2 Kirjutas:  
(19-05-2020, 19:46 PM)vanaain Kirjutas:  Paljud kirjutavad,et tonniga kätte.Palun mulle siis see ümara nina ja ketiga,sinine.Aga,kui tõsiselt,siis söbib enamiku tööde jaoks.
Mul on aga ei anna!

Ostusoovid, mis sisaldavad x asja nõudmist kuuluvad teise hinnakategooriasse.  Juhul kui inimene muutub valivaks on hind kohe teine. Tänapäeval nendel nimeks jutupaunikud. Ostjaid nendest ei saa.


Mitte halva pärast, kuid endal tekkis hoopis küsimus. Nimelt need masinad on reaalsuses ju imeodavad.  a'la 2-3 kuu palka. Miks kuradima pärast peab siis võtma seda viimast raibet 1000euriga, kui iga järgnev sent juurdepanduna, võimaldab korralikuma masina võtta. Rääkimata sellest, et see 1000eurine masin vajab kapital remonti (vähemalt kuu igapäevast tööd või 2-3kuud õhtuti nokitsemist) ja rahaliselt vähemalt samapalju otsa kui mitte 2x. Rääkimata tänapäeva super-hüper kvaliteetsete varuosade paigaldamisest.   Viimasel juhul jääks ju ära see igapäevane vandumine.

Ma ei vihja siinjuures ka sellele, et kui võtta üks vähetöötanud korralik masin, siis ei pea temasse midagi investeerima. Need 30a ei ole midagi tehtud, Igal juhul tuleb arvestada ca 1000eurise väljaminekuga. Ma mõtlen siin küll elektrivigu, hüdrovigu kui rehvide seisukorra parandamist.   Endale tehes on ju midagi muud kui müügiks.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#22

Kas jutupaunikud on ostjad või müüjad? Lihtsalt kirjutama ärgitas see tonniga kätte.
Vasta
#23

Reeglina tähendab remonditud traktor värviga ülekallamist, hind kerkib vastavalt värvi läikele Big Grin
Need traktorid on ju valdavalt enne 1992 aastat Eestisse toodud ja head ja korralikku masinat tõepoolest tonniga ei saa. Aga tean ka T-40 mis oli tõepoolest töötanud ainult suviti paar päeva ja ka see läks kümmekond aastat tagasi minema kommiraha eest(kahjuks oli mul sama hinnapakkumine aga tõeline eestlane ju sugulasele ei müü, põhimõtteliselt).Sellest masinast mul veel pöörispeaga KP alles, võib-olla isegi korras aga peremees pidas millegipärast ridapumpa paremaks.
Nii et hind on suvaline, ei vaata enamus neist edasimüüjatest ei mootorisse, sidurisse ega käigukasti nii et vähe töötanud masina leidmiseks pead ikka jooksma ja katsuma oma käega.
Vasta
#24

(19-05-2020, 21:09 PM)vanaain Kirjutas:  Kas jutupaunikud on ostjad või müüjad? Lihtsalt kirjutama ärgitas see tonniga kätte.

Jutupaunikud valijad ikka ostjad. Müüjad räägivad kõik teist juttu.
Pane kuulutus üles, et ostad 1000ga t40 masina ja vea kõik mis pakutakse suvalisest kohast ja olenemata tehnilisest seisukorrast kodu. ÄRA OLE VALIV.
Olen kindel, et pakkumistest puudus ei tule.  Ainult ära nüüd hädaldama hakka.  Vastavalt hinnale ka seisukord.

(19-05-2020, 21:20 PM)Meelis2 Kirjutas:  Reeglina tähendab remonditud traktor värviga ülekallamist, hind kerkib vastavalt värvi läikele Big Grin
Need traktorid on ju valdavalt enne 1992 aastat Eestisse toodud ja head ja korralikku masinat tõepoolest tonniga ei saa. Aga tean ka T-40 mis oli tõepoolest töötanud ainult suviti paar päeva ja ka see läks kümmekond aastat tagasi minema kommiraha eest(kahjuks oli mul sama hinnapakkumine aga tõeline eestlane ju sugulasele ei müü, põhimõtteliselt).Sellest masinast mul veel pöörispeaga KP alles, võib-olla isegi korras aga peremees pidas millegipärast ridapumpa paremaks.
Nii et hind on suvaline, ei vaata enamus neist edasimüüjatest ei mootorisse, sidurisse ega käigukasti nii et vähe töötanud masina leidmiseks pead ikka jooksma ja katsuma oma käega.

Siin viimasel ajal olen aru saanud, et see värv tõmbabki ostjat. Ja neid keda see ei tõmba pole ostjad.  Mehaaniliselt/tehniliselt võib masin olla ideaalkorras. Kuid senikaua kuni ostja/huviline ei saa puhaste riietega masin selga istuda, ei ole ükski õigustus aksepteeritav, et ostja peaks su masina ostma.  VÄlja arvatud juhul kui tahad ta tõesti tasuta ära anda.
Käisin ise selle kadalipu läbi aastaid.  Tee masin nii korda kui tahes, kedagi ei huvita.  Värvi korralikuks, komplekteeri originaali ja huvilisi küllaga.  

Sugulastelt ostmine - oh jah. Kas sa lasteaias juba seda ära ei õppinud, et seda ei teha. 

Igas olekus Odavaid, keskmisi, kalleid,   koledaid, ilusaid, originaale, taastatuid, hoitud jne masinaid on iga aasta igale maitsele saada.  EALES EI SAA SUGULASTEGA ÄRI AJADA. SELLE ASJA VÕIKS JUBA LASTEAIAS SELGEKS SAADA.
Kõige parem ikka võrrastega õri ajada. Ja kõgie paremini mõjub vanema tehnika ostmise juures sularaha paki lauda tõstmine.  Pole 10a virinat sugulaste vahel ega midagi.


Kuid küsimus jääb avatuks. Miks kuradima pärast peab neid emexi kanditaate kodu vedama?  Neid masinaid toodetud miljoneid, Eestiski neid tuhandeid. Hinnavahe sital ja korralikul väike.   Milleks siis sitta kodu vedada??

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#25

Kuna küsimus jäi avatuks.Lihtsalt see esimene oli hästi säilinud oma vanuse kohta.Kui hästi hoitud,siis mida vanem seda parem.
Vasta
#26

Miks seda fekaali koju vedada- ainult ühel põhjusel: Kui sul on traktorit vaja ca 10-20 päeval aastas käid ja ilastad kasvõi Dong-Feng vms diileri juures ja mõtled et selle raha eest võid oma elunatukese lõpuni puid ja kartulit osta ja jääb veel lastele päranduseks ka. Kui seda puru kotiga oleks muidugi ostaks uue.
Aga kuna me oleme ajast kui mehed olid rauast ja laevad puust siis elame vast ka selle T-40 sajanda sünnipäeva Smile üle.
Vasta
#27

(19-05-2020, 21:45 PM)unimüts Kirjutas:  Kuid küsimus jääb avatuks. Miks kuradima pärast peab neid emexi kanditaate kodu vedama?  Neid masinaid toodetud miljoneid, Eestiski neid tuhandeid. Hinnavahe sital ja korralikul väike.   Milleks siis sitta kodu vedada??

Aga kes tahab see veab ja kes ei taha see ei vea. Nii lihtne see ongi. Miks peab enda pead vaevama sellega ja nutulaulu lööma. 
See on selline hobi ja  "igavene kutse" rauamaailma. 
Minul näiteks jumala pohlad kuhu keegi oma  raha paneb. Joob maha, annetab aafrika nälgivatele tööpõlguritele või ostab tonnise teeneljakümne.
Sellest viimasest mehest aga pean ma kõige rohkem lugu.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne