Vanatehnika Lustisõit 2020
#1

Vanatehnika Lustisõit toimus esimest korda 15 aastat tagasi. Tegin natuke uurimistööd foorumis. Jõudsin järeldusele, et 28.04.2005 anti esimene liblikatiiva löök, mis viis lustisõitude traditsioonini. Tähtsad mehed tegid tähtsaid asju (näiteks korraldasid Vanasõidukite Suursõitu), kuid tollal 12-aastane ksf! andris julges küsida, kas tõsiseid autoüritusi üldse toimub. Järgnev tavaline trollimine lõppes aga täiesti ettearvamatult sellega, et kolm nädalat hiljem 17. mail 2005 kogunes Rocca al Mare kaubanduskeskuse parklas veidi üle 10 vana masina. Oli teisipäeva õhtu, kolmas sel kuul ning kell oli 19. Sel hetkel ei teadnud keegi, et sellest saab traditsioon. 

Esimesel sõidul ei olnud nimegi, tinglikult kutsuti seda Vanatehnika Kruiisiks. Moodustus aktiivgrupp kooseisus Jesper Saron, Imre Nõmmik, Sander Muhu ja Indrek Sirk ning juba järgmisel kuul said Vanatehnika Lustisõidu nimi ja tänaseni kehtivad põhimõtted paika pandud. 


Esialgsed osavõtureeglid on samasugused:
1. Aeg - maist septembrini iga kuu kolmanda teisipäeva õhtu (19. mai 2020, 16. juuni 2020, 21. juuli 2020, 18. august 2020 ja 15. september 2020)
2. Koht - Tallinn, Taltech parkla (Ehitajate tee ja Akadeemia tee ristmikul)
3. Kellaaeg - algus kell 19.00, ärasõit kell 19.30 
4. Osalev sõiduk - korraliku välimusega ning tehniliselt korras vana sõiduk, millel vanust vähemalt 35 aastat.

Iga vanatehnikahuviline on oodatud oma tehnikaga osalema ning teiste sõidukeid kaema. Eelregistreerimist ega osavõtutasu ei ole. 

Vähemalt esimesel korral tavapärast näitust ei toimu. See tähendab, et Nõmme turu parklast saab korra läbi sõita ning soetada endale märgi ja liikumismarsruudi. Sihtkoha ekskursioon toimub kontaktivabalt ehk autost väljumata. Maikuus külastame kohta, kuhu autoga muidu minna ei saa. Täpsemalt lähipäevil. 

Ootan ikka ka abi, et leida põnev koht, kus ollakse valmis meid vastu võtma. Ärge kartke otse minuga ühendust võtta või ka foorumi kaudu vihjeid anda. 

Vanatehnika Lustisõidul on palju sõpru ja toetajaid - aitäh senise ja tulevase toetuse eest. 

Indrek Sirk
Vasta
#2

Sellel keerulisel ajal on aega natuke rohkem aga 19ndal kohal kui 5-kopikat.

   
Vasta
#3

19.05.2020 on sõidu sihtkohaks Eesti Vabaõhumuuseum. Tavaolukorras muuseumis autode ja mootorratastega sõita ei saa, kuid vähemalt 35 aastat vanad sõidukid saavad muuseumikülastuse teha autodega. Jalgsi muuseumisse ei saa ning ka autodest väljumine ei ole lubatud. Meie jaoks on tähistatud tee, mis viib mööda enamikust eksponaatidest. Kui aega on, siis võib teha ka mitu ringi. 

Nõmme turu parklas ei toimu tavapärast näitust, kuid sõitu alustame ikka samast kohast. Nõmmel saab soetada sõidu märgi ning muuseumisse jõudmise teekonna kaardi. See on tehtud arvestusega, et saab näha ka teisi sõitmas. Pealtvaatajatele teadmiseks, et marsruut kulgeb Ehitajate teelt Sõpruse puiesteele, seejärel Endla tänava kaudu kuni Vabaduse Väljakuni, kus teeme tagasipöörde ning sõidame Endla tänava kaudu Paldiski maanteele ja Vabaõhumuuseumi teele. Saabumisajaks muuseumi juurde planeerige 20.00, kuna enne väravaid ei avata. Viimane auto peab lahkuma muuseumist kell 21.00. 

Muuseumikülastuse hinnaks on 5 eurot sõiduki kohta - sõltumata reisijate arvust. Busside ja veoautodega siiski muuseumisse säita ei saa ning nende omanikud peavad leidma endale sõiduautoga sõbra. Raha kogutakse sissesõidul - pange täpne kupüür valmis. 

Hoidke ennast ja teisi. 2+2 reegel kehtib endiselt ning kuri viirus ei ole kuhugi lahkunud.

       

Ringsõit muuseumis toimub järgmisel marsruudil. NB tegemist on kitsaste kruusateedega, mis kevadiselt pehmed ja auklikud. Ettevaatlik tuleb olla ka pööretel.

   
Vasta
#4

Vaatamata eriolukorra lõppemisele kehtib Eesti Vabariigis endiselt 2+2 reegel. Hoidke pikivahet liikluses ja ka autost väljudes. Nõmme turul suurt kogunemist ei toimu, vaid üksnes märgi soetamine. Vabaõhusmuuseumi värav avatakse kell 20.00, mistõttu ka sinna ei ole mõtet varem kohale minna. Kasutage seda aega sõitmiseks marsruudil Sõpruse pst-Kaarli pst-Paldiski mnt, et rõõmustada linlasi ja teineteist. Kui aega on, siis kasvõi mitu korda. 

Sõidu märgi soetamiseks varuge kaasa 5 eurot, Vabaõhumuuseumi pileti jaoks samuti 5 eurot ning Vabaõhumuuseumi kaardi jaoks 50 senti. Ükski kulutus ei ole kohustuslik, kaardimakseid ei ole.
Vasta
#5

Pildi- ja videomaterjali eilsest sõidust leiab Autolehe veebist: https://www.autoleht.ee/uudised/uudised.php?uid=61851
Vasta
#6

Aega on nüüd küll sellest üritusest möödunud, aga AutoPositiiv ju hirmsasti soovis osaleda. Läbi tagasilöökide ja viperuste see meil ka õnnestus. Mis meil siis juhtus, saab näha meie äsja valminud videos (siinsele rahvale ei tule need ilmselt üllatusena)  Smile .

Vasta
#7

Vanatehnika Lustisõidu järgmine väike väljasõit toimub 16.06.2020. Hoiame ikka distantsi ning oleme ettevaatlikud. 

Ekskursiooni sihtkohaks on Atla mõis Raplamaal, mis asub Tallinnast 50km kaugusel. Atla mõisal on sajandeid pikk ajalugu ning see on ka täna toimiv majandusüksus täites samaaegselt ka "mõisahärra" elukoha funktsiooni. Seega läheme sisuliselt inimestele külla nende koju ja meie seltskonna suurust arvestades paraku võõrustajate kööki ja magamistuppa me ei pääse. Mõisaekskursiooni juurde kuulub jalutuskäik mõisavaldustes, mõisakeraamika töökoja külastus ning kange napsu töökoja tutvustus. Avatud on kohvik ja mõisakauplus (mõisakeraamika, kohalikud napsud). 

Ekskursiooni pilet on 5 eurot inimese kohta. Tasub varuda aga veel finantse, kuna kohalik majandus on toetamist väärt ning pakutav kaup huvipakkuv. 

Vanatehnika Lustisõidu näitus Tallinnas on avatud kõigile külastajatele. Ekskursioonid on reserveeritud vanatehnikaga osalejatele. Hoidkem oma väljasõitu privaatsena ja ärge unustage tervise hoidmise nõudeid.
Vasta
#8

Juhin tähelepanu ka sellele, et veidi enne Atla mõisa möödute ühest vähestest hobustega päriselt tööd tegevatest meestest:
Vello Tamm toimetab Juuru külje all. Cool

Kellele see temaatika huvi pakub, tasub uurida, kuna üks osa tema tegemisi on seotud ATLA MÕISA HOBUTÖÖ ARENDUS MTÜ-ga.
Vasta
#9

Kas see kord kogunemine nagu tavaluselt Nõmme turu parklas?
Vasta
#10

Kuna kõik vanemad asjandused asuvad parasjagu kilulinnast parasjagu eemal, siis kas oleks mõeldav teha arjergaardi kehtiva sukimuki tsimniga? See ju ka oma olemuselt täielik relikt ja impordipiirangute võtmes ka paras uunikum Smile Kui ei sobi, siis ega ma solvu, oma laiskus ikkagi.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#11

16.06.2020 muutub Vanatehnika Lustisõidu kogunemiskoht. Oma abistava käe ulatab meile Taltech ning edaspidi koguneme nn Tipi parklas (Ehitajate tee 5 - täpselt 1 kilomeeter mäest alla). See on TalTech-i ehk Tallinna Tehnikaülikooli ehk TPI peahoone ees olev parkla. Parkla on reserveeritud täielikult vanatehnikale - pealtvaatajatele on mõeldud peauksest Nõmme poole jääv teine parkla. Autod-mootorrattad jagatakse vanuse järgi kahte leeri. Vanade mootorrataste jaoks on ülikooli peaukse ees lippude all oma ala (kõnniteel, kuid päris ukse ette ja istumispinkide vahele sõita ei tohi)

Näituse ametlik algus on ikka kell 19, kuid viimastel aastatel on hakatud kogunema juba kella 18-st. Väljasõit ikka kell 19.30. 

Sihtkohaks on Atla mõis - piletirahaks varuge 5 eurot. Lustisõidu märke saab soetada näituseplatsil Joonase käest. Kes ei taha märki osta, siis saab küsida tasuta kaardi Atla mõisa. Kõnekoosolekuid enam ei peeta, kuna ühe inimese hääl sellest rahvamassist enam üle ei käi. 

Näitus kujuneb üha suuremaks ning see on tore - see ongi nii mõeldud, et inimesed saaksid meie tehnikat imetleda. Väljasõit on aga mõeldud ikkagi vanatehnikaga osalejatele (sõltumata klubilisest kuuluvusest või tutvusest), mis tähendab, et kaasaegsete autode kasutajad sõidavad pärast näitust ikkagi oma koju ning ekskursioonile on oodatud vaid vanatehnikaga osalejad.

       
Vasta
#12

Küsisin teema autorilt igaks juhuks ka luba, et kas on ok siia teemasse säärast kommertsliku maiguga postitust teha (kuigi toode ise on indie ja kaugel masstootmisest).

Igatahes, võtan täna õhtul toimuvale Vanatehnika Lustisõidule mõned Diskustom Magazine ajakirjad kaasa.

Tüki hind 15€, tasuda saab sulas (palun täpne raha) või ülekandega (ükskõik kas ülekanne teha kohapeal telefonist või pärast kodus arvuti taga).
Leiab mu “Air Morse One” Aspeni järgi üles, panin igaks juhuks pildi ka. 

Uus number on ka peatselt trükivalmis.


[Pilt: 50012233102_ca73128622_z.jpg]

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta
#13

Mõned pildid eilsest sõidust nüüd Autolehe veebis: https://www.autoleht.ee/uudised/uudised.php?uid=62061
Vasta
#14

Vanatehnika Lustisõidu kogunemine toimub 21.07.2020 jälle Taltechi parklas. 

Seekordne sihtkoht on Ääsmäe lähedal, kuhu sõidame läbides Saku, Kiisa ja Maidla alevikud. Teekond ühtekokku ca 35 km.

   
Vasta
#15

Väljasõit ikka 19:30? Seega Sakus enne kaheksat ja Maidlas umbes veerand üheksa? Teame kiibitsema tullaWink

Kiidan marsruudivalikut!
Vasta
#16

Aitäh osalejatele ja korraldajatel silma (ja kõrva) nuumava vaatepildi eest.
Vasta
#17

Mõned telefoniga tehtud pildid leiab siit: https://www.autoleht.ee/uudised/uudised.php?uid=62322
Vasta
#18

Hei!

Viimasel Lustisõidul tehti uus osalejate rekord. Kinnitamata andmetel oli platsil 143 sõidukit. Sellest tulenevalt jäid paljud osalejad ilma märgita ja lasen neid järgmiseks sõiduks juurde trükkida. Ilma ei jää keegi. Huvi on tuntud ka selle aasta esimese sõidu märkide vastu ja tekitan neid ka 10 tk juurde.
Vasta
#19

(22-07-2020, 23:17 PM)Seiklusminister Kirjutas:  Viimasel Lustisõidul tehti uus osalejate rekord. Kinnitamata andmetel oli platsil 143 sõidukit. 

Tundus jah, et ka uus plats jääb juba väikeseks, päris pungil oli täis ikka.
Aga väga tore on näha nii palju põnevaid masinaid.

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta
#20

143 oli kokkuloetud autode arv, lisaks veel ca 20 mootorratast. 

Parklas on 130 parkimiskohta. Oleme seni saanud sõbralikult hakkama ka Nõmmel, kus parkisime samuti parkimiskohtade kõrvale ning vaheteedele. 

Küll tuleb aga tuleviku jaoks arvestada sellega, et kogunemiskohale sõitmisel muutub nägude kontroll rangemaks. Kui ikka sõiduvahend on noorem kui 35 aastat või välimus originaalist häirivalt erinevas seisukorras, siis tuleb koht sisse võtta pealtvaatajate parklas, mis asub Taltechi peauksest teisel pool. Seal on juba nüüdki olnud huvitavat uudistamist. Lisan ka illustreeriva skeemi. 

Vanatehnika Lustisõidul osalevale sõidukile on juba 15 aastat olnud sarnased põhimõtted. Hobiautode harrastamiseks on erinevaid väljundeid ning vorme. Antud üritus on mõeldud vanusest alates 35 aastat ning võimalikult tehaseseisundile lähedastele sõidukitele ehk nn musta numbri kandidaatidele. Ajastukohane tagasihoidlik tuuning on igati teretulnud, kuid suuremad tehnilised ja visuaalsed muudatused on siiski teiste ürituste jaoks. Võib-olla kunagi panevad erinevad harrastajad seljad kokku ja toimub suur tehnikafestival, kus koos ka youngtimerid, customid, hotrodid, muskelautod ja Ameerika tehnika. Vanatehnika Lustisõidu formaat ning korralduspõhimõtted kahjuks nii suurt üritust korraldada ei võimalda. 

Palun mõistvat suhtumist ning vähem reklaami Smile

   
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne