Kettniiduk
#1

Tegin paar aastat tagasi purustaja T-40le. Hetkel on 2x kiirendav 90kraadi reduktor kasutusel ja rootoriks kaks ketti. Niidulaius ca 1.4m. Häda on selles ,et peab suht pöödes mootoriga niitma ,et tulemus oleks ok. Uuriks kas on keegi kasutab ka nelja ketti ja kas sellest oleks abi või hakkab kett sõlme minema?
Vasta
#2

Ma vahetaks keti hoopiski tummisemate terade vastu välja. Parem niidutulemus tuntavalt madalama võimsusevajadusega.
Eelduseks, et ei roni pidevalt kivide ja kändude otsas.
Mul isetehtud purustaja Belarusi taga, suht analoogne Ksf Mlsluige omale, millest siin teema oli.
Terad ostetud Bednar hooldusniiduki omad ja need küljes. Niidutulemus on viisakas. Vot selle niiduki terad. Kannatavd ka kivinukke, kui just miskit väga jõhkrat ette ei trehva.
   
Vasta
#3

Kett tahabki rohkem jõudu, kogemus t150-ga same 1.6m laia niidukiga, ega sellega ka niisama ei saanud tiksuda, pöörded olid 1500 peal kindlasti ja jvv 1000 peal.

 Ise tegin ka luigeniiduki sarnase asja, kasutasin same niiduki juppe seal. Korra proovisin kettidega lasta, aga peab oluliselt aeglasemalt sõitma et saaks sama tulemus kui lendteraga. Terahoidjaks on üks sirge lehtvedru ja teradeks umbes 25-30cm pikkad lehtvedru jupid. jõuvõtuvõll ka 1000 pöörde peal, võibolla seal see häda ongi, et 40-l on ainult 540 p/min.
Vasta
#4

@page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 115%; background: transparent }

83-95 sai metskonnas MTZ-80 ja Soome „Pihkala” võsaniidukiga teeääri ja sihte niidetud. Oli kolme ketiga ja töölaius 140 cm. Ettenähtud 540 pöörde asemel sai 1000 pöörde peale keeratud ja siis natuke üle tühikäigupöörete tööd tehtud.
Vasta
#5

Mul on pmst metsateede ja maa hooldamiseks oma tarbeks. Hetkel lasen esimese käiguga aga pööret peab omajagu palju andma. Samas vb see t40 kuumeneb liiga üle kui madalal liiga koormust anda. Täna oli hein kohati üle kapoti ja õli temp hakkas rohelise ja punase piirile lähenema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne