IZ 49 - tõnn
#1

Õuele jõudis kauaoodadatud unistus.
IZ 49, puzle formaadis.
Kahjuks on paljud asjad puudu. 
*Poldid-mutrid-seibid. 
*Remontjalg
*Garburaator.
*Lenksu kinnitused prillide külge.
Ja veel teisi, vähemtähtsaid detaile.

Õnneks on olemas enamus juppe nagu raam, mootor, rattad jne.. 
Huvilised leiavad pilte siit:

https://erinevadpildid.blogspot.com/2020...d.html?m=1

Masin võeti lahti kaheksakûmnendatel, et üle värvida.
Värv eemaldatud jäi asi kuiva lakapeale seisma.

Lootust on, et mootor on korras kuid kahjuks puuduvad vändad ja käiguvaheti seega ei saa ka mootorit ringi ajada.

Plaan oleks viia värvitööd lõpule ja komplekteerida vastavalt võimalustele.

Siit vist musta numbri kandidaati ei tule, kel üleliigseid juppe pakkuda, andkem märku, kõlbavad ka sellised jupid, mis vajavad kõpitsemist või ei ole originaalid.
Vasta
#2

Kuidas eemaldada tagumised amordid raami küljest?
Kruvid lahti, korgid maha ja siis on mingi kaval nipp kokku surumiseks?
Vasta
#3

Kuna keegi head ideed välja ei käinud siis toimetasin järgmiselt:

Kiigepolt ja tavotinippel maha, otsakorgid küljest ja messing pulgaga tagusin ülemisest silmast sisse ning amordi sees olev varras tuli alt välja.
On ka teine võimalus.
Kuna teine amort oli kinni kiilunud siis pidin amordi silma veidi kryvikaga laiali painama ja sai ilusti välja vangerdatud.

Puzle täienes täna paari jupi võrra:
Esituli, ilma spidomeetrita.
Lenksu kandurid.
Käivitus ja käigu vahetus hoovad.

Puudu on olulistest asjadest veel karbuss, kraan, ülemised esikahvli prillid.

Kas iz 56 prillid on samad või kasutatavad iz 49'l või ehk on kellegil pakkuda sobivaid prille?

Soov oleks jaanipäevaks käima saada.
Kui mitte 2021 siis ehk 2029 Smile
Vasta
#4

(06-05-2020, 22:46 PM)tõnn Kirjutas:  ....
Soov oleks jaanipäevaks käima saada.
Kui mitte 2021 siis ehk 2029 Smile
vat see on õige ja optimistlik lähenemine Toungue
Vasta
#5

Juppidest sain juurde karburaatori, kuid puudu on siibrikaan ja ujuki kambri kaan. 
Nõela ja siiri vedru oleks ka veel vaja. 
Õhufiltrit. 
Rehvi.
Vasta
#6

Tubli! Garburaatorist on juba karburaator saanud, asi edeneb! Pressi edasi!
Vasta
#7

Kuna keegi head ideed välja ei käinud siis toimetasin järgmiselt:

Kiigepolt ja tavotinippel maha, otsakorgid küljest ja messing pulgaga tagusin ülemisest silmast sisse ning amordi sees olev varras tuli alt välja.
On ka teine võimalus.
Kuna teine amort oli kinni kiilunud siis pidin amordi silma veidi kryvikaga laiali painama ja sai ilusti välja vangerdatud.

Puzle täienes täna paari jupi võrra:
Esituli, ilma spidomeetrita.
Lenksu kandurid.
Käivitus ja käigu vahetus hoovad.

Puudu on olulistest asjadest veel karbuss, kraan, ülemised esikahvli prillid.

Kas iz 56 prillid on samad või kasutatavad iz 49'l või ehk on kellegil pakkuda sobivaid prille?

Soov oleks jaanipäevaks käima saada.
Kui mitte 2021 siis ehk 2029 Smile

Tere.
Esihargi prillide ja spidomeetri osas saaksin ehk aidata.
Tervisi
Sven
Vasta
#8

Tänan pakkumast, 
Loodan, et sul nendest juppidest lahtisaamisega kiiret pole.
Nimelt üks ksf pidi mulle saatma terve prillikomplekti koos laagritega ning hetkel spidomeetri järele karjuv vajadus puudub, esmalt proovin koostada veermiku osa.
Kõik on olemasolevad raamiosad said musta krundi alla ja kuivavad nööril.
Sain veidi katsetada kõiki võimalusi, kuidas värvi jooksma ajada ja tuli täitsa hästi välja.
traathari, hape, survepesu, liivapaber, silikooni pesu ja 2 komponentne must krunt.
Hetkel mõtlen, kas lasen pinnakatte värvi ka peale või koostan krundituna ja värvin siis kui ARK on nõus seda registreerima, ühtki dokumenti pole selle masina kohta.

https://erinevadpildid.blogspot.com/2020...6.html?m=1
Vasta
#9

Esihargi koostamisel komistasin sellise kaika otsa:

Kas on keegi teinud mingid ebaõnnestunud "upgreidi" või ei sobi jupiter 2 ega iz 56 mutter selle raamiga kokku?



Katteplekk peaks olema raami seibist suurem.
[Pilt: 20200603_122637.jpg]
Vasta
#10

[Pilt: 20200606_152519.jpg]
Vasta
#11

Vaikselt edeneb.
[Pilt: 20200615_002656.jpg]
Vasta
#12

Ei mäleta, et seda värvi IZ49 oleks nõuka ajal näinud aga mine sa tea äkki kusagil kolhoosiajal mõnes maakonnas isegi müüdi.
Harjumaal mäletan ainult tumerohelist ja musta, aga äkki kuskil oli ka sinist müügil.
Vasta
#13

Kusjuures värvi ei valinud originaalsuse suhtes, kaalusin matt musta ning sinist, kuna kohalik veneauto varuosapood matti ei müünud siis võtsin suvalise sinise, mis kohapeal oli.
Värvimist tegin nii, nagu tol ajal tehti, plaan paika, kõik värvid kahe komponentsed, reedel jõin end täis, laupäeva olin liikumisvõimetu, pühapäeval võtsin püstoli kätte ja tulemus oli täitsa autentne, läikiva värviga sain mati tulemuse, kohati ka meenutab apelsinikoort, nagu kadund äia bellaruss.

Kusjuures see on pigem kokkusattumus, et puhastades oli alumine kiht enam vähem sama tooni sinine.

Kuna see mu esimene värvitöö siis tulemus ei peagi olema musta numbri vääriline.

PS. ma pole end kunagi pidanud taastajaks, niiet ärge mind nüüd verbaalselt selle eest nuhtlema ka hakake.
Vasta
#14

Puudu olevad jupid:

Karburaatori siibri detailid, sees olev väiksem siiber, siibri kaan koos vidinatega ning ujuki kambri kaan.
Õhufilter.
Originaalne remontjalg kõhu alla.
Taga amortide plekist katted.
Tagatuli.
Võti, mustale karbile.
Dekompressori hoob ja tross.
Käsikäigu kangi hoob mootori külge, koos pika vardaga.
Sadula vedru.

Kes leiab ja suudab loobuda, kirjutagu või helistagu 5i9i26ii - Tõnu
Vasta
#15

https://www.osta.ee/iz-56-ohufilter-139822655.html
Vasta
#16

Suured tänud, just sellesarnast mul vaja ongi ja näedsa, ka pakkumise olen sinna juba teinud  Smile
Vasta
#17

(17-06-2020, 15:14 PM)tõnn Kirjutas:  Suured tänud, just sellesarnast mul vaja ongi ja näedsa, ka pakkumise olen sinna juba teinud  Smile
Kass on kuri loom ja nüüd kui nägi et sa pakkusid hakkab lihtsalt hinda kergitama, lihtsalt kiusatuse ja kibestumise pärast, ega tal seda jupstükki vaja ju tegelikult ei ole aga ISEloom ei luba ju teistel seda tasuta saada Big Grin
Vasta
#18

Ma püüan anda endast parima, et hinnakergitaja saaks ta omale riiulisse, meeldejääva hinnaga.
Vasta
#19

(17-06-2020, 21:47 PM)tõnn Kirjutas:  Ma püüan anda endast parima, et hinnakergitaja saaks ta omale riiulisse, meeldejääva hinnaga.

Normaalne suhtumine! Teeme siis nii, et mina ostan selle maksimaalselt kõrge hinnaga, kustutaja kustutab kõik südametunnistuse ja ametikoha järgi ära ja õhupuhastaja saaab ksf! Tõnnile, kas selline asjade käik sobib kõigile?
Ksf! Quntsile - mul on hoopis teistugune loom, aga vahet pole, mängu ilu huvides olen valmis ka looma muutma!
Vasta
#20
Photo 

[Pilt: 20200619_001739.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne