[poolita] Kergliikleja ja saunaõlled - seaduslik võk mitte?
#41

(15-05-2020, 16:52 PM)aavu Kirjutas:  Sai nooruses ka järgi proovitud jalgrattaga ühtsama teed sõites: õhtul Puertoriiko kanget rummi sees ja kruusatee läks nagu ludinal, hommikul sama tee ja püsti ei püsi - iga kivike tahab ratta külili lükata. Tagant järgi mõtlen, et see kange kraam alles hommikuks kohale võis jõuda.

Vaat siin on küll mõtlemise koht, kuigi pole tegu kergliiklusteega ega kergjoobes sõitjaga! Vb on alkoholil siiski mingil hetkel mingisugune "kõrgemale levelile" tõstev effekt? Ma ei väida seda, vaid lihtsalt viskan õhku (foorumisse) hüpoteesi. Noortele lugejatele teadmiseks - alkohol on halb Teie tervisele, lisaks muutute ohtlikuks ümbritsevale ühiskonnale!
Näide ajaloost. 1980. aastal etendus Rapla Keskkoolis aastalõpu ürituse raames näidend "Kuningas on alasti". Esietenduse käigus tarbisid tublid  õppurnäitlejad mõõdukalt alkoholi, nii et meie klassijuhataja R.V. tormas etenduse vaheajal lava taha ja möirgas - mis toimub? Kuningas on nii purjus, et ei suuda teksti edastada? Õnneks vaheaeg ei saanud kesta lõputult ja lgp. klassijuhatajal ja ühtlasi lavastajal tuli raske südamega saali tagasi liikuda, etendus läks edasi. Klassivend Ats (koka rollis) kloppis puulusikaga savikausis õlut ja andis seda maitsta teistele õukondlastele... Etendus läks igati korda, klassijuhataja ilmus pärast publiku ovatsioone lava taha tagasi, kuninga osatäitja võttis konjakipudeli (gruusia brändi tänapäevases mõttes), valas klaasi ja ulatas klassijuhatajale sõnagega - lepime ära! Järgmine etendus möödus karskes õhkkonnas, publikuks olid ka lapsevanemad ja Haapsalu õpilasteatri! (omal ajal kõva tegija, meie klassijuhataja oli ka selle kooli vilistlane, sealt ka meie etenduse idee) eestvedaja-pedagoog.... Etendus ebaõnnestus täielikult ja meie üks varasem vanem naissoost klassijuhataja, ideaalilähedane inimene, keda me kõik austasime ja võiks isegi öelda, armastasime, lausus hämmingus (siseringis) midagi taolist - et kas tõesti alkohol....annab tiivad?
Et teemaga veidi haakuks, puertoriiko rummi olen muidugi konsumeerinud, jalgrattaga paraku pole sel hetkel sõitnud, kommenteerida ei oska. Mingi rumm oli veel kolla-sinise sildiga ida-euroopa sots maa toodang, ei mäleta, aga maitse hästi!
Saunaõllede ja kergjoobes tsikliga sõitmise ja miilitsatega kohtumisega seoses on mul ka tõestisündinud lugu olemas, vb edaspidi. Ksf! Aavule teadmiseks, seal Pussipeatuse pildil see punase särgiga keskel istuv tegelane olengi tegelikult mina, nii et 1 : 0 minu kasuks!  Cool
Vasta
#42

(15-05-2020, 19:02 PM)kass Kirjutas:  
(15-05-2020, 16:52 PM)aavu Kirjutas:  Sai nooruses ka järgi proovitud jalgrattaga ühtsama teed sõites: õhtul Puertoriiko kanget rummi sees ja kruusatee läks nagu ludinal, hommikul sama tee ja püsti ei püsi - iga kivike tahab ratta külili lükata. Tagant järgi mõtlen, et see kange kraam alles hommikuks kohale võis jõuda.

Vaat siin on küll mõtlemise koht, kuigi pole tegu kergliiklusteega ega kergjoobes sõitjaga! Vb on alkoholil siiski mingil hetkel mingisugune "kõrgemale levelile" tõstev effekt? Ma ei väida seda, vaid lihtsalt viskan õhku (foorumisse) hüpoteesi. Noortele lugejatele teadmiseks - alkohol on halb Teie tervisele, lisaks muutute ohtlikuks ümbritsevale ühiskonnale!
Näide ajaloost. 1980. aastal etendus Rapla Keskkoolis aastalõpu ürituse raames näidend "Kuningas on alasti"! Esietenduse käigus tarbisid tublid  õppurnäitlejad mõõdukalt alkoholi, nii et meie klassijuhataja R.V. tormas etenduse vaheajal lava taha ja möirgas - mis toimub? Kuningas on nii purjus, et ei suuda teksti edastada? Õnneks vaheaeg ei saanud kesta lõputult ja lgp. klassijuhatajal ja ühtlasi lavastajal tuli raske südamega saali tagasi liikuda, etendus läks edasi. Klassivend Ats (koka rollis) kloppis puulusikaga savikausis õlut ja andis seda maitsta teistele õukondlastele... Etendus läks igati korda, klassijuhataja ilmus pärast publiku ovotsioone lava taha tagasi, kuninga osatäitja võttis konjakipudel (gruusia brändi tänapäevases mõttes), valas klaasi ja ulatas klassijuhatajale sõnagega - lepime ära!Järgmine etendus möödus karskes õhkkonnas, publikuks olid ka lapsevanemad ja Haapsalu õpilasteatri! (omal ajal kõva tegija, meie klassijuhataja oli ka selle kooli vilistlane, sealt ka meie etenduse idee) eestvedaja-pedagoog.... Etendus ebaõnnestus täielikult ja meie üks varasem naissoost klassijuhataja, ideaalilähedane inimene, keda me kõik austasime ja võiks isegi öelda, armastasime lausus hämmingus (siseringis) midagi taolist - et kas tõesti alkohol....annab tiivad?
Et teemaga veidi haakuks, puertoriiko rummi olem muidugi konsumeerinud, jalgrattaga paraku pole sel hetkel sõitnud, kommenteerida ei oska. Mingi rumm oli veel kolla-sinise sildiga ida-euroopa sots maa toodang, ei mäleta.
Saunaõllede ja kergjoobes tsikliga sõitmise ja miilitsatega kohtumisega seoses on mul ka tõestisündinud lugu olemas, vb edaspidi. Ksf! Aavule teadmiseks, seal Pussipeatuse pildil see punase särgiga keskel istuv tegelane olengi tegelikult mina, nii et 1 : 0 minu kasuks!  Cool
Said 3 pikka Paid ja lõua alt ja kõrvade tagant sügamist.
Vasta
#43

(15-05-2020, 19:20 PM)vwt2 Kirjutas:  Said 3 pikka Paid ja lõua alt ja kõrvade tagant sügamist.

Ma tänan! Sageli saab siit foorumist influentserite poolt hoopis mölada iga väiksemagi etiketi vastu eksimuse eest! Eks ma olen muidugi ise ka süüdi, tänagi mõni hetk tagasi tarvitasin grillitud tuulehaugi kõrvale Chamboustin Red Winet, mis on teadagi väga suur eksimus ja mille sooritamise puhul noored tegijad koheselt soovitaksid siit foorumist vabatahtlikku lahkumist.
Veel mõned märkused - need paid ja kõrvatagant sügamised, need ei päde enam ammu. Pärast seda, kui suguhaiguste ja nahaarst dr. Rüütel tuvastas mul kassiallergia, olen juba pikemat aega mõtisklenud mingi normaalsema kasutajanime kasutuselevõtu üle. Praegusel hetkel on plaanis muuta see "kass" Otto Kleementsiks, tundub suht normaalne valik. Ja seoses selle kassiallergiaga vajavad mul sügamist hoopis teised, intiimsed piirkonnad, kuhu normaalne ksf! oma käppi ei topi!
Vasta
#44

vwt2
(15-05-2020, 19:02 PM)kass Kirjutas:   - et kas tõesti alkohol....annab tiivad?


 Vene ajal katsetas üks Jämejala tohtritest (ilmselt dr Ilmar Soomere kes on muudki huvitavat uurinud) alkoholi mõju inimesele. Noortele tervetele meestele anti pitsi kaupa piiritust. Esimene pits tõstis jõudu, parandas reaktsioonikiirust; teise jäid tõusnud faktorid umbes samale tasemele; alates kolmandast pitsist langesid kõik näitajad kiiresti allapoole normaalset. Pitsi täpse mahu olen unustanud. Kinnises ringis siis räägiti tulemustest, kuna üldine seisukoht oli umbes nagu TAI tibid praegu propageerivad et alkohol, sõltumata liigist, kvaliteedist ja kogusest on kahjulik.
Vasta
#45

Tänan, tore on saada tagasisidet ja kaasamõtlemist! (kuigi ma ei tea, mis see TAI on). Aga alkoholiga on see subjektiivne probleem et esimene ja teine ei pruugi jääda viimasteks, vähemalt minul. Alkohol pärsib ja neutraliseerib igasugused pidurid ja lõpptulemus ei pruugi olla sugugi tore, positiivne ega viisakas! Aga seoses eelnevaga ma siiski võtan kolmanda!  Cool
Vasta
#46

(15-05-2020, 20:13 PM)kass Kirjutas:  
(15-05-2020, 19:20 PM)vwt2 Kirjutas:  Said 3 pikka Paid ja lõua alt ja kõrvade tagant sügamist.

Ma tänan! Sageli saab siit foorumist influentserite poolt hoopis mölada iga väiksemagi etiketi vastu eksimuse eest! Eks ma olen muidugi ise ka süüdi, tänagi mõni hetk tagasi tarvitasin grillitud tuulehaugi kõrvale Chamboustin Red Winet, mis on teadagi väga suur eksimus ja mille sooritamise puhul noored tegijad koheselt soovitaksid siit foorumist vabatahtlikku lahkumist.
Veel mõned märkused - need paid ja kõrvatagant sügamised, need ei päde enam ammu. Pärast seda, kui suguhaiguste ja nahaarst dr. Rüütel tuvastas mul kassiallergia, olen juba pikemat aega mõtisklenud mingi normaalsema kasutajanime kasutuselevõtu üle. Praegusel hetkel on plaanis muuta see "kass" Otto Kleementsiks, tundub suht normaalne valik. Ja seoses selle kassiallergiaga vajavad mul sügamist hoopis teised, intiimsed piirkonnad, kuhu normaalne ksf! oma käppi ei topi!
Neid piirkondi sügavad Kassid ise .Jätka samas vaimus.
Vasta
#47

(15-05-2020, 21:01 PM)vwt2 Kirjutas:  Neid piirkondi sügavad Kassid ise .Jätka samas vaimus.

Väga mõistlik formuleering! Aga tsiteerida nii palju pole vaja. Ja samas vaimus jätkamise eest saab regulaarselt mölada, tõsistele eesti meestele selline "pask ja ila" ei meeldi ja sageli ei suuda nad seda alla neelata ja edasi minna. Ja Otto Kleements saab selle eest märkuse ning tal kaob motivatsioon "jätkata samas vaimus". See on siiski tõsine, akadeemiline, teaduspõhine, igati viisakusnormidele vastav (vana) TEHNIKA foorum, kui ma õigesti olen aru saanud!? Või olen ma jälle valesti aru saanud, palun vabandust!
Vasta
#48

(15-05-2020, 20:45 PM)hydrofoil Kirjutas:  vwt2
(15-05-2020, 19:02 PM)kass Kirjutas:   - et kas tõesti alkohol....annab tiivad?


 Vene ajal katsetas üks Jämejala tohtritest (ilmselt dr Ilmar Soomere kes on muudki huvitavat uurinud) alkoholi mõju inimesele. 

Lisaks Togliatti autotehase VAZ ja Altai Mootoritehase külastamisele olen ma ka Jämejala Psühhoneuroloogiahaiglat väisanud, ilmselt 3 korda. Väga vajalik ja tore meditsiiniline asutus! Arvatavalt (seni) viimane külastus oli seotud Paide EPT katlamaja juhataja järjekordse suunamisega antud raviasutuse rüppe. Peainsener kaasas mind, kui perspektiivset selle ala noort spetsialisti, püüdsime kavalusega katlamaja juhataja kinni, meelitasime mingi süütu ettekäändega kliendi Iževski autotootjate helesinisesse limužiini IŽ412 ja pühkisime Viljandi poole teele. Raskendavateks asjaoludeks oli see, et klient oli suhteliselt liikumisvõimetu (puusaluude remont ja kargud), aga väga ohutundlik ja intelligentne. Raviasutuses arst uuris veel, et kas mina olen poeg ja klient oli isegi sellegagi nõus. (selgituseks influenseritele ja moderaatoritele - nii arst, klient/patsient kui ka suvalised küla koerad (erinevalt paljudest siinsetest nn foorumlastest ja moderaatorist) on aru saanud, et Otto Kleements on hea inimene ja on valmis teda tunnistama nii oma pojaks, isaks kui ka kasvõi kassiks!
Ja ka varemalt olen kaudselt seda Jämejala asutust 2 x külastanud, esimene kord oli juba 1977, kui siirdusime Raplast koos 2 klassivennaga jalgratastega teele Jämejala poole. Sellest kirjutasin ka koolitööna kirjandi, mis leidis ära märkimist ka õpetaja poolt ning loeti klassis ette. Kirjand oli kirjutatud ka nn naljavõtmes (mida siin ei tolereerita!) , ei olnud seda - lumehelbeke, nagu heegelpits kaunistas puude oksi jms belletristikat. Kirjandite kirjutamine tuli mulle väga raskelt kätte, vb seepärast elangi end siin 40 aastat hiljem täiega välja? Järvesuu poiste brigaad tõi mulle 2-l korral kastanid tulest välja, enamus ilmselt ei teagi, mis brigaad see oli... aga hindama ja õpetama on varmad, sest nemad teavad, kuidas on, peab ja tuleb käituda. Ja mida me siin ohime "vanemate inimest austamisest", noored tegijad teavad ise, keda ja kas austada, (venekeelne tõlkimatu formuleering) !  Toungue
Vasta
#49

Tsitaat:teavad ise, keda ja kas austada, (venekeelne tõlkimatu formuleering) ! 
Ты меня не уважаеш, чтоли? Tuttav väljend, kui keeldusid собутыльник.uks hakkamast.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#50

(15-05-2020, 23:40 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:teavad ise, keda ja kas austada, (venekeelne tõlkimatu formuleering) ! 
Ты меня не уважаеш, чтоли? Tuttav väljend, kui keeldusid собутыльник.uks hakkamast.

Jah, olid ajad, mil see austus oli kerge välja teenida ja sai ka teenitud!  Cool Siin foorumis on karmimad reeglid ja on olemas тре́звенники, kes ühtlasi on seoses oma täiuslikkusega teiste vastu üsna kriitilised! Samas on nad vahel jällegi üsna altid õpetama, kuidas lugupidamst välja teenida! Väga jämedalt tuleb lihtsalt nende meelejärele olla ja oledki lugupeetud ja auuuuuuustatud ksf!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne