Toetagem Audru ringrada
#21

v6sa Kirjutas:
Janka Kirjutas:Nagu juba ütlesin, siis selline sile plank nagu Postimehe pildilt kah paistab, ei ole müratõke.
Konstruktsioon on vale.
...

Jube julge väide olukorras, kus Su viidatud juhendis on kenasti siledapinnalised paneelid olemasSmile

Kõrguse üle ilmselt saab rohkem norida, kuna ka muldvall teeb arvutuse päris keerukaks.

Müratõkke paratamatu häda on selles, et see küll tõukab müra "üles", aga mingi vahemaa tagant see "kukub alla" tagasi. Füüsikaline põhjendus on loomulikult keerukam, aga "aia taga" elava inimese jaoks täpselt nii on: sein tekitab vaikse vööndi, mille taga on mürarikas vöönd ja selle taga jälle vaiksem.
Ehitisregistris on Audru ringraja müratõkkerajatiste projekt üleval, miski müra modelleering oli ka. Keda huvitab, võib uurida.

Lisaks on seal ehitusteatise juures ka haldusakt järgneva tekstiga: "Ehitusteatis Audru ringraja müratõkkerajatiste rajamiseks ehitisregistrisse kantud tingimusega - peale müratõkete valmimist, ühe kuu jooksul, läbi viia mürauuring tavakasutuse ning omavalitsuse loaga ürituste ajal. Omavalitsuse  loaga ürituse ajal mürauuringu läbiviimise tähtaeg võib pikeneda eriolukorra tõttu."
Vasta
#22

Toetan ringrada kahe käega ja olen nii vanal kui ka uuel ringrajal sõitmas käinud.

Paneks väikese ääremärkuse:
Audru ringrajal on lubatud maksimaalne müra staatilisel testil 105 dB(A) möödasõidu müra kuni 113 dB(A)
Bikernieki ringrada, mis asub Riia linna sees, 325 cupi reglemendis oli maksimaalne lubatud müra 103 dB(A)
Ahvenistol ringrajal oli lubatud müra minu mäletamist mööda 95 dB(A)
Vasta
#23

(10-06-2020, 10:56 AM)v6sa Kirjutas:  
(10-06-2020, 10:50 AM)Janka Kirjutas:  Nagu juba ütlesin, siis selline sile plank nagu Postimehe pildilt kah paistab, ei ole müratõke.
Konstruktsioon on vale.
...

Jube julge väide olukorras, kus Su viidatud juhendis on kenasti siledapinnalised paneelid olemasSmile

Kõrguse üle ilmselt saab rohkem norida, kuna ka muldvall teeb arvutuse päris keerukaks.

Müratõkke paratamatu häda on selles, et see küll tõukab müra "üles", aga mingi vahemaa tagant see "kukub alla" tagasi. Füüsikaline põhjendus on loomulikult keerukam, aga "aia taga" elava inimese jaoks täpselt nii on: sein tekitab vaikse vööndi, mille taga on mürarikas vöönd ja selle taga jälle vaiksem.
 V6sa, vaata teisi pilte kah. Otsida ikka oskad? Või käi kohapeal ära.
Sellest olemasolevast "müratõkkest" lendab lind läbi, kui väga tahab.
Odavate vahenditega rajatud õhuke ühekordse laudisega plank ei ole nii võimsate detsibellide jaoks mingine müratõke.
Jah, müra maandub mingi maa tagant. Aga selle vastu aitavad lisatõkked. Ja vot need jääksid juba ringrajalt välja, eemale. Ja nende püstitamine peaks olema kindlasti eramute arendaja initsiatiiv ja mure, kui ta tahab, et varanduse väärtus ei kannataks.

Ma käisin kunagi Prantsusmaal Nogaro ringrajal tolle maa driftikunnide jõukatsumist kaemas. Sama ürituse raames korraldati ka ülesvurfitud autode näitus.
Toimumispaika maandudes olin alguses tiba hämminguski, et ei tea, kas ürr on ära jäänud või mis, et mingeid hääli sealsamas asuvasse linna ei kosta. Isegi näituseplatsile ei kostnud mootorimüra. Viisakas ja läbimõeldud helide peegeldamise-summutamise plangustik oli ehitatud nagu hiljem selgus.
Vasta
#24

(10-06-2020, 18:31 PM)Janka Kirjutas:   V6sa, vaata teisi pilte kah. Otsida ikka oskad? Või käi kohapeal ära.
...
Ma käisin kunagi Prantsusmaal Nogaro ringrajal tolle maa driftikunnide jõukatsumist kaemas. Sama ürituse raames korraldati ka ülesvurfitud autode näitus.
Toimumispaika maandudes olin alguses tiba hämminguski, et ei tea, kas ürr on ära jäänud või mis, et mingeid hääli sealsamas asuvasse linna ei kosta. Isegi näituseplatsile ei kostnud mootorimüra. Viisakas ja läbimõeldud helide peegeldamise-summutamise plangustik oli ehitatud nagu hiljem selgus.

Ma olen seal mitte ainult käinud, vaid suisa osalenud "arutu müraterrori" tootmisel eelneval suvelWink

Aga eks see on ikka teada, et meil ei osata midagi ja vat välismaal on ikka õiged asjad ja inimesed. Sad

Las arendaja teeb asja lõpuni ja siis saame kuulata. Cool
Vasta
#25

Müra levik on ikka väääga keeruline asi ja sõltub ilmatuma palju loodusest - tuulesuund, õhurõhk, jne. jne.
oma isiklik näide kus elan linnulennult 1km kaugusel maanteest kus liikleb ~30000 autot ööpäevas
ja on päevi kus uksest välja minnes on "müra suur" neid hetki on muidugi harva, enamasti on maanteemüra vaid aimatav 
ja samas on päevi kus koju ei kuule absoluutselt üldse mitte midagi ja ka koeraga jalutades ehk maanteest 100...200m kaugusel 
ei kuule mööduvat liiklust rohkem kui mõnda üksikut veokit ja sealt pigem rehvimüra vms.
Naabri kukkede ja kanadega on sama lugu. mõnipäev tuleb õudne kukesupi isu peale kui enam ei kannata. enamasti ei kuule või ei häiri. vahemaa jälle 200m koos puude ja põõsastega.
mingi aeg tagasi oli ka mingi seltskond kes piltlikult öeldes kolis lauda taha ja kui siis tuul suunda muutis ükspäev siis taheti päevapealt kohe lõpetada lauda tegevus ja, et las laut kolib põllu pealt ära vms. igaljuhul oli nalja palju.
audru rajaga on olnud kuulda, et müramõõtmisi tehakse ja ka normid on allapoole toodud samuti on piiratud kella aegasid aga kuskilt tuleb ka see piir ette kus enam ei saa midagi teha.
Vasta
#26

võibolla ässitatakse lihtsalt rahvast üles,et saaks ringraja maa maha parseldada ja maju peale ehitada.siin riigis ma ei imesta absoluutselt mitte millegi üle
Vasta
#27

(10-06-2020, 20:42 PM)sturmbannführer Kirjutas:  võibolla ässitatakse lihtsalt rahvast üles,et saaks ringraja maa maha parseldada ja maju peale ehitada.siin riigis ma ei imesta absoluutselt mitte millegi üle
Ma väga ei usu (nagu ma ei usu vandenõuteooriaid üldiselt -- need seletavad asju liiga keeruliselt ega klapi seetõttu Occami printsiibiga). Momeelest on palju lihtsam seletada seda vingu inimliku ahnuse ja rumaluse sobiva kombinatsiooniga. Kui inimesele pakuti krunti või koguni maja keskmisest turuhinnast odavamalt, pidanuks tema peas süttima lamp kirjaga "aga mis seal halvasti on?". Kui ei süttinud -- jääb üle ainult meenutada eesti rahva muistendit: "Kes tegi?" "Ise tegi"... Mis võib ka vingu ulatust seletada -- kedagi teist peale enda peab ju süüdlaseks ja vastutajaks saame tembeldada.
Vasta
#28

Eks see müra ole rohkem mugav ettekääne. Tavaline maanteemüra, mitte midagi erilist. Kui tööinimene tuleb kuuest koju, siis ei toimu seal mitte midagi. Järgmisena leitakse, et aaskäokingaga on mingi jama, või et kirjurähntoonekurg oleks juba peaaegu pesa teinud.. aga näe, ei teinud. Mind on alati imestama pannud tegelased, kes pühendavad oma elu mingi jamaga võitlemise peale, selle asemel, et kui see neid NIIII jubedalt häirib, siis kas mõistlikum poleks kohta vahetada?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#29

Millalgi sai lõustavihikust loetud natuke nende ringrajavastaste kohta. Oli vist nii, et kolmest aktivistist üks on seal läheduses mõnda aega elanud, üks kolis sinna alles hiljuti ja üks elab hoopis kaugel aga on lihtsalt elukutseline protsessija. Ja igasugune argumenteerimine nendega on võimatu, sest nad ongi protsessimise peal väljas, mitte ei soovi lahendust leida.

Üks peaprotsessija ajas müramõõtjad minema kui need üritasid tema kodu lähedal müra mõõta.


Vaevalt see petitsioongi midagi muudab (kuigi praeguseks on petitsioon.ee lehel avalik arvamus üsna selgelt välja joonistunud), kogu see jama on tõenäoliselt igikestev.
Vasta
#30

Ma vana inimesena olen märganud, et taasisesisvumisest alates on eriliselt rõhutatud iga inimese _õigusi_, kuid hoopis unarusse on jäetud sama inimese ühiskonnaga seotud _kohustused_. Eks ta, ütleme, 95. aastal võis ju mõneti õige olla, kuid 25 aastat hiljem võiksime ju olla täiskasvanuteks saanud...
Põhjused algavad momeelest edukalt põhjalastud haridussüsteemist -- kuid jätame selle teema, et mind ohvtopiku pärast liistule ei tõmmataks Wink
Vasta
#31

(10-06-2020, 22:19 PM)zazik Kirjutas:  Millalgi sai lõustavihikust loetud natuke nende ringrajavastaste kohta. Oli vist nii, et kolmest aktivistist üks on seal läheduses mõnda aega elanud, üks kolis sinna alles hiljuti ja üks elab hoopis kaugel aga on lihtsalt elukutseline protsessija. Ja igasugune argumenteerimine nendega on võimatu, sest nad ongi protsessimise peal väljas, mitte ei soovi lahendust leida.

Üks peaprotsessija ajas müramõõtjad minema kui need üritasid tema kodu lähedal müra mõõta.

Selline torpedeerimine võib vabalt olla tegelaste igapäevatöö. Juu saab siis sellega leiva lauale. Kunagi mingid pensakad torpedeerisid, ühte staadioni Talinas. Suur oli üllatus, kui tuli välja et pensakad ise seal ei pesitsegi, hoopis teises linnaotsas. Kah sari-kaebajad, pastakast imesid jutte välja, kirjuta või raamat, võimalik et tegid lausa teenust. 
Parim kaebus mis olen kuulnud, nn "pronksiööl" kui poode tühjendati, ei jäänud kunde mingi tootega rahule ja pöördus "sinnakuhuvaja" ja naera puruks, vend kirjutabki, millal kust ja kuidas hankis, ja ametnik menetleb seda kaebust. Sest ka virutatud toode omanikul tuleb välja on omad õigused, kui teab kuidas ja kuhu kirjutada. Ei hakka seda siin detailsemalt lahkama. 

Jõudu ringraja poistele, see on parim rada mis meil on. Ametnikele sirget selga, vahel ongi vaja inimesele otse öelda, et jah mürisebki ja NII ON.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#32

(10-06-2020, 18:45 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-06-2020, 18:31 PM)Janka Kirjutas:   V6sa, vaata teisi pilte kah. Otsida ikka oskad? Või käi kohapeal ära.
...
Ma käisin kunagi Prantsusmaal Nogaro ringrajal tolle maa driftikunnide jõukatsumist kaemas. Sama ürituse raames korraldati ka ülesvurfitud autode näitus.
Toimumispaika maandudes olin alguses tiba hämminguski, et ei tea, kas ürr on ära jäänud või mis, et mingeid hääli sealsamas asuvasse linna ei kosta. Isegi näituseplatsile ei kostnud mootorimüra. Viisakas ja läbimõeldud helide peegeldamise-summutamise plangustik oli ehitatud nagu hiljem selgus.

Ma olen seal mitte ainult käinud, vaid suisa osalenud "arutu müraterrori" tootmisel eelneval suvelWink

Aga eks see on ikka teada, et meil ei osata midagi ja vat välismaal on ikka õiged asjad ja inimesed. Sad

Las arendaja teeb asja lõpuni ja siis saame kuulata. Cool
Tra küll!

Ma ei viitsi enam, las ta jääb.
Vasta
#33

See väike pilu seal plankaias ei muuda suurt midagi. Rohkem kosmeetiline viga. Kuna lauad ise on kenasti kaardus siis töötavad nad sihtotstarbeliselt päris hästi. 
Muidugi perforeeritud või kofreeritud materjalile jääb se aed alla aga tema üks plusse on see, et asub valli otsas.
Vall isejuba on suur asi.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#34

Mina olen ikka loomulikult ringraja poolt.Krt need linnud ka öösel siristavad niikõvasti,et ülesse ärkan kohe,kas nad tuleks ka kokku korjata,need sirisevad veel ju pärast öörahu! Mis teen siis nüüd?

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#35

Einoh, mis seal ikka, linnud tuleb ära keelata, muud pole teha midagi!
Kunagi ammu ühelt langilt trakaga välja vedades oli meil vennaga nö ööbimispaik täpselt ühe konnatiigi kõrval ning seal hakkas õhtu saabudes SELLINE konnakontsert, et kuna polnud sellise asjaga varem harjunud, oli algul magamajäämisega veidi raskusi, aga päeva- paariga harjusid ära ning siis oli see juba nagu unelaul Big Grin
Praegusel ajal keelaks vist ära!
Elan ise ka Pärnus, ringrajast linnulennul mingise linnulennult 5km kaugusel ning vahel on siia ka rinkal mürgeldamine kuulda. Aga mis siis? Olen seda meelt, et kaugemale on müra rohkem kuulda kui lähemal olles, samas on ka see point, et seda on seal vaid paar kuud aastast ning sedagi mitte iga päev. Rinka kõrval elavate inimeste hädaldamine pole ka minu meelest põhjendatud, eriti nende, kes sinna hiljem on oma elamised ehitanud. 
Vennas rääkis selle kohta jutu ühest tüübist, kes olla ostnud krundi looduskaunisse kohta, sinna maja ehitanud ning kui kõrvalkrundi omanik oli oma metsa maha tõmmanud, hakkas hädaldamine pihta, et näe, ma ostsin krundi just seetõttu, et männimets kõrval- no ja mis siis? See ju teise mehe mets üldse, mis sul öelda!
Üleüldse on praegusel ajal igasugu teemadel ruigamist liiga palju- kellele ei meeldi see, kellele teine jne, muudkui nõuame keelamist, protestime jne- krt küll, kuhu me niimoodi välja jõuame!
Oli kord selline üritus siin Pärnus nagu Weekend- esimesel aastal, kui see tehti, elasin sellises kohas, kuhu olid pealava sinised tuled terrassiukselt näha ja kuna mu tütar oli siis nädalavanune, oli see küll häiriv. Järgmisel ja ülejärgmisel aastal elasin juba teispool jõge ning ka sinna oli teatud ilmaga lausa lugude sõnad kuulda, tümps oli kõmas ka kinniste akende-ustega majja. Aga ikkagi ei karanud kordagi pähe see, et ma lähen kuskile loosungiga vehkima.

Loomulikult ei ole need kaks asja võrreldavad- üks asi on ruutus silmadega pilves inimeste jaoks- oot, kuidas see ütlus oligi?- tantsujumaluste- festival, teine asi on mootorisport.
Tegelikult oli festivalil mängitav "muusika" totaalne saast, auto24 ringil toimub ikka põnevat ka. Samas pean tunnistama, et peale ümberehitust ei ole ma ise seal ringil üldse käinud, ei tea ise ka, miks otseselt- pole vist väga autospordiinimene.

Eelmine aastagi oli äge vaadata, kui sõitsin metsakaga Pärnu poole ning minust möödus hunnik Rootsi numbritega Porscesid, M3-sid ja mida kõike veel, kes ise, kes treila peal.

Vot nende kisajate tõttu tekib endal ka tunne, et vot selliste pärast on küll veidi piinlik olla pärnakas.
See ringrada on asi, mis tõeliselt eristab Pärnut ülejäänud Eestist- kas neil vingujatel endal ei ole häbi?
Krt, inimesed, hankige omale elu!
Vasta
#36

Janka Kirjutas:
v6sa Kirjutas:
Janka Kirjutas: V6sa, vaata teisi pilte kah. Otsida ikka oskad? Või käi kohapeal ära.
...
Ma käisin kunagi Prantsusmaal Nogaro ringrajal tolle maa driftikunnide jõukatsumist kaemas. Sama ürituse raames korraldati ka ülesvurfitud autode näitus.
Toimumispaika maandudes olin alguses tiba hämminguski, et ei tea, kas ürr on ära jäänud või mis, et mingeid hääli sealsamas asuvasse linna ei kosta. Isegi näituseplatsile ei kostnud mootorimüra. Viisakas ja läbimõeldud helide peegeldamise-summutamise plangustik oli ehitatud nagu hiljem selgus.

Ma olen seal mitte ainult käinud, vaid suisa osalenud "arutu müraterrori" tootmisel eelneval suvelWink

Aga eks see on ikka teada, et meil ei osata midagi ja vat välismaal on ikka õiged asjad ja inimesed. Sad

Las arendaja teeb asja lõpuni ja siis saame kuulata. Cool
Tra küll!

Ma ei viitsi enam, las ta jääb.
Korra juba mainisin ehitisregistrit ja seal olevat projekti, aga kuna keegi sealt ju otsida ei viitsi, siis uurisin seda põgusalt ise veidi lähemalt. Tegemist on loomulikult UUE projektiga, mis sai kooskõlastused alles käesoleva aasta aprillis ning mille järgsete ehitustöödega pole vist veel alustatudki. Projekti koosseisus on põhilise joonisena esitatud asendiplaan, millel on ära näidatud nii olemasolevad kui ka rajatavad müratõkkerajatised, milleks on nii müratõkkeseinad kui ka -vallid. Mina saan sealt aru, et põhilise meetmena ongi rõhutud just müratõkkevallidele, mis juba praegu ümbritsevad enam-vähem kogu ringrada. Müratõkkeseinu (mida ka projektis müratõkkeseinadeks nimetatakse, sest mingi osa planku on seal nimetatud lihtsalt "aiaks") on seal tegelikult jooniselt hinnates ainult ca 400 meetrit. Vat nüüd sellest olemasolevast 400 meetrist umbes 300 (sealhulgas ka Janka viidatud "lind lendab vahelt läbi/tra küll!" tüüpi lõik) kavatsetakse selle projekti kohaselt mingit moodi ümber ehitada. Kahjuks ei oska kommenteerida, mida see endast täpsemalt kujutab, sest mingeid müratõkkeseinte lõikeid või detailsemaid konstruktsioonide kirjeldusi kui "Rajatavates müratõkkeseintes on kasutatud vähemalt 50mm paksust puitu või SW-paneele, mis annab vajaliku nõutud tarindi massiks > 30 kg/m2" ma sealt projektist ei leidnud. Kui arvestada, et tegu on eelprojekti staadiumis tootega, siis pole muidugi ka midagi imestada.
Ehk siis lühidalt kokkuvõttes: kogu projekt on koostatud peamiselt olemasoleva müratõkkeseina ümberehitamiseks, sest täiesti uut seina on sinna projekteeritud ainult mingi 15 meetrine jupp kuskile põhjapoolse värava juurde.
Vasta
#37

(11-06-2020, 02:09 AM)Janka Kirjutas:  
(10-06-2020, 18:45 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-06-2020, 18:31 PM)Janka Kirjutas:   

...

Las arendaja teeb asja lõpuni ja siis saame kuulata. Cool
Tra küll!

Ma ei viitsi enam, las ta jääb.

A t*rasid loopida viitsid küll...

Kui Sa vähegi viitsiksid iseenda pandud linki tudeerida, siis näeksid, et müratõkkesein võib olla üsna erinevat vurfi. Ning see, milline parasjagu tekkivat müra kõige paremini summutab, sõltub suuresti sellestsamast mürast.

On muidugi õige, et praegu püsti olev plankaed poleilmselt suurem asi kõrgema sagedusega kriiske vastu. Läbivad avad juba näitavad seda ja ega aastaga asi paremaks läinud ole - Google pildid on juulist 2019.

Näis, millise aiaga siis arendaja lõpuks maha saab. Kohalike elanike huvides loodan, et millegi paremini heli summutavaga.
Vasta
#38

see koogelmoogeli piltide vanus on enamasti üsna võssa pandud.
sõitke sealsamas vana maantee peal striitvjuu-ga edasi tagasi.
ringraja ehitus alles käib, aga koogelmoogel väidab pildid värsked olema.
Vasta
#39

https://www.accelerista.com/liiklus/oste...ei-paneks/
Vasta
#40

Munakarpe pole kuskile panna, võiksime kõik oma munakarbid sinna saata. Las installivad seina Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne