MF-70 motoploki kondekas
#1

Tere! Kas kellelgi on vedelemas mf- 70  2 taktilise moorori süütemängu töötavaid kondekaid? Hea meelega ostaks. Või kui pole, siis kas annab sinna aretada mõni aseaine. Kaks päeva olen viga taga ajanud ja lõpuks kolmest süütemängust tuli välja null töötavat tükki. Ühega mõnda aega mootor töötas, aga suri suht järsku välja ja enam käima ei lähe. Järeldus: kondekad on läbi.
Vasta
#2

(26-06-2020, 20:04 PM)lauri41 Kirjutas:  Tere! Kas kellelgi on vedelemas mf- 70  2 taktilise moorori süütemängu töötavaid kondekaid? Hea meelega ostaks. Või kui pole, siis kas annab sinna aretada mõni aseaine. Kaks päeva olen viga taga ajanud ja lõpuks kolmest süütemängust tuli välja null töötavat tükki. Ühega mõnda aega mootor töötas, aga suri suht järsku välja ja enam käima ei lähe. Järeldus: kondekad on läbi.

Ei ole neid sinna pessa käivaid originaale ammu näinud. Väga aktiivselt pole otsinud ka...
Enda kahel mootoril on kondensaatoriks vist Vazi oma mis silikooniga tihendatud ja väljapoole hoorattakoda kinnitatud. Vanem on ca aastat 12 juba nii toiminud...
Vasta
#3

Ma proovin selle vaz kondekaga asja ära. Ega mul ühtki mõõteseadet ei ole, et seda elektrit kontrollida, aga loodan heale õnnele ehk on konde teema. Kuhu see vaz konde seal koja juures kinnitada?
Vasta
#4

(27-06-2020, 13:09 PM)lauri41 Kirjutas:  Ma proovin selle vaz kondekaga asja ära. Ega mul ühtki mõõteseadet ei ole, et seda elektrit kontrollida, aga loodan heale õnnele ehk on konde teema. Kuhu see vaz konde seal koja juures kinnitada?

Kinnitamisega on nii et eks ta üks loominguline lähenemine on.
Vanemal on mingi plekitükk tuulekoja poldi all ja teises otsas kondekas poldiga.
Teisel puurisin/keermestasin tuulekoja sisse M4 poldi jaoks koha kuhu kondekas kõrva pidi kinnitub.
Vasta
#5

Kondensaatori olemasolu ei määra sädeme tekkimist. Kui sädet üldse ei ole, on viga mujal: kas on lühis mähistes, katkestus mähistes või ei lahutu kontaktid. Kondensaator on vaid kontaktide eluea pikendamiseks ja sädeme energia suurendamiseks. Magneetosüüde peab käima suurepäraselt ka ilma kondensaatorita. Mõnda aega, siis põlevad kontaktid ära.

Ega Sul seiskamine originaalhoovaba käi? Sinna viib igavesti pikk juhe, mille massiühendus sädeme ära kaotab. Kontrolli!
Vasta
#6

(02-07-2020, 11:29 AM)lauri41 Kirjutas:  Tundub, et ka pea peal seistes ei saa sellelt sädet kätte. Sai see ziguli konde pandud ja ikka ei ole mitte midagi. Kas kellelgi ei ole vedelemas toimivat süütemängu? Mul on neid 3 tk, aga mitte ükski ei tööta. Vana jawa pool pidi ka sellele sobima. Igastahes tekib juba selline tahtmine viia see asi vanaraduda ja surnult sündinud projekt lõpetada.
Soovitan gaasihoova alla mineva suretusjuhtme üldse lahti ühendada ja multimeetriga ära mõõta kontaktide korrasolu, loomulikult koos pindade puhastamise ja vahe reguleerimisega. Manuaali järgi peaks kontaktivahe olema 0,3-0,5mm. Kui siis ka sädet kätte ei saa, on asi 100 % süütepoolis. 
Hiljem on aega kondekaga madistada, kui säde olemas.
Vasta
#7

Nii, säde on olemas ja töötab suure jauramise peale, kuid süütenurk on vale. Gaasi andes paugub. Missugune peab olema täielikult avanenud kontaktide vahe? Lehtkaliibri järgi on hetkel 0.35 ja mitu mm peab  enne üss kontaktid avanema sel mf 70- nel. Erinevates foorumites räägitakse 2-4mm.
Vasta
#8

2mm on vähevõitu, kontaktid peaks avanema 3-4mm enne ÜSS-i Hooratas ikka kiilul püsib korralikult - sellest võib ka paukuma hakata?
Vasta
#9

Ühel BURANi mootoril oli madalatel pööretel korras aga kõrgetel pööretel jättis vahele ja tõrkus. põhjuseks kontakti võlli vahele tekkinud plastiliini taoline mass, vedru ei suutnud kontakti nii ruttu sulgeda. Tilk õli ja mõningane näpuga harjutamine panid mootori tööle.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#10

Natuke proovisin regullida, aga silmaga on suht raske aru saada, millal kontaktid avanema hakkavad. Kas miski patarei ja pirniga saab selle avanemise kuidagi ära näha ja siis selle järgi eelsüütenurga paika panna? Üks mehhaanik ütles, et kui 2-3mm enne üss kontaktid avanevad, siis peaks sinna hõbepaber vahele mahtuma. Siis pidi saama kõik hea. Pole varem juranud nende süüteasjadega ja seetõttu olen veits loll neis asjus. Kogemus puudub. Vähemasti sai riista käima.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne