T40AM sidurivõlli vahetus
#1

Tervist härrased!

Tuli tahtmine oma T40AM ellu äratada ja selgus, et sidur pärast aastatepikkust seismist kinni jäänud. Lisaks kõigele ka vett täis sadanud sidurikoja kaane vahelt. Sai traktor pooleks võetud, kogu see survelaagrite mäng välja ja siis selgus, et sidurivõll kõver (viskab rõõmsalt kui käega keerata). Kas keegi on seda tööd teinud ja oskab jagada nõuandeid kuidas seda vahetada või siis ei olegi see viskamine probleemiks?

Vabandan kui lollid küsimused, esimest korda see töö ette võetud.
Vasta
#2

https://www.youtube.com/watch?v=nJxFY9qP0WE 
Noor traktorist seletab hästi. Kui aru ei saa vene keelest, küsi abi või mine üle lääne tehniksle, mis enamasti inglise keelne.

Инвалид информационной воины.
Vasta
#3

Kõik on arusaadav ja see etapp on juba läbitud. Võibolla väljendasin ennast kehvasti. Mõtlesin tegelikult seda pikka peenikest võlli seal keskel, mis läbi vahekasti edasi käigukasti läheb. Viskab korralikult kui käega keerutada.
Vasta
#4

Seda võlli mööda edasi minnes tuleb vastu suur mutter 41 võtmega, mis tuleb lahti keerata ja koos võlliga välja tõmmata.
Kui aga vähegi võimalik ma soovitaks vana sirgeks teha või otsida kuskilt kasutatu sest praegu poes müüdav ei kesta mingit väänamist.
Võll aga peaks nii sirge olema et kui välimist võlli ringi ajad ei tohi ta sisemist võlli kaasa liigutada sest muidu sidur küll lahutab aga võll seisma ei jäägi.
Survelaagreid peaks ka kontrollima enne kokkupanekut et praak ei oleks.
Praeguseni maadlen tuttava traktoriga millele sai remont tehtud ja kõik asjad uued pandud.
Võllid lähevad sõlme, hammasrattad on karastusvanni külg ees pandud ja ühelt poolt pehmed ning teiselt klaaskõvad...
Praegu on 4 korda lahti võetud ja vanu asju tagasi pandud.
Vasta
#5

Kas see võll tuleb lihtsalt välja tõmmata kui see suur mutter lahti? Ehk käigukastis mingi hammasratta ees võlli otsas mingit stopperit ei ole? Ma pole veel käigukasti kaant maha võtnud, et vaadata, mismoodi seal see asi lahendatud on.
Selle pildi järgi tundub nagu oleks mingi stopperrõngas või asi seal otsas?
   
Vasta
#6

(29-06-2020, 17:26 PM)€rx Kirjutas:  Kas see võll tuleb lihtsalt välja tõmmata kui see suur mutter lahti? Ehk käigukastis mingi hammasratta ees võlli otsas mingit stopperit ei ole? Ma pole veel käigukasti kaant maha võtnud, et vaadata, mismoodi seal see asi lahendatud on.
Tuleb välja niisama, et ükski hammasratas ette ei jää.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne